خرید آنتی اسکالانت فلوکن و جنسیس

آنتی اسکالانت (Antiscalant) چیست؟ این ماده در دسته مواد ضد رسوب قرار دارد و از رسوب مواد معدنی جلوگیری می کند. عمده کاربرد آنتی اسکالانت در تصفیه آب آشامیدنی (RO) همچنین در نانوفیلتراسیون (NF) است. این مواد از رسوب مواد معدنی بر روی غشاهای موجود در سیستم های تصفیه جلوگیری می کنند. در نتیجه آن خلوص آب افزایش می یابد، عمر غشا  و همچنین پمپ تصفیه افزایش می یابد. در ادامه با ویژگی های این ترکیبات و کاربردهایی که دارند بیشتر آشنا می شویم.

خرید آنتی اسکالانت فلوکن 260 و جنسیس

مبتکران شیمی پیشرو در خرید و فروش مواد شیمیایی، اقدام به فروش انواع آنتی اسکالانت های فلوکن 260 و جنسیس با کیفیت بالا و قیمت مناسب کرده است. این مواد در بشکه های 220 لیتری به صورت عمده به فروش می رسد. برای خرید با شماره های زیر تماس بگیرید.

  • بسته بندی: گالن 20 لیتری
  • کشور سازنده: ایران
  • تلفن تماس:  02177641136 و 02177677382 
  • شماره واتس آپ:  09198991006                         

مبتکران شیمی فروشنده آنتی اسکالانت با بهترین قیمت و کیفیت بالا است. برای دریافت قیمت با شماره 77677382-021 و یا شماره های قرار داده شده در بالا تماس بگیرید.

لیست انواع آنتی اسکالانت قابل خرید از مبتکران شیمی

ردیف نوع  MSDS
1  Genesys MP آنالیز
ویژگی ها جهت حل کردن انواع نمک­های کربنات، فسفات، کلیه­ ی نمک­های روی، کلسیم و … ، مناسب برای آب­های دارای سختی متوسط و بالا، دارای عامل ضد خوردگی و ضد جلبک.
2  Genesys LF60 آنالیز
ویژگی ها دارای عوامل کلاته کننده ­ی قوی (جهت حذف فلزتی نظیر آهن، مس و روی جهت کاهش سختی آب و دارای عامل ضد خورندگی و ضد جلبک. مناسب برای RO و NF و … .
3  Genesys SI آنالیز
ویژگی ها اسیدی، دارای عامل ضد خوردگی، حل کلیه رسوبات فلزی مخصوصا نمک­های کلسیم کربنات، انواع سولفات و کربنات و برای آب های دارای املاح و TDS زیر 500. مناسب برای RO و NF.
4  Genesys MG آنالیز
ویژگی ها کلاته کننده و حذف کننده ی انواع فلزات سنگین نظیر سرب و همچنین یون ها فلزی نظیر کلسیم، آهن، منیزیم جهت کاهش سختی و سمیت بالای آب. جهت مصرف عمومی و استفاده در دستگاه­های (RO) و ضد جلبک.
5  Genesys SW آنالیز
ویژگی ها جهت حذف انواع نمک های فلزی نظیر منیزیم، آهن، سرب، کلسیم، باریم، همچنین کربنات و فسفات و نیترات و سولفات. مناسب جهت استفاده در سیستم گردش آب نیروگاه های حراتی،  کارخانجات پالایش نفت و گاز، این محصول از اکسیداسیون خطوظ لوله های فلزی و … جلوگیری به عمل می آورد. این ترکیب ضد جلبک است. مخصوص آب­های شیرین و شور.  مناسب جهت استفاده در سیستم های (RO) و (NF).
6  Genesys LF آنالیز
ویژگی ها دارای عامل ضد خورندگی، مخصوص حذف رسوبات نمک­هایِ فلزیِ کربناتی، فسفاتی، و سولفاتی، حذف سیلیکا و دارای عامل ضد خورندگی. مناسب جهت استفاده در دستگاه تصفیه آب (RO) و (NF) ضد جلبک.
7 Flocon 260 آنالیز
ویژگی ها جهت حذف انواع فلزات سبک و سنگین و رسوبات سولفاتی، کربناتی، سیلیکا، فسفات و … . کاهش سختی و سمیت بالای آب و همچنین حذف اکسید آهن و ضد جلبک. مناسب برای سیستم های (RO) و … .

ویژگی ها و فرمول شیمیایی آنتی اسکالانت ها

اکثر این مواد از پلیمرهای آلی مصنوعی و سنتزی مانند اسیدهای پلی آکریلیک، کربوکسیلیک اسیدها، اسیدهای پلی مالئیک، ارگانوفسفات ها، پلی فسفات ها، فسفونات ها، پلیمرهای آنیونی و… هستند بنابراین فرمول شیمیایی ثابتی برای آن ها وجود ندارد. وزن مولکولی این ترکیبات بین 2000 تا 10000 دالتون می باشد. از معمول ترین این ترکیبات سدیم هگزا متا فسفات است. این ترکیبات به عنوان ماده فعال کننده سطحی عمل می کند و در سه مرحله از تشکیل رسوب جلوگیری می کند:

  • مهار در آستانه تشکیل رسوب
  • اصلاح کریستالی
  • پراکنده سازی 

تکنولوژی antiscalant ها برای سیستم های RO از شیمی استفاده شده در بویلر ها و سیستم های خنک کننده استفاده می کند. با توجه به شیمی و نوع موادی که برای ساخت ضد رسوب ها به کار گرفته می شود متفاوت است بازده عملکرد این مواد نیز متغیر است. از این رو باید مطالعات دقیقی برای انتخاب ماده مورد نظر انجام شود.

این ترکیبات به صورت مایع بی رنگ تا زرد کمرنگ و بدون بو هستند که دارای pH اسیدی و در حدود 1.5 و یا بیشتر است. نقطه ذوب آن ها پایین و 5 درجه سانتیگراد است. در دماهای پایین رسوب می کند و با افزایش دما دوباره در محیط حل می شود. در دمای 20 درجه سانتیگراد چگالی در حدود 1.14 گرم/ سانتیمتر مکعب دارد. به طور کامل در آب حل می شود و جاذب رطوبت است. به همین دلیل در تصفیه آب استفاده می شوند.

 آنتی اسکالانت در تصفیه آب آشامیدنی

کاربرد آنتی اسکالانت ها در تصفیه آب

عمده کاربرد این ترکیبات در تصفیه آب است. تقریبا دلیل بیشتر مشکلاتی که در سیستم های خنک کننده آب به وجود می آید ناخالصی های موجود در آب از قبیل سختی هایی است که تولید نمک می کنند (مانند منیزیم و کلسیم که در لوله ها و سطوح گرم رسوب می کنند)، سیلیکا، آهن، گونه های میکروبیولوژیکی، روغن و گاز های محلول می باشند. معایب استفاده از آب های سخت و تولید رسوب و ایجاد خوردگی در برج های خنک کننده از جنبه های مختلفی مورد بررسی قرار می گیرد، از جمله کاهش بازدهی سیستم و افزایش پاکسازی شیمیایی مداوم تجهیزات.

رسوب در لوله های انتقال آب در عدم وجود آنتی اسکالانت

آنتی اسکالانت ها با ایجاد فاصله و به دام انداختن یون ها از واکنش بی کربنات با کلسیم و منیزیم جلوگیری می کند. این توانایی در تاخیر یا جلوگیری از تشکیل رسوب منجر می شود آب با سرعت و بازدهی بیشتری از غشا عبور کند. رسوبات کمتری روی غشا تشکیل می شود در نتیجه طول عمر آن را افزایش می دهد و در نتیجه آن طول عمر پمپ تصفیه نیز افزایش می یابد.

مقدار مصرف آنتی اسکالانت ها

مقدار مصرف این ماده به میزان آب ورودی به سیستم تصفیه آب یا دستگاه تصفیه آب بستگی دارد. این مقدار نباید بر اساس مقدار آب تولید شده و همچنین نوع غشا تعیین شود. در واقع این مقدار آب ورودی است که نشان می دهد چه مقدار رسوب وجود خواهد داشت و بنابرایه به چه مقدار antiscalant نیاز است.

محاسبه میزان تزریق آنتی اسکالانت

به منظور محاسبه میزان تزریق آنتی اسکالانت ابتدا باید دبی آب ورودی به دستگاه محاسبه شود. در ادامه با احتساب عدد ریکاوری دستگاه در هنگام طراحی دستگاه، می توان مقدار ماده لازم برای تزریق را محاسبه کرد. این دو پارامتر از مهم ترین پارامترهای تعیین کننده میزان دوز مصرفی است. علاوه بر موارد گفته شده میزان دوز به آنالیز آب و همچنین مقدار D.S آن بستگی دارد. اما به طور کلی دوز مورد استفاده از این ماده در حدود 0.8 تا 5 ppm است.

چگونگی عملکرد آنتی اسکالانت ها

قبل از اینکه آب وارد سیستم اسمز معکوس شود مواد ضد رسوب به آن تزریق می شود. حضور این مواد باعث جلوگیری و یا به تاخیر انداختن واکنش کلسیم، منیزیم و بی کربنات و در نتیجه تشکیل رسوبات آن ها می شود. با توجه به اینکه مدت زمان حضور آب در سیستم اسمز معکوس کم است این کار باعث عدم ایجاد رسوب و گرفتگی در غشا می شود. رایج ترین ضد رسوب ها ترکیبات آلی هستند مثل پلی اکریل آمید ها و یا ارگانو فسفنات ها (مانند آمینو تری متیلن فسفونیک اسید) که همراه با اسید های معدنی مانند سولفوریک و هیدروکلریک اسید می باشند. این مواد از ایجاد رسوب نمک هایی مانند سولفات باریم، سولفات استرانسیوم، کربنات کلسیم، سیلیکا و سایر نمک های معدنی جلوگیری می کنند.

عملکرد آنتی اسکالانت

تست عملکرد antiscalant

برای سنجش عملکرد این ترکیبات، از دو روش آزمایشگاهی و میدانی استفاده می شود. در روش آزمایشگاهی اثرات آن ها بر روی رسوبات بررسی می شود. اما در روش میدانی, علاوه بر تاثیر آن بر رسوبات، بر دیگر پارامترهای ضروری بر روی غشای RO و NF نیز بررسی می شود. مدت زمانی که برای سنجش استفاده می شود یک دوره سه ماهه است که در صورتی که در این مدت عملکرد مناسبی داشته باشد، اطمینان کافی از آن حاصل می شود.

انواع آنتی اسکالانت های معدنی

1) کربنات کلسیم CaCO3

2) سولفات کلسیم CaCO4

3) سولفات استرانسیم SrSO4

4) سولفات باریم BaSO4

اسکالانت های معدنی که کمتر در تجهیزات صنعتی وجود دارند:

1) فسفات کلسیم Ca3(PO4)2

2) فلوئورید کلسیم CaF2

عوارض آنتی اسکالانت ها

در پاسخ به این سوال می توان گفت که به طور معمول این ترکیبات سمی نیستند. در غیر این صورت توسط NSF برای استفاده در تصفیه آب آشامیدنی تأیید نمی شوند. هر دو antiscalant بر پایه فسفونات و پلیمر در طول زمان تجزیه پذیر هستند و سمیتی ندارند و به همین دلیل قابلیت استفاده در تولید آب خالص را دارند. اخیراً برخی از انواع “سبز” این ترکیبات نیز ساخته و به بازار معرفی شده اند، با این ادعا که آنها با سرعت بیشتری تجزیه می شوند. در سیستم های غشایی اسمز معکوس، هر چیزی که خیلی زود تجزیه شود، منبع کربن برای باکتری ها خواهد بود و به رسوب زیستی کمک می کند. 

0/5 (0 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.