ادتا 4 سدیم
ادتا 4 سدیم چیست ؟ | خرید فروش ادتاReviewed by 02177641136 on Oct 2Rating: 4.5

ادتا 4 سدیم یکی از ترکیبات شیمیایی مفید در صنایع مختلفی مانند تولید شوینده ها ، تصفیه آب ، تیتراسیون و .. است. جهت ثبت سفارش و اطلاع از قیمت خرید فروش این محصول با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. 

خرید ادتا 4 سدیم:

موسسه مبتکران شیمی مفتخر است که توانسته سهم کوچکی در چرخه تامین کالای مورد نیاز تولیدکنندگان عزیز داشته باشد و شما را در زمینه خرید ادتای مورد نظرتان یاری نماید

فروش ادتا:

موسسه مبتکران شیمی فعال در زمینه فروش انواع مواد شیمیایی این محصول  را با بهترین کیفیت و بهترین قیمت به مشتریان ارائه می کند برای آگاهی از آخرین قیمت ادتا 4 سدیم با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید:

فروش ادتا تلفن تماس

021-77641136

021-77649244                               

021-77641217

کشور تولید کننده: چین

بسته بندی: کیسه 25 کیلویی

درصد خلوص: 99%

قیمت ادتا 4 سدیم :

برای آگاهی از قیمت با کارشناسان  فروش ما  در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ درارتباط باشید:
خرید ادتا   09198991006
             09198991007
             09198991008

 ارتباط با کارشناس فنی:  با تلگرام   mbkchem@  درارتباط باشید. 

این محصول به صورت پرفورمایی به فروش می رسد. اطلاعات بیشتر را می توانید از لینک زیر دریافت کنید. 

shanghaichemex.com/business-page/water-treatment/edta-tetrasodium

آنالیز نمونه محصول

آنالیز ادتا 4 سدیم

خواص و ویژگی ها

اتیلن دی آمین تترا استیک اسید یا به اختصار ادتا آمینو پلی کربوکسیلیک اسیدی است که ماده ای بیرنگ و قابل حل در آب است.

فرمول شیمیایی : C10H16N2O8 

وزن مولکلولی :   292/24g/mol  

تولید

این ترکیب بری اولین بار در سال 1935 توسط مونز در اثر اختلاط اتیلن دی آمین و کلرو دی استیک اسید ایجاد شد.امروزه EDTA  از واکنش اتیلن دی آمین، فرمالدهید و سدیم سیانید سنتز می­شود.این مسیر منجر به تولید نمک سدیم شده که در مرحله بعدی تبدیل به اسید می­شود.

H2NCH2CH2NH2 + 4CH2O + 4NaCN + 4H2O → (NaO2CCH2)2NCH2CH2N(CH2CO2Na)2 + 4NH3

(NaO2CCH2)2NCH2CH2N(CH2CO2Na)2 + 4HCl → (HO2CCH2)2NCH2CH2N(CH2CO2H)2 + 4NaCl

این فرآیند سالانه برای تولید 80 هزار تن EDTA  صورت می­گیرد.

کاربرد

محصول فوق برای انحلال رسوبات آهکی به طور گسترده ای استفاده می­شود. مورد عمده مصرف این ماده در جداسازی یون های فلزی موجود در محلول های آبی است. در صنعت نساجی ضمن گرفتن یون ها، از ایجاد ناخالصی در رنگ های سنتز شده جلوگیری کرده و مانع از تغییر رنگ آنها می­شود. در صنعت خمیر و کاغذ از عملکرد یون های فلزی به خصوص از (Mn(II خودداری کرده و با مهار آنها کاتالیز نامتناسب هیدروژن پر اکساید (که به عنوان سفید کننده فاقد کلر شناخته می­شود) را متوقف می­کند.به علل مشابه به برخی مواد غذایی افزوده می­شود تا مدت نگهداری آنها را افزایش دهد.

کاهش سختی آب در لباسشویی ها و همچنین در مقیاس های بزرگتر در دیگ های بخار مربوط به اتصال  یون های Ca+2, Mg+2 و سایر یون های فلزی است. که در این مورد نیز از EDTA استفاده می­شود . در حضور EDTA یون های فلزی رسوب می­کنند به همین دلیل در اکثر شوینده ها از این ماده استفاده می­شود.

حل کردن یون های آهن توسط ادتا می­تواند در pH خنثی و یا اسیدی انجام شود. این ویژگی در بخش کشاورزی خصوصا کشت های هیدروپونیک(آب پایه ) اهمیت اساسی دارد. البته با توجه به این نکته که تشکیل لیگاند وابسته به اسیدیته است EDTA در  بهبود حلالیت آهن در خاک های خنثی تاثیری ندارد. به عبارت دیگر در pH نزدیک خنثی و بالاتر از آن ، آهن (III) به شکل نمک نامحلولی در میآید، که دسترسی کمتری به گونه های گیاهی حساس دارد و  مطلوب نیست.

نحوه جداسازی یون های فلزی

ادتا 4 سدیم یک کلاته کننده است. ترکیبات آلی که یون های فلزی را در ساختاری دایره وار (کلات های دایره ای) هماهنگ می کنند به عنوان عوامل کلاته کننده شناخته می شوند. اکثر کلاته کننده ها دارای اکسیژن ، نیتروژن و گوگرد در مولکول های خود هستند. کلات های دارای 5 و یا 6 حلقه پایدارترین ساختارها را دارند. در واکنش کلاته کننده های معمول مانند اتیلن دی آمین ، استیل استون و اکسین چندین مولکول با یک یون فلزی مجموعه ای هماهنگ را تشکیل می دهند. ادتا که دارای اتم های هماهنگ زیادی است ، کلات بسیار پایداری را بین یک مولکول از ادتا و یون فلزی برقرار می کند.

از این ترکیبات برای تیتراسیون کلاته ، و جداسازی یون های فلزی استفاده می شود. همچنین برای پوشش یون های خاص ، پایدار کردن فلزات در حلال های آلی و کروماتوگرافی گازی یون های فلزی از کلاته کننده هایی مانند EDTA استفاده می شود.

خرید و فروش ادتا با بهترین کیفیت و قیمت در مبتکران شیمی

حذف هیدروژن سولفید از جریان گاز

ماده ی فوق برای حذف هیدروژن سولفید از جریان گاز نیز مورد استفاده قرار میگیرد. در این تبدیل هیدروژن سولفید به عنصر گوگرد اکسید می­شود:

   H2S +2[Fe(EDTA)]− → 2[Fe(EDTA)]2- + 2H++ S

این ماده در جداسازی فلزات لانتانید توسط کروماتوگرافی تبادل یونی نیز کاربرد دارد. تبادل یونی امروزه به عنوان تنها روش ایجاد لانتانیدها با درصد خلوص بالاست.

صنایع داروسازی

EDTA  در لیست سازمان بهداشت جهانی به عنوان یکی از داروهای بسیا مهم تلقی می­شود.

این ترکیب برای درمان مسمومیت به سرب و جیوه  مورد استفاده قرار می­گیرد. هم چنین برای حذف آهن اضافی از بدن برای درمان عوارض ناشی از تزریق های مکرر در بیماران مبتلا به تالاسمی کاربرد دارد.

در دندانپزشکی برای حذف باقیمانده های موجود در کانال ریشه و آماده کردن آن برای پر کردن دندان مورد استفاده قرار میگیرد.در قطره های چشمی به عنوانن ماده نگهدارنده افزوده می­شود.

[(Cr(EDTA] در ارزیابی عملکرد کلیه نیز مورد استفاده قرار می­گیرد به این صورت که به صورت داخل وریدی تزریق میشود و از میزان خروج آن از ادرار  برای ارزیابی میزان تصفیه گلومرولی استفاده می­کنند.

برخی پزشکان معتقدند EDTA  به عناون یک آنتی اکسیدان عمل میکند و از اتصال رادیکال های آزاد به دیواره سلول های خونی جلوگیری می­کند.

ایمنی ادتا 4 سدیم

EDTA  سمیت حاد ایجاد می­کند(LD50 (rat) of 2.0 – 2.2 g/kg). این ماده دارای خاصیت تجمع زیستی است و از این نظر برای محیط زیست و موجودات آن ایجاد خطر می­کند.

جهت خرید و اطلاع از قیمت ادتا با شماره های واحد فروش تماس حاصل فرمایید. 

فروش ادتا - موسسه ی مبتکران شیمی

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *