پلی دی متیل سیلوکسان

خرید و  فروش پلی دی متیل سیلوکسان . جهت اطلاع از قیمت ها و ثبت سفارش با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

فروش پلی دی متیل سیلوکسان :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

خرید پلی دی متیل سیلوکسان :

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

اطلاعات محصول

کشور تولید کننده: 

 بسته بندی: بشکه

 درصد خلوص : 

CAS NO: 9006-65-9

آنالیز محصول

قیمت پلی دی متیل سیلوکسان :

 برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

.سیلوکسان چیست؟

سیلوکسان ها دسته ای از پلیمرها می باشند که از معروف ترین و پرکاربردترین آن ها می توان به پلی دی متیل سیلوکسان ( دی متیکون) با فرمول  [CH3)2SiO)]  اشاره نمود. این ماده به دلیل عدم نفوذ آنها نسبت به مواد شيميايي و تابشي، تنش سطوح پايين، استحکام حرارتی عالی و عدم هدايت حرارت و الکتریسیته از اهمیت بالایی برخوردار است. این خواص مطلوب، به ماکرومولکول، خواص فیزیکی، شیمیایی و مکانیکی خاصی می دهد. این پلیمر دارای وزن مولکولی  6800  تا 30000 می باشد. در آب و اتانول نامحلول است اما در بنزن،کربن تتراکلرید و سایر حلال های آلی محلول است.

ساختار مولکولی پلی دی متیل سیلوکسان

. روش تولید:

این محصول از واکنش و هیدرولیز دی متیل دی کلروسیلان با آب تولید می شود. در این واکنش گاز هیدروکلریک اسید به عنوان محصول جانبی تولید می شود. واکنشگرها به راکتور وارد شده و تا رسیدن به درصد تبدیل مطلوب با یکدیگر واکنش می دهند.


ملاحظات زیست محیطی:

آلودگی هوا: این واکنش به دلیل آن که درون یک محفظه ی بسته انجام می گیرد و تمام محصولات آن به صورت جامد تولید می شوند، آلودگی هوایی ندارد.
پسماند: طبق تحقیقات صورت گرفته در دایره المعارف شیمی آلمن که یک مرجع بسیار معتبر است هیچگونه اثرات مضری برای سیلوکسان ها ثبت نشده است.هرچند این محصول غیر قابل تجزیه است اما با قرار دادن در انواع مختلف خاک رس می توان به روند تخریب آن سرعت بخشید.

سنتز پلی دی متیل سیلوکسان:

سنتز ماکرومولکول های این محصول که دارای گروه های SiOH در انتهای زنجیره هستند ممکن است با روش های زیر انجام شود.

1- پلیمریزاسیون حلقه گشا:

در یک محیط بازی و با استفاده از آب به عنوان عامل انتقال در طول پلیمریزاسیون:

پلیمریزاسیون حلقه گشا

2- کاتالیز شدن پلی تراکمی توسط اسید و یا باز:

 شروع فرایند با استفاده از الیگومرهای  α,ω-sil-oxanediol حاصل از هیدرولیز Me2SiCl2  می باشد.

کاتالیز شدن پلی تراکمی توسط اسید و یا باز

با هر کدام از این فرآیندها، می توان درجه پلیمریزاسیون چند هزار را بدست آورد.

 

. کاربرد ها

  • سورفکتانت و ضد کف

PDMS یکی از رایج ترین سورفکتانت ها و یکی از اجزای ضد عفونی کننده هاست که از تشکیل کف جلوگیری می کند. فرم اصلاح شده آن در علف کش ها و همچنین پوشش های ضد آب مورد استفاه قرار می گیرد.

  • مایعات هیدرولیک

دی متیکون مایع سیلیکون فعال مورد استفاده درکوپلینگ و دیفرانسیل ها در صنایع خودروسازی است.

  • لیتوگرافی نرم

PDMS به عنوان یک رزین تمبر در روش لیتوگرافی نرم به طور معمول استفاده می شود، و یکی از رایج ترین مواد مورد استفاده برای انتقال جریان در تراشه های میکرو فلوئیدی است. فرایند لیتوگرافی نرم شامل ایجاد یک تمبر الاستیک است که امکان انتقال الگوهایی را که فقط چند نانومتر هستند را بر روی سطوح شیشه، سیلیکون یا پلیمر فراهم می آورد. با استفاده از این نوع تکنیک، می توان دستگاه هایی تولید کرد که می توانند در زمینه ارتباطات مخابراتی نوری یا تحقیقات زیست پزشکی استفاده شوند. تمبر از تکنیک های عادی فوتولیتوگرافی یا لیتوگرافی پرتو الکترونی تولید می شود. این رزولوشن به ماسک مورد استفاده بستگی دارد و می تواند به 6 نانومتر برسد.

  • پوست

PDMS در صنایع لوازم آرایشی و بهداشتی نیز استفاده می شود. به عنوان مثال، PDMS را می توان برای درمان شپش سر بر روی پوست استفاده کرد . دای متیکون به طور گسترده ای در لوسیون های مرطوب کننده پوست به عنوان یک ماده فعال که هدف آن حفاظت از پوست است، استفاده می شود. برخی از ترکیبات آرایشی تا غلظت 15% از دی متیکون و پلیمرهای سیلوکسان استفاده می کنند. استفاده از دی متیکون و پلیمرهای مرتبط با آن در فرمولاسیون های لوازم آرایشی استفاده می شوند، ایمن هستند.

  • مو

ترکیبات این روغن سیلیکون نظیر آمودی متیکون، در فرمولاسیون شوینده های سر به ویژه برای موهای آسیب دیده بسیار موثر است .

  • خوراکی ها

PDMS به بسیاری از روغن های پخت و پز به عنوان عامل ضد انعقادی برای جلوگیری از پاشیدن روغن در طول فرآیند پخت اضافه شده است.

  • داروسازی

این ماده به عنوان ضد نفخ (دایمیتیکون) می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

همچنین در کارخانجات مواد غذایی به عنوان افزودنی و نیز در صنایع رنگرزی کاربردهای فراوان دارد.

 

منبع:

https://www.sciencedirect.com/topics/materials-science/poly-dimethylsiloxane

https://www.sciencedirect.com/topics/agricultural-and-biological-sciences/polydimethylsiloxane

0/5 (0 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *