استون

استون ماده ای بی رنگ، قطبی، فرار و حلال آلی قابل اشتعال می باشد. اتم هیدروژن متصل به FON  ندارد بنابراین فاقد پیوند هیدروژنی است.این ماده به طور طبیعی در گیاهان، دود اگزوز وسایل نقلیه و … یافت می شود.از جمله کاربردهای مهم آن می توان استفاده به عنوان حلال در صنایع مختلف، پاک کننده رنگ ها و همچنین صنایع دارویی دانست.صاحبان صنایع مرتبط می توانند جهت خرید استون و اطلاع از قیمت آن از راه های ارتباطی ذکر شده با ما در ارتباط باشند.

اطلاعات محصول

تولید کننده: ایران  با خلوص 99%

بسته بندی: بشکه 175 کیلویی

تماس با واحد فروش 021-77641136

021- 74926

آنالیز محصولآنالیز سدیم کربنات
واتساپ09198991006 – 8

فروش و قیمت استون :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

خرید استون:

جهت اطلاع از نحوه ثبت سفارش خرید این محصول می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

 

ارتباط با کارشناس فروش: با تلگرام mbkchem@ درارتباط باشید. 

 

استون چیست ؟ 

همانطور که پیشتر اشاره شد این ماده یکی از رایج ترین حلال های آلی در فرآیند های شیمیایی می باشد و به عنوان یکی از مهم ترین و کاربردی ترین حلال ها در واکنش های آلی ، کروماتوگرافی و تبلور مجدد استفاده می شود. . بخارات محصول فوق از هوا سنگین تر بوده و معمولا در ارتفاع پایین تری تجمع میابد.جالب است بدانید ماده فوق به عنوان محصول جانبی در متابولیسیم طبیعی بدن تولید و دفع می گردد. ساختار و برخی از خواص این محصول در ادامه ذکر شده است.

 

آیا استون در آب حل می شود؟

در پاسخ باید گفت این ترکیب از جمله ساده ترین و کوچکترین کتون ها بوده که در آب، بنزن، اتانول، متانول، دی اتیل اتر و کلروفرم  محلول است.

آیا استون خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد؟

این سوال به دفعات مطرح می شود که آیا این ماده می تواند در نقش یک ضد عفونی کننده عمل کند؟ در تحقیقاتی که صورت گرفته اند، گزارش شده است که استون رقیق توانایی از بین بردن باکتری ها، اسپورها و ویروس ها را به صورت موثر ندارد. اما در مطالعه ای که به تازگی در این زمینه منتشر شده است عنوان شده است که این حلال در حالت خالص می تواند باکتریها را از بین ببرد. با این حال هنوز هم این ماده نمی تواند بر روی اسپورها و ویروس ها اثر مناسبی داشته باشد.

 

کاربردها :

در ادامه به صورت خلاصه برخی از کاربردهای این حلال را بررسی خواهیم نمود:

  • استفاده به عنوان حلال صنعتی : در تولید پلاستیک، پارچه، رقیق کردن رزین های پلی استر،تمیز کردن ابزار آلات و آماده سازی و تمیز سازی فلزات پیش از رنگ آمیزی
  • حد واسط شیمیایی : استون در سنتز متیل متاکریلات، تولید حلال هایی مانند متیل ایزوبوتیل الکل و متیل ایزوبوتیل کتون استفاده می شود. این ماده هم چنین برای بسیاری از کاربردهای حلال ها در صنایع داروسازی و به  عنوان واسطه در صنایع شیمیایی به کار برده می شود.
  • استفاده های خانگی : مهمترین استفاده خانگی این محصول کاربرد در افزاینده های غذایی و پاک کردن لاک ناخن است. درمان جوش ها و لایه برداری پوست های خشک از جمله کاربردهای دیگر آن می باشد. امروزه ترکیباتی چون سالیسیلیک اسید، گلیکولیک اسید، و اتانول جهت لایه برداری شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد که قبل از آن، پوست توسط استون و سپتیسول یا ترکیبی از آن ها باید تمیز و خشک شود.

کاربرد خانگی استون

بازار جهانی خرید و فروش  استون :

انتظار می رود که تقاضای جهانی برای خرید استون رو به افزایش رود. از میان تمام مشتقات این ماده، BPA  بیشترین رشد تقاضا در بازار  را با نرخ  5 %  به خود اختصاص  داده است. MMA  و سایر مشتقات این محصول در رتبه های بعدی قرار میگیرند  آسیا مهم ترین بازار برای این مواد با رشد 5 % ای سالیانه برای این مواد می باشد . این در حالی است که اروپا و آمریکا 2 تا 2 % رشد تقاضا برای این ماده را دارا بوده اند.

می توان گفت بخش اعظم تولید حلال مذکور در پروسه تولید فنول و توسط فرآیند کیومن ایجاد می شود به طوریکه تا سال 2015 تقاضای بالا برای فنول حدود 200000 تن از این حلال را به صورت مازاد  وارد بازار  کرد.

 

فروش عمده استون

جهت خرید استون به صورت عمده با کارشناسان فروش ما از طریق شماره 77657131 تماس حاصل فرمایید. 

21 نظر برای «استون چیست | خرید استون»

    • مبتکران می‌گوید:

      استون یک حلال قطبی است. و چون آب نیز یک ترکیب قطبی است به دلیل تشابه قطبیت در یکدیگر قابل امتزاج و حل شدن می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *