روغن سیلیکون

روغن سیلیکون چیست ، چه مشخصاتی دارد و عمده کاربرد آن در چه صنایعی است آن را از کجا بخریم و تهیه کنیم ؟ این ترکیب به دلیل خواصی که دارد در صنایع مختلف از ساخت دارو گرفته تا استفاده به عنوان روان کننده (در تردمیل ، خودرو و…) به کار برده می شود. در حال حاضر این محصول در دو گرید با ویسکوزیته های 350 و 1000 cSt (سانتی استوک) موجود است ، جهت ثبت سفارش ،و یا اطلاع از قیمت خرید روغن سیلیکون با ما در مبتکران شیمی تماس بگیرید. 

قیمت روغن سیلیکونی :

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت این محصول و هم چنین سایر محصولات شیمیایی با مشاوران ما در موسسه ی مبتکران شیمی فعال در زمینه ی تامین مواد شیمیایی در ارتباط باشید.

فروش روغن سیلیکونی :

این ماده را از کجا تهیه کنیم ( بخریم ) : در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

.

خرید روغن سیلیکون:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

 تلفن تماس:

021-77657131

021-77641136

021-77649244

021-77641217

.

 برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید:
 
09198991006

           09198991007
           09198991008

ارتباط با کارشناس فنی: با تلگرام mbkchem@ درارتباط باشید. 

 

برگه آنالیز این محصول در گرید دارویی

آنالیز روغن سیلیکون

.

خواص و ویژگی ها

پلی متیل سیلوکسان (که با نام کلی روغن سیلیکون شناخته می شود) در دمای اتاق به صورت مایع شفاف وجود دارد . این ماده به عنوان یک روان کننده در طیف وسیعی از برنامه های کاربردی از جمله: پردازش غذا، بسته بندی مواد غذایی، تولید روکش کاغذی مواد غذایی، نگهداری مواد غذایی، بطری و کنسرو، نگهدارنده های مواد غذایی، واشر و مهر و موم استفاده می شود.گرید های مختلف این ماده دارای ویسکوزیته از 50 تا 1000 CSt هستند و هر کدام خواص و کاربردهای مخصوص به خود را دارند. در حال حاضر دو گرید 50 و 1000 این محصول موجود است ، خواص این دو گرید را در جدول زیر می توانید مشاهده کنید : 

روغن سیلیکونی 1000روغن سیلیکونی 50گرید و خواص
1000350(Viscosity (CSt
0.9700.968Density @ 25 ° C
21.220.9(Surface tension (mN/m
1.40351.403Refractive Index @ 25 ° C
25-(Melting point (° C

سیلیکون مهمترین عضو پلی دی متیل سیلو کسان است ، که دارای ساختاری پلیمری است .

به طور کلی ویسکوزیته ی ماده ی فوق از 0.65cs تا 2,000,000cs متغیر است با این حال ویسکوزیته ی این مواد در طیف وسیعی از دماها ثابت است.

پلیمر های Si به دلیل پیوند های محکم میان سیلیسیوم و اکسیژن پایداری حرارتی بالایی (بالای 250 درجه ی سانتی گراد) در مقایسه با سایر پلیمر های آلی دارند و همین امر موجب به وجود آمدن ویژگی های منحصر فرد و کاربرد های ویژه ای در این ماده گشته است. این پلیمرها به علت پایداری حرارتی نسبتا بالا از نظر تجاری مورد توجه ی فراوان هستند.

آشنایی بیشتر با این ماده

این ماده به دلیل کشش سطح پایین به راحتی بر روی سطح پخش می شود و در مقایسه با روغن های هیدروکربنی و مواد معدنی از تراکم بالایی برخوردار می باشد

پلیمرهای سیلوکسان دارای خواص دی الکتریک خوب و مقاومت بالا و قابل ملاحظه ای در برابر تنش ، اکسیداسیون و هیدرولیز می باشند

معمول ترین روغنهای سیلیکونی ترکیبات خطی پلی سیلوکسان هستند. این مواد پایداری بالایی دارند و در دما های بالا انعطاف پذیری خود را نیز حفظ می کنند پلی دی متیل سیلوکسان پلیمری سیلیکونی به حساب می آید. 

می توان به این ماده گروه هایی مانند فنیل ، وینیل ، اپوکسید یا آمینو اضافه نمود تا پلیمری با خواص منحصر به فرد تولید کرد

اسکلت اصلی ساختار ترکیب فوق و یا سایر پلیمر های سیلوکسان SiO2 می باشد

روغنهای سیلیکون از زنجیره های تکرار شونده ی سیلیکون و اکسیژن تشکیل شده اند که هر اتم سیلیکون نیز دارای دو اتصال بر پایه کربن است که بیشتر آنها گروه های متیل می باشند

ساختار

با توجه به تعداد گروه های تکرار شونده (از چند واحد تا چندین هزار واحد) ماده ی فوق می تواند درجه ی پلیمریزاسیون متفاوتی نیز داشته باشد

جایگزینی بخشی از گروه های متیل با گروه های فنیل یا گروه های عاملی آمینو می تواند نحوه واکنش و عملکرد پلیمرهای سیلوکسان با سایر مواد را تغییر دهد. افزودن گروه های عاملی آلی به این ماده می تواند سبب فعال نمودن پلیمر های سیلوکسان با سایر پلیمر های آلی شود و بهبود عملکرد آن ها را در پی داشته باشد

مثل تمام سیلوکسانها روغن سیلیکون نیز دارای ساختار زنجیره ای پلیمری، شامل پیوند های متناوب سیلیکون و اتمهای اکسیژن است. بسیاری از گروه ها می توانند به مراکز سیلیکونی متصل شوند، اما در اکثر مواقع گروه های متیل یا گاهی اوقات فنیل به عنون استخلاف در این روغن ها موجود می باشند.

 

روغن سیلیکون

 

بسیاری از سیلیکون های مایع، پلیمرهای خطی هستند. silicone یک الاستومر نیمه ارگانیک با مقاومت بالا نسبت به حرارت است. این ماده به دلیل خاصیت انعطاف پذیری ای که دارد در برابر فشار مقاوم است. 

لاستیک سیلیکون خواص مکانیکی ضعیف و مقاومت سایشی دارد و به همین دلیل در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. روغن سیلیکون نسبت به گازها بسیار نفوذپذیر است و به طور کلی استفاده ی همزمان آن با کتون ها، اسیدهای متمرکز یا بخارها توصیه نمی شود.

 

خرید روغن سیلیکون

کاربرد ها:

محصول فوق عمدتا به عنوان روان کننده ها، روغن های مایع حرارتی یا مایعات هیدرولیکی استفاده می شوند ( روغن سیلیکون صنعتی ) . این روغن ها عایق الکتریکی بسیار خوبی به حساب می آیند و بر خلاف آنالوگ های کربن، غیر قابل اشتعال هستند. ثبات دمایی بالای آنها و ویژگی های انتقال حرارت خوبشان موجب گردیده تا از این ماده  به طور گسترده ای در آزمایشگاه ها برای گرم کردن انواع حمام ها و همچنین در خشک کن های یخچال به عنوان مبرد، استفاده شود.

ماده ی فوق همچنین به عنوان پمپ های پخش بخارات نفتی در صنایع نفت و گاز استفاده می شود.

 

موارد استفاده روغن سیلیکون

 

این محصول در صنایع فضایی به عنوان حلقه خنک کننده خارجی و رادیاتور ماژول فضایی برای جلوگیری از گرمای بیش از حد استفاده می شوند.

سیلیکون ها در محصولات آرایشی مانند ضد عرق مورد استفاده قرار می گیرند.

بعضی از روغن های سیلیکونی مانند سمیتیکون به علت تنش سطحی بالایی که دارد، یک عامل ضد فوم قوی به حساب می آید درنتیجه این روغن ها در  مصارف صنعتی مانند تقطیر یا تخمیر مورد استفاده قرار می گیرند.

این نکته قابل توجه است که از این روغن ها به عنوان فوم باید به اندازه استفاده شود زیرا مقادیر بیش از حد فوم می تواند مشکل ساز شود.

محصول فوق گاهی به روغن های پخت و پز اضافه می شوند تا از کف بیش از حد در طی سرخ کردن جلوگیری شود. روغن های سیلیکونی ای که به عنوان روان کننده ها استفاده می شوند، می توانند در تولید فرآورده های فوم پلی اورتان و پودرهای ناخواسته (آلاینده ها) مورد استفاده قرار بگیرند.

ماده ی فوق همراه با  اسید بوریک یکی از دو ماده اصلی در بتونه کردن سل ها،است.

موارد غذایی:

از موارد دیگر کاربرد این ماده ،می توان به:

پردازش مواد غذایی، بسته بندی مواد غذایی، پردازش گوشت، بسته بندی مرغ، ساخت بطری ها و … اشاره کرد.

مصارف پزشکی:

محصولات مصرفی برای کنترل گرفتگی عضلانی اغلب حاوی روغن سیلیکونی هستند.

همچنین این ماده برای درمان بیماری های شبکیه چشم مانند ویتوریوتینوپاتی،پرولیفراتیو و ترومای چشم نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

در عمل های لیزر چشم این ماده به دلیل آنکه آب را از سطح شبکیه ی چشم به خوبی انتقاب می دهد و موجب چسبندگی سطح شبکیه با سطح رنگدانه های اپیتلیوم چشم می گردد بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

کاربرد این ماده در محصولات آرایشی:

سیلیکون های مورد استفاده در محصولات مراقبت شخصی عموما انواع گوناگونی دارند و به صورت سیکلیک ، خطی و … موجود می باشند. این مواد سبب ضد آب نمودن محصولات، بالا بردن مقاومت، افزایش نفوذ پذیری، احساس نرمی پوست و… می شود. این ماده در کرم ها، شامپو ها و… استفاده می شود.

با این حال استفاده از این ماده در این قبیل محصولات می تواند با نام های مختلفی در لیبل محصولات آرایشی درج شود. از جمله رایج ترین سیلیکون های مورد استفاده می توان به دی متیکون ، سیکلومتیکون ، سیکلوپنتاسیلوکسان و… اشاره نمود.در شامپو ها  با استفاده از این ماده در فرمولاسیون محصول می توان اثرات خشک کنندگی ای که سورفکتانت ها بر روی مو دارند تا حدودی جبران می شود.

  • از جمله دلایل استفاده از این ماده در محصولات آرایشی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

گسترش و پخش راحت تر: سیلیکون ها دارای کشش سطحی کمتری نسبت به روغن و آب هستند و می توانند راحت تر بر روی طوح گسترش یابند. همین امر موجب می شود تا استفاده از این ماده در کرم ها سبب ایجاد حس سبکی و نرمی شود. برای مو ها نیز از خشکی و زبری مو ها تا حدود زیادی کاسته می شود

براقیت: بسیاری از سیلیکون ها محلول در آب نمی باشند و می توانند فیلم نازکی بر روی سطوح مو و یا پوست ایجاد نمایند که سبب براقیت آن ها شود

محافظت از پوست: این مواد می توانند از پوست در برابر عوامل شیمیایی و یا نور آفتاب به خوبی مراقبت نمایند. همچنین از آنجایی که این ماده می تواند لایه ای نازک بر روی پوست تشکیل دهد سبب جلوگیری از تبخیر آب بدن و در نتیجه نرمی پوست می شود.

کاهش فوم: در صورت ساخت پاک کننده ای که فوم زیادی تولید نکند ، استفاده از روغن سیلیکون ها در فرمولاسیون آن ها بسیار مفید می باشد.

 

اتومبیل:

روغن سیلیکون در فن خنک کننده ی خودروها و کلاچ ماشین استفاده می شود .

از دیگر مصارف این ماده می توان به استفاده در نقاشی و استفاده از آن به عنوان روان کننده در تردمیل اشاره نمود.

برند ها

از مارک های مشهور جهانی این محصول می توان به روغن های سیلیکون kcc اشاره کرد.

 

سیلیکون روغن و کاربرد های آن

فروش روغن سیلیکون و خرید انواع مواد شیمیایی را به ما در مبتکران شیمی بسپارید

موسسه ی مبتکران شیمی

0/5 (0 Reviews)

7 نظر برای «روغن سیلیکون چیست | خرید روغن سیلیکون»

  • فرشيد می‌گوید:

    سلام. در صورت اختلاط روغن سيليكوني با رزين سيليكون مايع يا LSR, به منظور كم كردن ويسكوزيته رزين, ايا امكان جدايي فازي و جدا شدن ناخواسته دو ماده وجود دارد؟

  • محمد می‌گوید:

    سلام روغن سیلیکون مورد استفاده در فن کلاچ خودرو داری چه گریدی میباشد و اینکه اگر موحود دارید قیمت رو لطف بفرمایید

  • مهدی می‌گوید:

    سلام میخواستم بپرسم کدام نوع سیلیکون ( از نظر ویسکوزیته) جهت روانکاری تردمیل استفاده می‌شود؟!

  • مجید خوشنویس می‌گوید:

    با سلام
    لطفا قیمت سیلیکون روان کنننده گرید ۱۰۰۰ را اعلاام فرمایید میزان درخواست ا تن میباشد. باتشکر
    مجید خوشنویس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *