ایزوبوتانول

فروش ایزوبوتانول و یا خرید ایزوبوتانول . این محصول با توجه به ویژگی هایی که دارد در تولید مواد شیمیایی دیگر ، به عنوان حلال و پاک کننده در بسیاری از کاربری ها و … مورد استفاده قرار می گیرد . جهت ثبت سفارش ، خرید ، فروش و اطلاع از قیمت این محصول با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

فروش ایزوبوتانول :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص فروش مواد شیمیایی می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید. تضمین کیفیت کالا ، ارائه محصول با بهترین قیمت و در سریعترین زمان ممکن و … تنها بخشی از مواردی هستند که موسسه مبتکران شیمی خود را ملزم به رعایت آنها می داند ، در ادامه می توانید آنالیز و شماره های تماس را مشاهده کنید . 

.

خرید ایزوبوتانول :

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

   تلفن تماس:

021-77657131

021-77641136

021-77649244

021-77641217

.

کشور تولید کننده: ایران / پتروشیمی شازند اراک

 بسته بندی:  بشکه 220 لیتری – هر چهار بشکه بر روی یک پالت

 درصد خلوص : 99% 

قیمت ایزوبوتانول :

 برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید:

 09198991006
            09198991007
            09198991008

ارتباط با مسئول فنی: با تلگرام mbkchem@ درارتباط باشید. 

 آنالیز ایزوبوتانول:

pdf

ایزوبوتانول چیست ؟

ایزو بوتانول Isobutanol)) یک ترکیب شیمیایی آلی با فرمول مولکولی C4H10Oاست

فرمول ساختاری ان (CH3)2-CH-CH2OH و نام آیوپاک 2-متیل پروپن 1-اّل (2-methyl-propen-1-ol)
این محصول ماده ای بی رنگ ، اشتعال پذیر و بوی مشخصی دارد و بعنوان حلال استفاده میشود
ایزومر های دیگر این ماده ،نرمال بوتانول (n-butnol) ،2-بوتانول (2-butanol) و ترشیوبوتیل (tert-butanol) که همگی در صنعت مهم و مورد استفاده هستند.
Isobutanol ترکیبی از خانواده های الکل هاست که از فساد مواد الی تولید میشود این ترکیب ، ماده اولیه تولید ایزوبوتیل استات میباشد که در تولید لاک الکل و سایر پوشش دهنده ها و همچنین بعنوان پاشنی مواد غذایی کاربرد دارد.
خوردن این محصول سبب کاهش کارایی سیستم اعصاب مرکزی میشود.

نام های دیگر :

ایزوبوتیل الکل، 1- هیدروکسی متیل پروپان ایزوبوتیل ، 2-متیل 1- پروپانول ، 2-متیل پروپانول ، 2-متیل پروپان -1-اّل ، 2- متیل پروپیل الکل

خواص فیزیکی و شیمیایی :

فرمول شیمیایی : C4H10O
جرم مولکولی: 74.12 gr/mol
حالت فیزیکی: مایع بی رنگ
نقطه ذوب :  108- درجه سانتی گراد

نقطه جوش : 108°C
حلالیت در آب : C°85 gr/lit at 25 

تولید ایزوبوتانول:

 

این محصول امروزه هم از طریق فرآیندهای پتروشیمیایی تولید می گردد و هم از طریق روش های بیوشیمیایی . در یکی از این روش ها از هیدروفرمیلاسیون پروپیلن (به عنوان خوراک اولیه) استفاده می شود که در آن از یک کاتالیست با پایه رودیوم بهره می گیرند . 

در زیر دو روش شیمیایی برای تولید این محصول نشان داده شده اند : 

تولید ایزوبوتانول

همچنین بوتانول را می توان با استفاده از فرآیند تخمیر توسط باکتری کلستریدیوم تولید کرد . این فرآیند در شرایط بی هوازی انجام می گیرد و به محصول تولید شده بیو بوتانول گفته می شود. 

خوراک مورد استفاده در این فرآیند می تواند ملاس نیشکر ، نیشکر قند و یا سایر کربوهیدرات ها باشد همچنین می توان از ترکیبات سلولزی و بیومس نیز استفاده کرد . با توجه به اینکه هزینه مواد اولیه برای تولید کنندگان بسیار مهم است ، استفاده از پسماندهای کشاورزی و محصولات جانبی صنعتی اهمیت ویژه ای پیدا کرده اند.

هیدروفرمیلاسیون یکی از روش های متداول تولید این محصول می باشد.

در این حالت مخلوطی از ایزوبوتیرآلدهید(Isobutyraldehydes) تولید و سپس به هیدروژناسیون به الکل تبدیل و جداسازی میشود.

امروزه که استفاده از سوخت های جدید و زیستی نقش پررنگتری را در تامین سوخت به عهده دارند، ایزوبوتانول نیز به عنوان یک سوخت جدید و کارآمد مطرح شده است. این ماده به صورت طبیعی از طریق تخمیر در بسیاری از مواد تولید می شود، در مقیاس صنعتی نیز از همین روش بهره می برند و با استفاده از مخمرهای مناسب و روش هایی جداسازی مناسب در حجم بالا این الکل را تولید می کنند.  

تولید ایزوبوتانول

کاربرد ایزوبوتانول

یکی از مواردی که امروزه در مورد ایزوبوتانول به آن توجه زیادی می شود استفاده از آن به عنوان سوخت زیستی به جای اتانول است. برتری های این ماده به اتانول عبارتند از انرژی احتراق بالاتر، پایین تر بودن قابلیت خورندگی و امتزاج کمتر با آب. 

این ماده دارای کاربردهای فنی و صنعتی زیادی است از جمله:
1-  بعنوان مواد اولیه در ساخت ایزوبوتیل استات که در تولید لاک و پوشش های محافظتی بکار میرود همچنین در صنایع غذایی به عنوان طعم دهنده استفاده میشود
2- حلال رنگ ها
3- پاک کننده لاک ها(وارنیش)
4- افزودنی رنگ ، کاهش ویسکوزیته ، استفاده در ترکیبات جوهر

کاربرد ایزوبوتانول

5- افزودنی پولیش ماشین ، بعنوان پاک کننده رنگ خودرو
6- عامل استخراج کننده در تولید ترکیبات آلی
7- بعنوان فاز متحرک در کروماتوگرافی لایه نازک

ایزوبوتانول به دلیل قیمت مناسب و خواص منحصر به فردی که دارد ،  از نظر اقتصادی گزینه بسیار مناسبی برای تولید بسیاری از حلال ها و سوخت ها به شمار می آید . بازار این محصول بیشتر به حلال ها ، پوشش ها و واسطه شیمیایی اختصاص دارد ، اما به دلیل خواصی که ایزوبوتانول بیو دیزل دارد به عنوان یک سوخت تجدید پذیر در بازار شناخته می شود . به عنوان مثال به دلیل حلالیت پایین در آب ، عدد اکتان بالا و فشار بخار پایین تقاضای بالایی برای سوخت های حاصل از ترکیب بنزین و ایزوبوتانول وجود دارد .  

MSDS

بخار و مایع ایزوبوتانول قابلیت احتراق بالایی دارد ، در صورت برخورد با پوست باعث التهاب می شود و می تواند آسیب هایی جدی را به چشم وارد کند. تنفس بخارات این ماده می تواند باعث تحریک سیستم تنفسی و همچنین سرگیجه و خواب آلودگی شود. 

msds ایزوبوتانول

موسسه ی مبتکران شیمی

یک نظر برای «فروش ایزوبوتانول | قیمت خرید ایزوبوتانول»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *