مورفولین

مورفولین (Morpholine) ترکیبی آلی است که به عنوان عامل ضدخوردگی کاربرد دارد، همچنین در تولید سایر مواد شیمیایی نیز مورد استفاده فراوان قرار می گیرد.

خرید مورفولین:

اطلاعات این محصول بازدارنده خوردگی در جدول زیر قرار داده شده است، مورفولین ارائه شده کاملا منطبق با آنالیز موجود بوده و در سریعترین زمان ممکن برای شما ارسال خواهد شد.

اطلاعات محصول تولید کننده: چین

خلوص محصول: 99.59%

بسته بندی: بشکه

cas no: 110-91-8

آنالیز مورفولین آنالیز

.

مورفولین چیست ؟

یک ترکیب آلی با فرمول شیمیایی C4H9NO است و جرم مولی آنg/mol 87/1 می‌باشد. شکل ظاهری این ترکیب، مایع بی‌رنگ است. 

ویژگی های فیزیکی و شیمیایی موفولین

مورفولین یک ترکیب شیمیایی ارگانیک با فرمول شیمیایی O(CH2CH2)2NH میباشد که هتروسیکل بوده و  ویژگی های آمین و اتر را با هم دارد. به دلیل وجود آمین، مورفولین بازی است که اسید مزدوج آن مورفولینیوم است. به طور مثال ترکیب مورفولین با هیدروکلرید اسید نمک مورفولینیوم کلرید ایجاد می­کند. برخی ویژگی های فیزیکی مورفولین را در جدول زیر مشاهده می­کنید:

     87/1      وزن مولکولی g/mol
129 نقطه جوش °C
5- نقطه انجماد °C
32 نقطه اشتعال °C

کاربرد موفولین

1- کاربرد صنعتی

مورفولین یک افزودنی متداول است که درغلظت های ppm برای تنظیم اسیدیته سوخت های فسیلی و سیستم های بخار نیروگاه های هسته ای اضافه می­گردد. فراریت مورفولین مشابه با آب است بنابراین زمانی که به آب اضافه می­شود غلظت آن به طور مساوی بین آب و فاز بخار توزیع می­شود. ویژگی  تنظیم pH  آن  در سراسر دیگ های بخار پراکنده می­شود تا از خوردگی آنها جلوگیری کند. مورفولین اغلب  در ترکیب با غلظت های کمی از هیدرازین یا آمونیاک به منظور جلوگیری از خوردگی در کارخانجات مورد استفاده قرار می­گیرد. مورفولین در دما و فشار بالا و در غیاب اکسیژن در این شرایط به آرامی تجزیه می­شود.

2- سنتز آلی

مورفولین به طور گسترده ای در سنتز آلی استفاده می شود. در تحقیقات  و در صنعت، به دلیل هزینه کم و قطبیت بالا  مورفولین عنوان حلال برای واکنش های شیمیایی. مورد استفاده قرار می­گیرد.

3- کشاورزی

پوشش میوه

مورفولین به عنوان یک امولسی فایر شیمیایی در فرآیند چرب کردن(پوشش مومی) مورد استفاده قرار می­گیرد. میوه ها به طور طبیعی در برابر حشرات و آلودگی های قارچی موم تولید می­کنند اما این موضوع موجب می­شود میوه تمیزی خود را از دست بدهد، بنابراین به جای این موم مقدار کمی موم جدید جایگزین می­شود. مورفولین به عنوان امولسیفایر و کمک به جلا دادن پوشش مومی میوه مورد استفاده قرار می­گیرد اگرچه اتحادیه اروپا استفاده از مورفولین به عنوان پوشش میوه راممنوع کرده است.

 قارچ کش

مشتقات مورفولین به عنوان قارچ کش های کشاورزی در کشت غلات استفاده می شود و همچنین به عنوان مهار کننده سنتز ارگوسترول شناخته شده اند.

مورفولین در تصفیه آب:

مورفولین یک آمین آلی و یک تنظیم کننده pH است از این رو می توان آن را در بویلرها به کار برد. این ماده با افزایش pH آب خوراک، از بویلر در برابر خوردگی محافظت می کند.

مقالات مرتبط:
مورفولین،ماده ای که از خوردگی فلزات جلوگیری می کند

0/5 (0 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *