رزین اپوکسی
اپوکسی رزینReviewed by رزین اپوکسی on Dec 9Rating: 4.5

کشور تولید کننده: 

خرید مواد شیمیایی بسته بندی: بشکه

خرید مواد شیمیایی درصد خلوص:

قیمت اپوکسی رزین : برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید:
     
09198991006

           09198991007
           09198991008

ارتباط با مسئول فنی: با تلگرام mbkchem@ درارتباط باشید. 

قیمت اپوکسی رزین :

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت این محصول و هم چنین سایر محصولات شیمیایی با مشاوران ما در موسسه ی مبتکران شیمی فعال در زمینه ی تامین مواد شیمیایی در ارتباط باشید.

خرید اپوکسی رزین :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

فروش اپوکسی رزین :

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

 تلفن تماس:

 021-77657131

 021-77649244

 021-77641136

 021-77641217

رزین اپوکسی چیست ؟ 

اپوکسی رزین ها معمولا به دو دسته تقسیم می شوند:

  • اپوکسی های گلیسیدیل glycidyl epoxy
  • اپوکسی های غیر گلیسیدیل non-glycidyl epoxy

اپوکسی های گلیسیدیل از ترکیب ،دی هیدروکسی ها،دی امین ها، و یا اپی کلرو هیدرین به وجود می آیند و به گلیسیدیل اتر،گلیسیدیل استر و گلیسیدیل آمین تقسیم می شوند.

اپوکسی های غیر گلیسیدیل از طریق اکسایش پیوند دو گانه ی الفین تشکیل می شوند. و شامل رزین های آلیافاتیک و یا آلیافاتیک های حلقوی هستند.

اپوکسی رزین

نمومه از کاربری های اپوکسی رزین چوب و یا اپوکسی رزین شفاف

از اپوکسی های گلیسیدیل می توان به موارد زیر اشاره نمود:

اپوکسی رزین ها بر پایه ی بیس فنول نوع (A Bisphenol A epoxy resin (DGEBA

 از واکنش بیس فنول ای با دی کلرو هیدرین در حضور کاتالیست به وجود می آید و بسته به درجه پلیمریزاسیون کاربرد های مختلفی دارد. این نوع اپوکسی ویسکوزیته ی پایینی دارد و به دلیل وجود حلقه های آروماتیکی مقاومت شیمیایی و حرارتی بالایی از خود نشان می دهد اکثر اپوکسی رزین ها بر پایه ی بیس فنول نوع A هستند

اپوکسی رزین ها بر پایه ی بیس فنول نوع   Bisphenol F epoxy resin (DGEBA )  F

این نوع رزین اپوکسی مایع همانند بیس فنول نوع A هست اما ویسکوزیته ی کمتر و گروه های اپوکسی بیشتری دارد و همچنین از مقاومت شیمیایی خوبی نیز برخوردار است  و مقاومت بیشتری در برابر حلال نسبت به بیس فنول  نوع A دارد

اپکسی های بیس فنول نوع  Aو F را می توان به گرید های زیر تقسیم بندی نمود:

CHS-EPOXY 501

CHS-EPOXY 514

CHS-EPOXY 571

CHS-EPOXY 572

CHS-EPOXY 573

CHS-EPOXY 574

CHS-EPOXY 575


رزین اپوکسی بر پایه نوولاک (Novolac epoxy resin)

این نوع اپوکسی شبکه ی پلیمری متخلخلی دارد و انعطاف پذیری کمی از خود نشان می دهد همچنین ویسکوزیته و درجه حرارت و مقاومت شیمیایی بالایی دارد.این نوع اپوکسی از واکنش فنول با فرمالدهید به وجود می آید و اپوکسی فنول نوولاکEPN ) (و اپوکسی کرزول نوولاک (ECN) را به وجود می آورد.

از اپوکسی رزین های فنول نوولاک می توان به EPIKOTE Resin 154  و EPIKOTE Resin 170 و EPOKUKDO YDPN-638 و از اپوکسی رزین های کرزول نووالک می توان به EPON Resin 165 و EPON Resin 164 اشاره نمود.

اپوکسی های غیر گلیسیدیل معمولا آلیافاتیک و یا آلیافاتیک های حلقوی هستند و از ویژگی های آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

اپوکسی های غیر گلیسیدیل دارای یک یا چند گروه از آلیفاتیک های حلقوی هستند، ویسکوزیته ی پایینی در دمای اتاق دارند و همچنین واکنش پذیری پایینی دارند و برای انجام واکنش نیازمند حرارت دهی هستند از آنجایی که گروه های آروماتیکی در این نوع اپوکسی برخلاف اپوکسی بیس فنول نوع A و F وجود ندارند در نتیجه شاهد مقاومت بالایی در برابر اشعه ی نور UV ازاین نوع اپوکسی هستیم. از رزین های اپوکسی غیر گلیسیدیلی می توان به CHS-EPOXY 560 اشاره نمود.

رزین اپوکسی را از کجا بخریم؟ برای این مورد با دفاتر فروش ما در ارتباط باشید.

منابع:

 

Epoxy Novolac Resins for Increased Heat and Chemical Resistance. (n.d.). Retrieved December 8, 2018, from https://www.hexion.com/en-us/chemistry/epoxy-resins-curing-agents-modifiers/multi-functional-and-specialty-resins/epoxy-novolacs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *