سدیم تری پلی فسفات
سدیم تری پلی فسفات | STPPReviewed by 02177641136 on Oct 2Rating: 5.0

خرید فروش سدیم تری پلی فسفات چینی . جهت ثبت سفارش و اطلاع از قیمت ها با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

فروش سدیم تری پلی فسفات :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

خرید سدیم تری پلی فسفات :

از کجا این محصول را بخریم و تهیه کنیم ؟ جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

 تلفن تماس:

021-77657131

021-77641136

021-77649244

021-77641217

 کشور تولید کننده: چین

  بسته بندی: کیسه 25 کیلویی

  درصد خلوص: 94% 

قیمت سدیم تری پلی فسفات چینی :

 برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید:
   09198991006
           09198991007
           09198991008

ارتباط با مسئول فنی: با تلگرام mbkchem@ درارتباط باشید. 

STPP چیست؟

این ماده به نام‌های پنتا سدیم تری پلی فسفات (Pentsodium triphosphate)، سدیم تری فسفات (Sodium triphosphate) و به‌صورت مخفف STPP شناخته می‌شود و فرمول شیمیایی آن به شکل (Na5O10P3) است. STPP به‌صورت کریستالی و یا پودرهایی سفیدرنگ در دسترس قرار دارد.

خواص فیزیکی و شیمیایی

 

جرم مولکولی

367.86 g/mol

چگالی

        2.52 g/cm ³          

pH         9.1 تا 10.2      
حلالیت در آب

            20 g/100 mL (20 ºC)

دمای جوش

  622 °C         

 

روش تولید

این ماده از دو روش زیر به دست می‌آید:

الف ) به‌وسیله دهیدراسیون (dehydration) مولکولی از مونو سدیم فسفات و دی سدیم فسفات تولید می‌شود.

ب ) در فرآیند کنترل‌شده کلسینه شدن (calcination) مخلوط سدیم ارتوفسفات از سدیم کربنات و فسفریک اسید حاصل می‌شود.

کاربردهای STPP

صنایع شوینده :

یکی از پراستفاده‌ترین و مؤثرترین سازنده‌های مواد شوینده دستگاه‌های شستشوی صنعتی است. به علت قدرت بالای پاک‌کنندگی و نفوذ آن به درون الیاف پارچه و یا سطوح موردنظر کاربرد گسترده‌ای در مواد پاک‌کننده ماشین‌های ظرف‌شویی نیز دارد. این ماده هیدرات‌هایی پایدار را تشکیل و به سورفکتنت ها اجازه فعالیت با تمام توان خود را می‌دهد. همچنین باعث بالا رفتن کف و حباب‌های موجود در فرآیند شستشو می‌شود؛ بنابراین در تولید پودر لباسشویی و برای استفاده در خشک‌شویی‌ها بکار می‌رود. به دلیل این کاربردهای گسترده در صنایع شوینده به این ماده پاک‌کننده یا دترجنت ” detergent” نیز می‌گویند.

 

کاربرد سدیم تری پلی فسفات

تصفیه آب :

در تولید آب آشامیدنی سالم و به‌منظور حذف فلزات منگنز و آهن و همین‌طور به دلیل داشتن pH نسبتاً بالا و حالت قلیایی Sodium triphosphate سبب توقف خوردگی در لوله‌های انتقال آب می‌شود. ذرات با ابعاد کمتر از 10 میکرون در آب به دلیل جاذبه‌های منفی و مثبت اطراف آن‌ها تمایل به ایجاد گروه‌های کوچک ذرات معلق را می‌دهند که سختی را در آب به وجود می‌آورد.

STPP تمایل دارد ذرات کوچک‌تر را پوشانده و از طریق جاذبه آن‌ها را به یکدیگر مرتبط می‌کند؛ بنابراین این ماده معلق سازی (deflocculation) را برای برطرف کردن سختی آب انجام می‌دهد و عامل‌های سختی آب مانند CaCO3 و اکسیدهای آهن را حذف می‌کند.

سدیم تری پلی فسفات در تصفیه آب

 

صنایع غذایی :

این ماده در فرآوری گوشت، غذاهای دریایی مانند میگو منجمد و سوسیس بکار گرفته می‌شود. از مزیت‌های استفاده از STPP می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • زمان نگهداری گوشت و غذاهای دریایی بسیار افزایش‌ می یابد.
  • از تغییر و عوض شدن ماهیت پروتئین‌ها جلوگیری می‌شود.
  • رنگ مواد غذایی ثابت می‌ماند.
  • باعث ترد شدن و بهتر پختن انواع گوشت‌ها می‌شود.

گرید خوراکی سدیم تری پلی فسفات

صنایع کاشی و سرامیک :

در آماده کردن دوغاب برای ساخت کاشی و سرامیک،  برای کنترل ویسکوزیته آن و همچنین پراکنده کردن هر چه‌بهتر مواد در محلول و معلق سازی آن‌ها از STPP استفاده می‌گردد.

Sodium triphosphate در صنایع چرم‌سازی به‌عنوان رنگ دهنده، چسب‌ها و مواد عایق‌کاری، حلال‌ها، جاذب‌ها، در تولید کاغذ و خمیرکاغذ به‌عنوان عامل مهارکننده آلودگی نفتی به کار می‌رود.

بازار جهانی STPP :

فسفات صنعتی در بازارهای کشورهای درحال‌توسعه مانند آمریکای لاتین و آسیا با سرعت بالایی در حال رشد است. این جهش در رشد نتیجه پیشرفت طبقه‌ای است که تقاضا برای غذاهای راحت، غذای فوری و نوشیدنی، گوشت‌های بسته‌بندی‌شده و غذاهای دریایی یخ‌زده خواهند داشت.

در اروپا، ژاپن و ایالات‌متحده، انتظار می‌رود در بخش تولید مواد detergent و رشد مصرف STPP در بخش‌های دیگر داشته باشیم درحالی‌که در کشور چین به‌عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده این ماده، آمریکای جنوبی، خاورمیانه و کشور هند رشد در بخش مواد شوینده افزایش چشمگیری داشته باشد.

MSDS و موارد ایمنی :

Sodium triphosphate ممکن است سبب تحریک تنفسی، پوستی و چشم‌ها شود.

در صورت تماس باپوست و چشم‌ها با آب زیاد شسته شود و مصدوم به هوای آزاد منتقل‌شده و منتظر فوریت‌های پزشکی بمانید.

لطفاً پیش از تماس با این محصول MSDS آن را با دقت مطالعه فرمایید.

 

msds سدیم تری پلی فسفات

 

منابع :

Phosphates, Industrial. (n.d.). Retrieved January 22, 2019, from https://ihsmarkit.com/products/industrial-phosphates-chemical-economics-handbook.html

Pentasodium triphosphate. (n.d.). Retrieved January 22, 2019, from https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/Sodium_tripolyphosphate#section=First-Aid-Measures

Sodium tripolyphosphate. (n.d.). Retrieved January 22, 2019, from https://www.chemicalbook.com/ChemicalProductProperty_EN_CB6270667.htm

 

مبتکران شیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *