سود مایع
سود مایع | خرید سود مایع | فروش سود مایعReviewed by 02177641136 on Dec 6Rating: 5.0

فروش سود مایع و یا خرید سود مایع 50 درصد . جهت اطلاع از قیمت ها و هم چنین ثبت سفارش با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

خرید سود مایع :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

فروش سود مایع :

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

 

 تلفن تماس:

 021-77657131

 021-77649244

 021-77641136

 021-77641217

کشور تولید کننده: ایران

خرید مواد شیمیایی بسته بندی: بشکه

خرید مواد شیمیایی درصد خلوص: 50%

قیمت سود مایع :

 برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید:
   

           09198991006
           09198991007
           09198991008

ارتباط با مسئول فنی: با تلگرام mbkchem@ درارتباط باشید. 

 

 

 

هم چنین جهت سفارش سودپرک می توانید اینجا کلیک کنید.

سود مایع چیست؟

سود مایع با فرمول شیمیایی NaOH که با دیگر نام های تجاری کاستیک سودا،هیدروکسید سدیم مایع،سود سوز آور و سوز شناخته می شود،یکی از پرمصرف ترین مواد شیمیایی در دنیاست. مایعی بی رنگ و بی بو با چگالی بیشتر از آب است.

خصوصیات شیمیایی

 

 جرم مولی39.9971 g.mol-1
 چگالی2.13 g cm−3
نقطه جوش1388 °C, 1661 K, 2530 °F
 انحلال پذیری در آب   1110  g.dm-3 (at 20 °C)
انحلال پذیری در متانول238 g dm-3

 

کاستیک سودا (caustic soda or lye) یا سدیم هیدروکسید مایع (NaOH) از پر مصرف ترین مواد شیمیایی در دنیاست. از بزرگترین صنایع مصرف سدیم هیدروکسید مایع می توان از صنعت کاغذ سازی که برای ساخت خمیر کاغذ و سفید کردن رنگ کاغذ استفاده می شود نام برد. در سال2006 تخمین زده شدکه تقاضای جهانی برای کاستیک سودا 63.4 میلیون تن در سال بوده است. همچنین صنایع دیگر مانند کارخانجات لبنی برای شستشو در محل تجهیزات خود استفاده گسترده ای از کاستیک سودا دارند. هیدروکسید سدیم مایع معمولا از طریق الکترولیز محلول سدیم کلراید و جیوه، سلول های دیافراگمی یا سلول های غشایی تولید می شود.

تولید جهانی کاستیک سود در سال 2013 تقریبا 80 میلیون تن در سال بوده است.که کشور چین بعنوان بزرگترین تولید کننده و مصرف کننده در سراسر جهان مطرح بوده است. روش تولید و فن آوری سلول های جیوه ای بعلت مشکلات زیست محیطی, و قوانینی که به تازگی وضع شده است به سمت توقف پیش می رود و برعکس روش تولید بوسیله سلول های غشایی به سرعت خصوصا در صنایع PVC کشور چین در حال گسترش است.بزرگترین بازار جهانی برای کاستیک استفاده از آن برای تولید آلومینا بوده است که حدود 20 درصد مصرف جهانی این ماده در سال 2017 بوده است.

 

سود مایع

کاربردهای سود مایع 50 درصد

  • در صنایع پتروشیمی و پالایشگاه های نفت و گاز برای حذف اجزای اسیدی مانند سولفید هیدروژن،کریزیلیک اسید،مرکاپتان نفتنیک اسید از محصولات جریان پالایش شده از محلول کاستیک سودا استفاده می شود.
  • آب مصرفی برای استفاده خانگی قبل از تصفیه شدن دارای میکرو ارگانیسم ها،جلیک ها و…می باشد که این مواد وقتی با فلزات سنگین موجود در آب می کند باعث ایجاد رنگ در آب می شود.تاثیر این رنگ در خوردگی آهن،چدن و استیل متفاوت است.با اضافه کردن کاستیک سودا عنوان عامل بالا بردن PH آب و کاهنده سختی آب در تصفیه موثر است.بعلاوه در ساخت ماده ضدعفونی کننده آب به اسم سدیم هیپوکلریت ( sodium hypochlorite) نقش اصلی را دارد.
  • صنایع شوینده به علت این که قابلیت حل کردن چربی،مواد نفتی، چربی و منابع بر پایه پروتئین را دارا می باشد به آب،مخازن نگهداری اضافه می شود.
  • .در صنایع دارویی در ساخت طیف وسیعی از داروهایی مانند آسپرین(aspirin) و کاهنده های کلسترول خون به کار می رود. داروی آسپرین این دارو با جلوگیری از لخته شدن خون از بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری می کند.
  • ,در صنایع غذایی برای نگه داشتن ارزش غذایی محصولات در فرایند آماده سازی آنها مانند زیتون استفاده می شود. برای برداشتن پوست میوه ها و سبزیجات و مهمتر از همه بعنوان ممانعت کننده از رشد باکتری های و افزایش زمان نگهداری آنها استفاده می شود.
  • در بخش انرژی از سدیم هیدروکساید برای تولید پیل سوختی استفاده می شود.رزین های اپوکسی که با سدیم هیدروکساید ساخته می شوند در ساخت توربین های بادی به کار می روند.

درحال حاضر سود مایع بندر امام و سود مایع اروند و هم چنین سود مایع قم سمنان و ارومیه از تولیدکنندگان بزرگ این محصول در کشور هستند.

.

 

فرایند تولید سود مایع
                                                                        فرایند تولید سود مایع

 

ایمنی

بعلت خاصیت قوی خورندگی این ماده در معرض سدیم هیدروکسید مایع یا جامد قرار گرفتن می تواند باعث تحریک پوست یا چشم شود.

تماس  این ماده با چشم یا پوست می تواند عوارض جبران ناپذیری را به آورد. بنابراین در هنگام کار رعایت اصول ایمنی و داشتن پوشش ایمنی مناسب از مهمترین مسائلی است که باید مد نظر قرار گیرد.

نکته: در صورت بروز حادثه اولین و تنها اقدام موثر شستن محل  تماس با آب است.

طریقه نگهداری:

در بسته بندی و نگهداری این ماده شیمیایی باید این نکته را در نظر گرفت که سود سوزآور ماده ای خورنده می باشد بنابراین باید از تانک های استیل یا دارای ساختار پلیمری استفاده نمود.همچنین نکته قابل ملاحظه درباره این ماده کنترل دمای محل نگهداری است زیرا ویسکوزیته کاستیک سودا در دماهای پایین افزایش می یابد بدین منظور همواره باید دمای محیط بین 29 تا 38 درجه سانتیگراد تنظیم گردد.

منابع:

 

Hong, J., Chen, W., Wang, Y., Xu, C., & Xu, X. (2014). Life cycle assessment of caustic soda production: a case study in China. Journal of cleaner production66, 113-120.

Rabaey, K., Butzer, S., Brown, S., Keller, J., & Rozendal, R. A. (2010). High current generation coupled to caustic production using a lamellar bioelectrochemical system. Environmental Science & Technology44(11), 4315-4321.

Malakootian, M., & Fatehizadeh, A. (2010). Color removal from water by coagulation/caustic soda and lime. Iranian Journal of Environmental Health Science & Engineering7(3), 267.

Chlorine/Sodium Hydroxide (Chlor-Alkali). (n.d.). Retrieved December 5, 2018, from https://ihsmarkit.com/products/chlorine-sodium-chemical-economics-handbook.html

Sodium Hydroxide | Uses, Benefits, and Chemical Safety Facts. (2018, August 21). Retrieved December 5, 2018, from https://www.chemicalsafetyfacts.org/sodium-hydroxide/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *