اسید فرمیک
اسید فرمیک چیست | قیمت خرید اسید فرمیکReviewed by 02177641136 on Oct 2Rating: 4.5

 اسید فرمیک همان ماده ای می باشد که مورچه ها از خود متساعد می نمایند و با نام دیگر اسید مورچه نیز شناخته می شود. این ماده در زنبورداری مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند کنه واروا را نابود نماید. جهت اطلاع از قیمت ها و ثبت سفارش و خرید فروش اسید فرمیک با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید. مشخصات این محصول و کاربرد های آن را در ادامه می توانید مشاهده نمایید.

فروش اسید فرمیک :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور، طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

خرید اسید فرمیک :

جهت اطلاع از نحوه ی فروش مواد شیمیایی و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

 تلفن تماس:

021-77641136

021-77649244

021-77641217

کشور تولید کننده: چین

  بسته بندی: گالن 25 کیلویی

  درصد خلوص: 85% 

قیمت اسید فرمیک :

 برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید:
           09198991006
           09198991007
           09198991008

ارتباط با مسئول فنیبا تلگرام mbkchem@ درارتباط باشید. 

.

 برگه ی آنالیز محصول

برگه آنالیز اسید فرمیک

.

اسید فرمیک چیست؟

از دیر باز دانشمندان می دانستند که مورچه ها برای دفاع از خود اسیدی را تولید می کنند اما ماهیت آن برایشان مجهول بود. تا اینکه در سال 1671 یک طبیعت شناس انگلیسی از تقطیر توده ای جسد مورچه ها این ماده ی شیمیایی را بدست آورد و آن را فرمیک اسید (formic acid) نامگذاری کرد. حدود 180 سال طول کشید تا اینکه دانشمندی فرانسوی توانست این ماده را با استفاده از مونو اکسید کربن سنتز نماید. 

این ماده نقش واسطه را در عمل متابولیسم برعهده دارد ودر متابولیسم ترکیبات یک – کربنی نقش دارد. 

مشخصات فیزیکی و شیمیایی formic acid

برخی از خواص و ویژگی های این ترکیب شیمیایی را در جدول زیر مشاهده می کنید.

CH2O2فرمول شیمیایی
46.025جرم مولی
بی رنگرنگ
تندبو
100.8°Cنقطه جوش

در فرایندهای صنعتی می توان این ترکیب را از برهمکنش کربن مونوکسید و سدیم هیدروکساید طبق واکنش شیمیایی زیر تولید کرد.

واکنش تولید اسید فرمیک

 کاربرد اسید فرمیک:

پاک کننده ها:

استفاده از Formic acid در فرموله کردن پاک کننده ها دارای چه فوایدی است ؟

  • کاهش هزینه های تولید
  • خنثی کننده ی موثرتر
  • داشتن اثر ضدعفونی کننده 
  • سازگاری مناسب با محیط زیست.

در حال حاضر از این ماده هم در پاک کنندهای خانگی و هم پاک کنندهای صنعتی استفاده می شود.

اسید مورچه

به عنوان یک آفت کش و حشره کش:

یکی دیگر از ویژگی های بارز این ترکیب در استفاده از آن در پاک کنندهای خانگی, عملکرد خوب آن به عنوان یک عامل آفت کش و حشره کش است. به عنوان مثال از این ترکیب برای این منظور در پاک کنندهای سطوح حمام و دستشویی استفاده می شود.

فرایند تولید چرم:

در این فرایند استفاده از این ترکیب شیمیایی در قیاس با سایر اسیدها در طی انجام فرایند دباغی دارای عملکرد موثرتری است و به خوبی PH سطح چرم را کنترل می کند.

فرایندهای نساجی:

با اینکه این محصول بیشتر در فرایند تولید چرم نقش دارد اما در نساجی نیز برای رنگ آمیزی پارچه از آن استفاده می شود

برای رسیدن به هدف مورد نظر در این فرایند, میزان مصرف فرمیک در قیاس با سایر اسیدها کمتر است و همین موضوع موجب کاهش هزینه های تولید می شود. در این حوزه عمده کاربری آن , خنثی سازی محیط قلیایی و کنترل  PH سطح پارچه است.  

ذخیره سازی مواد غذایی :

یکی دیگر از کاربری های متداول این ترکیب استفاده از آن در ذخیره سازی مواد غذایی به عنوان نگهدارنده (E236) است. این ترکیب به عنوان یک مانع فعالیت های مخرب اسید لاکتیک در این حوزه کاربری مورد استفاده قرار می گیرد.

فرایند تولید لاتکس:

در این فرایند از این ماده به عنوان یک منعقد کننده مخلوط لاتکس استفاده می شود.

برای این منظور این ماده بهترین انتخاب است چرا که استفاده از اسیدهای قوی تری موجب کاهش شدید و یکباره PH مخلوط می شود, و فرایند انعقاد به یکباره اتفاق می افتد و تاثیرات منفی بر روی خواص مکانیکی لاتکس خواهد داشت. از سویی دیگر, استفاده از اسیدهای ضعیف تر, مانند استیک اسید , بازدهی کمتری نسبت به محصول فوق خواهد داشت و میزان مصرف آن نیز بیشتر خواهد بود.

همچنین در تولید لاستیک ها نیز این ماده به عنوان یک منعقد کننده (کواگولانت) مورد استفاده قرار می گیرد.

انجام فرایند سولفورزدایی از گاز دودکش به کمک فرمیک اسید:

فرایند سولفورزدایی را می توان به کمک تکنیک های بسیاری انجام داد.

اما استفاده از این ماده برای این منظور دارای ویژگی های منحصر به فردی است. عموما نیروگاه ها به منظور حذف سولفور از گاز دودکش, از ترکیبات قلیایی استفاده می کنند. این ترکیبات مانند کلسیم کربنات یا کلسیم اکسید انحلال پذیری کمی در در محلول آبی مورد استفاده در فرایند تصفیه دارند اما به کمک Formic acid می توان میزان انحلال را افزایش و فرایند سولفور زدایی را با سرعت بیشتر و موثر تری انجام داد.

اسید فرمیک در زنبورداری :

در زنبورداری از این ماده برای مقابله و از بین بردن کنه های موجود در کندو، خصوصا کنه واروا استفاده می شود.این ماده کنه واروا را به راحتی از بین می برد. قیمت مناسب، توانایی بالا در از بین کنه واروا و سایر کنه های موجود در کندوی زنبور عسل و از بین بردن کنه های موجود در لارو ها، از جمله دلایل محبوبیت این ماده در بین زنبورداران است. این ماده در عسل نفوذ نمیکند و در عسل نهایی بدست آمده اثری از خود به جا نمیگذارد.

msds اسید فرمیک

اسید فرمیک در رفع موهای زائد :

استفاده از اسید مورچه برای رفع موهای زائد تاریخچه ای طولانی دارد. مردمان از دیرباز با له کردن مورچه بر روی پوست خود، از آن برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کردند. امروزه با پیشرفت علم و انجام تحقیقات بر روی این موضوع، مشخص شد که این ترکیب در سوزاندن ساقه مو موثر است ، اما بر روی ریشه مو تاثیر چندانی ندارد.

در نتایج این بررسی ها آمده است که، این ماده نقش چندانی در از بین بردن دائمی موهای زائد ندارد ، اما ساقه مو را می سوزاند و در به تاخیر انداختن رشد مو موثر است.  

خوراک دام

این اسید به عنوان عامل آنتی باکتریال به خوراک دام اضافه می شود . هنگامی که بر روی یونجه و یا سایر علف ها پاشیده می شود ، باعث می شود تا علف تازه مانده و خواص غذایی خود را حفظ کند . از این خاصیت برای نگهداری علوفه در فصول سرد و زمستان استفاده می شود . 

پیل های سوختی مایع 

سوخت های مایع به دلیل دارا بودن دانسیته بالای انرژی و  سینتیک سریع اکسیداسیون ، پیل های سوختی مایع مستقیم (DLFCs) به عنوان یک منبع مناسب برای تامین انرژی مورد نیاز وسایل نقلیه شناخته می شوند . 

در میان سوخت های مایع مختلف اسید فرمیک به دلیل داشتن سینتیک اکسیداسیون بهتر ، پتانسیل سلولی ترمودینامیکی بالا و مشکلات کمتر به نسبت سوخت های مرکب ، خود را به عنوان یک سوخت مایع امیدوارکننده معرفی کرده است . 

حقایق جالب:

جالب است بدانید مورچه خوار ها برای هضم غذای خود مانند سایر پستانداران اسید معده (هیدروکلریک اسید) ندارند. به دلیل غلظت بالای مورچه ها در رژیم غذایی مورچه خواران، این جانداران غذای خود را با کمک فرمیک اسید موجود در بدن مورچه هایی که می خورند هضم می نمایند

لازم به ذکر است پیش از شروع کار حتما جهت اطلاع از عوارض این ماده، msds این ماده را مطالعه کنید.

 مطالب مرتبط :

آزمون تعیین درصد خلوص اسید فرمیک

کامل ترین جدول انواع نگهدارنده های مواد غذایی

موسسه ی مبتکران شیمی

2 نظر برای «اسید فرمیک چیست | قیمت خرید اسید فرمیک»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *