گلیسیرین

واژه ی گلیسیرین نشانگر محصولات شیمیایی تجاری با انواع مختلف و درجه خلوص متفاوت می باشد که تحت نام گلیسرول معروف هستند. این ماده ممکن است به عنوان 1و2و3 پروپان تری ال نیز نامیده شود . به دلیل داشتن خواص ضد میکروبی و ضد ویروسی از آن به طور گسترده ای در درمان های زخم و سوختگی استفاده می شود، از دیگر کاربردهای آن به عنوان یک نشانگر موثر برای درجه بندی بیماری کبد است. از این ماده به عنوان شیرین کننده در صنایع غذایی و به عنوان ماده مرطوب کننده در فرمولاسیون های دارویی استفاده می شود.

خرید:

برای خرید گلیسیرین و اطلاع از قیمت های این محصول با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید. در ادامه با انواع این محصول بیشتر آشنا می شوید.

اطلاعات محصول

کشور تولید کننده: مالزی / اندونزی

بسته بندی: بشکه 250 کیلویی درصد خلوص 99%

cas no: 56-81-5

آنالیز محصول برگه آنالیز

گلیسیرین چیست؟

گلیسیرین یا گلیسرول (glycerol) یک ترکیب شیمیایی با فرمول C3H8O3 است. به صورت مایعی بی رنگ تا قهوه ای، بدون بو، با مزه شیرین، ویسکوز و غیر سمی است. انواع گلیسیرین شامل گیاهی، حیوانی و سنتزی است. گلیسیرین در صنایع آرایشی و بهداشتی، داروسازی، ساخت صابون و صنایع غذایی کاربرد دارد. این ماده به عنوان مرطوب کننده برای درمان خارش، خشکی و تحریک پوست استفاده می شود. 

دارای ساختار پروپان است که در آن سه گروه با گروه هیدروکسی جایگزین شدند.در دسته پلی ال های قرار می گیرد و ساختار آن را می توان در لیپیدهایی به نام گلیسیرید مشاهده کرد. به علت وجود سه گروه هیدروکسی در ساختار آن، کاملا در آب محلول است و طبیعتا جاذب آب و رطوبت هوا است.

گلیسیرین را از کجا بخریم؟

برای خرید گلیسیرین خالص و بهداشتی می توانید با شماره های موجود در بخش تماس با ما سایت، تماس بگیرید.

گلیسیرین چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

 در ادامه به برخی خواص شیمیایی این ترکیب اشاره می کنیم:

ساختار ساختار مولکولی گلیسیرین
فرمول مولکولی C3H8O3
جرم مولی 92.094 گرم بر مول
چگالی 1.261 گرم بر سانتیمتر مکعب
نقطه ذوب 17.8 درجه سانتیگراد
نقطه جوش 290 درجه سانتیگراد
حلالیت کاملا محلول در آب

انواع گلیسیرین

گلیسیرین ها بر اساس منبع خود در سه دسته قرار می گیرند:

گلیسیرین گیاهی

این نوع از چربی های موجود در گیاهان موسوم به تری گلیسیرید به دست می آیند. در واقع در این روش روغن گیاهانی مانند نارگیل، زیتون، هسته خرما را تحت فشار با یک باز قوی مانند هیدروکسید سدیم واکنش می دهند که در نتیجه آن گلیسیرین از تری گلیسیرید جدا شده و به فاز آبی می رود. محصول به دست امده یک مایع بدون بو و شیرین است.

حیوانی

در این روش در نتیجه واکنش چربی حیوانی با هیدروکسید سدیم و طی واکنش صابونی شدن، این ماده به عنوان محصول جانبی تولید می شود.

گلیسیرین سنتزی

روش سنتزی به معنای تولید این ترکیب با کمک مواد اولیه شیمیایی است. برای این کار از واکنش کلراسیون پروپیلن برای تهیه گلیسیرین استفاده می شود.

روش ساخت گلیسیرین

به طور کلی می توان گلیسیرین را به طور طبیعی از منابع گیاهی و حیوانی به دست آورد چرا که تری گلیسیرید ها استر گلیسیرینی هستند که دارای کربوکسیلیک اسیدهای بلند زنجیر هستند. هیدرولیز، صابونی شدن یا ترانس استری شدن این تری گلیسیریدها باعث تولید گلیسیرین و همچنین مشتق اسید چرب می شود: 

روش تولید گلیسیرین

روش دیگر از طریق واکنش های پروپن است. یکی از مهم ترین این روش ها فرآیند اپی کلروهیدرین است. این فرآیند شامل کلراسیون پروپیلن و تولید آلیل کلرید است که با هیپوکلریت به دی کلرو هیدرین اکسید می شود و با یک باز قوی واکنش می دهد و اپی کلرو هیدرین می دهد. سپس اپی کلرو هیدرین هیدرولیز شده و گلیسیرین می دهد. فرآیندهای بدون کلر از پروپیلن شامل سنتز از آکرولین و اکسید پروپیلن است.

مضرات گلیسیرین

استفاده بیش از حد از گلیسیرین می تواند منجر به خشک و بی آب شدن پوست، ایجاد آکنه و عفونت شود. همچنین برخی از افراد ممکن است به آن آلرژی داشته باشند که در نتیجه آن قرمزی، خارش و کهیر در پوست ایجاد می شود.

به طور کلی این ماده غیرسمی و ایمن است و خطر اشتعال پذیری نیز ندارد. در صورت آلرژی از استفاده از آن ممانعت کنید. در برخی موارد ممکن است بخارات سمی از آن خارج شود که می تواند تریک کننده باشد.

خلوص

خام:  دارای بیش از 80 درصد گلیسرول، دارای محتوای آب زیاد و حاوی MNGO (ماده آلی بدون گلیسرول)، قهوه ای رنگ، معمولا در دامداری مورد استفاده قرار می گیرد.

گرید صنعتی با 95 % خلوص : دارای مقدار کمی آب و حاوی MNGO (ماده آلی بدون گلیسرول)، خاکستری، معمولا در انواع فرایند های شیمیایی به عنوان حد واسط مورد استفاده قرار می گیرد.

گرید USP / PhEur: مقدار گلیسرول در این گرید بیش از 99 درصد می باشد. بی رنگ است و دارای حداقل مقدار آب می باشد. این گرید معمولا در صنایع آرایشی ، مراقبت های شخصی و صنایع دارویی مورد استفاده قرار می گیرد.

گرید E422: این ماده با این گرید به عنوان یک افزودنی خوراکی مورد استفاده قرار می گیرد.

گلیسیرین خوراکی گیاهی

کاربردهای گلیسیرین

صنایع داروسازی و آرایشی و بهداشتی مصرف کنندگان اصلی گلیسیرین به شمار می روند. ترکیب فوق در تولید رزین های آلکیدی و صمغ های استری استفاده می شود. این ترکیب نیز در تولید صابون ها کاربرد مهمی دارد و از خشکی پوست ناشی از آن جلوگیری به عمل می آورد.  گرید خوراکی آن در صنایع غذایی (E422) به خصوص در نوشابه ها، شربت ها، چاشنی ها، کنسرو ها، شکلات ها و شیرینی ها، محافظت و نگهداری ماهی ها، میوه ها، شیر و محصولات لبنی به وفور مورد استفاده قرار می گیرد.

از مهم ترین کاربرد های صنعتی این ترکیب به دلیل بالا بردن ویسکوزیته ی مایعات می باشد. در ادامه به صورت کامل به کاربرد های این ماده پرداخته شده است:

کاربردهای صنعتی

محصول فوق بیش از 2000 کاربرد مختلف به خصوص در صنعت دارو سازی ، محصولات بهداشتی و مراقبت شخصی ، مواد آرایشی و صنایع غذایی را دارا می باشد. گلیسیرین یک ماده غیر سمی ، خوراکی و زیست تخریب پذیر می باشد و از جنبه محیط زیستی برای تولیدات جدید بسیار با اهمیت است.

در کاربردهای داروسازی از این ماده برای حل کردن دارو ها، رطوبت بخشی به قرص ها و افزایش ویسکوزیته داروهای مایع استفاده می شود. این ماده در شربت سرفه، داروهای درمان عفونت گوش، به عنوان حامل برای آنتی بیوتیک ها و ضد عفونی کننده و پلاستی سایزر در کپسول های پزشکی استفاده می شود. حلالی بسیار عالی برای ید، برم، فنول، تنین ها ، آلکالوئید ها و کلرید جیوه می باشد.

در فرمولاسیون محصولات مراقبت شخصی برای روان کنندگی، افزایش نرمی و به عنوان نرم کننده در بسیاری از محصولات مراقبتی پوست و مو که رطوبت باید در حد مطلوبی باشد استفاده می شود. همچنین به عنوان ماده اصلی برای جلوگیری از سختی و خشکی خمیر دندان در تیوب ها استفاده می شود و تقریبا یک سوم استفاده گلیسرین در محصولات مراقبت شخصی در خمیر دندان ها است.

صنایع غذایی

گلیسیرین خوراکی در صنایع غذایی و نوشیدنی به عنوان حلال، شیرین کننده و نگه دارنده عمل می کند و به طور معمول در تولید عصاره های چای ، قهوه ، زنجبیل و سایر سبزیجات کاربرد دارد. این ماده همچنین به عنوان عامل نرم کننده در نان، کیک، گوشت ، پنیر و شکلات استفاده می شود.

برای جلوگیری از تشکیل کریستال‌های یخ در غذاهای یخ‌زده مانند ماست، بستنی و سایر دسرها استفاده می‌شود. همچنین به‌عنوان شیرین‌کننده و نگه‌دارنده در انواع خوراکی‌ها به کار برده می‌شود.

اغلب میوه های خشک برای حفظ رطوبت به آن ها گلیسیرین افزوده می شود. این ماده در میوه های خشک مانع می شود تا این میوه ها رطوبت خود را از دست بدهند و خشک و شکننده شوند.

ورزشکاران نیز آن را برای حفظ آب موجود در بدن مورد استفاده قرار می دهند.

صنایع کاغذسازی و نساجی

محصول فوق می تواند به عنوان عامل نگه دارنده رطوبت در تنباکو برای جلوگیری از ایجاد طعم ناخوشایند استفاده شود. در صنایع تولید کاغذ این ماده به عنوان پلاستی سایزر و روان کننده استفاده می شود. همچنین در صنعت نساجی برای نرمی پارچه و نخ نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

در آینده نزدیک تامین این ماده به صورت خام به شدت به واحد های بایو دیزل وابسته است زیرا در این واحد ها گلیسیرین به صورت محصول جانبی تولید می شود. ظرفیت  تولید بایو دیزل در سال 2010، 12 میلیون تن بوده است که از این میزان 2/1 میلیون تن میزان glycerol تولیدی است.

واحد ارزش تولیدات
پوند در سال 109 ×2/5 تولید بایو دیزل در امریکا در سال 2008
پوند در سال 108 ×2/5 تولید این ماده به صورت خام از بایو دیزل در امریکا در سال 2008
پوند در سال 109 ×8/3 کل تولید این ماده در جهان در سال 2008
پوند در سال 108 ×8/3 ماده ی خام تولیدی از بایو دیزل در سال 2008
سنت در پوند 10-5/3 قیمت این ماده به صورت خام
سنت در پوند 50-40 قیمت گلیسرول بازیابی

.صنایع دارویی

 • به‌عنوان یک مرطوب‌کننده برای درمان و پیشگیری از خشکی، زبری پوستی، خارش و تحریکات جزئی پوست (مانند بثورات جلدی خفیف، سوختگی پوست از پرتودرمانی) استفاده می‌گردد. طی تحقیقات صورت پذیرفته استفاده از این ترکیب در پوست های خشک در طی 10 روز می تواند آب رسانی به پوست و هیدراته نمودن آن را بهبود ببخشد. تحقیقات دیگری ثابت نموده است که کرم های حاوی این ماده می توانند رطوبت بیشتری را نسبت به کرم های ساخته شده از هیالورونیک اسید و یا روغن های سیلیکونی جذب نمایند و مانع از، از دست دادن آب شود.

گلیسیرین برای پوست

 • خشکی پوست ناشی از کمبود آب در لایه بالایی پوست است. مرطوب‌کننده ها با تشکیل یک‌لایه چرب در بالای پوست که آب را به پوست وارد می‌کند سبب بهبود پوست می شوند. گلیسرول، لسیتین و پروپیلن گلیکول، آب را به لایه خارجی پوست می‌رسانند و مانع از خشکی آن می شوند. بدین منظور از گلیسیرین برای پوست به عنوان نرم کننده و مرطوب کننده استفاده می شود.
 • کاربرد دیگر گلیسیرین برای مو است. این ترکیب دارای اجزای تشکیل‌دهنده‌ای است که مواد سفت (کراتین) را که در لایه‌های بالایی از سلول‌های پوست قرار دارند را نرم می‌کند، این کار به از بین رفتن سلول‌های مرده پوست کمک می‌کند، درنتیجه پوست دارای آب بیشتری می‌شود و نرم‌تر می‌گردد.
 • در داروهای قلبی، شیاف‌ها و ضد سرفه‌ها کاربرد دارد.
 • در خمیردندان‌ها و دهان‌شویه‌ها یافت می‌شود.
 • برای کاهش فشار داخل جمجمه به‌صورت وریدی برای جلوگیری از تورم مغز به کار می‌رود.
 • مکمل‌های خوراکی گلیسرول ممکن است به کاهش فشار بیش‌ازحد چشم، ناشی از اختلالات چشم مانند گلوکوم (glaucoma) کمک کند.
 • محصول فوق می تواند به صورت خوراکی ، با رساندن آب کافی به روده ها سبب جلوگیری از یبوست شود. در واقع این ترکیب نوعی ملین به حساب می آید که سبب جا به جایی راحت تر غذاهای هضم شده در روده می شود

 صنایع آرایشی 

گلیسرول به‌طور گسترده در تولید محصولات مراقبت از مو، شامپوها، صابون‌ها و کرم‌های آرایشی برای ایجاد نرمی، صافی و یک دستی مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل رایحه دار کردن، نرم کنندگی مو، کاهش ویسکوزیته و… نیز در این صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.

در صابون های شفاف معمولا تا حدود 15 الی 20 درصد مورد استفاده قرار می گیرند و می تواند موجب مرطوب سازی پوست شود

گلیسرول به عنوان سومین ماده ی پر کاربرد در محصولات آرایشی بعد از آب و رایحه ها می باشد و در بیش از 23366 محصول آرایشی استفاده می شود.معمولا این ترکیب را می توان در کرم های زیر چشم، رژ لب ها، رنگ موها ، صابون ها، مواد شوینده و… مشاهده نمود.

کاربرد در تولید کف‌پوش‌های ساختمان، گریس‌ها، رنگ‌ها و حلال‌های شیمیایی از دیگر مزایای این محصول هستند.

گلیسیرین و کاربرد آن در صنایع آرایشی

استفاده از این ترکیب در محصولات آرایشی در غلظت های مجاز بلامانع است. معمولا اغلب محصولات حاوی مقادیر مجاز و بی خطر از آن می باشند (79 درصد در محصولاتی با ماندگاری بالا مانند کرم ها، لوسیون ها و… 99 درصد در محصولاتی که بعد از اعمال بر روی پوست یا مو نیاز به شست و شو دارند ). طبق تحقیقاتی که در سال 2014 انجام شد گزارش شده است که به طور کلی گلیسیرین در 15654 کالای آرایشی مورد استفاده قرار می گیرد. در این بین 10.046 محصولاتی با ماندگاری بالا بر روی پوست، 5441 محصولات قابل شستشو و 167 محصول مورد استفاده در حمام  می باشند.

مقایسه با سایر مواد جاذب آب

گلیسیرین در محصولات مراقبت شخصی نسبت به سایر محصولات جاذب آب مانند :

 • آلفا هیدروکسی اسید ها مانند لاکتیک اسید و اسید گلیکولیک
 • اسید هیالورونیک
 • پروپیلن گلیکول و بوتیلن گلیکول
 • سوربیتول
 • اوره

بسیار موثر تر عمل می نماید.

ضد یخ

همانطور که در قسمت پایداری توضیح داده شد، به دلیل نقطه ی انجماد پایین این ترکیب، glycerol اولین ضد یخ مورد استفاده در رادیاتور ماشین ها به حساب می آید. اگر چه امروزه اتیلن گلیکول ها توانستند جایگزین آن شوند اما همچنان در فرمولاسیون ضد یخ ها می توان ترکیب اتیلن گلیکول را همراه با الکل و گلیسرول مشاهده نمود.

مواد منفجره

گلیسرین یکی از مواد اولیه ی مورد استفاده در تولید نیتروگلیسیرین و در نتیجه تولید مواد منفجره ای مانند دینامیت می باشد. این ماده از مخلوط نمودن و واکنش بین گلیسرول، اسید نیتریک و اسید سولفوریک به وجود می آید. ماده ی روغنی به وجود آمده وقتی در برابر حرارت قرار می گیرد منفجر می شود. همچنین با پرتاب نمودن ظرف حاوی این ترکیب می توان زمینه را برای انفجار آن فراهم نمود.

در ساخت دینامیت آن را با مواد جاذب مخلوط می نمایند تا از خاصیت انفجاری آن در هنگام پرتاب، کاسته شود. در ویدیوی زیر این خاصیت را می توان به خوبی مشاهده کرد : 

 بازار جهانی خرید و فروش گلیسیرین

اندازه بازار جهانی گلیسیرین در سال 2019 معادل 2.6 میلیارد دلار ارزیابی شده و انتظار می رود از سال 2020 تا 2027 با نرخ رشد سالانه (CAGR) 4.0٪ رشد کند. پیش بینی می شود رشد بازار ناشی از افزایش تقاضا از صنایع غذایی ، دارویی و صنایع غذایی باشد. این محصول به طور گسترده در چندین محصول غذایی از جمله گوشت فرآوری شده ، شیر غلیظ شده و محصولات نانوایی استفاده می شود. آسیا و اقیانوسیه در سال 2019 میزان 21.7٪ از سهم بازار را در اختیار داشته و انتظار می رود با CAGR مبتنی بر درآمد 4.2٪ در دوره پیش بینی سریع ترین رشد داشته باشد.

پیش بینی می شود کشورهایی مانند چین و هند به دلیل افزایش تولید اپی کلرو هیدرین شاهد افزایش مصرف گلیسیرین باشند. اروپا به دلیل تقاضای افزایش یافته از مراقبت های شخصی، داروها و مواد غذایی و نوشیدنی ها، در سال 2019 بیش از 28.9٪ سهم از بازار در اروپا را به خود اختصاص داده است. این منطقه یکی از بازارهای عمده محصولات دارویی و مواد مغذی است. از این رو تقاضای قابل توجهی برای محصول از این بخش ها در منطقه مشاهده می شود.

در شکل زیر میزان تقاضا در حوزه های مختلف نشان داده شده است. 

کاربردهای گلیسیرین در صنایع مختلف

تولید کنندگان و فروشندگان گلیسیرین

فراوانی شکل خام گلیسیرین سبب افزایش درجه یا گرید (grade) خاصی از این ماده شده است که معادل با استاندارد USP است، اما نیازی به گواهینامه USP ندارد این درجه و برش برای کاربردهای صنعتی مانند تولید اپیکلوهیدرین (epichlorohydrin) و پروپیلن گلیکول مصرف می‌شود،

آسیا و بخصوص کشور چین همچنان به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده و مصرف‌کننده گلیسرول خواهد بود. کاربرد در ساخت اپیکلوهیدرین و خمیردندان‌ها تا سال 2022 بزرگ‌ترین بازار مصرف را برای گلیسرول تشکیل خواهند داد.

دو کشور مالزی و اندونزی به دلیل وجود درختان نخل بسیار که از منابع تولید گیاهی گلیسرول است در چند سال آینده نقش مهمی را در بازار این محصولات ایفا خواهند کرد.

بازار محصولات مراقبت شخصی و مراقبت از دهان بزرگ‌ترین بازار نوع خالص این ماده در جهان که رقمی در حدود 30 درصد کل مصرف آن است را تشکیل می‌دهد.

این تولیدات شامل موارد مراقبت شخصی مانند لوازم‌آرایشی و مراقبت از پوست و محصولات مراقبت از دهان مانند خمیردندان و دهان‌شویه هستند. به دنبال آن مصرف در صنایع غذایی و نوشیدنی، با بیش از 13 درصد و صنایع داروسازی با بیش از 10 درصد به ترتیب سهم هرکدام از صنایع را در بازار جهانی این محصول تعیین می‌کند.

بر اساس تحقیقات و آنالیزها پیش‌بینی می‌شود رشد بازار گلیسیرین در حدود 4 تا 5 درصد در سال‌های آینده افزایش داشت باشد.

این ترکیب در بشکه های فلزی یا پلیمری و برای ماندگاری و جلوگیری از فساد آن در محل خنک و خشک نگهداری شود.

 

شما می توانید جهت خرید و فروش گلیسیرین با واحد فروش تماس بگیرید. 

سوالات متداول در مورد گلیسیرین و خرید آن

گلیسرول خوراکی چیست ؟

گریدی از این محصول است که برای استفاده در صنایع غذایی مناسب است. معمولا به عنوان روان کننده ، شیرین کننده و نگهدارنده مورد استفاده قرار می گیرد و منبع آن می تواند گیاهی ، حیوانی و یا سنتزی باشد.

گلیسیرین فنیکه چیست ؟

قطره ای است دارویی که برای از بین بردن جرم و چربی های جمع شده در داخل گوش مورد استفاده قرار می گیرد.

چرا این ماده شیرین است ؟

گلیسیرین یک الکل قند است و هنگامی که با آب مخلوط شود ، مایعی شربت مانند و بدون بو تولید می شود که مزه ای شیرین دارد. 

آیا گلیسیرین حلال است ؟

از آنجایی که کلمه حلال دو معنی و مفهوم متفاوت دارد جواب هر دو سوال را می دهیم :

 • شرعی: بله حلال است .
 • شیمیایی: گلیسرول به دلیل قطبیت بالا و نقطه جوش بالایی که دارد یک حلال خوب به شمار می آید.

آیا گلیسرول و گلیسیرین یک ماده هستند ؟

با اینکه گلیسرول نام دیگری از گلیسیرین است اما به طور قرار دادی گلیسیرین به ماده ی ساخته شده و گلیسرول به عنصر تشکیل دهنده گفته می شود. به طور مثال شربت گلیسیرین از حدود 99.7 درصد گلیسرول تشکیل شده است.

تفاوت گلیسیرین و پارافین چیست ؟

گلیسیرین و پارافین دارای کاربردهای مشابهی هستند با این تفاوت که کاربرد های پارافین بیشتر در حوزه صنعت می باشد، استفاده هایی تحت عنوان روغن های حرارتی، روان کننده در ماشین آلات، مایع خنک کننده برای سیستم های الکترونیکی،استفاده در تولید گریس ها، حشره کش ها، چسب و مایغ ضد آب تنها بخشی از کاربردهای آن می باشد،این ماده مانند گلیسیرین استفاده دارویی داشته با این تفاوت که گستردگی این کاربرد کمتر بوده و استفاده از آن نیز برای تولید محصولات آرایشی رواج کمتری دارد. دلیل این موضوع بسته شدن منافذ پوست و ماندن چربی روی پوست و آسیب به آن ذکر شده است.

5/5 (1 Review)

20 نظر برای «گلیسیرین چیست و از کجا تهیه کنیم؟ | خرید گلیسیرین صنعتی»

 • علیرضا می‌گوید:

  سلام عرض ادب خدمت استاد محترم،
  ایا برای ماندگاری بیشتر اسانس یا ادکلن میتوان از گلیسیرین استفاده کرد؟؟؟اگر میشود،بی زحمت بفرمایید مثلا در یک شیشه بیست میل چند قطره باید اضافه کنیم،،البته اکواکلون یا تثبیت کننده میزنم ولی الکل هست،زود تبخیر میشه،،ممنون میشم راهنماییم کنید،
  باتشکر از سایت و پاسخ های کارشناسانتون

  • مبتکران می‌گوید:

   سلام، بله. در عطرها به منظور افزایش ماندگاری بو و افزایش رطوبت پوست از گلیسیرین استفاده می کنند و تقریبا 5 قطره از آن در محصولات کفایت می کند.

  • مبتکران می‌گوید:

   سلام، بله مقدار کمی از آن را در فرمولاسیون خشبو کننده ها می توان به کار برد.

 • نکیسا می‌گوید:

  سلام.منظور از گلیسرین استفاده شده در صنایع بهداشتی مثل شامپوها و صابونها کدام نوع هست؟خوراکی؟صنعتی؟یا…

  • مبتکران می‌گوید:

   سلام، گرید صنعتی در صنایع آرایشی و بهداشتی استفاده می شود.

  • مبتکران می‌گوید:

   سلام. بله، مقدار کمی از این ماده را به آبنبات ها در زمان گرم کردن شکر و آب در دمای بالا برای جلوگیری از کریستالی شدن شکر، اضافه می کنند؛ همچنین به عنوان یک عامل نرم کننده در آب نبات آن را به کار می برند.

 • لی لی می‌گوید:

  سلام وقت بخیر. برای تولید یک کرم آبرسان گیاهی متشکل از موم و روغنهای گیاهی، برای انکه حالت سبکی و جذب سریع و روانی به کرم بدهیم، آیا گلیسرین موثر است؟

  • مبتکران می‌گوید:

   سلام. گلیسیرین می تواند به آب رسانی و رطوبت دهی پوست کمک کند و همچنین مقدار ویسکوزیته ای که دارد به روان شدن کرم کمک می کند فقط باید مقدار آن را کنترل شده استفاده کنید تا مقدار روان شدن آن زیاد نشود.

 • خدادادپرسپولیسی می‌گوید:

  سلام وقت تون بخیر من گلیسرین برای کارواش میخوام برای لاستیک ماشین و داخل ماشین مخصوصا برای قطعات مشکی وقتی استفاده میکنی انگاری ماشین صفر صفر نوع نو میشه من از کجا باید گلیسرین بدست بیارم یه گالن ۲۰لیتری میخوام

  • مبتکران می‌گوید:

   سلام. برای خرید گلیسیرین با شماره ۰۲۱۷۴۹۲۶ تماس بگیرید.

 • محسن محالی می‌گوید:

  سلام از چه نوع گلیسیرینی برای ماده حباب ساز میشه استفاده کرد

  • مبتکران می‌گوید:

   سلام. بهتر است از گلیسیرین با گرید خوراکی استفاده کنید. اما از گرید صنعتی هم می توان استفاده کرد.

 • علی می‌گوید:

  سلام وقت بخیر از گلیسیرین میتوان به عنوان حلال پارافین در آب استفاده کرد؟
  ویا چگونه میتوان پارافین مایع را بطور یکدست بدون جداشدن آب از پارافین حل نمود

  • مبتکران می‌گوید:

   سلام
   خاصیت آبگریزی پارافین ذاتی است و در صورتی که می خواهید آن را در یک حلال قطبی مانند آب حل کنید، باید از یک انتقال دهنده فاز استفاده کنید و یا از ترکیب دو حلال با قطبیت متفاوت استفاده کنید.

 • ميم می‌گوید:

  سلام فرایند شیمیایی تولید گلیسیرین از منابع حیوانی چگونه است (مواد واکنش دهنده و مواد حاصله)اگر فرمول شیمیایی بنویسید ممنون ميشم

 • Pouya می‌گوید:

  سلام .
  آیا ریختن گلیسیرین بر روی میوه و استفتاده به جای تنباکو بر رو قلیان.

  با توجه به گرمای زغال و دودی که میکند ضرر دارد برای بدن

  • مبتکران می‌گوید:

   با سلام ، حد مجازی که برای استنشاق بخار گلیسیرین به مدت 8 ساعت در روز اعلام شده است 5 میلی گرم بر متر مکعب است. در برخی دستگاه های ترک سیگار از این ماده استفاده می شود که غلظت آن در هر بار تنفس دود بین 300 تا 500 میلی گرم بر مترمکعب است. اما از آنجایی که این نوع استنشاق چیزی بین 1 تا 3 ثانیه طول می کشد و در بین آن تنفس وجود دارد، می توان از غلظت بالای آن چشم پوشی کرد. بدیهی است که استفاده زیاد از این نوع وسیله ها (مانند ویپ) در طول روز خطرناک است.
   در موردی که شما مطرح کردید چن نکته قابل بررسی است :
   غلظتی که در هر بار پک زدن وارد بدن می شود. (باید اندازه گیری شود)
   فاصله بین تنفس ها و تعداد آن
   همه این موراد باید بررسی شوند و سپس می توان نظر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *