خرید آمونیوم پرسولفات صنعتی

یک ترکیب معدنی است که در گریدهای صنعتی و خوراکی موجود است. این ماده به عنوان یک اکسنده قوی شناخته می شود و کاملا محلول در آب است. در ادامه ضمن معرفی این محصول به بررسی خواص و مهمترین کاربردها و همچنین خطرات کار با آن خواهیم پرداخت. برای خرید آمونیوم پرسولفات و استعلام قیمت فروش آن از روش های زیر با ما در ارتباط باشید.

 

اطلاعات محصول

تولید کننده: چین با خلوص 99%

بسته بندی: کیسه 25 کیلویی

cas no: 7727-54-0

آنالیز محصول  آنالیز      آنالیز

 

 خرید آمونیوم پرسولفات

برای دریافت قیمت آمونیوم پرسولفات صنعتی و خرید این محصول با بهترین کیفیت می توانید با کارشناسان ما در مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

آمونیوم پر سولفات چیست؟

آمونیوم پر سولفات (Ammonium persulfate) با فرمول شیمیایی NH4)2S2O8) یک ترکیب معدنی و یک اکسنده قوی است. آمونیوم پر سولفات به عنوان یک ضدعفونی کننده و سفید کننده در صنایع شیمیایی، آرایشی و پلیمرزاسیون کاربرد دارد. در صنایع غذایی نیز به عنوان نگهدارنده مصرف می شود.

ویژگی ها و خواص آمونیوم پر سولفات

این ماده با اینکه به راحتی نمی سوزد ولی درکنار مواد آلی میتواند باعث اشتعال شود همچنین انحلال این نمک در آب نیز یک فرایند گرمازا است.

فرمول شیمیایی آمونیوم پرسولفات NH4)2S2O8) بوده و ساختار آن در شکل زیر مشاهده می‌ شود:

ساختار ساختار آمونیوم پرسولفات
فرمول مولکولی NH4)2S2O8)
 وزن مولکولی 228.21 گرم در بر مول
حالت فیزیکی جامد سفید رنگ
نقطه ذوب 120 سانتی گراد
حلالیت در آب 80 گرم در هر 100 میلی لیتر / 25 درجه سانتی گراد
چگالی آمونیوم پرسولفات 1.98g/cm3  at 20°C

روش تولید آمونیوم پر سولفات

به طور کلی پراکسیدهای سولفات توسط فرآیندهای الکترولیتی تولید می شوند. روش متداول آن استفاده از محلول حاوی این محصول و اسید سولفوریک است که توسط الکترود های پلاتینومی الکترولیز می شود.

 آمونیوم پراکسی دی سولفات مستقیما از الکترود استفاده شده متبلور می شود و نمک های دیگر با اضافه کردن هیدروکسید فلزات قلیایی دیگر و آمونیاک تولید می شود.

فرایند الکترولیتی آمونیوم سولفات و سولفوریک اسید باعث ساخت، الکترولیت مایع می شود. HSO4 می تواند پراکسی دی سولفات اسید را در آند تشکیل دهد و در نهایت با واکنش با آمونیوم سولفات، آمونیوم پرسولفات را تشکیل دهد و در نهایت با فیلتر کردن، سانتریفوژ کردن و خشک کردن محصول نهایی تولید می شود.

 واکنش آندی و کاتد به صورت زیر انجام می شود:

 

واکنش آند 2HSO4-2e →H2S2O8
واکنش کاتد 2H+ +2e →H2

 

بنابراین واکنش نهایی به شرح زیر خواهد بود:

(NH4)2S2O8 + H2S2O8 → (NH4)2S2O8 + H2SO4

 

کاربرد آمونیوم پرسولفات

به علت خاصیت اکسندگی که دارد از این ترکیب در صنایع مختلف استفاده می شود. در ادامه به برخی از کاربردهای آن اشاره خواهیم کرد:

صنایع غذایی

ماده مذکور به عنوان یک ماده ی نگهدارنده در صنعت مواد غذایی استفاده می شود و باعث بهبود پخت مواد غذایی می شود.

کاربرد آمونیوم پر سولفات به عنوان نگهدارنده

صنایع شیمیایی

از آمونیوم پرسولفات صنعتی در صنایع شیمیایی به عنوان یک عامل چسبنده و اتصال دهنده برای مواد گوناگون استفاده می شود، علاوه بر این در صنایعی که امکان ایجاد رسوب در تجهیزات وجود دارد، به عنوان یک عامل ضد رسوب کاربرد دارد. 

صنایع آرایشی

اساس استفاده از محصول مذکور به عنوان اکسید کننده است، آمونیوم پر اکسید و هیدروژن پر اکسید در تولید محصولات آرایشی و به عنوان سفید کننده مو استفاده می شود.

پلیمریزاسیون

 از آمونیوم پرسولفات، در صنایع پلیمر سازی برای ساخت پلیمرهایی که مبتی بر آلکن از قبیل :پلیمرهای بوتادین- استایرن و پلی تترا فلرو کربن استفاده می شود.

سایر کاربردهای آمونیوم پر سولفات

این اکسنده در مواردی همچون مصارف ساختمانی، محصولات برقی، رنگ و پوشش، محصولات کاغذی و محصولات پلاستیکی و لاستیکی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

از کاربردهای دیگر آن نیز می توان به افزودنی به سوخت ها برای بهبود عملکردشان، در مصارف دیگر برای تنظیم کردن ویسکوزیته و در برخی موارد برای تصفیه آب اشاره کرد. عکاس ها برای احیا محلول سفید کننده عکس از این ماده استفاده می کنند.

 

بیشتر بخوانید : کاربرد ایزوتیازولین در تصفیه آب

خطرات آمونیوم پرسولفات

اگر این ماده در تماس با چشم قرار بگیرد باعث تحریک آن می شود و در تماس با پوست باعث بروز علائم حساسیت شده ، اما استنشاق آن اثرات سمی کمی ایجاد می کند، در مواردی نیز می تواند باعث ایجاد آلرژی شود، قرار گرفتن در معرض این ماده  می تواند باعث پارگی چشم، گرفتگی بینی و … شود. در صورت تماس با پوست محل تماس را با آب و سپس آب و صابون بشویید. اگر با جشم تماس داشت چشم را به مدت ۱۵ دقیقه با آب فراوان شسته و سعی کنید در آب پلک را بالا و پایین کنید. در صورت استنشاق، از هوای آزاد و تازه استفاده کنید و اگر تنفس مشکل بود از اکسيژن استفاده شود. در صورت بلع، سریعا به پزشک مراجعه کنید.

خطرات آمونیوم پرسولفات

شرایط نگهداری

 به طور کلی باید این ماده را درمکانی خشک و خنک ، دارای تهویه مناسب و به دور از منابع حرارتی نگهداری نمود همچنین لازم است از تماس این محصول با مواد ناسازگار با آن از قبیل نمک ها ، عوامل احیا کننده ، فلزات پودر شده و باز های قوی جلوگیری کرد.

تجزیه این اکسنده قوی در دمای بالاتر از 120 درجه سانتی گراد باعث انتشار گاز های اسیدی همچون سولفوریک اسید و اکسید نیتروژن و آمونیاک می شود.همچنین محیط مرطوب نیز باعث تجزیه این محصول و تولید هیدروژن پر اکسید می شود.

 

چه زمانی این ماده خطر انفجار دارد؟

خطر انفجار این ماده زمانی است که سولفات آمونیوم و پراکسید سدیم تحت تاثیر خرد شدن، گرم شدن و یا عبور جریان کربن دی اکسید قرار بگیرند.

قیمت فروش آمونیوم پرسولفات

موسسه مبتکران شیمی به عنوان یکی از معتبرترین و بزرگترین عرضه کنندگان مواد شیمیایی اقدام به فروش آمونیوم پرسولفات صنعتی با قیمت و کیفیت عالی می نماید. شما می توانید برای خرید این ماده اکسنده با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید، ما در تمامی مراحل ثبت سفارش، خرید و ارسال در کنار شما خواهیم بود. 

0/5 (0 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *