پلی الکترولیت آنیونی(پلی اکریل آمیدAPAM)Reviewed by مبتکران شیمی on Oct 2Rating:

  کشور تولید کننده: چین

  بسته بندی: کیسه 25 کیلویی

آنیونی و کاتیونی

$ قیمت پلی الکترولیت آنیونی (پلی اکریل آمید APAM): برای آگاهی از قیمت با کارشناسان  فروش ما  در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ درارتباط باشید:
      
09198991006
             09198991007
             09198991008
 ارتباط با مسئول فنی:  با تلگرام   mbkchem@  درارتباط باشید. 

 پلی الکترولیت آنیونی:

اسامی دیگر پلی الکترولیت آنیونی: پلی اکریل آمید – پلی الکترولیت –APAM

شکل ظاهری: پودری 

پلی الکترولیت آنیونی چیست؟

محصولات پلی الکترولیت آنیونی پلی آکریل آمید آنیونی (APAM) پلیمرهای خطی محلول در آب هستند که با درجه پلیمریزاسیون بالا سنتز می شوند. این پلیمرها در آب محلول و در حلال های آلی متداول مانند بنزن، اتر، آلیفاتیک، استون و … تقریبا نامحلول هستند. پلی الکترولیت ها ویژگی های با ارزشی مانند لخته سازی، غلیظ کردن، ویژگی برشی، کاهش نیروی دراگ و توانایی پخش خوب دارند و  به طور گسترده در صنایع معدنی، زغال سنگ، متالورژی، مواد شیمیایی، کاغذ، منسوجات، شکر، پزشکی، حفاظت زیست محیطی، مواد ساختمانی، کشاورزی و سایر صنایع استفاده می شوند. 

 آنالیز پلی الکترولیت آنیونی 

 کاربرد 

پلی الکترولیت آنیونی (پلی آکریل آمید آنیونی) در میادین نفتی می تواند رئولوژی تزریق آب را تنظیم کند، ویسکوزیته مایع جابجایی را افزایش دهد، کارایی پخش جابجایی مایع را بهبود بخشد، نفوذ آب به بخش های پایینی چاه را ممکن می سازد و منجر می شود که آب و روغن با فشار ثابت جریان داشته باشد. تزریق هر تن  پلی الکترولیت آنیونی (پلی آکریل آمید) می تواند به جمع آوری 150-100 تن نفت خام اضافی کمک کند. به عنوان افزودنی در دوغاب حفاری در اکتشاف، توسعه و زمین شناسی میادین نفتی، حفاظت از آب و اکتشاف زغال سنگ کاربرد دارد. می تواند نرخ حفاری و طول حفاری را افزایش دهد و زمان تبادل حفاری را کاهش دهد.

اما یکی از مهم ترین کاربردهای پلی الکترولیت آنیونی( پلی آکریل آمید آنیونی )در تصفیه آب و پساب می باشد. پلی الکترولیت آنیونی (پلی آکریل آمید) در تصفیه پساب های صنعتی، به ویژه پساب های حاوی ذرات معلق درشت و با غلظت بالا و بار مثبت در آب با pH طبیعی و یا حتی بازی کاربرد دارد. این محصول( پلی آکریل آمید )برای تصفیه پساب واحدهای فولاد و آهن، کارخانه آبکاری فلزات، متالورژی و شست و شوی زغال سنگ بسیار موثر است. 

معمولا آب شامل مقادیر زیادی از مواد ته نشینی و مواد معدنی بوده و بسیار کدر می باشد و حتی پس از تصفیه و فیلتراسیون نیز شرایط استاندارد لازم را نخواهد داشت، بنابراین یک ماده لخته ساز (منعقد کننده – فلوکولانت) موردنیاز است. واحدهای آب قبلا از منعقد کننده معدنی استفاده می کردند به منظور تسريع در ته نشينی مواد معلق در آب خام ، كاهش و حذف كدورت آب از منعقد كننده های معدنی و آلی بطور جداگانه يا تواماً استفاده مي شود . منعقد كننده های معدنی نمكهای فلزات آلومينيوم و آهن مانند كلرورفريك ، سولفات آهن ، سولفات آلومينيوم و ديگر تركيبات شيميايی مشابه هستند كه بطور وسيع در جداسازی مواد معلق ، زلالسازی آب خام و تصفيه پساب بكار برده می شوند . ولی حجم زیادی ازمنعقد کننده موردنیاز است که باعث می شود تا حجم لجن بیش از حد شود که کارآمد نیست ونیز با توجه به محدود بودن محدوده دامنه فعاليت منعقد كننده های اصلی و به منظور بالا بردن راندمان فرآيند و كاهش قابل ملاحظه كدورت  با استفاده ازکمک منعقد کننده پلی الکترولیت آنیونی( پلی آکریل آمید آنیونی)، حجم فلوکولانت موردنیاز 1/50 (یک پنجاهم) منعقد کننده معدنی خواهد بود، در حالی که بازدهی آن چند برابر کمک منعقد کننده (فلوکولانت) و مدت زمان پاسخ دهی بسیار کوتاه تر از منعقد کننده ( فلوکولانت های) معدنی می باشد. در مورد تصفیه آب رودخانه های حاوی آلاینده های آلی، کارایی بهتر زمانی حاصل می شود که ازپلی الکترولیت ( پلی آکریل آمید) آنیونی و کاتیونی به طور همزمان استفاده شود.  پلی الکترولیت (پلی آکریل آمید )می تواند به عنوان شفاف سازی سود سوز آور، کمک نگهدارنده، کمک به فیلتراسیون، عامل تقویتی برای کاغذ خشک و تر، عامل شفاف سازی در صنایع تصفیه شکر، افزودنی ها و چسب ها استفاده شود. 

روش استفاده از پلی الکترولیت ها در تصفیه آب

بسیار مهم است که هنگام استفاده،  پلی الکترولیت (پلی آکریل آمید) به خوبی پخش شود، در غیر این صورت ممکن است خودش تجمع کند و زمان حل شدن آن در آب و در نتیجه فرآیند ته نشینی طولانی تر شود.

برای دستیابی به سرعت انحلال بهتر می تواند دمای آب را حداکثر تا 50 درجه سانتی گراد افزایش داد. برای افزایش انحلال می توان از همزدن استفاده کرد ولی همزدن با دور بالا منجر به شکست زنجیرها و تجزیه ماده می شود. بهترین حالت، سرعت همزدن rpm 500-200 می باشد. معمولا پلی آکریل آمید آنیونی به عنوان عامل فلوکولانت در محدوده 0/5 – 0/05 درصد وزنی افزوده می شود. البته بسته به نوع کاربرد، مقدار مصرفی می تواند تغییر کند. 

قیمت پلی الکترولیت آنیونی :

موسسه مبتکران شیمی فعال در تامین مواد شیمیایی و ارائه کننده با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت پلی الکترولیت آنیونی به مشتریان خود عرضه میکند.

خرید پلی الکترولیت آنیونی:

موسسه مبتکران شیمی مفتخر است که توانسته سهم کوچکی در چرخه تامین کالای مورد نیاز تولیدکنندگان عزیز داشته باشد و شما را در زمینه خرید پلی الکترولیت آنیونی مورد نظرتان یاری نماید

فروش پلی الکترولیت آنیونی:

موسسه مبتکران شیمی فعال در زمینه فروش پلی الکترولیت آنیونی  را با بهترین کیفیت و بهترین قیمت به مشتریان ارائه می کند برای آگاهی از آخرین قیمت آن با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید:

 

021-77641136

021-77649244                               

021-77641217

مراجع

  • Agarwal, M., Srinivasan, R., Mishra, A., 2001. Study on flocculation efficiency of okra gum in sewage waste water.Macromol. Mater. Eng. 286, 560–563
  • Ahmad, A.L., Ismail, S., Bhatia, S., 2005. Optimization of coagulation–flocculation process for palm oil mill effluent using response surface methodology. Environ. Sci. Technol 39, 2828–2834.
  • Ahmad, A.L., Wong, S.S., Teng, T.T., Zuhairi, A., 2008. Improvement of alum and PACl coagulation by polyacrylamides (PAMs) for the treatment of pulp and paper mill wastewater. Chem. Eng. J. 137, 510–517.
  • muda, O.S., Alade, A., 2006. Coagulation/flocculation process in the treatment of abattoir wastewater. Desalination 196, 22–31.

2 نظر برای «پلی الکترولیت آنیونی(پلی اکریل آمیدAPAM)»

    • مبتکران شیمی می‌گوید:

      هنگام افزودن پلی الکترولیت ها به محلول مقاومت در برابر جاری شدن و یا همان ویسکوزیته ی محلول به دلیل نیروی دافعه ی بین بار های همنام و منبسط شدن مولکول پلی الکترولیت افزایش می یابد.با توجه یه اینکه فضای اشغال شده توسط مولکول بیشتر می شود گرانروی نیز افزایش می یابد .به دلیل حضور بارهای الکتریکی در پلی الکترولیت ها ،این مواد رفتار متفاوت نسبت به پلیمر های خنثی از خود نشان می دهند به طوری که با کاهش غلظت ویسکوزیته ی کاهیده در پلی الکترولیت ها بر خلاف پلیمر های خنثی بیشتر می شود.همچنین مقدار ویسکوزیته محلول هنگام افزودن نمک و یا تغییر در PH در حضور پلی الکترولیت ها کاهش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *