اسید فسفریک ، خرید اسید فسفریک

اسید فسفریک (phosphoric acid) که بیشتر در خلوص 85 درصد در بازار موجود است در صنایع مختلفی مانند کشاورزی، دندانپزشکی، صنایع غذایی و غیره کاربرد فراوانی دارد. در ادامه ی این متن با خواص گوناگون و گرید های مختلف (خوراکی و صنعتی) این محصول بیشتر آشنا می شویم. شما می توانید برای فروش و خرید اسید فسفریک و اطلاع از قیمت این محصول با ما در ارتباط باشید.

 • کشور تولید کننده: چین
 •  بسته بندی:  بشکه 35 کیلویی
 •  درصد خلوص :  85% و محلول درآب

تلفن تماس:

021-77657131           021-77641136

021-77649244           021-77641217

فروش اسید فسفریک :

مبتکران شیمی سال هاست که به صورت عمده اقدام به عرضه و خرید و فروش مواد شیمیایی مختلف در صنایع مختلف می نماید.  برای اطلاع از قیمت ها و تهیه ی انواع مواد شیمیایی فقط کافیست با شماره های بالا تماس حاصل فرمایید. از آنجایی که این محصول دارای گریدهای متفاوتی است ، لطفا در هنگام خرید به گرید مربوطه دقت نمایید. 

خرید اسید فسفریک 85 درصد :

برای انجام خرید ابتدا با کارشناسان ما در واحد فروش تماس گرفته و پس از کسب اطلاعات لازم سفارش خود را به ثبت برسانید. محصول حریداری شده در کمترین زمان ممکن به دست شما خواهد رسید.

قیمت اسید فسفریک 85% :

 برای آگاهی از قیمت با کارشناسان ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید:

           09198991006
           09198991007
           09198991008

ارتباط با کارشناس فنی: با تلگرام mbkchem@ درارتباط باشید.

فروش اسید فسفریک

.

آنالیز نمونه محصول

آنالیز اسید فسفریک

خواص فیزیکی و شیمایی فسفریک اسید :

فرمول شیمیایی : H3PO4

این ماده در غلظت 85 % مایع  غلیظ بی رنگ و بی بو  می باشد و در آب و اتانول قابل حل است. اسیدیته محلول 0.1 مولار آن 1/5 بوده و نام دیگر آن اورتو فسفریک می باشد. این محصول دارای فرمول شیمیایی H3PO4 بوده و در دو گرید خوراکی و صنعتی موجود می باشد. این ماده غیر سمی است ، طعم تندی دارد و وقتی خالص باشد در دمای اتاق جامد است و با اینکه اسیدی قوی به حساب نمی آید اما در غلظت 85 % تا حدودی خاصیت خورندگی دارد. در جدول زیر برخی از خواص شیمیایی و فیزیکی این ماده را می توان مشاهده نمود. 

خواص توضیحات
فرمول شیمیاییH3PO4
دانسیته (جامد خالص)1.834 g/cm3
نقطه ذوب (جامد خالص)42.35 °C
دمای جوش407 °C

با توجه به ساختار این ماده، در محیط آبی این محصول به صورت سه پروتونه رفتار می کند که سه اتم هیدروژن یونیزه کننده دارد. یون های هیدروژن به ترتیب طبق واکنش های زیر آزاد می شود.

اسید فسفریک سه ظرفیتی

محصول فوق از اسید استیک قوی تر و از H2SO4 و HCl ضعیف تر است. هر مرحله انحلال آن با سهولت کمتر نسبت به مرحله قبلی انجام می شود. بنابراین، H2PO4 یک اسید بسیار ضعیف و HPO42 بشدت ضعیف است.

محاسبه pH

pH غلظت هیدروژن را بیان می کند ، پس ابتدا مقدار هیدروژن در یک مول H3PO4 تماما خالص (خلوص 100%) را محاسبه کرده و سپس مقدار را برای غلظت 85% محاسبه می کنیم:

جرم یک مول اسید فسفریک : 97.9952g/mol

جرم هر اتم هیدروژن = 1.00794g

pH اسید فسفریک

در نتیجه مقدار هیدروژن در محلول 85% برابر با  2.622g می باشد و طبق فرمول زیر pH محصول محاسبه می گردد:

[pH=−log[%Hydrogen 

pH=−log[.02622]=1.58

pH=−(log[2.622]+log[10−2])=1.58

روش تولید 

این ماده را با استفاده از دو روش صنعتی تولید می کنند : فرآیند مرطوب (wet) و گرمایی (thermal) . فرآیند مرطوب در تولید کود مورد استفاده قرار می گیرد و طبق واکنش زیر از واکنش H2SO4 با آپاتیت (سنگ تری کلسیم فسفات) به دست می آید.

Ca5(PO4)3Cl + 5 H2SO4 + 10 H2O → 3 H3PO4 + 5 CaSO4.2 H2O + HCl

H3PO4 به دست آمده از این واکنش دارای غلظتی در حدود 32-46% می باشد که با تبخیر نمودن آب موجود می تواند تغلیظ گردد و با خلوص های بالاتری به بازار عرضه گردد.

فرآیند گرمایی نیز دارای خلوص بالاتری است و برای تولید دارو ، مواد شوینده ، محصولات غذایی ، نوشیدنی ها و سایر مواد غیر کود استفاده می شود.

تولید کنندگان اسید فسفریک :

اروپا، آسیا و آمریکا سه قاره ی مهم دارنده ی سنگ های فسفاته می باشند و می توانند اسید فسفریک را برای استفاده در ساخت کود های فسفاته و سایر محصولات بر پایه ی فسفات تولید نمایند. در جدول زیر می توانید چندی از بزرگترین کشور های دارنده ی سنگ فسفات را مشاهده نمایید:

نام کشورتولید بر حسب متریک تن
چین65000
آمریکا26100
مراکش و ساهارای غربی26000
تونس10000
اردن7600

سنگ های فسفاته عموما بر دو پایه ی هیدروکسیدی و فلوریدی می باشند. آپاتیت مهم ترین سنگ فسفاته می باشد که برای تولید PA به صورت صنعتی و گرید خوراکی استفاده می شود. در این بین ناخالصی های زیادی از قبیل فلوراید (F−) ، کلرید (Cl−) ، اکسیدهای آهن و آلومینیوم (Fe2O3 ، Al2O3). پیریت ها (سولفید آهن ، FeS) و مواد آلی فسیلی در این سنگ ها وجود دارند که می توانند در فرایند تولید PA مشکل ساز شوند. کیفیت PA را کاهش دهند و باعث افزایش خوردگی و خراب شدن مواد فلزی و پلاستیکی مورد استفاده برای ساخت تجهیزات و روکش های لاستیکی برای دیواره های راکتور شوند.

در ادامه به فرایند های تولیدی این ماده بیشتر می پردازیم:

 • روش مرطوب

در این روش محصول مورد نظر از واکنش اسید سولفوریک با سنگ فسفات طبیعی تولید می شود . سنگ فسفات ابتدا خشک شده و شکسته می شود ، سپس به صورت مداوم همراه با H2SO4 به داخل راکتور فرستاده می شود . طبق واکنش زیر کلسیم موجود در سنگ فسفات با سولفات موجود ترکیب می شود و کلسیم سولفات شکل می گیرد که معمولا به آن گچ گفته می شود . گچ با استفاده از فیلتراسیون از محلولا واکنش جدا می شود .

در آمریکا واحدهای تولیدی گچ را به صورت دی هیدراته ( یعنی هر مولکول کلسیم سولفات دارای دو مولکول آب است ) و در ژاپن به صورت نیمه هیدارته  (هر مولکول کلسیم سولفات دارای نیم مولکول آب است) تولید می شود . این فرآیند نیمه هیدراته باعث می شود تا اسید فسفریک تولیدی از طریق فرآیند مرطوب دارای غلظت بیشتری از P2O5 بوده و ناخالصی های کمتری نیز در مقایسه با روش دی هیدراته داشته باشد .

واکنش ساده فرآیند دیهیدراته به صورت زیر است :

Ca3(PO4)2 + 3H2SO4 + 6H2O → 2H3PO4 + 3[CaSO4.2H2O]

محصول نهایی روش مرطوب معمولا حاوی 26 تا 30 درصد P2O5 است. البته در بیشتر موارد محصول تولیدی برای استفاده به عنوان خوراک کود باید غلظت بیشتری داشته باشد و از همین رو بسته به نوع کود تولیدی،  H3PO4 را با استفاده از 2 یا 3 تبخیر کننده خلا تا غلظت 40 تا 55 درصدی P2O5 تغلیظ می نمایند.

 • فرآیند گرمایی (تولید گریدهای خوراکی ، دارویی و …)

مواد اولیه برای تولید فسفریک اسید به این روش عبارتند از : فسفر عنصری ، هوا و آب . این فرآیند شامل سه مرحله اصلی احتراق ،آبدارکردن و غبارگیری است .

در مرحله احتراق فسفر مایع در هوای محیط در قسمت احتراق با دمای 1650 تا 1760 درجه سانتی گراد سوزانده می شود . در طی این عملیات P2O5 تولید می شود . سپس فسفر پنتااکسید توسط H3PO4 یا آب هیدراته شده و تشکیل H3PO4 می دهد . در مرحله آخر نیز غبارات اسیدی موجود در جریان گازی قسمت احتراق حذف شده و سپس گاز به محیط راه پیدا خواهد کرد .

تولید اسید فسفریک خوراکی

 • تغلیط اسید:

اسید فسفریکی که در فرایند های اشاره شده، تولید می گردد بسته به کاربرد (که در حال حاضر عمدتا تولید کود شیمیایی است) باید تغلیظ شود. تولید کود به اسید های حاوی 40 تا 54 درصد پنتا اکسید فسفر نیاز دارد. به دلیل مسائل حمل و نقل، غلظت اسید به 52 الی 72 درصد افزایش می یابد.

به طور کلی فسفر به صورت آلی و معدنی وجود دارد:

 • آلی:

گیاهان منبع غنی از فسفر آلی هستند. این ماده در گیاهان به صورت، فیتات ذخیره سازی می شود. فیتات نیاز به هضم آنزیمی دارد اما انسان آنزیم فیتاز را که برای تجزیه فیتات لازم است در بدن خود تولید نمی کند. این بدان معنی است که فیتات به راحتی هضم و جذب نمی شود.تخمین زده می شود که فقط حدود 50٪ فسفر مصرف شده از گیاهان در بدن جذب می شوند. نسبت استخراج فسفر در محصولات دامی ارگانیک بیشتر از گیاهان است. مطالعات حاکی از آن است که حدود 80 درصد فسفر موجود در محصولات دامی توسط انسان قابل جذب است.

در ادامه مقدار P  را در هر 100 میلی گرم برای مواد غذایی زیر به صورت حدودی می توانید مشاهده نمایید:

بادام بو داده شده: 477

سیب : 11

غلات: 150 – 300

مرغ: 200

پنیر سوئیسی: 576

 • معدنی:

این ماده به صورت معدنی اغلب به عنوان ماده ی افزودنی غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. حدود 350 نمک و ترکیبات حاوی فسفر توسط GRAS به ثبت رسیده اند و سلامت آن ها مورد تایید قرار گرفته است. سازمان غذا و داروی آمریکا FDA شرکت ها را ملزم به درج مقدار فسفر / فسفات و ماده ی فوق نمی نماید اما به طور خاص توصیه می شود تا نام فسفات در برچسب های مواد غذایی ذکر شود. این 350 ماده ی مورد تایید در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرند:

 • تخمیر
 • رنگ
 • حفظ رطوبت
 • حفظ بافت
 • طعم

فسفر معدنی نسبت به نوع آلی بیشتر می باشد و مکانیسم جذب آن با فیتات تولیدی توسط گیاهان متفاوت خواهد بود و می توان گفت حدود 100 درصد از این ماده توسط بدن جذب می گردد.

مقدار دریافتی فسفر در روز 700 میلی گرم توصیه می شود

کاربرد ها:

تا کنون مهم ترین فراورده های تولید شده از اسید فسفریک را کود ها تشکیل می دهند. در ایالت متحده ی آمریکا 90 درصد ماده ی تولیدی به روش مرطوب (در قسمت تولید روش مرطوب به طور کامل توضیح داده شده است) به طور مستقیم و یا غیر مستقیم در این قسمت مورد استفاده قرار می گیرد، در حالی که در آلمان این مقدار به حدود 50 درصد می رسد. از کاربرد های دیگر این ماده می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • فسفات های به کار رفته در مواد شوینده
 • پاک کننده های صنعتی
 • مواد تصفیه ی آب 
 • مکمل های خوراکی حیوانات
 • عوامل بازدارنده ی اشتعال

این ماده در مقایسه با مواد دیگر می تواند خود به تنهایی برای شست و شوی فلزات مورد استفاده قرار بگیرد. روش گرمایی ( در قسمت روش تولید این روش به خوبی توضیح داده شده است) معمولا برای تولید این ماده در گرید خوراکی مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که فسفات هایی که در پودر لباسشویی به کار می روند از هر دو نوع اسید فسفریک گرمایی و مرطوب تولید می شوند.

 • شوینده ها

در تولید شوینده ها، H3PO4 برای تولید نرم کننده های آب استفاده می شود. نرم کننده های آب، یون­های Ca و Mg را از آب سخت حذف می کند. اگر این یون ها حذف نشود، با صابون واکنش داده و رسوبات غیرمحلولی را شکل می دهد. فسفات تولید شده از H3PO4  به عنوان نرم کننده آب در شوینده ها استفاده می شود.

 • کشاورزی :

محصول فوق از آنجایی که یک جزء اصلی در ترکیب تریپل سوپر فسفات، آمونیوم فسفات و کودهای NPK است، مهم ترین ماده واسطه در صنایع کود سازی به شمار می رود. همچنین در مناطق گرمسیری به صورت مستقیم به خاک اضافه می شود تا باعث از بین رفتن خاصیت قلیایی آن شود. از این ماده به عنوان سوپرفسفریک اسید برای تولید DAP و MAP نیز استفاده می شود.

 • متالورژی :

پوشش های شیمیایی جهت مقابله در مقابل خوردگی بر روی سطوح فولادی و آلومینیومی اعمال می شوند . محلول های فسفاته که شامل ماده ی فوق و برخی افزودنی های فعال دیگر هستند برای محافظت از خوردگی در وسایل نقلیه ، اثاث دفتر ، هواپیما ، کشتی ها و ماشین آلات جنگی و … استفاده می شود .  

 

خرید اسید فسفریک امری رایج در صنایع فلزی است زیرا سبب پیکلینگ و تصفیه سازی فلزات به کار رفته در بدنه ی خودرو ها می شود. لایه فسفات از بلورهای بی شماری با اندازه های مختلف تشکیل شده است که دلالت بر وجود حفره هایی بین این بلورها دارد. تخلخل معمولاً بسیار کم و در حدود 0.5-1.5 از پوشش فسفات می باشد.

محلول PA علاوه بر موارد فوق می تواند سبب از بین بردن زنگ زدگی سطوح فلزی نیز شود. پوشش های فسفات سیاه می توانند مقاومت این قبیل فلزات را نسبت به خوردگی بهبود ببخشند. این محلول های PA می توانند برای تمیز کردن تجهیزات و ماشین آلات در کارخانه های صنعتی ، به عنوان مثال ، کارخانه های لبنی استفاده شوند.

پاسازی فلازت با اسید فسفریک

 • کاربرد های شیمیایی :

حذف رسوبات معدنی ، پاک کردن لکه های آب سخت ،  آبکاری ، در لوازم آرایشی و بهداشتی و محصولات مراقبت از پوست برای تنظیم pH ، تصفیه آب آشامیدنی ، سنتز لاستیک ، افزودنی به واکس ها ، رنگ و رنگدانه و بسیاری کاربردهای دیگر .

همچنین از این ماده برای تولید نمک های فسفاته و هیدروژن هالید ها نیز استفاده می شود.این ماده به عنوان یک کاتالیزور در پلیمریزاسیون پلی پروپیلن و بهبود خواص رزین های مصنوعی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

فروش و خرید اسید فسفریک خوراکی و صنعتی با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت را به ما در مبتکران شیمی بسپارید.

 • داروسازی و پزشکی :

اسید فسفریک در ترکیب با پودر روی ، روی فسفات تولید می کند که به عنوان پرکن دندان مورد استفاده قرار می گیرد .

در ارتودنسی دندان قبل کار گذاشتن براکت ها و سایر تجهیزات ، دندان ها به وسیله این اسید تمیز و صاف می شوند . رفه پلاک ها و سفید کردن دندان توسط مشتقات PA انجام می شود.

در سفید سازی دندان ها استفاده از H3PO4 به صورت 37 درصد همراه با مواد سفید کننده می تواند موجب ماندگاری سفیدی دندان ها حداقل به مدت یک هفته شود. همچنین این ماده می تواند با تاثیرات مثبتی که بر روی سطح دندان دارد اثرات مواد سفید کننده را بر روی مینای دندان بیشتر نماید. تغییرات سطح ایجاد شده برای ایجاد بلیچینگ در دندان ها به وسیله ی این ماده از سایر مواد دیگر نظیر کاربامید پراکسید بیشتر گزارش شده است

ایمپلنت های فلزی مورد استفاده در ارتوپدی توسط کلسیم فسفات پوشش داده می شوند تا چسپندگی بهتری به بافت داشته باشند . پرکن های فسفاتیک در جراحی استخوان به کار گرفته می شوند . همچنین نمک های فسفاته برای کاهش درد در دندان های حساس استفاده می شوند .

 • محصولات لبنی:

در محصولات لبنی از H3PO4 برای اصلاح میزان پروتئین و تغییر دادن pH برای تولید محصولی با کیفیت بالا، استفاده می نمایند. با به دست آوردن فسفات های مشتق شده از اسید فسفریک خوراکی و افزودن آن ها به محصولات لبنی به خصوص پنیر می توان محصولی مرغوب تر و با ماندگاری بیشتر تولید نمود. فسفات ها را می توان در شیر، باتر میلک، پنیر و… مشاهده نمود.

کاربرد اسید فسفریک در لبنیات

 • بیکینگ پودر:

از واکنش اسید فسفریک با جوش شیرین می توان بیکینگ پودر تولید نمود. بیکینگ پودر افزودنی ای مهم است که در اغلب محصولات نانوایی، کیک پزی و شیرینی پزی یافت می گردد. در نتیجه تمام محصولات حاوی بیکینگ پودر دارای فسفات می باشند.

 • غذاهای فراوری شده:

قهوه های آماده، نوشیدنی های طعم دار، گوشت های فراوری شده از جمله محصولاتی هستند که حاوی فسفات ها می باشند. بسیاری از گوشت ها و مرغ های تازه را برای بهبود طعم و حفظ رطوبت در محلول های نمکی قرار می دهند.این محلول ها اغلب حاوی اسید فسفریک و یا نمک های فسفاته می باشند. از جمله مشتق های فسفاته که برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند و نام آن ها را می توان بر روی لیست مواد درج شده بر روی بسته بندی مشاهده نمود ، عبارتند از:

 • دی کلسیم فسفات
 • هگزامتا فسفات
 • سدیم فسفات
 • تری سدیم فسفات

نمک ها:

نمک های این ماده که در کود های شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از: فسفات هیدروژن کلسیم، فسفات آمونیوم و مخلوط نمک های مختلف H3PO4).

دیگر نمک ها با خاصیت غیر کودی از این ترکیب عبارتند از: ارتو،دی و پلی فسفاتهای سدیم، فسفات های آمونیوم، دی فسفات تترا پتاسیم، فسفات های کلسیم.

 • نوشیدنی ها:

اگر تا به حال به لیست مواد تشکیل دهنده ی نوشابه ها دقت کرده باشید با نام اسید فسفریک خوراکی احتمالا برخورد کرده اید. اما چرا تولید کنندگانی مانند کوکاکولا در نوشیدنی های خود از این ماده استفاده می نماید؟ محصول فوق که یک افزودنی رایج در غذاهای فراوری شده است می تواند به دلیل خاصیت اسیدی ، موجب بهبود طعم، تنظیم pH و جلوگیری از رشد میکروارگانیسم ها شود.

 • دلیل استفاده از این ماده در نوشیدنی ها و سایر مواد غذایی چیست؟

تولید کنندگان در صنایع غذایی از اسید فسفریک برای بهبود طعم و حفظ تازگی محصولات خود به وفور استفاده می نمایند. نوشیدنی ها اغلب میزان اسیدیته ی خود را از این ماده به دست می آورند. با ایجاد طعم ترش و تند در نوشیدنی ها توسط این محصول می توان از احتمال بالای رشد کپک ها و قارچ ها در محلول های قندی و شیرین نوشابه ها جلوگیری نمود.

محصول فوق حاوی عنصری به نام فسفر است که به طور طبیعی نیز در بدن یافت می شود. این عنصر همراه با کلسیم برای سلامت و تقویت استخوان و دندان ها لازم و ضروری است. علاوه بر این عنصرP می تواند موجب حفظ و تقویت انرژی بدن شود و به ماهیچه ها در بازیابی عملکرد خود بعد از انجام کار های سنگین کمک نماید. همچنین در رشد و نموی افراد و تولید DNA و RNA نمی توان نقش فسفر را نادیده گرفت.

شما در صفحه فروش اسید فسفریک خوراکی هستید، برای ثبت سفارش با شماره های موجود تماس بگیرید. 

 • خطرات استفاده ی بی رویه از نوشیدنی های طعم دار چیست؟

اما مصرف بیش از اندازه ی این ماده موجب نامتعادل نمودن عناصر معدنی موجود در بدن و اثرات منفی می شود. فسفر بیش از حد می تواند موجب نابودی کلسیم بدن شود و پوکی استخوان ها و ناراحتی های قلبی را در پی داشته باشد همچنین با مصرف بیش از حد این عنصر جذب مواد معدنی دیگر نظیر روی، آهن و منیزیم نیز با مشکل رو به رو خواهد شد. طی تحقیقات صورت پذیرفته فسفر مورد نیاز برای عملکرد طبیعی بدن 700 میلی گرم  در روز تخمین زده شده است که این میزان P از طریق مصرف غذاهای با پروتئین بالا (به عنوان مثال گوشت ، لوبیا ، تخم مرغ ، مرغ و ماهی) در طول روز برای بدن فراهم می شود در نتیجه دانشمندان همواره مصرف بیش از اندازه ی نوشابه ها و خوراکی های حاوی phosphoric acid را توصیه نمی نمایند

به دلیل طعم خاص این ماده استفاده از آن در نوشابه های مشکی بیشتر می باشد و تقریبا عضو ثابت تولید این محصولات به حساب می آید.

 • چه میزان مصرف فسفر می تواند برای بدن خطرناک باشد؟

از آنجایی که مصرف نوشابه ها و غذاهای فراوری شده با صنعتی شدن جوامع روندی رو به رشد در سال های اخیر پیدا کرده است، نگرانی ها برای مصرف بیش از اندازه ی فسفر نیز مورد توجه ی فراوان قرار گرفته است. جالب است بدانید یک نوشابه می تواند تقریبا حاوی 500 میلی گرم فسفریک اسید باشد. افرادی که روزانه 4000 میلی گرم فسفر مصرف می کنند در معرض خطر مصرف بیش از اندازه ی این ماده قرار دارند.

اسید فسفریک در نوشابه ها و خطرات آن

برای خرید اسید فسفریک 85 درصد با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

کلیه ها در افراد سالم می توانند فرد را تا حدودی از فسفر اضافی بدن خلاص نماید در نتیجه به افراد دارای بیماری های کلیوی اکیدا توصیه می شود تا از مصرف بیش از 700 الی 1000 میلی گرم فسفر به صورت جد پرهیز نمایند زیرا در صورت دفع نشدن این عنصر در بدن باقی می ماند و شاهد خسارات وارده از مصرف بیش از حد آن به بدن خواهیم بود.

MSDS و خطرات

اسید فسفریک به دلیل خورندگی زیادی که دارد در لیست مواد خطرناک برای سلامتی و خورنده قرار می گیرد .

برخورد با این ترکیب باعث به وجود آمدن تحریک ، سوزش و سوختگی خواهد شد . عملکرد آن بر روی اندام های مختلف به صورت زیر است :

 • تماس کوتاه

چشم : در صورت تماس با چشم موجب تحریک و سوزش می شود.

سیستم تنفسی : تنفس بخارات این ماده باعث تحریک بینی ، گلو و شش ها شده به گونه ای که موجب سرفه و خفگی می شود . دوز متوسط مجاز بخار PA در هوای محیط کار 1 mg/m3 برای یک شیفت 8 ساعته است .

 • تماس بلند مدت

تنفس ماده ی فوق در بلند مدت می تواند باعث برونشیت و سرفه همراه با خلط شود.

پرسش و پاسخ

 • این ماده چه تفاوتی با فسفر دارد؟ 

فسفر به طور کلی عنصری است که در طبیعت ساخته می شود اما این ماده ترکیبی حاوی فسفر می باشد. اسید فسفریک در انواع غذاها و نوشیدنی ها می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. 

 • آیا نوشابه های بدون این ماده نیز وجود دارد؟

بله نوشابه هایی با رنگ های غیر از مشکی، فانتا، اسپرایت و… از نگهدارنده ها ی دیگری در فرمولاسیون خود استفاده می نمایند.

 • آیا فسفات برای بدن ضروری است؟

فسفات جز ساختار اصلی DNA و RNA است و برای بدن ما بسیار ضروری است. همچنین ساختار اصلی ATP (آدنوزین تری فسفات) است که برای انتقال انرژی در انسان بسیار مهم است.

 • مقدار اسید فسفریک در نوشیدنی ها چقدر است؟

مقدار تقریبی و میانگین این ماده در نوشیدنی های رایج به شرح زیر می باشد:

میلی گرم در هر 12 اونس

کوکاکولا: 62

دکتر پپر(Dr. Pepper ) : مقدار 68

نوشیدنی های انرژی زا: 200

چای سرد یا همان آیس تی: 100

 • ترکیب فوق می تواند سبب به وجود آمدن مشکلات کلیوی در افراد شود؟

کلیه ها در تنظیم سطح فسفات خون نقش مهی دارند. هورمون پاراتیروئید ، فاکتور رشد فیبروبلاست و کلوتو میزان فسفر را در بدن تنظیم می کنند . با این حال باید توجه نمود که توانایی کلیه در تنظیم سطح فسفر در نارسایی های کلیوی کاهش می یابد.

با ثبت 25546 متاآنالیز بیماران در 12 مطالعه، رابطه آماری مرتبطی بین افزایش سطح فسفات و خطر ابتلا به بیماری کلیوی به اثبات رسید.

مراجع

J.D. Fontana, M. Passos, M. Baron, S.V. Mendes, L.P. Ramos, Cassava starch maltodextrinization/monomerization through thermopressurized aqueos …. hydrolysis, Appl. Biochem. Biotechnol. 91–93 (2001) 469–478.

P. H. Blanchard: Technology of Corn Wet Milling and Associated Processes, Industrial Chemistry Library, Vol. 4, Elsevier,Amsterdam (1992) pp. 236–237.

J.D. Fontana, Phosphoric hydrolysis of starch, Patent request PI 000-2001-0 to INPI, Brazil, Rev. Propr. Ind. 1617 (2002) p. 132.

K.L. Dean, Carotenoids market, Industrial Bioprocessing, 14 (1997) 4–5

فروش عمده اسید فسفریک:

جهت ثبت سفارش و اطلاع از نحوه فروش و قیمت خرید اسید فسفریک (85 درصد، صنعتی، خوراکی، چینی) به صورت عمده با ما در مبتکران شیمی تماس بگیرید .

موسسه ی مبتکران شیمی

2 نظر برای «اسید فسفریک 85% | قیمت خرید اسید فسفریک»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *