نیتریت سدیم
نیتریت سدیم (sodium nitrite) | فروش نیتریت سدیمReviewed by 02177641136 on Oct 2Rating: 5.0

فروش نیتریت سدیم خوراکی : استفاده از آن در تولید مواد غذایی همانند سوسیس است . در ادامه اطلاعاتی کلی در مورد این ماده ( مشخصات ، آنالیز ، کاربردها روش تولید و …) و همچنین نحوه خرید نیتریت سدیم را می توانید مشاهده کنید. جهت کسب اطلاع از قیمت ها و چگونگی ثبت سفارش این محصول با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید. 

خرید نیتریت سدیم :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

.

فروش نیتریت سدیم :

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

 تلفن تماس:

021-77657131

021-77641136

021-77649244

021-77641217

.

کشور تولید کننده: چین

خرید مواد شیمیایی بسته بندی: کیسه 25 کیلویی

خرید مواد شیمیایی درصد خلوص : 99%

قیمت نیتریت سدیم :

 برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید:
  09198991006
            09198991007
            09198991008

ارتباط با مسئول فنی: با تلگرام mbkchem@ درارتباط باشید. 

 برگه آنالیز نمونه محصول

آنالیز نیتریت سدیم

………………..

خواص و ویژگی ها

فرمول شیمیایی: NaNO2

جرم مولی: 68.99gr/mol 

شکل ظاهری : کریستال و پودر سفید مایل به زرد 

به صورت پودر یا گرانول سفید تا زرد کمرنگ است که نوع خالص آن در دمای 284 درجه سانتی گراد ذوب می شود و در دمای 320 درجه سانتی گراد به اکسید سدیم، اکسیدهای نیتروژن و نیتروژن تجزیه می شود. نیترات موجود در آن حدود 16% و pH آن در محدوده 9-7 می باشد. این محصول  کاملا در آب محلول است و بلافاصله به یون های سدیم و نیتریت تجزیه می شود.

نیتریت سدیم

این ترکیب در حضور اسیدها، منجر به تولید اسیدهای نیترات می شود. این ماده در دو نوع خوراکی و صنعتی موجود می باشد از نوع خوراکی آن به عنوان نگهدارنده فرآورده های گوشتی استفاده می شود. در سوسیس و کالباس ،هات داگ، ژامبون و … استفاده می شود. به بسیاری از این فراورده های گوشتی برای بهبود رنگ گوشت افزودنی هایی از جمله این محصول را به آن اضافه می کنند.

این ماده همچنین از رشد باکتری ها،و سایر میکروارگانیسم ها در مواد غذایی جلوگیری می کنند. نیتریت به تنهائی ولی نیترات زمانی که در اثر کاهش به نیتریت تبدیل می شود اثر ضدمیکروبی دارد. اثر ضدمیکروبی نیتریت به میزان pH فراورده بستگی دارد، به طوری که با پائین آمدن یک واحد pH، بخش تجزیه نشدهٔ اسیدنیترو (HNO2) که عامل ضدمیکربی است به ۱۰ برابر افزایش می یابد و به همین دلیل افزودن مقدار کمی از اسیدهای خوراکی به فرآورده های عمل آمده به منظور کاهش میزان pH توصیه می شود. از Sodium nitrite با گرید صنعتی در موارد بسیاری استفاده می شود که می توان به خاصیت ضد خوردگی اشاره کرد.

نیتریت سدیم و نیترات سدیم

یکی از روش هایی که از دیرباز برای حفظ و نگهداری مواد غذایی استفاده می شود استفاده از نمک ها است.

نمک ها در طی فرایند اسمز آب بدن باکتری ها را خارج می نمایند و باعث مرگ آن ها می شوند. در نتیجه با رشد نکردن باکتری ها ، مواد غذایی طول عمر بیشتری پیدا می کنند و در برابر فساد مقاوم می شوند

نیترات سدیم نیز نوعی نمک است که به عنوان یک نگهدارنده ی مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور طبیعی این ماده در همه ی سبزیجات  (مانند هویج، کرفس و اسفناج ) غلات و حبوبات موجود می باشد. در واقع هر چیزی که در خاک کاشته شده باشد نیترات سدیم موجود در خاک را همراه با خود خارج می نماید. همانطور که می دانید نیترات یکی از ترکیبات نیتروژن به حساب می آید. نیتروژن یکی از مهمترین عناصر موجود در جو زمین است. ما نیز با هر بار نفس کشیدن حدود 78 درصد نیتروژن وارد ریه های خود می کنیم. پس حضور این ماده در خاک نیز چیز دور از انتظاری به حساب نمی آید

نیترات طی فرایندی به نیتریت تبدیل می شود و این NaNO2 است که خاصیت ضد باکتریایی از خود نشان می دهد. جالب است بدانید که نیترات سدیمی که ما از طریق خوردن میوه ها، سبزیجات و… به دست می آوریم نیز توسط فرایند گوارش ما تبدیل به Sodium nitrite می شود

تولید 

فرآیند صنعتی تولید این ماده به تبدیل آمونیاک مایع و حضور کربنات سدیم یا هیدروکسید سدیم تکیه دارد. آمونیاک مایع در دمای بالا با در یک بستر کاتالیستی در حضور هوا اکسید می شود که اکسیدهای نیتروژن (NO و NO2) را تولید می کند. اکسیدهای نیتروژن به یک برج جذب وارد می شود  و در واکنش با محلول کربنات سدیم یا هیدروکسید سدیم، محلول سدیم نیتریت تشکیل می شود. اگر از هیدروکسید سدیم استفاده شود، محلول غلیظ و خالص است و می تواند برای مصارف مشخص به مشتریان عرضه شود.

چنانچه از کربنات سدیم استفاده شود، محلول بسیار رقیق است و باید طی چند مرحله آب آن حذف شود تا غلظت این محصول افزایش یابد. درنهایت در هر دو حالت، محلول باید از مراحل دیگری نیز بگذرد تا پودر خشک این محصول به دست آید. این محصول به هر دو روش خشک (گرانول یا پرک) و محلول عرضه می شود. 

کاربرد ها

  1.  دی آزو کردن (به وسیله واکنش با اسید هیدروکلریک)
  2.  شتاب دهنده در صنایع لاستیک
  3.  تثبیت کننده رنگ در گوشت خام
  4.  در صنایع عکاسی
  5.  در صنایع رنگ سازی
  6.  به عنوان واکنش گر در شیمی تجزیه

Sodium nitrite در پخت گوشت، بیکن و هات داگ و به عنوان ماده خام برای تولید پلیمرهای کاپرولاکتام و به عنوان آنتی اکسیدان برای سنتز پلیمرها استفاده می شود. همچنین به عنوان تثبیت کننده رنگ و نگهداره در گوشت و ماهی مصرف دارد. افزودن این محصول به گوشت، رشد باکتری های بیماری زا را به تاخیر می اندازد و مدت نگهداری آن را افزایش می دهد. 

نیتریت سدیم در مواد غذایی

این محصول در چسب، عوامل پیوندی، عوامل ضدیخ، عوامل پاک کننده و شوینده، ضدعفونی کننده ها، افزودنی مواد ساختمان، بازدارنده های خوردگی، افزودنی مواد غذایی، عامل انتقال گرما، عامل ضدیخ، مواد شیمیایی آزمایشگاهی، روان کننده ها و افزودنی ها، آفت کش های غیرکشاورزی، عوامل اکسیدکننده، مواد دارویی، عوامل احیا، پایدارکننده ها، عوامل فعال سطحی، بازدارنده خوردگی و … استفاده می شود.

همچنین در صنعت لاستیک و تولید رابرها مصرف دارد. همچنین این ماده در تصفیه پساب، برای کنترل بو و جلوگیری از رشد باکتری استفاده می شود.  

این محصول در صنایع مختلف برای جلوگیری از زنگ زدن فلزات به عنوان ماده ضد خوردگی استفاده می شود.

محصولات بدون نیتریت و نیترات سدیم

از آنجایی که در سال های اخیر بحث سرطانزا بودن و یا نبودن نیترات و NaNO2 مورد توجه ی فراوان قرار گرفته است، شرکت هایی برای افزایش فروش، محصولات خود را عاری از هر گونه نیترات سدیم می نامند. اما برای نگهداری محصولات فراوری شده ی گوشتی مانند هات داگ،سوسیس، بیکن و… امکان نگهداری از آن ها بدون مواد نگهدارنده ای نظیر نیتریت سدیم وجود ندارد. اما این شرکت ها چه کار می کنند؟ همانطور که در بالا نیز گفته شد کرفس یکی از منابع اصلی Sodium nitrite می باشد این شرکت ها از آب کرفس در محصولات خود استفاده می کنند. اما این محصول ظاهرا طبیعی حدود 2 تا 10 برابر نیترات سدیم دارد. با این حال برای جلب توجه ی مشتریان محصولات خود را عاری از هر گونه نگهدارنده می نامند.

مقدار دوز مصرفی مجاز

استفاده از این ترکیب در مقادیر مجاز برای مواد غذایی نه تنها ضرری به انسان وارد نمی کند بلکه همانطور که پیش از این نیز گفته شد می تواند یک نگهدارنده ی مناسب برای محصولات گوشتی به شمار آید

در جدول زیر مقدار دوز مجاز این نگهدارنده را در محصولات مختلف می توانید مشاهده نمایید:

نام محصولافزودنیمقدار مجاز
پنیر و محصولات آنNitrates (potassium and sodium

salts)

50 mg/kg calculated as nitrate ion
محصولات گوشتی کنسرو شدهNitrites (potassium and sodium

salts)

50 mg/kg total of nitrates and nitrites, calculated as sodium nitrite
گوشت خشکNitrites (potassium and sodium

salts)

125 mg/kg total of nitrates and nitrites, calculated as sodium nitrite
گوشت قرمز فراوری شده ی خشکNitrites (potassium and sodium

salts)

 

Nitrates (potassium and sodium

salts)

125 mg/kg total of nitrates and nitrites, calculated as sodium nitrite

 

500 mg/kg total of nitrates and nitrites, calculated as sodium nitrite

 

گوشت مرغ فراوری شدهNitrites (potassium and sodium

salts)

125 mg/kg total of nitrates and nitrites, calculated as sodium nitrite
گوشت خامNitrates (potassium and sodium

salts)

500 mg/kg total of nitrates and

nitrites, calculated as sodium nitrite

 

آیا منبع اصلی نیتریت دریافت شده توسط بدن، گوشت هایی است که مصرف می نماییم؟

خیر- سبزیجاتی مانند اسفناج حاوی 500 تا 1900 ppm نیترات سدیم می باشند و هنگام مصرف این محصولات از طریق دستگاه گوارش به نیتریت تبدیل می گردند. جالب است بدانید تنها کمتر از 5 درصد از نیتریتی که روزانه مصرف می نماییم از گوشت ها تامین می شود.

ایا استفاده از محصولات گوشتی بدون نیترات یا نیتریت امکان پذیر است؟!

به کاربردن این ماده در محصولات غذایی نه تنها مضر شناخته نمی شود بلکه می تواند مفید نیز باشد. نیتریت سدیم از رشد کلستریدیوم بوتولینم جلوگیری می کند.این باکتری سم بوتولیسم را تولید می کند که بسیار سمی و کشنده است و می تواند موجب به وجود آمدن مشکلات تنفسی شود. باکتری کلستریدیوم بوتولینم باکتری ای عجیب به حساب می آید زیرا برای رشد نیاز به محیط بی هوازی دارد و در مجاورت هوا قادر به زندگی نمی باشد و جان خود را از دست می دهد. در نتیجه این باکتری در محصولات کنسروی ،محصولات بسته بندی شده و محصولات گوشتی موجود در روغن و… به خوبی رشد می کند در نتیجه افرودن Sodium nitrite در این محصولات برای جلوگیری از رشد این باکتری امری ضروری می باشد

ایمنی استفاده و مضرات:

تزریق وریدی این ماده به همراه سدیم تیوسولفات برای درمان مسمومیت سیانید استفاده می شود. درمان بیماری قلبی عروقی با سدیم نیتریت نیز گزارش شده است. همچنین یک کاربرد جدید Sodium nitrite در پزشکی برای بیماران دچار سکته مغزی می باشد تا خون را به قلب و سایر ماهیچه ها هدایت کند

مقاله های مرتبط:

کامل ترین جدول انواع نگهدارنده های مواد غذایی

موسسه ی مبتکران شیمی

3 نظر برای «نیتریت سدیم (sodium nitrite) | فروش نیتریت سدیم»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *