خرید آنتی اسکالانت فلوکن و جنسیس

آنتی اسکالانت (Antiscalant) چیست؟چرا باید از این مواد استفاده کرد؟ بهترین برندها برای خرید آنتی اسکالانت کدامند؟ از نظر ماهیت این ماده در دسته مواد ضد رسوب قرار می گیرد و از رسوب مواد معدنی جلوگیری می کند. مهمترین کاربرد آنتی اسکالانت در تصفیه آب آشامیدنی به روش اسمز معکوس (RO) همچنین در نانوفیلتراسیون (NF) می باشد.در ادامه ضمن پاسخ به سوالات مذکور با ویژگی های این ترکیبات و کاربردهایی که دارند بیشتر آشنا می شویم.

اطلاعات محصول بسته بندی: گالن 20 لیتری

کشور سازنده: ایران

cas no: 9003-05-8

آنالیز محصول

خرید آنتی اسکالانت ویژه

مبتکران شیمی با سابقه طولانی در فروش مواد شیمیایی تصفیه آب، اقدام به فروش انواع آنتی اسکالانت های فلوکن 260 و جنسیس با کیفیت بالا و قیمت مناسب کرده است. برای خرید کافیست با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید.

 

فروش آنتی اسکالانت فلوکن و جنسیس

 

بهترین برند های آنتی اسکالانت کدام است؟

بهترین برند های موجود در بازار را می توان آنتی اسکالانت فلوکن 260 و آنتی اسکالانت جنسیس دانست که مصرف کنندگان این ماده می توانند با اطمینان نسبت به خرید آن از مبتکران شیمی اقدام نمایند       

چرا باید از آنتی اسکالانت ها استفاده کنیم؟

مواد ضد رسوب یا همان آنتی اسکالانت ها را می توان نجات بخش سیستم های تصفیه آب دانست،استفاده از این ترکیبات به این صورت است که که پیش از ورود جریان آب به غشای تصفیه اسمز معکوس یا همان ممبران به آب افزوده می شوند و مزایایی از قبیل:

 • پیش تصفیه آب و افزایش کیفیت آن به میزان قابل توجه
 • اثر بخشی بی نظیر در جلوگیری و کاهش رسوب مواد معدنی بر روی غشا فیلترهای تصفیه که سبب عدم گرفتگی (فولینگ) و افزایش عمر آنها می شود.
 • کاهش هزینه های عملیاتی به دلیل کاهش تعداد دفعات تمیز کردن غشاهای سیستم
 • بهبود عملکرد و افزایش خلوص آب
 • افزایش طول عمر و راندمان پمپ ها و سایر تجهیزات سیستم که منجر به کاهش قابل توجه هزینه های عملیاتی می گردد.

لیست انواع آنتی اسکالانت قابل خرید از مبتکران شیمی

ردیف نوع  MSDS
1  Genesys MP آنالیز
ویژگی ها جهت حل کردن انواع نمک­های کربنات، فسفات، کلیه­ ی نمک­های روی، کلسیم و … ، مناسب برای آب­های دارای سختی متوسط و بالا، دارای عامل ضد خوردگی و ضد جلبک.
2  Genesys LF60 آنالیز
ویژگی ها دارای عوامل کلاته کننده ­ی قوی (جهت حذف فلزتی نظیر آهن، مس و روی جهت کاهش سختی آب و دارای عامل ضد خورندگی و ضد جلبک. مناسب برای RO و NF و … .
3  Genesys SI آنالیز
ویژگی ها اسیدی، دارای عامل ضد خوردگی، حل کلیه رسوبات فلزی مخصوصا نمک­های کلسیم کربنات، انواع سولفات و کربنات و برای آب های دارای املاح و TDS زیر 500. مناسب برای RO و NF.
4  Genesys MG آنالیز
ویژگی ها کلاته کننده و حذف کننده ی انواع فلزات سنگین نظیر سرب و همچنین یون ها فلزی نظیر کلسیم، آهن، منیزیم جهت کاهش سختی و سمیت بالای آب. جهت مصرف عمومی و استفاده در دستگاه­های (RO) و ضد جلبک.
5  Genesys SW آنالیز
ویژگی ها جهت حذف انواع نمک های فلزی نظیر منیزیم، آهن، سرب، کلسیم، باریم، همچنین کربنات و فسفات و نیترات و سولفات. مناسب جهت استفاده در سیستم گردش آب نیروگاه های حراتی،  کارخانجات پالایش نفت و گاز، این محصول از اکسیداسیون خطوظ لوله های فلزی و … جلوگیری به عمل می آورد. این ترکیب ضد جلبک است. مخصوص آب­های شیرین و شور.  مناسب جهت استفاده در سیستم های (RO) و (NF).
6  Genesys LF آنالیز
ویژگی ها دارای عامل ضد خورندگی، مخصوص حذف رسوبات نمک­هایِ فلزیِ کربناتی، فسفاتی، و سولفاتی، حذف سیلیکا و دارای عامل ضد خورندگی. مناسب جهت استفاده در دستگاه تصفیه آب (RO) و (NF) ضد جلبک.
7 Flocon 260 آنالیز
ویژگی ها جهت حذف انواع فلزات سبک و سنگین و رسوبات سولفاتی، کربناتی، سیلیکا، فسفات و … . کاهش سختی و سمیت بالای آب و همچنین حذف اکسید آهن و ضد جلبک. مناسب برای سیستم های (RO) و … .

ویژگی ها و فرمول شیمیایی آنتی اسکالانت ها

آنتی اسکالانت ها به صورت مایع بی رنگ تا زرد کمرنگ و بدون بو هستند که دارای pH اسیدی و در حدود 1.5 و یا بیشتر است. نقطه ذوب آن ها پایین و 5 درجه سانتیگراد است. در دماهای پایین رسوب می کنند و با افزایش دما دوباره در محیط حل می شوند. در دمای 20 درجه سانتیگراد چگالی در حدود 1.14 گرم/ سانتیمتر مکعب دارند. به طور کامل در آب حل می شوند و جاذب رطوبت هستند. به همین دلیل در تصفیه آب استفاده می شوند.

اکثر این مواد از پلیمرهای آلی مصنوعی و سنتزی مانند اسیدهای پلی آکریلیک، کربوکسیلیک اسیدها، اسیدهای پلی مالئیک، ارگانوفسفات ها، پلی فسفات ها، فسفونات ها، پلیمرهای آنیونی و… هستند بنابراین فرمول شیمیایی ثابتی برای آن ها وجود ندارد. وزن مولکولی این ترکیبات بین 2000 تا 10000 دالتون می باشد. از معمول ترین این ترکیبات سدیم هگزا متا فسفات است. این ترکیبات به عنوان ماده فعال کننده سطحی عمل می کند و در سه مرحله از تشکیل رسوب جلوگیری می کند:

 • مهار در آستانه تشکیل رسوب
 • اصلاح کریستالی
 • پراکنده سازی 

تکنولوژی antiscalant ها برای سیستم های RO از شیمی استفاده شده در بویلر ها و سیستم های خنک کننده استفاده می کند. با توجه به شیمی و نوع موادی که برای ساخت ضد رسوب ها به کار گرفته می شود متفاوت است بازده عملکرد این مواد نیز متغیر است. از این رو باید مطالعات دقیقی برای انتخاب ماده مورد نظر انجام شود. تصویر سیستم اسمز معکوس را در ادامه مشاهده می نمایید :

فرآیند اسمز معکوس در تصفیه آب

همانطور که در تصویر بالا می بینید غشای فیلتر (فیلتر ممبران) در این سیستم نقش عمده ای ایفا می کنند بنابراین لازم است اندکی با عملکرد آنها آشنا شویم.

 

خرید آنتی اسکالانت فلوکن 260 و جنسیس با بهترین قیمت

عملکرد فیلتر ممبران چگونه است؟

این فیلتر از یک مجرای میانی تشکیل شده و دو خروجی دارد که یکی برای خروج آب تصفیه شده و یکی برای خروج آلاینده ها و ذرات می باشد،همانطور که در تصویر مشخص است  وجود چندین لایه غشایی در این فیلتر سبب تصفیه و حذف آلاینده ها به میزان 99 درصد می گردد.جلوگیری از گرفتگی منافذ موجود در این غشاها مهمترین کاربرد آنتی اسکالانت ها می باشد.

ساختار فیلتر ممبران

فیلتر ممبران

 

 

کاربرد آنتی اسکالانت ها در تصفیه آب

مهمترین  کاربرد این ترکیبات در تصفیه آب است. تقریبا دلیل بیشتر مشکلاتی که در سیستم های خنک کننده آب به وجود می آید ناخالصی های موجود در آب از قبیل سختی هایی است که تولید نمک می کنند (مانند منیزیم و کلسیم که در لوله ها و سطوح گرم رسوب می کنند)، سیلیکا، آهن، گونه های میکروبیولوژیکی، روغن و گاز های محلول می باشند. معایب استفاده از آب های سخت و تولید رسوب و ایجاد خوردگی در برج های خنک کننده از جنبه های مختلفی مورد بررسی قرار می گیرد، از جمله کاهش بازدهی سیستم و افزایش پاکسازی شیمیایی مداوم تجهیزات. در تصویر رسوب ناخالصی ها در اثر عدم استفاده از آنتی اسکالانت مناسب را مشاهده می نمایید.

رسوب در لوله های انتقال آب در عدم وجود آنتی اسکالانت

آنتی اسکالانت با ایجاد فاصله و به دام انداختن یون ها از واکنش بی کربنات با کلسیم و منیزیم جلوگیری می کند. این توانایی در تاخیر یا جلوگیری از تشکیل رسوب منجر می شود آب با سرعت و بازدهی بیشتری از غشا عبور کند. رسوبات کمتری روی غشا تشکیل می شود در نتیجه طول عمر آن را افزایش می دهد.

مقدار مصرف آنتی اسکالانت ها در تصفیه آب

مقدار مصرف این ماده به میزان آب ورودی به سیستم تصفیه آب یا دستگاه تصفیه آب بستگی دارد. این مقدار نباید بر اساس مقدار آب تولید شده و همچنین نوع غشا تعیین شود. در واقع این مقدار آب ورودی است که نشان می دهد چه مقدار رسوب وجود خواهد داشت و بنابراین به چه مقدار antiscalant نیاز است.

محاسبه دوز تزریق آنتی اسکالانت

با توجه مواردی که گفته شد شاید این سوال برای شما ایجاد شود که دوز آنتی اسکالانت لازم در فرآیند تصفیه آب چگونه محسابه می شود؟ در پاسخ باید گفت به منظور محاسبه میزان تزریق آنتی اسکالانت ابتدا باید دبی آب ورودی به دستگاه محاسبه شود. در ادامه با احتساب عدد ریکاوری دستگاه در هنگام طراحی دستگاه، می توان مقدار ماده لازم برای تزریق را محاسبه کرد. این دو پارامتر از مهم ترین پارامترهای تعیین کننده میزان دوز مصرفی است. علاوه بر موارد گفته شده میزان دوز به آنالیز آب و همچنین مقدار D.S آن بستگی دارد. اما به طور کلی دوز مورد استفاده از این ماده در حدود 0.8 تا 5 ppm است.

چگونگی عملکرد آنتی اسکالانت ها

قبل از اینکه آب وارد سیستم اسمز معکوس شود مواد ضد رسوب به آن تزریق می شود. حضور این مواد باعث جلوگیری و یا به تاخیر انداختن واکنش کلسیم، منیزیم و بی کربنات و در نتیجه تشکیل رسوبات آن ها می شود.

 آنتی اسکالانت در تصفیه آب آشامیدنی

با توجه به اینکه مدت زمان حضور آب در سیستم اسمز معکوس کم است این کار باعث عدم ایجاد رسوب و گرفتگی در غشا می شود.

تصویر غشای مورد استفاده در این سیستم را پیش و پس از گرفتگی در ادامه مشاهده می نمایید :

 

گرفتگی فیلتر غشایی یا ممبران

 

رایج ترین ضد رسوب ها ترکیبات آلی هستند مثل پلی اکریل آمید ها و یا ارگانو فسفنات ها (مانند آمینو تری متیلن فسفونیک اسید) که همراه با اسید های معدنی مانند سولفوریک و هیدروکلریک اسید می باشند. این مواد از ایجاد رسوب نمک هایی مانند سولفات باریم، سولفات استرانسیوم، کربنات کلسیم، سیلیکا و سایر نمک های معدنی جلوگیری می کنند. 

تست عملکرد antiscalant

برای سنجش عملکرد این ترکیبات، از دو روش آزمایشگاهی و میدانی استفاده می شود. در روش آزمایشگاهی اثرات آن ها بر روی رسوبات بررسی می شود. اما در روش میدانی, علاوه بر تاثیر آن بر رسوبات، بر دیگر پارامترهای ضروری بر روی غشای RO و NF نیز بررسی می شود. مدت زمانی که برای سنجش استفاده می شود یک دوره سه ماهه است که در صورتی که در این مدت عملکرد مناسبی داشته باشد، اطمینان کافی از آن حاصل می شود.

انواع آنتی اسکالانت های معدنی

1) کربنات کلسیم CaCO3

2) سولفات کلسیم CaCO4

3) سولفات استرانسیم SrSO4

4) سولفات باریم BaSO4

اسکالانت های معدنی که کمتر در تجهیزات صنعتی وجود دارند:

1) فسفات کلسیم Ca3(PO4)2

2) فلوئورید کلسیم CaF2

عوارض آنتی اسکالانت ها

در پاسخ به این سوال می توان گفت که به طور معمول این ترکیبات سمی نیستند. در غیر این صورت توسط NSF برای استفاده در تصفیه آب آشامیدنی تأیید نمی شوند. هر دو آنتی اسکالانت بر پایه فسفونات و پلیمر در طول زمان تجزیه پذیر هستند و سمیتی ندارند و به همین دلیل قابلیت استفاده در تولید آب خالص را دارند. اخیراً برخی از انواع “سبز” این ترکیبات نیز ساخته و به بازار معرفی شده اند، با این ادعا که آنها با سرعت بیشتری تجزیه می شوند. در سیستم های غشایی اسمز معکوس، هر چیزی که خیلی زود تجزیه شود، منبع کربن برای باکتری ها خواهد بود و به رسوب زیستی کمک می کند. 

 

سوالات متداول :

در ادامه چند سوال رایج در خصوص این ترکیبات ضد رسوب و سیستم های RO را بررسی می کنیم 

– پی اچ آنتی اسکالانت چقدر است؟

پی اچ این ترکیبات بین 9 تا 10 می باشد

-آیا آنتی اسکالانت ها برای سلامتی انسان مضر هستند؟

طی بررسی های صورت گرفته توسط مراجع مربوط و همچنین استفاده از این مواد در فرآیند تصفیه آب به صورت گسترده می توان گفت این ترکیبات اثرات منفی بر سلامتی انسان ندارند.

-غشای ممبران باید هر چند وقت شستشو شود؟

به علت اهمیت بالای این جزء در سیستم اسمز معکوس توصیه می شود در پایان هر روز کاری جهت پیشگیری از گرفتگی عملیات شستشو انجام گیرد

-چگونه بفهمیم غشای اسمز معکوس نیاز به تعویض دارد؟

به طور معمول توصیه می شود این عمل بین 2-3 سال انجام گیرد،با این حال زمان تعویض را می توان با بررسی پارامتر سیستم تی دی اس نصب شده روی سیستم تخمین زد

-آیا اسمز معکوس سختی دائمی آب را از بین می برد؟

بله،طی این فرآیند رسوبات کلرید، سولفات، سیلیس و … حذف می گردد

 

 

 

 

برای خرید آنتی اسکالانت با ما در تماس باشید.

0/5 (0 Reviews)

2 نظر برای «آنتی اسکالانت چیست؟ – خرید آنتی اسکالانت ویژه»

 • حمید حبیبی می‌گوید:

  سلام
  تشکر از اطلاعات کامل و جامع
  قیمت و نحوه سفارش آنتی اسکالانت جنسیس چگونه است؟ آیا به اصفهان ارسال می کنید؟

  • مبتکران می‌گوید:

   سپاس از شما
   برای استعلام قیمت، ثبت سفارش خرید و هماهنگی تحویل این محصول با واحد فروش تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *