مالتودکسترین(Maltodextrin)Reviewed by Roka on Oct 2Rating:

  کشور تولید کننده: چین

  بسته بندی: کیسه 25 کیلویی

  درصد خلوص: 99% 

$ قیمت مالتو دکسترین : برای آگاهی از قیمت با کارشناسان  فروش ما  در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ درارتباط باشید:
      
09198991006
             09198991007
             09198991008

 ارتباط با مسئول فنی:  با تلگرام   mbkchem@  درارتباط باشید. 

 مشخصات و ويژگی ها

فرمول شیمیایی :  (C6nH(10n+2)O(5n+1

جرم مولی : متغیر می‌باشد، بستگی به تعداد n دارد.

شکل ظاهری : پودرسفید 

در دسته بندی مواد غذايی مالتودکسترين را می توان در دسته پلی ساکاريدهای نسبتا شيرين تقسيم بندی کرد و با وجود اينکه اين قند تا حدودی شيرين نيز می نمايد ولی با اين وجود ميزان کالری موجود در اين قند بسی کمتر از ميزان کالری موجود در شکر بوده است و شيرينی اين قند نيز به گونه ای نيست که همانند شيرينی شکر آزار دهنده باشد.

 هضم سريع قياس با ديگر کربوهيدرات ها می توان به جرات گفت که قند مالتودکسترين سريع تر هضم شده و جذب بودن می شود و همچنين از اين قند در برخی موارد برای کنترل ديابت های نوع 2 نيز می توان استفاده کرد.

 مراحل تهيه

در اغلب موارد اين نوع ويژه از قند را از برنج، ذرت و يا از نشاسته موجود در سيب زمينی تهيه می کنند. در خلال حرارت داده شدن نشاسته که به منظور هيدروليز کردن آن صورت می گيرد از آنزيم ها و اسيدهايی برای شکستن مولکول های نشاسته نيز استفاده کرده و به محصول نهايی که پودری است سفيد به همراه مقدار اندکی فيبر و پروتئين و چربی و در هر گرم آن نيز چهار کالری انرژی وجود دارد می رسند که صد البته در برخی موارد اين محصول نهايی را باز هم فرآوری کرده و آن را به صورت خالص تر و صد البته به صورت مايع تهيه می کنند.

  موارد مصرف

از دسته ترکيبات دکسترين قند مالتودکسترين را به جرات می توان از پر مصرف ترين ها در آشپزخانه ها و شيرينی پزی ها دانست ولی با اين وجود اين نوع از قند ارزشمند ترين قندها در مقوله تغذيه پرورش اندام است و سوای تامين انرژی مورد نياز بدن به افزايش جذب پروتئين و کراتين نيز کمک شايان توجهی می کند.

 ساختار شيميايي

براي افرادی که به ساختار شيميايی اين قند علاقه مند شدند لازم به ذکر است که مالتودکسترين پلی ساکاريدی است که در حقيقت از 3 الی 20 زنجيره گلوکوز تشکيل شده است که به هم متصل گرديده اند.

 

فروش مالتودکسترين:

شرکت مبتکران شیمی فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی مالتودکسترين را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به مشتریان ارائه می کند برای خرید مالتودکسترين   با شماره های زیر تماس بگیرید:
77657131 021                      021-77641136
 021-77649244                021-77641217
                   

مقاله های مرتبط:

11 ماده افزودنی که در مواد غذایی استفاده می شود

انواع شیرین کننده های صنایع غذایی

شیرین ترین و کم کالری ترین ماده غذایی چیست؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *