سیکلوهگزانون | قیمت خرید فروش سیکلوهگزانونReviewed by 02177641136 on Oct 2Rating: 5.0

فروش و خرید سیکلوهگزانون . جهت کسب اطلاع از چگونگی ثبت سفارش این محصول با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید. 

خرید سیکلوهگزانون :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

فروش سیکلوهگزانون :

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

 تلفن تماس:

021-77657131

021-77641136

021-77649244

021-77641217

.

  کشور تولید کننده: تایوان

  بسته بندی: بشکه 190 کیلویی

  درصد خلوص: 99%

$ قیمت سیکلوهگزانون : برای آگاهی از قیمت با کارشناسان  فروش ما  در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ درارتباط باشید:
      
09198991006

             09198991007
             09198991008

 ارتباط با مسئول فنی:  با تلگرام   mbkchem@  درارتباط باشید. 

برگه آنالیز نمونه سیکلوهگزانون

…………………………………….سیکلو هگزانون

 

 

 

 

سیکلوهگزانون (Cyclohexanone) مایع و حلالی روغنی با بویی شبیه به استون و نعناع و دارای رنگی زرد و یا بی رنگ  است. فرمول شیمیایی آن C6H10O ، جرم مولی آن 145/98 g/mol و چگالی آن 95/0 است. گاهی اوقات به عنوان یک جزء فرار از ادرار انسان یافت می شود.

فرآیند تولید سیکلوهگزانون

تولید تجاری این محصول می تواند از طریق چندین روش انجام شود. در فرآیند اول، از طریق هیدروژناسیون فنل (در یک سیستم بسته) و در فرآیند دوم توسط اکسیداسیون سیکلوهگزان در هوا و به طور معمول در حضور بلورهای کبالت تولید می شود.

فرایند تولید سیکلوهگزانون

در دهه 1940، تولید صنعتی این ماده عمدتا از طریق هیدروژناسیون فنل برای تولید آن به کار برده می شد. و به دنبال آن، برای کاهش و زدایش هیدروژن به سیکلوهگزانون تبدیل شد. در دهه 1960، با توسعه صنعت پتروشیمی، روش تولید بوسیله اکسیداسیون به تدریج غالب شد. در سال 1967، روش یک مرحله ای هیدروژن دار کردن فنول، که توسط شرکت معدنکاری هلندی (DSM) توسعه یافت، تنها روش صنعتی به شمار می رفت. این روش دارای فرآیند تولید کوتاه، کیفیت محصول خوب و عملکرد بالا بود، اما مواد اولیه مانند فنل و کاتالیزور مورد استفاده گران هستند، بنابراین اکثریت صنایع هنوز روش اکسیداسیون را استفاده می کنند.

کاربردهای سیکلوهگزانون

  • از مهمترین کاربردهای این محصول می توان به نقش آن برای تولید نایلون 6.6 و نایلون 6 اشاره کرد.
  • در سنتز مواد آلی، به ویژه در تولید اسید آدیپیک و کاپرولاکتام، پلی وینیل کلرید و کوپلیمرهای آن و پلیمرهای استری متاکریلات استفاده می شود.
  • برای سنتز داروها، رنگ ها، علف کش ها، آفت کش ها، پلاستیک ها و مواد شیمیایی لاستیک استفاده می شود.
  • چسب و مواد شیمایی پرکننده از دیگر کاربردهای این ماده است.
  • بعنوان حلال برای تمیز کردن و چربی زدایی مورد استفاده قرار می گیرد.
  • روان کننده ها و مواد افزودنی روغن، حلال برای علف کش ها، استات سلولز، نیتروسلولز، رزین های طبیعی و مصنوعی، واکس ها، چربی ها، و … در دامنه مصرف این ماده قرار دارند.
  • عامل سطح بندی ودرجه بندی برای صنعت رنگرزی و تمیز کردن ابریشم است.

بازار جهانی سیکلوهگزانون

بیش از 95٪ از مصرف این ماده مربوط به تولید اسید آدیپیک و کاپرولاکتام می شود، بنابراین تنها مقدار کمی از آن نوع خام آن وارد بازار تجارت جهانی می شود.کمتر از 4 درصد این محصول در بازارهای مصرف غیر نایلونی مورد استفاده قرار می گیرد.

آسیا و به طور عمده  کشور چین، 65 درصد از کل ظرفیت جهانی در سال 2016 را به خود اختصاص داده است، که این امر به دلیل تقاضای رو به رشد مصرف نایلون در منطقه است که بالا رفتن تقاضا برای کاپرولاکتام و اسید آدیپیک را به دنبال دارد.

چین، ژاپن و تایوان بزرگترین مراکز تولید این محصول را دارا هستند که نزدیک به 80٪ تولید جهانی در سال 2016 محسوب می شود. تا سال 2021 انتظار می رود که این سهم تقریبا 85٪ باشد که منعکس کننده افزایش قابل توجه تقاضای نایلون است. اروپای غربی در سال 2016 توانست دومین مرکز تولید این ماده را در اختیار داشته باشد و تولید محلی به اندازه کافی برای تامین تقاضای داخلی باشد. تا سال 2021، تولیدات اروپای غربی رو به کاهش خواهد رفت و تنها 10 درصد از تولید جهانی را تشکیل می دهد.

مناطق مصرف عمده این محصول در جهان اروپای غربی، چین، تایوان و ژاپن هستند.

خطرات سیکلو هگزانون:

این ماده در دسته بندی مواد شیمیایی خطرناک دسته بندی شده است و به خوبی از طریق پوست، دستگاه تنفسی و دستگاه گوارش جذب می شود.

همچنین بسیار قابل اشتعال، سمی برای تنفس و همینطور برای تماس با پوست،محرک پوست،تخریب کننده بافت چشم و حتی باعث سقط جنین می تواند شود.

لطفا پیش از تماس با این محصول MSDS آن را مطالعه فرمایید.

 

منابع :

Cyclohexanone. (n.d.). Retrieved March 4, 2019, from https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/cyclohexanone#section=Safety-and-Hazards

Cyclohexanol and Cyclohexanone. (n.d.). Retrieved March 4, 2019, from https://ihsmarkit.com/products/cyclohexanol-chemical-economics-handbook.html

Cyclohexanone. (n.d.). Retrieved March 4, 2019, from https://www.chemicalbook.com/ChemicalProductProperty_EN_CB8347660.htm

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *