خرید تری کلرو اتیلن
تری کلرو اتیلن | خرید تری کلرو اتیلنReviewed by 02177641136 on Oct 2Rating: 5.0

خرید تری کلرو اتیلن: این ماده حلالی مهم است که نقش ضد عفونی کننده دارد و به عنوان ماده ی بیهوشی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. برای فروش و خرید تری کلرو اتیلن و همچنین جهت ثبت سفارش کالا های مورد نیازتان با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید. در این متن با عوارض، کاربرد، ایمنی و msds این محصول بیشتر آشنا خواهید شد.

فروش تری کلرو اتیلن :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور، طیف گسترده ای از مواد شیمیایی صنعتی را از برند های معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

خرید تری کلرو اتیلن :

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

 تلفن تماس:

021-77657131

021-77641136

021-77649244

021-77641217

.

کشور تولید کننده: آساهی ژاپن

خرید مواد شیمیایی بسته بندی: بشکه 300 کیلویی

خرید مواد شیمیایی درصد خلوص: 99%

قیمت تری کلرو اتیلن :

 برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید:
واتس اپ     09198991006
                09198991007
                09198991008

ارتباط با کارشناس فنی: با تلگرام mbkchem@ درارتباط باشید. 

 

خواص و ویژگی ها

این ترکیب که به TCE معروف است یک ترکیب شیمیایی به فرمول C2HCl3 است که عموما به عنوان یک حلال صنعتی کاربرد دارد. این ماده در ظاهر یک مایع بی‌رنگ، غیر قابل اشتعال، و معطر است. امروزه حلالهای آلی به مقدار زیاد در صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند و روز به روز هم استفاده از آنها رو به افزایش است.

تری کلرو اتیلن چیست

تری کلرواتن که غالبا تری کلرواتیلن نامیده می‌شود، یک اتیلن استخلافی است که در آن ، سه هیدروژن اتیلن با سه اتم کلر جانشین شده است. این حلال مایعی روغنی و بی‌رنگ است که برای مواد آلی تقریبا انحلال ناپذیر در آب ، حلال مناسبی می‌باشد.

خصوصیات فیزیکی :

این ماده نسبتا غیر فرار است و در هوای گرم هم به حالت مایع باقی می‌ماند. فشار بخار آن برابر با 0.08atm  است و این نشان می‌دهد که این ماده تا حدودی تبخیر می‌شود. چگالی آن 1.47gr/ml و سنگین‌تر از آب است.

ترکیب فوق با آب ، یک سیستم دو فازی تشکیل می‌دهد که آب به علت سبک بودن در لایه بالایی قرار می‌گیرد. چگالی بالای آن ناشی از اتمهای کلر می‌باشد. زیرا هیدروکربنهای غیر استخلافی از آب سبکتر هستند.

انحلال پذیری ترکیبات آلی در آب با افزایش تعداد اتمهای کربن کاهش می‌یابد. انحلال پذیری همچنین با افزایش نسبت کلر به هیدروژن کاهش می‌یابد. ترکیب فوق مولکولی کوچک است و با وجود بالا بودن نسبت Cl/H ، انحلال پذیری متوسطی در آب دارد. 1/1 گرم آن در یک لیتر آب حل می‌شود. این ماده در بسیاری از مایعات آلی حل می‌شود.

خصوصیات فیزیکی تری کلرو اتیلن

به آسانی در درون ذره‌های آلی معلق موجود در آب یا رسوبات جذب می‌شود. اما برعکس بسیاری از هیدروکربنهای کلردار در بافت گیاهی یا جانوری به مقدار زیاد تجمع نمی‌یابد. بیشترین کاربرد (TCE) به عنوان یک حلال صنعتی برای زدودن گریس از سطح فلزات می‌باشد. برای تمیز سازی فلز آهن اغلب از این ماده و یا سایر حلال های کلر دار استفاده می نمایند. باید توجه نمود که عملیات کاهش با کمک این ماده نباید بر روی پارچه ، لاستیک یا سایر مواد غیر فلزی انجام شود ، مگر اینکه شخص اطمینان داشته باشد که هیچ آسیبی به سطح وارد نمی شود.

خرید تری کلرو اتیلن با ارزان ترین قیمت و کیفیت را به ما بسپارید

تولید:

این ماده در سال 1864 توسط امیل فیشر از واکنش هگزاکلرو اتان با هیدروژن تهیه شد. تولید تجاری این ماده در آلمان از سال 1920 و در آمریکا از سال 1925 آغاز شد. تولید این ترکیب در ابتدا در طی دو مرحله صورت می پذیرفت.

مرحله ی اول: کلرینه نمودن استیلن به کمک کاتالیست کلر و تولید 1,1,2,2 tetrachloroethane

مرحله ی دوم: دهیدروژناسیونه نمودن محصول تولید شده برای تولید محصول فوق 

امروزه اما روشی متفاوت برای تولید این ماده از اتیلن ارائه گردیده است:

این ماده از واکنش  اکسی کلریناسیون یا فرایند های غیر کاتالیزوری کلریناسیون با اتیلن دی کلراید یا سایر هیدروکربنهای کلر دار C2 تولید می شود.

روشی دیگر نیز هیدروژن زدایی کاتالیزوری تتراکلرو اتیلن است. 

محصول فوق از کلراسیون مستقیم اتیلن تولید می شود و ترکیبی از تتراکلرواتان و پنتاکلرو اتان را به وجود می آورد . در طی فرایند کرک گرمایی این مواد به مخلوطی از محصول فوق، تترا و هیدروکلریک اسید تبدیل می شوند. (این روش تولید در ژاپن اغلب مورد استفاده قرار می گیرد).

کاربرد ها

این ماده کاربرد های زیادی دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم:

چربی زدایی از فلزات 

قبل از دهه ی 1990 عمده کاربرد این ماده به منظور حذف چربی ها ، روغن ها و سایر آلاینده ها از سطوح فلزی پیش از فرایند های آبکاری، آنودایز کردن ، پوشش دهی و… بوده است.

این چربی زدایی به صور سرد و با بخار صورت می پذیرد. در نوع سرد ماده ی فوق در دمای اتاق به سطوح فلزی اعمال می شود. با این حال برای استفاده به صورت بخار، بخارات این ترکیب به صورت متراکم به سطح اعمال می گردند.

عملیات سرد عموما به صورت غوطه ور نمودن سطوح فلزی، اسپری کردن، پاشش و… اعمال می گردد.

خشکشویی:

این ماده در سال 1930 به منظور استفاده در فرایند های خشکشویی مورد استفاده قرار گرفت. اما به دلیل معایبی که داشت در سال 1950 توسط نوع تترا جایگزین گردید.

ترکیب فوق همچنان نیز به منظور از بین بدن لکه ها از روی لباس ها مورد استفاده قرار می گیرد.

حد واسط شیمیایی:

در تولید پلی وینیل کلراید این ماده به منظور کنترل وزن مولکولی استفاده می شود.  حدود 10 میلیون پوند (4500 تن) از محصول فوق هر ساله در ایالات متحده آمریکا در ساخت پلی وینیل کلرید استفاده می شود. با این حال همچنان بیشترین استفاده از این ماده به عنوان حد واسط در ساخت دو ماده ی کلروفلوروکربن ها و هیدروفلوروکربن ها است

نساجی:

این ماده در نساجی به عنوان حامل حلال یا حلال در رنگرزی مورد استفاده قرار می گیرد. عمده ترین کاربرد تری کلر اتیلن در صنعت نساجی برای تمیز کردن پنبه ، پشم و سایر پارچه ها است.

سایر کاربردها:

سایر کاربردهای این محصول را می توان به شرح زیر دانست

  • به عنوان حلال خانگی و حلال خشکشویی تجارتی
  • استخراج سازنده‌ها از مواد غذایی ‌استخراج کافئین از قهوه
  • پاک کننده رنگ
  • ضدعفونی کننده
  • به عنوان عامل بیهوش کننده
  • این ماده در پاک کننده ها و مواد شوینده حلال ، چسب ها ، روان کننده ها نیز استفاده می شود

بررسی بازار مصرفی:

عمده کاربرد این ترکیب به عنوان حلال برای تمیز سازی و از بین بردن چربی و روغن از سطح فلزات مورد استفاده می باشد. با این حال از آن در موارد دیگری مانند بیهوش کننده ها، ماده ی انتقال دهنده ی حرارت، عامل استخراج کننده ی چربی و روغن،  به عنوان واسطه ای در تولید کلروفلوئوروکربن ها  و سایر مواد شیمیایی و… استفاده می شود.

میزان تقاضا برای این ماده در سال 1930 به دلیل افزایش رشد صنعت خشکشویی پیشرفت زیادی داشت. در سال 1989 حدود 85 درصد از این ماده در آمریکا در تمیز کردن فلزات مورد استفاده قرار گرفت. 15٪ باقی مانده نیز به طور مساوی بین صادرات و کاربردهای متفرقه صرف گردید. همین روند در ژاپن برای تمیز سازی فلزات و سایر کاربرد ها به ترتیب 83 درصد و 17 درصد می باشد. با این حال این روند در اروپا کمی متفاوت است. در اروپای غربی 95 درصد کاربرد های این ترکیب صرف زدودن چربی با بخار و 5 درصد  صرف سایر کاربرد های این حلال می شود

استفاده از این ماده در اروپا به عنوان حلال در سال های 2006 تا 2010 با 60 درصد سقوط همراه بوده است. امروزه  استفاده اصلی از تری کلر اتیلن به عنوان ماده اولیه برای تولید سایر مواد شیمیایی مانند هیدروکربن ها و پلیمرهای فلوئوره شده می باشد. به طور کلی حدود 80٪ از تولید فعلی این ماده در اتحادیه اروپا برای این منظور می باشد

عوارض و msds :

محصول فوق قابل اشتعال نیست ، اما حرارت دادن آن می تواند باعث تجزیه این حلال و تولید گازهای مضر اسیدی شود

این ماده به هنگام استفاده در اثر تبخیر یا ریخته شدن و نشت کردن در محیط زیست پراکنده شده ، در منابع آب راه پیدا می‌کند. TCE در حدود یک سوم منابع آبهای زیرزمینی در ایالات متحده یافت می‌شود و متداول ترین ماده شیمیایی شناسایی شده در محل تخلیه مواد سمی است.

عوارض و msds تری کلرواتیلن

در نزدیکترین محلها غلظت این ماده در آب چاه گاهی از 10μgr/lit بیشتر است. سطح این ماده در آبهای سطحی کمتر از مقدار آن در آبهای زیرزمینی است، زیرا TCE ، می‌تواند از آبهای سطحی تبخیر شده و در هوا پخش شود.11 استفاده از TCE در صنایع غذایی و دارویی به دلیل سمی بودن آن از دهه‌ی 70 میلادی در بسیاری کشورها ممنوع شده است. 

برای خرید تری کلرو اتیلن با بهترین کیفیت با ما در ارتباط باشید

موسسه ی مبتکران شیمی

2 نظر برای «تری کلرو اتیلن | خرید تری کلرو اتیلن»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *