آلومینیوم مونو استئارات

آلومینیوم مونو استئارات پودری سفید رنگ است و جز نمک های آلومینیومی استئاریک اسید به حساب می آید در صنعت دارو این ترکیب یک عامل انتی کیکینگ است و به دلیل خواص رنگ دهی؛ تثبیت کنندگی امولسیون؛ و عامل افزایش ویسکوزیته در این صنعت کاربرد عمده ای دارد. سازمان غذا و داروی آمریکا FDA استفاده از این ماده را در غلظت های تعیین شده بی خطر می داند. در ادامه با خواص و کاربرد های این ماده بیشتر آشنا می شویم. شما می توانید برای خرید و فروش آلومینیوم مونو استئارات و اطلاع از قیمت این محصول با ما در مبتکران شیمی تماس حاصل فرمایید.

خرید آلومینیوم مونو استئارات:

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

اطلاعات محصول

کشور تولید کننده: 

بسته بندی: 

درصد خلوص : 

CAS NO: 7047-84-9

آنالیز محصول

فروش آلومینیوم مونو استئارات:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

قیمت آلومینیوم مونو استئارات:

برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

بررسی بیشتر خواص و ویژگی ها:

این ترکیب پودری سفید رنگ است و با نام هایی همچون آلومینیوم تری استئارات و نمک آلومینیوم اکتادکانوئیک اسید شناخته می شود.

توجه نمایید انواع مختلفی از استئارات آلومینیوم وجود دارد که شامل مونو-دی و تری استئارات می شوند. این مواد از نظر خصوصیات فیزیکی مانند نقطه ی ذوب، اسید های چرب آزاد و به خصوص افزایش ویسکوزیته و ایجاد ژل با یکدیگر متفاوت هستند( روغن ها با ویسکوزیته ی پایین با نوع دی و یا تری ضخیم می شوند اما روغن های با ویسکوزیته ی بالا در ترکیب با مونو و دی ژلی سفت تشکیل می دهند).

خواص فیزیکی و شیمیایی نوع مونو این ماده را در جدول زیر می توانید مشاهده نمایید:

فرمول شیمیایی Al(C18H35O2)3
جرم مولکولی 877.389 g/mol
نقطه ی ذوب 117-120 درجه ی سانتی گراد
دانسیته 0.99-1.070

 

ساختار مولکولی این ماده به صورت زیر است:

ساختار شیمیایی آلومینیوم مونواستئارات

تمامی آلومینیوم استئارات ها آبگریز هستند و از شفافیت فوق العاده و چسبندگی عالی به سطوح فلزی برخوردار هستند. به دلیل همین خاصیت انواع دی و تری در ساخت رنگ ها به وفور مورد استفاده قرار می گیرند.

انحلال پذیری: ترکیب فوق در حلال های هیدروکربنی مانند وایت اسپریت ها (حلال 402، 406 و…) انحلال پذیری خوبی دارد. در آب ، الکل و اتر نامحلول است. اما در صورت گرم شدن در بنزن ، اسیدها و حلال های متداول قابل حل است.

در ادامه ی این متن به کاربرد های مونو آلومینیوم استئارات بیشتر می پردازیم:

کاربرد ها

رنگ ها، جوهر، واکس ها، تثبیت کننده های پلاستیک ، افزودنی غذایی نمونه هایی از کاربرد های این ترکیب به حساب می آیند. این ماده به دلیل افزایش ویسکوزیته و ساخت ماده ژل مانند عمدتا در میکرو کپسول ها و ساخت پمادها در صنعت داروسازی مورد استفاده قرار می گیرد.

در صنعت تولید غذا این ماده با گرید E570 یک عامل آنتی کیکینگ، پلاستیسایزر و امولسیفایر می باشد. آدامس ها و قهوه های فوری نمونه ای از محصولاتی هستند که از این ماده در فرمولاسیون خود استفاده می کنند. سازمان غذا و داروی آمریکا سلامت استفاده از این ماده را در غلظت های تعیین شده، مجاز دانسته است.

علاوه بر این ، ترکیب فوق  به عنوان یک تثبیت کننده امولسیون در فرمولاسیون های آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد و در مواد آرایشی مانند ریمل ، مرطوب کننده و ضد آفتاب استفاده می شود.

خرید مونو آلومینیوم مونو استئارات با بهترین قیمت و کیفیت را با ما در مبتکران شیمی تجربه نمایید

 

از این ماده در ترکیب با ترپنتین و وایت اسپریت هایی مانند حلال 402 و روغن ها ترکیبی ژل مانند به دست اید و به عنوان یک خشک کننده، ضخیم کننده و امولسیفایر در صنعت رنگ سازی مورد استفاده قرار می گیرد با این حال مقدار استفاده ی بیش از حد از آلومینیوم استئارات سبب نرم تر شدن محصول نهایی و عدم چسبندگی آن به سطح می شود. مقدار ایده آل مورد استفاده از این ترکیب در حدود 2 درصد و یا کمتر گزارش شده است . این ماده همچنین به منظور ساخت پارچه های ضد آب ، طناب ، کاغذ ، چرم ، بتن و گچ استفاده می شود و در عکاسی به عنوان یک عامل امولسیون کننده کاربرد دارد.

صابون های فلزی مانند ترکیب فوق می تواند پوشش مناسبی برای رنگدانه ها ایجاد کند تا سبب کاهش مقدار روغن مورد نیاز برای مرطوب کردن رنگدانه ها شود. در نتیجه استفاده از آن در ساخت رنگ ها علاوه بر بهبود خواص آن سبب به صرفه نمودن این محصولات از نظر اقتصادی خواهد شد.

خطرات و موارد احتیاطی:

تجزیه ی این ترکیب می تواند موجب آزاد سازی گاز های سمی مونو اکسید کربن، دی اکسید کربن و اکسید های فلزی شود.

از مجاورت این ماده با عوامل اکسید کننده ای نظیر نیترات ها، اسید های اکسید کننده، سفید کننده های حاوی کلر و… جلوگیر کنید تا از آتش سوزی های احتمالی جلوگیری به عمل آید.

بعد از استفاده از این ماده دست های خود را به خوبی بشویید و از تماس آن با پوست ، چشم، بلعیده شدن و یا استنشاق بپرهیزید.

حتما پیش از استفاده MSDS آن را به خوبی مطالعه نمایید

خرید مواد شیمیایی را با ما در مبتکران شیمی تجربه نمایید.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *