کیسه حاوی تولیل تری آزول

تولیل تری آزول که به صورت TTA نشان داده می شود محصولی است که باعث محافظت در برابر خوردگی گالوانیک توسط سایر فلزات می‌شود از نظر ساختاری بسیار شبیه بنزو تری آزول است و کاربردهایی در سیستم های خنک کننده آب ، مایعات ترمز و هیدرولیک ، مایع خنک کننده خودرو(ضد یخ) و سایر روان کننده‌های خاص دارد. در ادامه ی متن به ویژگی ها و خواص این ماده بیشتر می پردازیم. برای خرید و فروش تولیل تری آزول و اطلاع از قیمت این محصول با ما در موسسه ی مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

فروش و خرید تولیل تری آزول:

موسسه ی مبتکران شیمی فعال در زمینه ی تهیه ی مواد اولیه ی شیمیایی با بهترین کیفیت و قیمت می تواند شما را در خرید مواد اولیه ی شیمیایی صنعتی در هر کجای ایران که هستید همراهی نماید. با ما در ارتباط باشید:

اطلاعات محصول

تولید کننده: چین

CAS NO: 29385-43-1

آنالیز محصول آنالیز

تولیل تری آزول چیست؟

تولیل تری آزول یا به اختصار TTA با فرمول شیمیایی C7H7N3 به صورت پودر و گرانوله ی قهوه ای کم رنگ یا سفید رنگ است. تولیل تری آزول یکی از مهم ترین مهار کننده های خوردگی است. TTA در تصفیه آب ، خنک کننده های موتور ، روان کننده ها و پاک کننده ها استفاده می شود. 

 بررسی ویژگی های این ماده:

ساختار

ساختار مولکولی تولیل تری ازول
فرمول شیمیایی  C7H7N3
CAS Number 29385-43-1
شکل ظاهری پودر و گرانوله ی قهوه ای کم رنگ، یا سفید
جرم مولکولی 133.15
نقطه ی ذوب 76 الی 87 درجه ی سانتی گراد
نقطه ی جوش 160 درجه ی سانتی گراد
انحلال پذیری در آب <0.01 g/100 mL  در دمای 18 درجه ی سانتی گراد (به سختی در آب حل می شود)
انحلال پذیری در سایر حلال ها محلول در الکل، بنزن، تولوئن،کلروفرم

واکنش پذیری: این ماده با مواد اکسید کننده ناسازگار است . اسید ها را در طی واکنش گرمازا خنثی می کند و نمک و آب تشکیل می دهد. ممکن است با ایزوسیاناتها ، هالوژن های آلی ، پراکسیدها ، فنولها (اسیدی) ، اپوکسیدها ، انیدریدها و هالیدهای اسیدی ناسازگار باشد. در ترکیب با مواد کاهنده ی قوی مانند هیدرید ها می تواند گاز اشتعال پذیر هیدروژن را تولید نماید. در محلول های اسیدی و قلیایی قابل انحلال می باشد.

اصلی ترین ویژگی: بازدارنده ی خوردگی در فلزاتی نظیر مس و آلیاژ های آن است. و در مواردی مانند تصفیه آب ، خنک کننده های موتور ، روان کننده ها و پاک کننده ها استفاده می شود.

بررسی کاربرد های تولیل تری آزول:

همانطور که گفته شد محصول فوق یکی از مهم ترین مهار کننده های ضد خوردگی به حساب می آید. با تشکیل فیلمی نازک بر روی فلزات و آلیاژ های مسی ،TTA می تواند این فلزات را از خوردگی و تغییر رنگ محفوظ دارد. شفافیت و براقیت، افزایش طول عمر و عدم خوردگی سطح می تواند از مزایای استفاده از این مهار کننده ی خوردگی باشد. طبق گزارشات این مهار کننده در محلول های اسیدی و کلریدی نیز خواص خود را حفظ می نماید. میزان محافظت فلزات در برابر خوردگی در هنگام ترکیب TTA و BTA بیشتر خواهد شد و استفاده ی تنها از این مهار کننده ها بازدهی خوبی نخواهد داشت.

خرید تولیل تری ازول

به طور کلی این محصول یک لایه الکتروشیمیایی قوی به مانند یک محافظ در برابر حملات یون‌های خورنده عمل می‌کند، سطح محافظ به راحتی از بین نمی رود و  درجه ی بالایی از ثبات حرارتی و اکسیداتیو از خود نشان می‌دهد.

غلظت 2 تا 10 میلی گرم در لیتر  این ماده  کنترل خوردگی خوبی را برای فلزات فراهم می کند.

 

فلزات قابل محافظت توسط این ماده: مس، نقره ، روی ، نیکل سرب و غیره

سایر کاربردهای TTA را نیز می توان به عنوان یک مهار کننده احتمالی نیتریفیکاسیون کود اوره در خاک های کشاورزی از این ماده یاد کرد.

 

محصولات مشابه :

بنزو تری آزول

 

خطرات:

H302 + H312 +H332: در صورت استنشاق، بلعیده شدن و تماس با پوست می تواند خطرناک باشد.

H319: می تواند موجب تحریک چشم شود.

H402 + H412: برای زندگی آبزیان خطرناک است.

در صورت بلعیدن و هوشیاری مصدوم نوشیدن یک لیوان شیر تا رسیدن امداد پزشکی توصیه می شود. همچنین با توجه به اینکه تماس می تواند خطر ساز باشد، در صورت هربرخوردی لازم است نقطه مورد نظر را به خوبی با آب و صابون شستشو دهید.

ذخیره سازی و نگهداری :

نکته مهم در خصوص نگه در صورتی که این ترکیب مشتعل شود می تواند اکسید های نیتروژن (NOx)، اکسید های کربن (COx) و هیدروژن سیانید تولید کند که ترکیبات سمی و خطرناکی هستند بنابراین لازم است ظرف ماده را در محلی خنک ، خشک و دارای تهویه مناسب نگه دارید. ظرف را کاملاً بسته نگه دارید. دقت کنید محفظه و ظروف محتوی این ماده به صورت قائم نگهداشته شوند تا از نشت آن جلوگیری شود.

برای فروش و خرید تولیل تری آزول با ما در موسسه ی مبتکران شیمی در ارتباط باشید

5/5 (1 Review)

4 نظر برای «تولیل تری آزول | خرید تولیل تری آزول»

 • ایمانی 55 می‌گوید:

  سلام و خسته نباشید نمونه های 1 کیلوگرمی هم برای فروش داریدTTA و BTA …اگر پاسخ مثبته با کدوم شماره تماس بگیرم ..سپاس

  • مبتکران می‌گوید:

   سلام، برای اطلاعات بیشتر با شماره های 02177677382-02177677591 تماس بگیرید.

  • مبتکران می‌گوید:

   سلام برای اطلاع از قیمت با واحد فروش ما در ارتباط باشید:02177641136

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *