آمونیوم پر سولفات

آمونیوم پرسولفات یک جامد کریستالی غیر آلی سفید رنگ بی بو است که به عنوان یک اکسنده قوی شناخته می شودو انحلال پذیری خوبی در آب و  متانول دارد.در ادامه ضمن معرفی این محصول به بررسی خواص و مهمترین کاربردها و همچنین خطرات کار با آن خواهیم پرداخت.برای خرید آمونیوم پرسولفات و استعلام قیمت فروش آن از روش های زیر با ما در ارتباط باشید.

 

اطلاعات محصول

تولید کننده: چین با خلوص 99%

بسته بندی: کیسه 25 کیلویی

تماس با واحد فروش 021-77641136

021- 74926

آنالیز محصولآنالیز
واتساپ09198991006 – 8

 

خرید آمونیوم پرسولفات :

برای خرید این محصول با بهترین کیفیت می توانید با کارشناسان ما در مبتکران شیمی در ارتباط باشید

فروش آمونیوم پرسولفات:

مبتکران شیمی با تامین این اکسنده قوی به عنوان یکی از محصولات پرکاربرد صنعتی با بهترین قیمت آماده همکاری با واحد های فعال صنعتی می باشد.

ساختار و خواص فیزیکی :

این ماده کاربردهای فراوانی دارد ولی به طور کلی به عنوان یک ضدعفونی کننده و سفید کننده در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. با اینکه به راحتی نمی سوزد ولی درکنار مواد آلی میتواند باعث اشتعال شود همچنین انحلال این نمک در آب نیز یک فرایند گرمازا است.

در ادامه ساختار و خواص فیزیکی این محصول را مشاهده می نمایید:

 

ساختار آمونیوم پر سولفات

فرمول مولکولیNH4)2S2O8)
 وزن مولکولی228.21 گرم در بر مول
حالت فیزیکیجامد سفید رنگ
نقطه ذوب120 سانتی گراد
حلالیت در آب80 گرم در هر 100 میلی لیتر / 25 درجه سانتی گراد
چگالی 1.98g/cm3  at 20°C

روش تولید آمونیوم پر سولفات:

به طور کلی پراکسیدهای سولفات توسط فرآیندهای الکترولیتی تولید می شوند. روش متداول آن استفاده از محلول حاوی این محصول و سولفوریک اسیداست که توسط اکترود های پلاتینومی الکترولیز می شود.

 آمونیوم پراکسی دی سولفات مستقیما از الکترود استفاده شده متبلور می شود و نمک های دیگر با اضافه کردن هیدروکسید فلزات قلیایی دیگر و آمونیاک تولید می شود.

فرایند الکترولیتی آمونیوم سولفات و سولفوریک اسید باعث ساخت، الکترولیت مایع می شود. HSO4 می تواند پراکسی دی سولفات اسید را در آند تشکیل دهد و در نهایت با واکنش با آمونیوم سولفات، آمونیوم پرسولفات را تشکیل دهد و در نهایت با فیلتر کردن، سانتریفوژ کردن و خشک کردن محصول نهایی تولید می شود

 واکنش آندی و کاتد به صورت زیر انجام می شود:

 

واکنش آند2HSO4-2e →H2S2O8
واکنش کاتد2H+ +2e →H2

 

واکنش نهایی به شرح زیر خواهد بود:

(NH4)2S2O8 + H2S2O8 → (NH4)2S2O8 + H2SO4

 

کاربرد های آمونیوم پرسولفات:

دامنه کاربردهای این اکسنده در صنعت بسیار وسیع است به طور مختصر برخی از کاربرد های آن را بیان میکنیم:

 

صنایع غذایی:

کاربرد آمونیوم پر سولفات به عنوان نگهدارنده

 

ماده مذکور به عنوان یک ماده ی نگهدارنده در صنعت مواد غذایی استفاده می شود و باعث بهبود پخت مواد غذایی می شود.

صنایع شیمیایی:

در بعضی از حالات در صنایع شیمیایی به عنوان یک عامل چسبنده و اتصال دهنده برای مواد گوناگون استفاده می شود، علاوه بر این در صنایعی که امکان ایجاد رسوب در تجهیزات وجود دارد، به عنوان یک عامل ضد رسوب کاربرد دارد. 

صنایع آرایشی:

اساس استفاده از محصول مذکور به عنوان اکسید کننده است، آمونیوم پر اکسید و هیدروژن پر اکسید در تولید محصولات آرایشی و به عنوان سفید کننده مو استفاده می شود.

پلیمراسیون:

 از آمونیوم پرسولفات، در صنایع پلیمر سازی برای ساخت پلیمرهایی که مبتی بر آلکن از قبیل :پلیمرهای بوتادین- استایرن و پلی تترا فلرو کربن استفاده می شود.

 

سایر کاربردها:

محصول فوق در مواردی همچون مصارف ساختمانی، محصولات برقی، رنگ و پوشش، محصولات کاغذی و محصولات پلاستیکی و لاستیکی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

از کاربردهای دیگر آن نیز می توان به افزودنی به سوخت ها برای بهبود عملکردشان، در مصارف دیگر برای تنظیم کردن ویسکوزیته و در برخی موارد برای تصفیه آب اشاره کرد. عکاس ها برای احیا محلول سفید کننده عکس از این ماده استفاده می کنند.

 

بیشتر بخوانید : کاربرد ایزوتیازولین در تصفیه آب

خطرات آمونیوم پر سولفات

خطرات آمونیوم پرسولفات :

اگر این ماده در تماس با چشم قرار بگیرد باعث تحریک آن می شود و در تماس با پوست باعث بروز علائم حساسیت شده ، اما اسننشاق آن اثرات سمی کمی ایجاد می کند، در مواردی نیز می تواند باعث ایجاد آلرژی شود، قرار گرفتن در معرض این ماده  می تواند باعث پارگی چشم، گرفتگی بینی و … شود. 

 

شرایط نگهداری:

 به طور کلی باید این ماده را درمکانی خشک و خنک ، دارای تهویه مناسب و به دور از منابع حرارتی نگهداری نمود همچنین لازم است از تماس این محصول با مواد ناسازگار با آن از قبیل نمک ها ، عوامل احیا کننده ، فلزات پودر شده و باز های قوی جلوگیری کرد.

تجزیه این اکسنده قوی در دمای بالاتر از 120 درجه سانتی گراد باعث انتشار گاز های اسیدی همچون سولفوریک اسید و اکسید نیتروژن و آمونیاک می شود.همچنین محیط مرطوب نیز باعث تجزیه این محصول و تولید هیدروژن پر اکسید می شود.

 

چه زمانی این ماده خطر انفجار دارد؟

خطر انفجار این ماده زمانی است که سولفات آمونیوم و پراکسید سدیم تحت تاثیر خرد شدن، گرم شدن و یا عبور جریان کربن دی اکسید قرار بگیرند.

 

قیمت خرید آمونیوم پرسولفات:

برای اطلاع از قیمت این محصول می توانید با کارشناسان ما در مبتکران شیمی در تماس باشید

0/5 (0 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *