تیتانیوم دی اکسید
دی اکسید تیتانیوم | قیمت خرید فروش دی اکسید تیتانیومReviewed by 02177641136 on Oct 2Rating: 5.0

فروش  خرید دی اکسید تیتانیومجهت ثبت سفارش با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

فروش دی اکسید تیتانیوم:

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

.

خرید دی اکسید تیتانیوم:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

 تلفن تماس:

021-77657131

021-77641136

021-77649244

021-77641217

.

کشور تولید کننده: آلمان / چین / کره
در گریدهای مختلف صنعتی – آناتاس – روتایل

خرید مواد شیمیایی بسته بندی: کیسه 25 کیلویی

خرید مواد شیمیایی درصد خلوص : 99%

قیمت دی اکسید تیتانیوم:

 برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید:
     
09198991006

           09198991007
           09198991008

ارتباط با مسئول فنی: با تلگرام mbkchem@ درارتباط باشید. 

دی اکسید تیتانیوم (titanium dioxide، TiO2) ماده شیمیایی نیمه هادی است با جرم مولکولی 79.865 g/mol و چگالی 3.9-4.3 g/cm³ است که در حضور نور با انرژی برابر و یا بیشتر از انرژی پیوند مولکولی، فعالیت فوتوکاتالیستی را نشان می دهد.

این ویژگی ها طیف گسترده ای از کاربردها را برای این ماده ارائه می دهد. به همین دلیل، و قیمت نسبتا پایین مواد اولیه و پردازش آن، این ماده در دهه های اخیر توجه گسترده ای را به خود جلب کرده است.

فرایند تولید دی اکسید تیتانیوم

 

 تیتانیوم، نهمین عنصر رایج در پوسته زمین، فلزی است که به طور معمول در گیاهان و حیوانات یافت می شود. این عنصر به طور طبیعی با اکسیژن ارتباط برقرار می کند تا اکسید تیتانیوم ایجاد شود، معمولا در سنگ های معدنی، شن و خاک وجود دارد.

این ماده پودری سفید رنگ، بدون بو و بدون مزه است. محدوده pH آن در حدود 5/7 است و دارای سه فرم کریستالی به نام های آناتاز، روتیل (دارای خاصیت فتوکاتالیستی هستند) و بروکیت است. هر سه فرم از این ماده، شش اتم تیتانیوم را در واحدهای سلولی خود جای داده اند.

فرایند تولید تیتانوم دی اکسید

بعد از این که سنگ معدن این ماده استخراج شد باید طی دو فرایند و روش” سولفات” و “کلراید” به شکل خالص آن تبدیل شود.

فرآیند سولفات

در این فرایند لمینت (FeTiO3) یک منبع معمول برای تولید محصول مورد نظر است که با اسید سولفوریک غلیظ واکنش داده و ماده تیتانیوم اکسیژن سولفات (TiOSO4) استخراج می شود و در نهایت به TiO2 تبدیل می گردد.

فرایند کلراید

این فرایند نیاز به خالص ترین سنگ معدنی موجود و یا روتیل دارد که بسیار کمیاب است.

مواد خام باید حاوی حداقل 70 درصد از روتیل باشند.تیتانیا در ابتدا بوسیله واکنش دادن با کربن دچار اکسایش می شود و در مرحله بعد این کار با کلر تکرار می شود . سپس مایع TiCl4 بدست آمده توسط تماس با شعله اکسیژن خالص یا پلاسما در دمای 1200 تا 1700 درجه سانتی گراد تقطیر می شود و به TiO2 تبدیل می شود.

 

کاربردهای تیتانیوم دی اکسید

 

کاربردهای دی اکسید تیتانیوم

گرید رنگدانه ای دی اکسید تیتانیوم

این نوع و درجه از محصول در صنایعی که احتیاج به کدورت و روشنی بسیار بالایی دارند کاربرد دارد. این ماده مهمترین رنگدانه در جهان است که تقریبا 70 درصد از کل رنگدانه های موجود را تشکیل می دهد. در واقع بیشتر سطوحی و اشیائی که سفید رنگ هستند یا حتی سایه های از رنگ های مختلف دارند دارای این ماده خاص هستند. این کاربردهای شامل نقاشی و پوشش دهی ،صنایع پلاستیک ، چرم و چسب ها ،لوازم آرایشی، صنایع کاغذ هستند.

بعلاوه بدلیل مهار کردن نور مخرب خورشید و کمک به حفظ ارزش غذایی از این ماده در بسیاری از صنایع غذایی استفاده می گردد.

گرید تیتانیوم دی اکسید نانو

این درجه بندی خاص از این ماده در کاربردهای بخصوصی استفاده می گردد.

کرم های ضد آفتاب : بدلیل کوچک بودن اندازه نانوذرات این محصول و عدم جذب نور فرابنفش و بازتاب نور مرئی خورشید و در نتیجه به کمک به پیشگیری از سرطان پوست این ماده کاربردهای بسیاری در این محصولات دارد.

دی اکسید تیتانیوم نانو

 

کاتالیست ها : در بسیاری از پایه های کاتالیستی مخصوصا کاتالیست های مورد استفاده در صنعت خودرو سازی از این ذرات برای زدایش گازهای مخرب اگزوز خودرو و ترکیبات اکسیدهای نیترات به کار برده می شود.

تصفیه آب و پساب: امروزه بیشتر غشاهای ساخته شده در روش های مختلف فیلتراسیون از این ذرات استفاده می کنند.

 

بازار جهانی تیتانیوم دی اکسید

بین سال های 2014 تا 2015، صنایع رنگ و رنگدانه در نیمکره غربی با چالش های بزرگی مواجه شدند، زیرا تولیدکنندگان آسیایی، به ویژه چین، سطح تولید محصولات ارزان تر و بی کیفیت تر را افزایش دادند.

این منجر به تخریب منابع تامینی شد که تا اواسط سال 2016 ادامه داشت. این ماده توسط بیش از 50 شرکت در چین و حدود 20 شرکت دیگر تولید می شود. هفت تولید کننده عمده این ماده در جهان تقریبا بیش از نیمی از ظرفیت تولید جهانی را تشکیل می دهد.

کشور چین و کشورهای اروپای غربی از بزرگترین مصرف کنندگان این محصول هستند. بین سال های 2014 و 2017، سهم چین در مصرف جهانی این ماده، از 33 درصد به حدود 32/5 درصد کاهش یافته است، اما پیش بینی می شود تا سال 2022 به 34 درصد افزایش یابد. میانگین رشد سالیانه در عرض پنج سال آینده حدود 3/5 درصد برای مصرف در کشور چین پیش بینی شده است.

ایمنی :

این ماده ممکن است باعث تحریک و ایجاد حساسیت برای پوست و چشم ها شود. همچنین تنفس این ماده آثار مخربی بر روی دستگاه تنفسی دارد.

 

منابع :

 

Skocaj, M., Filipic, M., Petkovic, J., & Novak, S. (2011). Titanium dioxide in our everyday life; is it safe?. Radiology and oncology45(4), 227-247.

Titanium Dioxide. (n.d.). Retrieved February 24, 2019, from https://ihsmarkit.com/products/titanium-dioxide-chemical-economics-handbook.html

Patra, D. (2018, December 14). Titanium dioxide. Retrieved February 24, 2019, from https://www.britannica.com/science/titanium-dioxide

یک نظر برای «دی اکسید تیتانیوم | قیمت خرید فروش دی اکسید تیتانیوم»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *