اسید فسفریک(Phosphoric acid)Reviewed by Roka on Oct 2Rating:

  کشور تولید کننده: چین

  بسته بندی: بشکه 35 کیلویی

  درصد خلوص: 85% و محلول درآب

$ قیمت  : برای آگاهی از قیمت با کارشناسان  فروش ما  در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ درارتباط باشید:
      
09198991006
             09198991007
             09198991008

 ارتباط با مسئول فنی:  با تلگرام   mbkchem@  درارتباط باشید. 

 

 

اسید فسفریک  چیست؟

این محصول 85 % مایع  غلیظ بی رنگ  ، شفاف  و بی بو  می باشد . در آب به طور کامل حل می شود. و در اتانول قابل حل است. اسیدیته آن 1/5 می باشد . نام های دیگر اسید فسفریک اورتو فسفریک ،فسفریک اسید می باشد. اورتو فسفریک اسید نام آیوپاک آن است .فرمول شیمیایی آن H3PO4 می باشد.در دو گرید خوراکی و صنعتی موجود می باشد . این ماده دارای طعم تندی است .این ماده از جمله پرمصرف ترین ماده شیمیایی در صنعت به شمار می آید. این ماده معدنی واز  خانواده  اسید ها به شمار می آید. اسید فسفریک یک اسید غیر سمی است .این اسید وقتی خالص باشد در دمای اتاق جامد است. این ماده با وجود اینکه اسید قوی نیست اما اسید فسفریک 85 % تا حدودی خاصیت خورندگی دارد.

در محیط آبی، این محصول یک اسید سه پروتونه  رفتار می کند که سه اتم هیدروژن یونیزه کننده دارد. یون های هیدروژن به ترتیب طبق واکنش های زیر آزاد می شود.

H3PO4(aq)     H+(aq) + H2PO4(aq)  Ka1 = 7.5 × 10‾3
H2PO4(aq)   H+(aq) + HPO42‾(aq)  Ka2 = 6.2 × 10‾8
HPO42‾(aq)  H+(aq) + PO43‾(aq)  Ka3 = 1.7 × 10‾12

اسید فسفریک خیلی اسید قوی نیست، برای مثال از اسید استیک قوی تر و از اسید سولفوریک و اسید هیدروکلریک ضعیف تر است. هر مرحله انحلال آن با سهولت کمتر نسبت به مرحله قبلی انجام می شود. بنابراین، H2PO4 یک اسید بسیار ضعیف و HPO42 یک اسید بشدت ضعیف است.

روش تولید اسید فسفریک:

. روش تجاری تولید اسید فسفریک از طریق افزودن اسید سولفوریک به سنگ فسفات است.

(H2SO4(ℓ) + Ca3(PO4)2(s) → 6 H2O(ℓ) + 2 H3PO4(s) + 3 CaSO4⋅2 H2O(s

اسید فسفریک خالص بدون آب یک ماده جامد سفیدرنگ است که در دمای 42 درجه سانتی گراد ذوب می شود تا یک مایع ویسکوز را شکل دهد. که با حرارت دادن اسید فسفریک 85%  تحت شرایط خلاء بدست می آید 

کاربرد :

اسید فسفریک در صنعت کاربرد های متعدد و گسترده ای دارد ازجمله ازبین برنده زنگ،افزودنی مواد غذایی،دندان مصنوعی و ارتوپدی ،الکترولیت،به عنوان مواد اولیه  کود کشاورزی ،عامل دیسپرس کننده، وبه عنوان ترکیبی برای تمیز کننده خانگی،مکملهای غذای دام و طیور (دی و منو کلسیم فسفات)،..

عمده کاربرد این ماده (حدود %85) در تولید کودهای کشاورزی استفاده می شود و 20% باقیمانده به عنوان افزودنی در شوینده ها، پاک کننده ها، حشره کش ها و خوراک دام می باشد.

این ماده عمدتا در تولید کود شیمیایی، شوینده ها و مواد دارویی استفاده می شود. در صنایع فولاد، این اسید به عنوان پاک کننده و ضدزنگ استفاده می شود، همچنین به عنوان عامل طعم دهنده در نوشابه های گازدار، آبجو، ژله و پنیر مصرف می شود. در صنایع غذایی، اسید فسفریک  طعم اسیدی ترش ایجاد می کند. یک مطالعه جدید که در مجله Epidemiology به چاپ رسیده، گزارش کرده که بیماری مزمن کلیوی ناشی از  مصرف بیش از اندازه نوشابه گازدار،به علت وجوداسید فسفریک درآن می باشد.

در تولید شوینده ها، اسید فسفریک برای تولید نرم کننده های آب استفاده می شود. نرم کننده های آب، یون­های کلسیم و منیزیم را از آب سخت حذف می کند. اگر این یون ها حذف نشود، با صابون واکنش داده و رسوبات غیرمحلولی را شکل می دهد. فسفات تولید شده از اسید فسفریک به عنوان نرم کننده آب در شوینده ها استفاده می شود.

همانطور که ذکر شد، حجم عمده کاربردهای این محصول در تولید کود شیمیایی می باشد. فسفر یکی از مولفه های اصلی برای رشد گیاه می باشد. فسفات های آلی ترکیبات هستند که انرژی لازم برای اکثر واکنش های شیمیایی در سلول­های زنده را تامین می­کنند. بنابراین، غنی سازی خاک با استفاده از کودهای فسفات، رشد گیاه را افزایش می دهد. همچنین افزایش غلظت فسفات در آب های سطحی، رشد گیاهان آبی را افزایش می دهد. 

 

قیمت اسید فسفریک:

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت این محصول و هم چنین سایر محصولات شیمیایی با مشاوران ما در موسسه ی مبتکران شیمی فعال در زمینه ی تامین مواد شیمیایی در ارتباط باشید.

 

خرید اسید فسفریک:

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعت بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

 

فروش اسید فسفریک:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

 

 

02177641136

02177649244                               

02177641217

 

مقاله های مرتبط:

جامع ترین جدول نام علمی اسید های خوراکی و کاربرد آنها
14 اسیدی که در مواد غذایی استفاده می شوند، کدامند؟
تعییین درصد خلوص اسید فسفریک 

مراجع

  • J.D. Fontana, M. Passos, M. Baron, S.V. Mendes, L.P. Ramos, Cassava starch maltodextrinization/monomerization through thermopressurized aqueos phosphoric acid hydrolysis, Appl. Biochem. Biotechnol. 91–93 (2001) 469–478.
  • P. H. Blanchard: Technology of Corn Wet Milling and Associated Processes, Industrial Chemistry Library, Vol. 4, Elsevier,Amsterdam (1992) pp. 236–237.
  • J.D. Fontana, Phosphoric hydrolysis of starch, Patent request PI 000-2001-0 to INPI, Brazil, Rev. Propr. Ind. 1617 (2002) p. 132.
  • K.L. Dean, Carotenoids market, Industrial Bioprocessing, 14 (1997) 4–5

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *