سود پرک

سود پرک چیست ؟ جهت اطلاع از نحوه ی خرید ، فروش و قیمت سود پرک با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید. این محصول به دلیل خصوصیات منحصر به فردی که دارد به صورت عمده در صنایع متفاوتی مانند تولید کاغذ ، نساجی ، داروسازی ، تولید آلومینیوم و … استفاده می شود. قدرت قلیایی بالا ، واکنش پذیری ، خاصیت سفید کنندگی ، حلالیت در آب و … موجب محبوبیت این محصول در بین صنعت گران هستند. برای مشاهده ی آنالیز نمونه محصول و کسب اطلاعات بیشتر اعم از خواص فیزیکی و شیمیایی ، کاربرد ها ، روش تولید ، روش استفاده ، MSDS و … به ادامه نوشته توجه فرمایید . 

خرید سود پرک:

شما می توانید برای تهیه ی این محصول پرکاربرد با ما از طریق راه های ارتباطی درج شده در تماس باشید.

فروش سود پرک:

برای خریدی مطمئن با مناسب ترین قیمت با ما از طریق تلفن های زیر در تماس باشید:

 تلفن تماس:

 021-77657131

 021-77641136

 021-77657132

قیمت سود پرک: 

برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید:
قیمت سود پرک   09198991006
             09198991007
             09198991008

ارتباط با کارشناس فنی:  با تلگرام  mbkchem@ درارتباط باشید. 

کشور تولید کننده: روسیه / چین / ایران

بسته بندی: کیسه 25 کیلویی

درصد خلوص: 99.5% با مش 3-1 میلی متر و محلول در آب 

این محصول به صورت پرفورمایی نیز به فروش می رسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص به سایت زیر مراجعه فرمایید . 

www.Shanghaichemex.com

.

برگه ی آنالیز نمونه محصول:

آنالیز سود پرک

خواص و ویژگی ها 

این ماده عموما به شکل خالص NaOH اطلاق می شود که به صورت جامد ورقه ای (یا گرانول ) و سفید رنگ وجود دارد. این ترکیب در بسیاری از صنایع کاربرد فراوانی دارد و به عنوان یکی از مواد اساسی در آزمایشگاه های شیمی شناخته می شود. 

از این ماده برای تست شناسایی فلزات، شمارش تعداد کاتیون ها ، تولید و پردازش واکنش های شیمیایی در آزمایشگاه ها استفاده می گردد.

در دمای اتاق و به صورت معمول سدیم هیدروکسید کریستالی سفید رنگ، بی بو و با خاصیت جذب کنندگی رطوبت هوا می باشد. هنگام خنثی سازی این ماده با اسید و یا محلول کردن آن در آب گرمای قابل توجهی آزاد می شود که ممکن است برای اشتعال پذیری بعضی مواد کافی باشد و سبب آتش سوزی گردد. استفاده از این ترکیب عموما به صورت جامد (گرانوله،پرک) و یا سود مایع می باشد. لازم به ذکر است که این ماده در حالت مایع با دارا بودن خلوص 48 الی 50 درصد دارای بیشترین مقدار غلظت از این ماده می باشد. اما در حالت جامد با خلوص های بالا حتی تا حدود 99.9% نیز تولید می گردد.

ترکیب فوق اغلب برای تولید صابون، کاغذ، مواد منفجره، مواد رنگی و فراورده های نفتی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از دیگر کاربرد های این محصول می توان به پردازش پنبه و فلزات، شست و شو و سفید سازی، پوشش های اکسیدی، آبکاری الکتریکی و… اشاره نمود.

سود پرک

روش تولید سود پرک

در مصر باستان تولید این ماده با واکنش دادن سدیم کربنات و آهک هیدراته طبق واکنش زیر صورت می پذیرفت.

تاریخچه و روش سنتی تولید سود پرک

با گذشت سال ها روش های دیگری جایگزین این روش قدیمی شد که از آن جمله می توان به روش سالوی در سال 1861 اشاره نمود. اما امروزه بهترین روش تولید این ماده به صورت صنعتی استفاده از روش کلروالکالی می باشد. که در آن محلول کلرید سدیم با کمک یکی از غشاهای دیافراگمی ، غشایی و یا جیوه ای الکترولیز می شود و محصول NaOH، هیدروژن و کلر تولید می گردد.

تولید با استفاده از فرآیند کلروالکالی

این فرایند الکترولیز نمک معمولی و یا همان سدیم کلرید است. در حالت کلی سه روش برای تولید کاستیک سودا و کلر از آبنمک وجود دارد : سل غشایی ، سل دیافراگمی و سل جیوه ای . در هر کدام از این فرایندها ، یک محلول نمک تحت تاثیر یک جریان مستقیم الکتریسیته قرار گرفته و یون های کلرید را به کلر عنصری تبدیل می کند. واکنش کلی به صورت زیر است :

2NaCl + 2H2O → Cl2 + H2 + 2NaOH

واکنش هایی که در فرآیند کلروآلکالی اتفاق می افتند به شکل زیر هستند :

واکنش کلروالکالی