نیتریت سدیم
نیتریت سدیم خوراکی | Sodium nitrite | خرید نیتریت سدیم خوراکیReviewed by 02177641136 on Oct 2Rating: 5.0

نیتریت سدیم خوراکی . از کاربردهای این ماده استفاده از آن در تولید مواد غذایی همانند سوسیس است. در ادامه اطلاعاتی کلی در مورد این ماده و همچنین نحوه خرید ، فروش و قیمت نیتریت سدیم را می توانید مشاهده کنید. جهت کسب اطلاع از قیمت ها و چگونگی ثبت سفارش این محصول با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید. 

خرید نیتریت سدیم :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

فروش نیتریت سدیم :

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

 تلفن تماس:

021-77657131

021-77641136

021-77649244

021-77641217

.

کشور تولید کننده: چین

خرید مواد شیمیایی بسته بندی: کیسه 25 کیلویی

خرید مواد شیمیایی درصد خلوص : 99%

قیمت نیتریت سدیم :

 برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید:
  09198991006
            09198991007
            09198991008

ارتباط با مسئول فنی: با تلگرام mbkchem@ درارتباط باشید. 

 برگه آنالیز نمونه محصول

………………..سدیم نیتریت

نیتریت سدیم چیست ؟ 

فرمول شیمیایی: NaNO2

جرم مولی: 68.99gr/mol 

شکل ظاهری : کریستال و پودر سفید مایل به زرد 

سدیم نیتریت به صورت پودر یا گرانول سفید تا زرد کمرنگ است که نوع خالص آن در دمای 284 درجه سانتی گراد ذوب می شود و در دمای 320 درجه سانتی گراد به اکسید سدیم، اکسیدهای نیتروژن و نیتروژن تجزیه می شود. نیترات موجود در آن حدود 16% و pH آن در محدوده 9-7 می باشد. این محصول  کاملا در آب محلول است و بلافاصله به یون های سدیم و نیتریت تجزیه می شود.

نیتریت سدیم

این ترکیب در حضور اسیدها، منجر به تولید اسیدهای نیترات می شود. این ماده در دو نوع خوراکی و صنعتی موجود می باشد از نوع خوراکی آن به عنوان نگهدارنده فرآورده های گوشتی استفاده می شود. در سوسیس و کالباس ،هات داگ، ژامبون و … استفاده می شود. به بسیاری از این فراورده های گوشتی برای بهبود رنگ گوشت افزودنی هایی از جمله این محصول را به آن اضافه می کنند.

این ماده همچنین از رشد باکتری ها،و سایر میکروارگانیسم ها در مواد غذایی جلوگیری می کنند. نیتریت به تنهائی ولی نیترات زمانی که در اثر کاهش به نیتریت تبدیل می شود اثر ضدمیکروبی دارد. اثر ضدمیکروبی نیتریت به میزان pH فراورده بستگی دارد، به طوری که با پائین آمدن یک واحد pH، بخش تجزیه نشدهٔ اسیدنیترو (HNO2) که عامل ضدمیکربی است به ۱۰ برابر افزایش می یابد و به همین دلیل افزودن مقدار کمی از اسیدهای خوراکی به فرآورده های عمل آمده به منظور کاهش میزان pH توصیه می شود. از Sodium nitrite با گرید صنعتی در موارد بسیاری استفاده می شود که می توان به خاصیت ضد خوردگی اشاره کرد.

 تولید نیتریت سدیم

فرآیند صنعتی تولید این ماده به تبدیل آمونیاک مایع و حضور کربنات سدیم یا هیدروکسید سدیم تکیه دارد. آمونیاک مایع در دمای بالا با در یک بستر کاتالیستی در حضور هوا اکسید می شود که اکسیدهای نیتروژن (NO و NO2) را تولید می کند. اکسیدهای نیتروژن به یک برج جذب وارد می شود  و در واکنش با محلول کربنات سدیم یا هیدروکسید سدیم، محلول سدیم نیتریت تشکیل می شود. اگر از هیدروکسید سدیم استفاده شود، محلول غلیظ و خالص است و می تواند برای مصارف مشخص به مشتریان عرضه شود.

چنانچه از کربنات سدیم استفاده شود، محلول بسیار رقیق است و باید طی چند مرحله آب آن حذف شود تا غلظت این محصول افزایش یابد. درنهایت در هر دو حالت، محلول باید از مراحل دیگری نیز بگذرد تا پودر خشک این محصول به دست آید. این محصول به هر دو روش خشک (گرانول یا پرک) و محلول عرضه می شود. 

 کاربرد نیتریت سدیم

  1.  دی آزو کردن (به وسیله واکنش با اسید هیدروکلریک)
  2.  شتاب دهنده در صنایع لاستیک
  3.  تثبیت کننده رنگ در گوشت خام
  4.  در صنایع عکاسی
  5.  در صنایع رنگ سازی
  6.  به عنوان واکنش گر در شیمی تجزیه

Sodium nitrite در پخت گوشت، بیکن و هات داگ و به عنوان ماده خام برای تولید پلیمرهای کاپرولاکتام و به عنوان آنتی اکسیدان برای سنتز پلیمرها استفاده می شود. همچنین به عنوان تثبیت کننده رنگ و نگهداره در گوشت و ماهی مصرف دارد. افزودن این محصول به گوشت، رشد باکتری های بیماری زا را به تاخیر می اندازد و مدت نگهداری آن را افزایش می دهد. 

نیتریت سدیم در مواد غذایی

این محصول در چسب، عوامل پیوندی، عوامل ضدیخ، عوامل پاک کننده و شوینده، ضدعفونی کننده ها، افزودنی مواد ساختمان، بازدارنده های خوردگی، افزودنی مواد غذایی، عامل انتقال گرما، عامل ضدیخ، مواد شیمیایی آزمایشگاهی، روان کننده ها و افزودنی ها، آفت کش های غیرکشاورزی، عوامل اکسیدکننده، مواد دارویی، عوامل احیا، پایدارکننده ها، عوامل فعال سطحی، بازدارنده خوردگی و … استفاده می شود.

همچنین در صنعت لاستیک و تولید رابرها مصرف دارد. همچنین این ماده در تصفیه پساب، برای کنترل بو و جلوگیری از رشد باکتری استفاده می شود.  

این محصول در صنایع مختلف برای جلوگیری از زنگ زدن فلزات به عنوان ماده ضد خوردگی استفاده می شود.

ایمنی استفاده و مضرات:

تزریق وریدی این ماده به همراه سدیم تیوسولفات برای درمان مسمومیت سیانید استفاده می شود. درمان بیماری قلبی عروقی با سدیم نیتریت نیز گزارش شده است. همچنین یک کاربرد جدید Sodium nitrite در پزشکی برای بیماران دچار سکته مغزی می باشد تا خون را به قلب و سایر ماهیچه ها هدایت کند

مقاله های مرتبط:

کامل ترین جدول انواع نگهدارنده های مواد غذایی

با چه موادی ماندگاری مواد غذایی را بالا ببریم؟ هر ماده نگهدارنده با چه موادی در تضاد است؟

یک نظر برای «نیتریت سدیم خوراکی | Sodium nitrite | خرید نیتریت سدیم خوراکی»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *