سدیم نفتالن فرمالدهید

سدیم نفتالین فرمالدهید (SNF) پودری زرد رنگ و یا زرد مایل به قهوه ای می باشد. این ماده برای تهیه ی مخلوط بتن و بهبود پمپاژ آن مورد استفاده قرار می گیرد که همین امر موجب گشته است تا از آن در پروژه های عمرانی و در صنعت ساخت و ساز استفاده ی فراوانی شود. ترکیب فوق به عنوان عامل ضد یخ و عامل شتاب دهنده نیز در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. این ترکیب در خلوص های بالا موجب می شود تا ذرات سیمان مقاومت و چسبندگی بسیار خوبی به دست آورند و موجب افزایش بازدهی ،کارایی و تحرک سیمان شود. شما می توانید برای خرید فروش سدیم نفتالین فرمالدهید و اطلاع از قیمت های این محصول با ما در موسسه ی مبتکران شیمی در ارتباط باشید. در ادامه ی متن به خواص و ویژگی های این ماده بیشتر پرداخته شده است

فروش سدیم نفتالین فرمالدهید :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور، طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

اطلاعات محصول

تولید کننده: چین

CAS NO: 9084-06-04

آنالیز محصول برگه آنالیز سدیم نفتالن فرمالدهید

خرید سدیم نفتالین فرمالدهید :

جهت خرید و فروش مواد شیمیایی و ثبت سفارش این محصول شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

.خواص و ویژگی ها

محصول فوق به راحتی در اتیلن گلایکول، دی اتیلن گلیکول، گلیسرول و آب قابل حل است و به مقدار اندکی در الکل ها حل می شود. لازم به ذکر است که این ماده در سایر حلال های الی نا محلول است.

این ماده در دو فرم پودری و مایع موجود می باشد و به عنوان سوپر پلاستی سایزر و سورفکتانت آنیونی شناخته می شود

. کاربرد ها

SNF در صنایع مختلفی مانند کشاورزی ، پلاستیک و لاستیک ، کاغذ ، ساخت و ساز ، نساجی ، نفت و … نیز استفاده ی زیادی دارد. این ماده به عنوان ماده ضد انعقادی در پلیمریزاسیون لاستیک های سنتزی نیز استفاده می شود. به دلیل رشد سریع جمعیت و شهرنشینی ،صنعت ساخت و ساز در سال های اخیر رونق زیادی یافته است. روند رو به رشد این صنعت در آسیا، اقیانوسیه و آمریکای شمالی باعث افزایش بازار جهانی Sodium Naphthalene Formaldehyde به دلیل مصرف عمده ی آن در تهیه ی سیمان، در سال های پیش رو خواهد شد.

چین و هند بزرگ ترین مصرف کننده ی این محصول به شمار می آیند. همچنین صنایع کشاورزی، پلاستیک سازی، و سایر صنایع از این ماده به دلیل خاصیت دیسپرس کنندگی عالی استفاده ی فراوانی می کنند و موجب افزایش درخواست این محصول و افزایش کاربرد های آن در کشور های چین، هند، ژاپن، تایوان، کره جنوبی و آسیا- اقیانوسیه شده است.

 آسیا-اقیانوسیه و آمریکای شمالی به ترتیب بزرگترین مصرف کنندگان این ترکیب به شمار می روند

 فرمولاسیون منحصر به فرد این ماده موجب افزایش خصوصیات فیزیکی و مکانیکی بتن می شود و چسبندگی سیمان را بهبود می بخشد. غیر سمی بودن، سرعت بالا در کاهش آب، بالا بردن مقاومت ، ماندگاری طولانی، متعادل سازی pH از جمله خصوصیات منحصر به فرد این محصول می باشند

به دلیل استفاده ی عمده ی این ماده در تهیه و ساخت سیمان ها در ادامه به کاربرد بیشتر این ماده در این زمینه می پردازیم

  • بتن:

بسیاری از خصوصیات مهم بتن تحت تأثیر نسبت آب به مواد سیمانی مورد استفاده در مخلوط بتنی قرار دارد. با کاهش مقدار آب ، خمیر سیمان از چگالی بالاتری برخوردار خواهد بود که منجر به کیفیت بالاتر خمیر می شود

افزایش کیفیت خمیر باعث افزایش مقاومت فشاری و خمشی ، کاهش نفوذپذیری ، افزایش مقاومت در برابر هوازدگی ، بهبود پیوند ها و چسبندگی بین مولکولی ، کاهش میزان تغییر حجم بتن خشک و خیس ، کاهش انقباضات و ایجاد ترک بر روی بتن می شود . این خصوصیات را با افزودن سوپر پلاستی سایزر ها به خمیر فراهم می کنند. سوپر پلاستی سایزر ها به عنوان عامل از دست دهنده ی آب نیز شناخته می شوند. این سوپر پلاستی سایزر ها در صورت نیاز به دیسپرس کردن ذرات مورد استفاده قرار می گیرند.

سدیم نفتالن فرمالدهید و کاربرد آن در ساخت بتن

این مواد برای جلوگیری از تفکیک ذرات (ذرات ریز و درشت) و همچنین برای بهبود ویژگی های جریان (رئولوژی) سوسپانسیون هایی مانند بتن استفاده می شود. افزودن آنها به بتن یا ملات باعث می شود که نسبت آب به سیمان کاهش یافته و بتنی با کیفیت تولید شود. یکی دیگر از مزایای این مواد بالا بردن مقاوت بتن به میزان 50 الی 70 درصد می باشد سدیم نفتالین فرمالدهید یکی از این سوپر پلاستی سایزر ها به شمار می رود.

 

  • طریقه ی استفاده:

پیشنهاد می شود این ماده در دوز های 0.5 تا 1 درصد جرم سیمان مورد استفاده قرار بگیرد تا کاهش آبی در حدود 20 الی 30 درصد ایجاد شود. ترکیب فوق می تواند به صورت پودری مستقیما اعمال شود. همچنین توصیه می گردد نسبت مخلوط آب و سیمان هنگام اعمال این پودر 60 به 40 باشد. هنگامی که از سنگدانه های متخلخل برای تهیه ی بتن استفاه می کنید لازم است تا در ابتدا مخلوط را با آب به خوبی هم بزنید و سپس عامل کاهش دهنده ی آب یا همانSNF را اضافه نمایید. در هنگام استفاده از این ماده اسلامپ سیمان با گذشت زمان کاهش می یابد و بعد از حدود نیم ساعت شاهد کاهش  40 درصدی آن خواهیم بود

 

مزایا:

  •  هنگامی که نسبت آب به سیمان ثابت باشد اسلامپ  اولیه سیمان 10 سانتی متر افزایش می یابد و سرعت کاهش آب به 15 الی 25 درصد خواهد رسید.
  • محصول فوق سازگاری خوبی با سیمان های مختلف دارد و با سایر انواع افزودنی های بتنی سازگار است.
  • بهبود مقاومت و چسبندگی سیمان به دلیل کاهش نسبت آب به سیمان
  • دیسپرس کنندگی عالی
  • یکنواخت کردن، همگن سازی و جلوگیری از دانه دار شدن بتن
  • دوستدار محیط زیست

برای خرید مواد شیمیایی با ما در ارتباط باشید

0/5 (0 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *