264479cf397468e07942d13bc17d788d

فروش خرید اکسید کبالت . جهت اطلاع از قیمت ها و ثبت سفارش با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

خرید اکسید کبالت :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

اطلاعات محصول CAS NO: 1308-06-1
آنالیز محصول برگه آنالیز

.

فروش اکسید کبالت :

این ماده را از کجا بخرم؟ جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

اکسید کبالت (Cobalt Oxide) دارای کریستال هایی سبزرنگ مایل به قرمز یا بشکل پودری خاکستری و مشکی رنگ است که در آب نامحلول یا بصورت جزئی حل می شود، ولی در اسید ها و محلول های قلیایی دارای انحلال پذیری بالا است. فرمول شیمیایی این ماده (CoO) ، جرم مولکولی932/74 g/mol و چگالی آن g/cm³ 5.7-6.7 است.

اکسید کبالت

فرایند تولید اکسید کبالت

این ماده معمولا بوسیله حرارت دادن کبالت هیدروکسید که از محلول سدیم هیپوکلریت ته نشین شده است بدست می آید.معادله واکنش آن را در شکل زیر می بینید :

Co (OH) 2 → CoO + H2O

از راه های دیگر تولید این ماده می توان به اکسیداسیون کنترلی فلز کبالت در دمای بالاتر از 900 درجه سانتیگراد و خنک کردن آن در دمای اتاق وکنترل شده اشاره کرد.

2Co3O6→6CoO + O2

کاربرد اکسید کبالت

این محصول به عنوان یک ترکیب شیمیایی غیر معدنی شناخته شده می شود که به طور گسترده در صنایع سرامیک استفاده می شود و به عنوان یک افزودنی برای ایجاد لعاب و شکل صیقلی آبی رنگ استفاده می شود. از دیگر کاربردهای این محصول می توان از رنگ های مورد استفاده در ظروف چینی، رنگدانه ها، سرامیک ها ، آلیاژهای نیمه هادی نام برد.

 

کاربرد اکسید کبالت در صنایع سرامیک

همچنین  نقش کاتالیزور یا کاتالیست را در سنتز بنزین، هیدروژنه کردن چربی ها، تولید سدیم و سولفات آمونیوم و اسید نیتریک در صنایع پتروشیمی و شیمیایی را بازی می کند.

صنایع رنگرزی :

افزودن این محصول از 140 تا 4500 گرم (5 اونس تا 10 پوند) به ازای هر تن شیشه برای ایجاد یک رنگ آبی برای ساخت شیشه، بطری، عینک و فیلترهای نوری استفاده شده است.

برای خنثی کردن رنگ زرد عنصر آهن در صفحات و شیشه پنجره، مقدار کمی از این ماده ، 1 تا 45 گرم (0.04 تا 1.6 اونس) در هر تن شیشه اضافه می شود. در حدود 454 گرم (1 پوند)  از این محصول در هر تن خاک رس، برای خنثی کردن رنگ آهن در سفال، مواد بهداشتی ، کاشی و در مقادیر بیشتر برای افزودن رنگ آبی استفاده می شود.

آبی پررنگ با اضافه کردن 5 درصد از این ماده به لعاب حاوی محتوای سرب به دست می آید.

کاربرد اکسید کبالت

بازار جهانی اکسید کبالت

با افزایش تقاضا برای این محصول در تولید باتری های لیتیوم یون پیش بینی می شود که بازار جهانی این ماده تا سال 2025 شکوفا شود. باتری های لیتیوم یون به طور گسترده در دوربین ها، تلفن های همراه و لپ تاپ ها استفاده می شود و ترکیبی عالی از تراکم انرژی ، قدرت و انرژی بالا را ارائه می دهند و در نتیجه این تکنولوژی به طور رو به رشد و فزاینده ای برای ابزارهای مرتبط با قدرت مانند وسایل الکترونیکی، وسایل نقلیه الکتریکی هیبریدی استفاده می شود.

اکسید کبالت نانو

نگرانی های بسیار بالای دانشمندان و صنعتگران در ارتباط با آلودگی هوا از طریق وسایل نقلیه مبتنی بر سوخت، باعث افزایش تقاضا برای وسایل نقلیه الکتریکی شده است که موجب می شود بازار به صورت صعودی حرکت کند.

مصرف زیاد این ماده به عنوان یک رنگدانه در بخش سرامیک، به دلیل توانایی رنگ آمیزی آن برای تولید شیشه، از دیگر دلایل رشد بازار در سطح جهانی است. علاوه بر این، محدوده کاربردها برای اکسید کبالت نانو در ذخیره سازی انرژی، فوتوکاتالیست ها، حسگر گاز و اپتیک احتمالا فرصت های سودآوری را برای تولیدکنندگان بازار این محصول فراهم می کند.

تنها فاکتورهایی که تخمین زده می شود بازار این ماده را با کاهش رشد در سال های آینده روبه رو کند خطرات سلامتی آن برای پوست و مجاری تنفسی انسان ها است.

از لحاظ جغرافیایی، بازار این محصول در سراسر مناطق شامل  کشورهای آمریکای شمالی، آسیا، اقیانوس آرام، آمریکای لاتین، اروپا و خاورمیانه و آفریقا قرار دارد.

در میان تمام این مناطق، برای منطقه آسیا و اقیانوسیه پیش بینی می شود که بزرگترین سهم بازار جهانی را تا سال 2025 را به خود اختصاص دهد. این رشد مربوط به بخش خودرویی، الکترونیک و سرامیک خواهد بود.

ایمنی :

این ماده در دسته مواد خطرناک دسته بندی شده است.این محصول در صورت بلعیده شدن، در معرض تنفس قرار گرفتن آن می تواند برای تمام ارگان های بدن سمی باشد. همچنین برای پوست و بافت های مخاطی بدن می تواند تحریک کننده باشد. لطفا پیش از تماس با این ماده MSDS  آن را مطالعه بفرمایید.

 

منبع :

Cobalt(II) oxide. (n.d.). Retrieved March 6, 2019, from https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/Cobalt_II__oxide#section=Use-and-Manufacturing

Young, R. S., & Taylor, J. C. (2017, May 30). Cobalt processing. Retrieved March 6, 2019, from https://www.britannica.com/technology/cobalt-processing#ref623157

0/5 (0 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *