فروش کربنات سدیم | قیمت کربنات سدیم

فروش کربنات سدیم مراغه. این محصول که بام تجاری سودا اش هم شناخته میشود در دو گرید با دانسیته های متفاوت (سبک و سنگین) تولید می شود. برای ثبت سفارش، فروش و اطلاع قیمت و نحوه خرید کربنات سدیم صنعتی با دفاتر فروش ما در ارتباط باشید. در ادامه متن نیز اطلاعاتی در مورد خواص، روش تولید، کاربردها و msds این محصول آورده شده اند . 

فروش کربنات سدیم سنگین و سبک :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

 تلفن تماس:

021-74926         021-77641136

خرید کربنات سدیم  سبک و سنگین :

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

کشور تولید کننده: ایران (مراغه)

بسته بندی: کیسه 50 کیلوگرمی

درصد خلوص : 99%

قیمت کربنات سدیم :

 برای آگاهی از قیمت روز این محصول با کارشناسان فروش ما در  واتس اپ در ارتباط باشید:
     
09198991006

           09198991007
           09198991008

برگه آنالیز نمونه محصول

آنالیز سدیم کربنات

سدیم کربنات یک نمک دی سدیمی از اسیدکربنیک با خواص قلیایی است که بصورت پودری سفیدرنگ و بی بو است و به نام سودا اش (Soda ash) نیز مشهور است. فرمول شیمیایی سدیم کربنات به صورت (Na2CO3) نشان داده می شود . هنگامی‌که این ماده در آب حل می‌شود،به اسیدکربنیک (H2Co3) و سود (NaOH) تبدیل می‌شود. جرم مولکولی این ماده 105.988 g/mol و چگالی آنc2.5 g/cm³می باشد. sodium carbonate را می‌توان در طبیعت یافت کرد. در سال 2016 حدود 74 درصد تولیدات این ماده در دنیا به روش مصنوعی و باقیمانده یعنی 26 درصد به‌ صورت برداشت از معادن (Trona) بوده است. pH این محصول بالا است و جز مواد قلیایی و بازها محسوب می شود.

این ترکیب یکی از بزرگترین محصولات تولیدی در صنایع شیمیایی معدنی است و عموما به صورت کریستالی دکا هیدرات به وجود می آید که به سرعت شوره زده و به فرم پودر سفید مونوهیدرات تبدیل می شود. سدیم کربنات خالص پودری سفید و بدون بو است که می تواند رطوبت هوا را جذب کند.

کاربرد های کربنات سدیم (سودا)

  • تولید شیشه
  • نرم کردن آب
  • تشخیص یون های فلزی

بازار جهانی خرید و فروش کربنات سدیم:

بزرگ‌ترین تولید کننده این محصول کشورهای شمال شرق آسیا (در رأس آن‌ها کشور چین) هستند. همچنین کشور ایالات‌متحده در تولید این محصول به همراه سایر کشورهای ذکرشده رقمی در حدود 46  تا 21 درصد از بازار تولید را در اختیاردارند. به علاوه در خاورمیانه کشور ترکیه به دلیل وجود معادن فراوان معدنی این ماده با 17 درصد و جنوب غرب آسیا هند با 6 درصد کل تولید جهانی پیشرو هستند. چین با 94 درصد مصرف جهانی این ماده بزرگ‌ترین مصرف‌کننده سدیم کربنات در دنیا است.

بازار جهانی خرید و فروش کربنات سدیم

ایمنی :

محلول های این ترکیب بسیار قلیایی و خاصیت خورندگی دارند که موضوع می تواند باعث ایجاد تحریک برای پوست و چشم در هنگام تماس شود. استنشاق گرد و غبار این محصول یا بخار می تواند باعث تخریب غشاهای مخاطی و دستگاه تنفسی شود و منجر به سرفه شدید و تنگی نفس شود.

لطفا پیش از تماس با این محصول msds کربنات سدیم را مطالعه بفرمایید.

ایمنی، حمل و کمک های اولیه

برای حفظ سلامتی خود در هنگام تماس و کار با سدیم کربنات از عینک، دستکش، پوشش آزمایشگاهی و ماسک استفاده کنید. در صورت قرار گرفتن در معرض آن حتما از مراقبت های پزشکی استفاده کرده و موارد زیر را به عنوان کمک های اولیه انجام دهید:

استنشاق:

مصدوم را به هوای باز ببرید. در صورت مشکل در تنفس از کپسول اکسیژن استفاده کنید و در صورت عدم تنفس از تنفس دهان به دهان استفاده کرده و سریعا به مراکز پزشکی خبر دهید.

تماس با چشم:

در صورت وجود لنز آنها را بیرون آورده و با آب فراوان به مدت 15 دقیقه شستشو دهید.

تماس با پوست:

لباس های آلوده را در آورده و پوست را با مقدار فراوان آب بشویید.

خوردن (بلع):

مصدوم را مجبور به استفراغ اجباری ننمایید. لباس های تنگ را شل نموده و از خوراندن هر چیزی به فرد مسموم بپرهیزید.

در تمامی موارد ذکر شده پس از انجام کمک های اولیه باید با مراکز درمانی تماس برقرار نمایید و در صورت لزوم فرد را منتقل نمایید.

ذخیره و دفع:

سدیم کربنات را در مکانی خنک ، دارای تهویه مناسب و دور از رطوبت نگه داری نمایید. مطمئن شوید تمام محفظه ها کاملا بسته هستند و در بالاتر از دمای 24 درجه سانتی گراد آن را نگهداری نکنید.

منابع :

Retrieved December 15, 2018, from http://www.essentialchemicalindustry.org/chemicals/sodium-carbonate.html

 December 15, 2018, from https://www.drugbank.ca/drugs/DB09460

Retrieved December 15, 2018, from https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/sodium_carbonate

(n.d.). Retrieved December 15, 2018, from https://ihsmarkit.com/products/sodium-carbonate-chemical-economics-handbook.html

https://chemiday.com/en/reaction/3-1-0-8322

موسسه ی مبتکران شیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *