تری سدیم فسفات
تری سدیم فسفات خوراکی صنعتی | قیمت خرید فروش تری سدیم فسفاتReviewed by 02177641136 on Oct 2Rating: 5.0

فروش و خرید تری سدیم فسفات خوراکی و صنعتی . جهت کسب اطلاع از قیمت ها و چگونگی ثبت سفارش این محصول با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید. 

خرید و فروش تری سدیم فسفات :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

  

021-77641136

021-77649244                               

021-77641217

کشور تولید کننده: چین

خرید مواد شیمیایی بسته بندی: کیسه 25 کیلوگرمی

خرید مواد شیمیایی درصد خلوص: 98.5% و محلول ذر آب

قیمت تری سدیم فسفات : 

برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید:
     
09198991006

           09198991007
           09198991008

ارتباط با مسئول فنی: با تلگرام mbkchem@ درارتباط باشید. 

برگه ی آنالیز محصول

تری سدیم فسفات چیست ؟

فرمول شیمیایی :Na3PO4

جرم مولی: 163.94gr/mol 

سایر نام های آن: سدیم فسفات TSP ، E339 ،  تری سدیم اورتوفسفات ، پنتا سديم

شکل ظاهری : جامد پودری

این ماده به دو شکل هیدراته (بلوری) (12 آبه، dodecahexahydrate) و بدون آب وجود دارد. نوع بلوری آن به صورت بلورهای بی رنگ تا سفید می باشد و نوع بدون آب آن به صورت پودر سفید یا گرانول وجود دارد. نوعی ترکیب از سدیم و فسفر است که فرمول شیمیایی ان Na3PO4 می باشد

 نحوه تولید تری سدیم فسفات

این ماده از واکنش اسید فسفریک ، سدیم هیدروکسید و سدیم کربنات  تشکیل می شود.واکنش اسید فسفریک به همراه کربنات سدیم به تنهایی موجوب تشکیل دی سدیم فسفات می شود. 

Na2CO3 + H3PO4 → Na2HPO4 + CO2 + H2O

Na2HPO4 + NaOH → Na3PO4 + H2O

محلول 1 گرم در 100 میلی لیتر آن، pH برابر با 11.5-12.5 خواهد داشت. pH =12  به این معنی است این ماده یک ترکیب قلیا (بازی) است و می تواند ذرات چربی و روغن ها را تجزیه کند. این ماده ، اغلب به طور خلاصه سدیم فسفات نامیده می شود. سایر نام های متداول آن، TSP ، E339 و تری سدیم اورتوفسفات و پنتا سديم می باشد. 

این ماده ترکیب شیمیائی امولسیون کننده ، بافر ،  و در آب نسبتاً قابل حل (هر 14 گرم آن در 100 میلی‌لیتر آب 25 درجه سانتی‌گراد قابل حل است). در صنایع غذائی از این ترکیب برای حفظ لزجت شیر و جلوگیری از جدا شدن فاز آبی در شیر منجمد ، استفاده می‌شود.این ماده (Na3PO4) یک ضد رسوب است که به کنترل خوردگی نیز کمک می کند.

بجای افزودن چندین ماده شیمیایی به عنوان ضد رسوب، بازدارنده خوردگی، پراکنده ساز ، تنظیم کننده pH و پایدارکننده سختی آب به سیستم های خنک کننده آب، می توان این ماده را به سیستم افزود که هم مشکل تشکیل رسوب و هم خوردگی را حل می کند. Na3PO4 به عنوان یک بازدارنده آنیونی عمل می کند. 

.

موارد مصرف و کاربردهای تری سدیم فسفات :

این ماده در تولید لاستیک ، شوینده ها و چاپ عکس کاربرد دارد. در پودرهای لباس شویی باعث از بین رفتن سختی آب می شود، همچنین به عنوان مواد نگه دارنده نیز گزینه خوبی به حساب می آید.همچنین به عنوان افزودنی خوراکی در ایالات متحده آمریکا و اتحادیه و اروپا و … تایید شده است. کاربرد اصلی آن در صنایع غذایی، تنظیم اسیدیته می باشد. همچنین همراه با سایر فسفات ها، برای اصلاح رنگ غلات استفاده می شود.

این ماده به عنوان امولسیفایر در سس های پنیری مصرف می شود.این ماده یک عامل پاک کننده قلیایی است که برای سالها به عنوان پاک کننده خانگی استفاده می شود که مکانیسم آن، اختلال در غشاهای سلولی باکتری و امکان نشت محتوای آن می باشد. تحقیقات نشان داده که اسپری کردن این ماده شیمیایی، آلودگی گوشت گاو را کاهش می دهد و بنابراین از نفوذ باکتری جلوگیری می کند، بنابراین حذف سلول باکتری را ساده تر می سازد.به دلیل نگرانی های اکولوژیکی، در استفاده از آن در تولید صابون ها و شوینده ها باید دقت داشت، چون پودر خشک شده آن موجب تحریک پوست می شود. 

این ماده در تمرینات ورزشی، معمولا به عنوان مکمل غذایی به منظور بهبود عملکرد ماهیچه ها استفاده می شود. استفاده از آن می تواند ایجاد اسید لاکتیک در ماهیچه ها را کاهش داده و توان بدن را افزایش داده و جذب اکسیژن بافت ها را به حداکثر برساند.

یکی از حوزه های بسیار پرکاربرد این ترکیب استفاده از آن به عنوان عامل ضد رسوب در بویلر های حرارتی هستند که در صنایع مختلف بسیار مورد استقاده قرار می گیرد. 

 

 مقالات مرتبط:

آزمایش تعیین درصد خلوص این محصول

ماده ای که از خوردگی فلزات جلوگیری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *