قیمت دی متیل گلی اکسیم

دی متیل گلی اکسیم چیست؟ یک ترکیب شیمیایی است که با فرمول کلی CH3C(NOH)C(NOH)CH3 معرفی و شناسایی می شود. نام اختصاری آن dmgH2 برای فرم خنثی و dmgH برای فرم آنیونی است، جایی که H علامت و نشان هیدروژن است. این جامد بی­رنگ مشتق دی اکسیم دی کتون بوتان-2،3-دیون (که به آن دی استیل نیز گفته می شود) است. dmgH2 در آنالیز و شناسایی پالادیوم و نیکل استفاده می­شود. کمپلکس های کوئوردیناسیونی آن به عنوان مدل ­های تئوریِ آنزیم ها و کاتالیزگر­ها مورد توجه و استفاده قرار می­گیرند. بسیاری از لیگاندهای (اتصال دهنده) مشابه دیگر را می­ توان از دی کتون­ های دیگر، مانند بنزیل، تهیه کرد­.

روش تهیه دی متیل گلی اکسیم

این ماده را می ­توان ابتدا از طریق بوتانون با واکنش با اتیل نیتریت در حضور هیدروکلریک اسید بصورت کاتالیستی، تهیه کرد تا بی استیل مونوکسیم تهیه شود. سپس گروه عاملی اکسیم دوم با استفاده از سدیم هیدروکسیل آمین مونو سولفونات درشرایط واکنش ایجاد می­ شود. شرایط واکنش لازم برای این مرحله حضور آب و حرارت است.

طرز تهیه دی متیل گلی اکسیم

دی متیل گلی اکسیم با فلزاتی از جمله نیکل، پالادیوم و کبالت کمپلکس تشکیل می­دهد. این کمپلکس ­ها برای جداسازی کاتیون های نمک های فلزی در محلول­ های نمکی آن ها، استفاده می­ شوند. این ترکیب همچنین در تصفیه ­ی فلزات گرانبها، جهت رسوب پالادیوم از محلول ­های کلرید پالادیوم استفاده می­شود.

کاربرد دی متیل گلی اکسیم

به طور کلی از این ماده برای شناسایی فلزاتی همچون پلاتین، پالادیوم و نیکل استفاده می شود. رسوبات حاصل از تشکیل کمپلکس آن با نیکل به رنگ قرمز و رسوب کمپلکس این ماده با پالادیوم به رنگ زرد متمایل به نارنجی است. همچنین در شناسایی و اندازه گیری مقدار یون آهن (lll) موجود در آب دریاها و اقیانوس ها کاربرد دارد. 

در شیمی تجزیه به عنوان معرف فتومتریک یون های فلزی و همچنین رسوب دهنده مورد استفاده قرار می گیرد. یک عامل کی لیت دهنده مناسب برای فلزات است.

0/5 (0 Reviews)

2 نظر برای «دی متیل گلی اوکسیم | خرید دی متیل گلی اکسیم»

 • سیدجلیل می‌گوید:

  محصولات شرکت شما بسیار متنوع می باشد ایا شما اسیدهای مختلف هم دارید لطفا پاسخ می خوام

  • مبتکران می‌گوید:

   سلام
   بله انواع مختلف اسیدها در سایت موجود هستند و می توانید انواع اسیدهای مختلف را از سایت ما تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *