اتیدرونیک اسید (HEDP)
اتیدرونیک اسید | هیدروکسی اتیل دی فسفونیک اسید | HEDP | قیمت خریدفروش اتیدرونیک اسیدReviewed by 02177641136 on Oct 2Rating: 5.0

فروش خرید اتیدرونیک اسید . جهت اطلاع از قیمت ها و ثبت سفارش با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

خرید اتیدرونیک اسید :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

.

فروش اتیدرونیک اسید :

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

.

 تلفن تماس:

021-77657131

021-77641136

021-77649244

این محصول به صورت پرفورمایی به فروش می رسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید.

فروش HEDP

کشور تولید کننده: چین

بسته بندی: بشکه 250 کیلویی

درصد خلوص: 60%

$ قیمت اتیدرونیک اسیدبرای آگاهی از قیمت با کارشناسان  فروش ما  در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ درارتباط باشید:
      
09198991006

             09198991007
             09198991008

 ارتباط با مسئول فنی:  با تلگرام   mbkchem@  درارتباط باشید. 

آنالیز نمونه محصول

.آنالیز HEDP

 

 

اتیدرونیک اسید (Etidronic Acid) یا هیدروکسی اتیل دی فسفونیک اسید (Hydroxyethylidene Diphosphonic acid) که به صورت مخفف با نام (HEDP ) شناخته می شود دارای فرمول شیمیایی C2H8O7P2 و جرم مولکولی 206.027 g/mol است. این ماده هم بصورت جامد و هم به شکل مایعی با رنگ زرد یا بدون رنگ ، بدون بو  و از خانواده بیسفسفونات ها است.

تولید اتیدرونیک اسید

این ماده در اثر واکنش تری کلرید فسفر با اسید استیک یا در اثر واکنش مخلوط استیک اسید / استیک انیدرید با فسفریک اسید ایجاد می ­شود.

 کاربرد های اتیدرونیک اسید

HEDP به عنوان یک  مقیاس و هم چنین به  عنوان مهارکننده خوردگی در سیستم های گردش آب سرد، میدان های نفتی و دیگهای بخار کم فشار در زمینه هایی مانند برق، صنایع شیمیایی، متالورژی، کود، و غیره مورد استفاده قرار می­گیرد.

در صنعت نساجی به عنوان شوینده مواد فلزی و غیر فلزی کاربرد دارد و در صنعت رنگرزی به عنوان تثبیت کننده رنگ استفاده می­ شود.

HEDP

مصارف پزشکی :

این ماده را با نام تجاری (Didronel ®)  که یک بیوفسفونات مورد استفاده برای تقویت استخوان، درمان پوکی استخوان، و درمان بیماری پاژه استخوان است می توان شناخت.
بیس فسفونات ها در درجه اول با کاهش فعالیت استئوکلاستها،  مانع از تحلیل استخوان شده از این رو باعث می شوند استخوان ها در دراز مدت قوی تر شوند.

اتیدورنات، بر خلاف دیگر بیس فسفونات ها، مانع از متراکم شدن استخوان ها نیز می­شوند.

HEDP به عنوان یک عنصر مهم فرمولاسیون های آرایشی است که برای سرکوب تشکیل رادیکال های آزاد، تثبیت امولسیون و کنترل ویسکوزیته مورد استفاده ذکر شده است.

مصارف صنعتی :

این ترکیب در بین مواد شیمیایی موجود در استخرهای شنا گنجانده شده تا به عنوان مهار کننده لکه مانع از خروج یون های فلزی از محلول و از بین بردن رنک آمیزی اطراف استخر شوند.

این ترکیب عامل کیلیت ساز است و می­تواند با اضافه شده به باندها، تا حدی، با اثرات موادی مانند کلسیم، آهن یا فلزات دیگر، که ممکن است به عنوان  جزئی از فاضلاب  تخلیه  شده  باشند و امکان آلودگی  آبهای زیرزمینی را داشته باشند، مقابله کند. 

به عنوان یک فسفونات دارای خواص مهار خوردگی در فولاد است و اسید  اکسیداسیون اسیدهای چرب را  به تاخیر می اندازد.
این محصول و نمک های آن برای جلوگیری از اثرات آب سخت به مواد شوینده و سایر مواد شوینده اضافه می ­شوند.

در بسیاری از مواد شوینده صنعتی یا خانگی (مانند صابون ها یا دترجنت ها) به کار برده می شود.

بازار جهانی اتیدرونیک اسید :

رشد بازار جهانی این محصول به دلیل رشد رو به جلوی صنایع دارویی و صنایع شیمیایی است. عامل اصلی در رشد بازار جهانی این ماده سرعت رشد بالای شهرنشینی، افزایش درآمد مصرف کنندگان و تغییرالگوی مصرف زندگی افراد است. عامل کلیدی محدود کردن بازار جهانی آن نیز اثرات نامطلوب این ماده، مانند ضعیف کردن جسم، مشکلات پوستی و درد استخوانی ،عضلات و مفاصل است.

بر اساس موقعیت جغرافیایی، بازار جهانی این ماده به هفت منطقه کلیدی – آمریکای شمالی، آمریکای لاتین، اروپای غربی، اروپای شرقی، آسیا و اقیانوسیه به جز ژاپن و شرق میانه و آفریقا تقسیم شده است. در میان مناطق فوق، آمریکای شمالی سهم قابل توجهی از این بازار جهانی را به خود اختصاص می دهد که به دلیل سهم نسبتا بالا در منطقه و صنعت داروسازی جهانی است. آسیا و اقیانوس آرام به استثنای منطقه ژاپن به دلیل رشد چشمگیری در صنعت داروسازی در منطقه، سهم قابل توجهی از حجم این ماده را در بازار جهانی تشکیل می دهد.

 

کاربردهای اتیدرونیک اسید

ایمنی :

این محصول ممکن است محرک پوست و چشم ها باشد و در سطح مخاط های بدن خوردگی ایجاد کند.لطفا پیش از تماس با این ماده MSDS آن را مطالعه فرمایید.

منبع :

https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/Etidronic_acid#section=Safety-and-Hazards

1-Hydroxyethylidene-1,1-diphosphonic acid. (n.d.). Retrieved March 2, 2019, from https://www.chemicalbook.com/ChemicalProductProperty_EN_CB4719658.htm

یک نظر برای «اتیدرونیک اسید | هیدروکسی اتیل دی فسفونیک اسید | HEDP | قیمت خریدفروش اتیدرونیک اسید»

  • یوسف می‌گوید:

    سلام لطفا روش آزمون Active content , Total phoshonic acid ماده Na4.HEDPرا میشه برام ارسال بفرمایید.خیلی لازم دارم برای آزمون این ماده لازم داشتم ممنون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *