آمونیوم سولفات
آمونیوم سولفاتReviewed by مبتکران شیمی on Nov 21Rating: 5.0

فروش آمونیوم سولفات:

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

خرید آمونیوم سولفات:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

تلفن تماس:

021-77657131

021-77641136

021-77649244

021-77641217

.

کشور تولید کننده:

بسته بندی: کیسه

درصد خلوص :

قیمت آمونیوم سولفات:

برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید:

    09198991006

          09198991007

          09198991008

ارتباط با مسئول فنی: با تلگرام mbkchem@ درارتباط باشید.

 

معرفی:

آمونیوم سولفات چیست؟ فرمول شیمیایی آمونیوم سولفات  به صورت [(NH4)2SO4] است. این ماده دارای انحلال پذیری بالا درون آب می باشد.

تولید:

کود آمونیوم سولفات (به اختصار آن را گاهی به صورت AS یا AMS) نشان می دهند, بیش از 150 سال است که تولید و مورد استفاده قرار می گیرد. برای بدست آوردن این ماده می توان از آمونیاک استحصال شده در حین فرایند گسیفیکیشن زغال سنگ استفاده کرد. در مقیاس صنعتی آمونیوم سولفات را از برهمکنش میان سولفوریک اسید و آمونیاک داغ بدست می آورند. در انتها با توجه به نوع کاربری محصول برای بدست آوردن بهترین اندازه کریستال ها, از سیستم screening و خشک کن استفاده می شود.

گاهی نیز این ماده در طی فرایند تولید سایر مواد شیمیایی همانند نایلون به عنوان یک محصول جانبی تولید می شود. رنگ کریستال های سولفات آمونیوم بسته به نوع فرایند تولیدی آن می تواند بین سفید تا بژ متغیر باشد.  همان طور که گفته شد می توان با توجه به نوع کاربری سایز کریستال های تولیدی را تغییر داد. به دلیل آن که عنصر نیتروژن در کود شیمیایی سولفات آمونیوم وجود دارد, کشاورزان برنج از آن به طور متداول و مرتب در زمین های سیل زده به منظور تامین نیتروژن لازم برای خاک از آن استفاده می کنند.

کاربری های کشاورزی:

از این کود عموما زمانی استفاده می شود که ما نیاز داریم عناصر N و S به طور هم زمان در کود موجود باشند. به دلیل آن که این کود تنها حاوی 21% عنصر نیتروژن است,وقتی که ما تنها کمبود نیتروژن داریم, استفاده از آمونیوم سولفات به عنوان کود به صرفه و اقتصادی نیست، چرا که جایگزین های دیگری با مقدار نیتروژن بالاتری برای این کار وجود دارد. اما این ترکیب یک منبع عالی برای عنصر گوگرد (S) است که وظایف بسیار مهمی از جمله سنتز پروتئین ها را بر عهده دارد.

گاهی نیز مقداری سولفات آمونیوم به مواد از بین برنده ی علف های هرز اضافه می شود تا اثر بخشی آنها را افزایش دهد. این کار به خصوص زمانی که آب مورد استفاده ی ما حاوی ترکیبات کلسیم, منیزیم و سدیم باشد می تواند بسیار موثر باشد. در این کاربری بهتر است که از آمونیوم سولفات خالص استفاده شود.

بعد از افزودن محلول سولفات آمونیوم به خاک, این کود به سرعت به آمونیاک و سولفات تجزیه می شود و جذب گیاه می شود. اکثر گیاهان می تواند عنصر نیتروژن (N) مورد نیاز خود را هم به صورت آمونیاک و هم به صورت نیترات دریافت کند. هر چند در مناطق گرمسیری میکروب های موجود در خاک آمونیاک را طی یک فرایند nitrification به نیترات تبدیل می کنند. در طی انجام این واکنش میکروبی, پروتون H+ آزاد می شود و پس از استفاده های پی در پی این امر منجر به کاهش میزان PH خاک خواهد شد. از این جهت به دلیل انجام همین واکنش nitrification در صورت استفاده بیش از حد از این کود خاک ما اسیدی خواهد شد و اگر این شرایط جدید با نوع محصول ما سازگار نباشد, ممکن است موجب نابودی محصول ما بشود. تاثیر اسیدی کردن آمونیوم سولفات نسبت به آمونیوم نیترات بیشتر است. دلیل این موضوع هم این است که در کود سولفات آمونیوم تمامی N به نیترات تبدیل می شود این درحالی است که در کود آمونیوم نیترات نصف این مقدار تبدیل خواهد شد.

سولفات آمونیوم

کاربری های غیر کشاورزی:

در صنایع غذایی معمولا سولفات آمونیوم را به عنوان یک افزودنی برای نرم کردن محصولات نانی استفاده می کنند. هم چنین از آن در تولید برخی پودرهای خاموش کننده ی آتش،تولید محصولات شیمیایی, خمیر کاغذ, تولید پارچه و هم چنین صنایع دارویی اشاره کرد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در ارتباط با سولفات آمونیوم شیراز و سولفات آمونیوم ارومیه و یا سولفات آمونیوم ازبکستان با ما در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *