فروش سدیم متا بی سولفیت

سدیم متا بی سولفیت به سبب استفاده متنوع در صنایع مختلف از جمله صنایع غذایی ، صنایع تصفیه آب و…همواره یکی از دغدغه های اصلی صاحبان این صنایع می باشد.مجموعه مبتکران شیمی با عرضه این ماده شیمیایی با بالاترین کیفیت، پاسخگوی نیاز مشتریان عزیز می باشد، شما می توانید جهت ثبت سفارش خرید سدیم متا بی سولفیت و همچنین استعلام قیمت آن با کارشناسان ما در تماس باشید. در ادامه این محصول را معرفی و خطرات و عوارض احتمالی استفاده از آن را ذکر خواهیم نمود.

اطلاعات محصول

تولید کننده: چین با خلوص 99%

بسته بندی: بشکه 25 کیلویی

تماس با واحد فروش 021-77641136

021- 74926

آنالیز محصولبرگه آنالیز نمونه متابی سولفیت سدیم
واتساپ09198991008

فروش و خرید سدیم متا بی سولفیت:

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد  شیمیایی صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد.

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

استعلام قیمت فروش :

آخرین قیمت فروش سدیم متا بی سولفیت را می توانید از کارشناسان ما در تلگرام و واتس آپ جویا شوید.

تلگرام: mbkchemical@

.

خواص و ویژگی ها

 این ماده به صورت جامد پودری و دارای رنگ سفید است. همچنین به خاطر وجود سولفور، بوی خفیفی از گوگرد از آن به مشام می رسد. ساختار لوئیس این ماده به شکل زیر می باشد:ساختار سدیم متا بی سولفیت

CAS number:7681-57-4
فرمول شیمیایی :Na2S2O5 
جرم مولکولی :190.11g/mol
مشخصات ظاهری : کریستال و یا پودر کریستالی سفید که بویی همانند گوگرد دی اکسید دارد . 
حلالیت : به راحتی در آب حل می شود 

در اتانول به آرامی حل می شود 

چگالی1.48 گرم بر سانتی متر مکعب

 

تولید 

دی سولفیت سدیم با واکنش با هیدوکسید سدیم 50-70% و سولفور دی اکسید تولید می شود.سدیم دی سولفیت با مقدار اضافی از گوگرد  دی اکسید واکنش می دهد و در نهایت در با سرد کردن محلول، ذرات کریستالی بی رنگ  Na2S2O5  تولید می شود. واکنش های این فرآیند آورده شده است؛

SO2+Na2SO3 → Na2S2O5

روش دیگر تولید این ماده به اینگونه است، زمانی که سدیم بی سولفیت تحت حرارت ، آب خود را از دست می دهد و سدیم متابی سولفیت تشکیل می شود، همچنین محصول فوق ممکن است با عبور دی اکسید گوگرد بر روی کربنات سدیم تهیه شود.

SO2 + 2NaOH → Na2SO3 +H2O

گرید های موجود جهت خرید سدیم متا بی سولفیت

این ماده در گریدهای غذایی، کشاورزی و صنعتی موجود می باشد:

گرید غذایی:

این ماده در صنایع غذایی دارای گرید E223 است و از آن در موارد گوناگونی از جمله ساخت بیسکوییت ها، مخصوصا بیسکوییت های کم چرب و رژیمی استفاده می کنند. افزودن این ماده به بیسکوییت موجب بهبود کیفیت خمیر می شود و با آزاد کردن سولفور دی اکسید طی فرآیند ساخت خمیر باعث می شود گلوتن موجود در خمیر بسکوییت الاستیک تر و انعطاف پذیر تر شود و در واقع موجب بهبود خواص گلوتن گردد همچنین از شکنندگی بیسکوییت در هنگام پخت جلوگیری می نماید.

به طور کلی  سولفیت ها به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی  سبب جلوگیری از فساد مواد غذایی در صورت استفاده از آنها می گردند.

در ویدئوی زیر اطلاعاتی را در خصوص کاربردها و نحوه خرید این ماده می تونید مشاهده نمایید : 

با توجه به اینکه محصول فوق یک نگهدارنده ی بی ضرر توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) شناخته شده است همچنین آژانس بین المللی تحقیقات سرطان(IARC) این ماده را ماده ای غیر سرطانی تشخیص داده است می توان آن را نگهدارنده ای کاملا بی خطر برای سلامتی دانست مگر در مواردی که شخص به آن حساسیت داشته باشد. نکته مهم این است که استفاده از محصولات غذایی که حاوی این ماده هستند می تواند جذب برخی ویتامین ها نظیر تیامین را کاهش دهد.

این ماده خاصیت ضدعفونی کنندگی نیز دارد و از غذا در برابر باکتری ها محافظت می نماید. همچنین از آن برای حفظ سلامت و رنگ غذاهای خشک و کنسروی و یا آبمیوه ها و حفظ غذاهای دریایی مانند میگو در برابر فاسد شدن استفاده می کنند.

استفاده در تهیه میوه خشک:

سولفوره کردن میوه ها موجب حفظ آن ها در برابر واکنش با هوا و اکسید شدن می شود در نتیجه از تغییر رنگ آن ها در هنگام خشک کردن میوه ها یی مثل گلابی، زردآلو ، سیب و سایر میوه هایی که دارای  رنگ روشن هستند با این روش جلوگیری به عمل می آید و می توان آن ها را مدت زمان طولانی تری با حفظ طعم و رنگ نگهداری نمود. به غیر از MBS  برای خشک کردن میوه ها می توان از سایر مواد سولفور دار مجاز در صنایع غذایی مانند دی اکسید سولفور،بی سولفیت سدیم و… استفاده کرد.

 و استفاده ازSMBS باید در زمانی کوتاه و مقداری مجاز و مشخص انجام شود. زیرا استفاده ی بیش از حد و ماندن میوه ها در محلول های سولفور دار بیشتر از مقدار مجاز موجب خمیری شدن آن ها می گردد. یک الی یک و نیم قاشق چای خوری از محصول فوق یا دیگر مواد سولفور دار ذکر شده در یک لیتر آب برای میوه های ورقه شده به مدت پنج دقیقه و برای میوه های نصف شده به مدت 15 دقیقه باعث خمیری شدن میوه ها نمی شود و موجب حفظ ظاهر و خواص میوه ها می گردد. بعد از مدت زمان ذکر شده میوه ها را با آب سرد بشویید و آن را روی سینی توری مانند پهن کنید.

.

سدیم متا بی سولفیت در صنایع غذایی

گرید صنعتی :

گرید صنعتی این ماده استفاده های متعددی دارد که موارد زیر بخشی از آنهاست:

سفید کننده در صنایع نساجی و کاغذ سازی:

گرید صنعتی SMBS در صنعت ساخت کاغذ و نساجی استفاده می شود. این ماده با قدرت کلر زدایی، موجب سفید شدن کاغذ ،کتان،پارچه و… میشود و علاوه بر  بهبود کیفیت پارچه ها موجب جلوگیری از برق زدگی آن ها نیز می گردد.

کاهش میزان کلر در تصفیه ی آب:

استفاده از این ماده در صنعت تصفیه ی آب می تواند باعث کاهش میزان کلر اضافی در آب شود. همچنین می تواند O3 را جذب نماید و از میزان آن در آب بکاهد. کلر و اوزون دو ماده ی اکسید کننده هستند که در هنگام تصفیه ی آب اگر به فرایند اسمز معکوس برسند موجب نابودی آن می شوند در نتیجه حذف آن ها قبل از رسیدن به این مرحله توسط MBS یکی از قسمت های اساسی در تصفیه ی آب محسوب می شود.

 

سدیم متا بی سولفیت در تصفیه آب

 

بیشتر بخوانید :کاربرد ایزوتیازولین در تصفیه آب

 

 استفاده از این ماده در صنایع ساخت محصولات چرمی برای نرم کردن و جلوگیری از ترک خوردگی چرم، استفاده در صنعت دارو سازی به عنوان یک احیا کننده مخصوصا در ساخت داروی استامینوفن، استفاده در ظاهر کردن عکس، در لوازم آرایشی و بهداشتی و… بسیار معمول است. 

 

خرید سدیم متا بی سولفیت را به ما در مبتکران شیمی بسپارید

استخراج طلا

این ماده معمولا برای رسوب دهی طلا در محلول های تیزاب سلطانی و کلرید طلا مورد استفاده قرار می گیرد. وقتی این ماده در آب حل می شود گاز سولفور دی اکسید تشکیل می شود که در رسوب دهی طلا از محلول مناسب می باشد. این ماده به دلیل آنکه انتخابی عمل می کند و سبب ایجاد رسوب می شود محبوبیت خاصی دارد.

در فرآیند استخراج طلا از قطعات و برد های الکترونیکی معمولاً خرید این ماده به منظور ترکیب گردن آن با اوره مورد استفاده قرار می گیرد.

اوره که با نام کاربامید شناخته می شود در الکل و آب محلول است و غیر قابل احتراق می باشد. در فرایند های بازیابی طلا از اوره به منظور خنثی سازی اسید نیتریک اضافی موجود در محلول های تیزاب سلطانی استفاده می شود

بازار جهانی خرید و فروش

تا پایان سال 2016 چین  بزرگترین تولید کننده این ماده با سهم 37 درصدی از کل تولید در جهان بوده است، طبق پیش بینی های صورت گرفته و با توجه به صنعتی شدن جوامع و افزایش تقاضا برای غذا های بسته بندی شده و آماده در کشور های پیشرفته مانند ایالت متحده ی آمریکا استفاده از نگهدارنده ها بیش از پیش احساس می شود. در نتیجه بازار این محصول به دلیل بالا بردن طول عمر مواد غذایی بسته بندی شده و کاربرد های دیگر در صنعت غذایی روندی رو به رشد تا سال 2025 خواهد داشت.

 علاوه بر خواص ضد میکروبی این ماده، از آن به عنوان یک عامل کاهنده، آنتی اکسیدان، ضدعفونی کننده، تثبیت کننده ی رنگ، عامل ور آمدن خمیر و… در نوشیدنی های الکلی، کیک ها، کوکی ها، خمیر پیتزا و… استفاده می گردد. همچنین این ماده صدف های دریایی را در برابر ملانوسیس مقاوم می سازد.

 

عمده بازار خرید سدیم متا بی سولفیت :

همانطور که در شکل بالا نیز مشاهده می شود در صنعت پالپ و کاغذ نیز این ماده به عنوان یک آنتی کلر و در صنعت نساجی در نقش سفید کننده ی پشم استفاده ی عمده ای دارد و نوسانات بازار این محصول به شدت تحت تاثیر این دو صنعت قرار گرفته است.

در سال 2018 تولید کاغذ عمده بازار مصرفی این محصول را  به دلیل عامل سفید کنندگی و حذف آلاینده ها به خود اختصاص داد و رشد بیش از 5 درصدی از سال 2019 تا سال 2025 برای این محصول پیش بینی گردیده است. افزایش نیاز به کاغذ، دستمال های کاغذی، بسته بندی های کاغذی و… موجب گردیده تا بازار این محصول به شدت تحت تاثیر قرار بگیرد.

عوارض سدیم متا بی سولفیت :

همواره توصیه می شود برگه اطلاعات ایمنی ماده شیمیایی خریداری شده را پیش از شروع به کار مورد بررسی قرار دهید تا با نحوه نگهداری و خطرات ممکن آشنا شوید. در ادامه چند نکته مهم ذکر شده در برگه مذکور را بیان خواهیم نمود.

تنفس این ماده ممکن است آسم یا سایر بیماری های تنفسی را تشدید کند، همچنین ممکن است باعث بروز سر درد یا بی نظمی در ضربان قلب شود.اختلال در عملکرد دستگاه گوارش، تهوع و استفراغ به همراه اسهال نیز ممکن است از اثرات تماس و تنفس این ماده شیمیایی باشد.گاها نیز مشاهده شده است که بدن افراد دارای آلرژی ترکیبات حاوی سولفیت را به درستی متابولیزه نمی کند همچنین گاز سولفیت در ترکیبات به کار رفته  را می توان عامل موثر در گرفتگی عضلات دانست.

 

عوارض سدیم متا بی سولفیت

شرایط نگهداری:

 • این ماده را در مکانی که به دور از گرد و غبار و حرارت اضافی و رطوبت باشد نگه دارید
 • از مواد ناسازگار مانند اسید ها، و اکسید کننده های قوی دور نگه داشته شود. محصولات تولیدی مخرب این ماده، اکسید های سدیم و اکسید های گوگرد می باشد.
 • این ماده در اثر حرارت به سدیم سولفات تبدیل می شود به همین دلیل از منابع حرارتی باید دور نگهداشته شود.
 • این ماده غیر قابل احتراق است ولی هنگام گرم شدن ممکن است تجزیه شود و بخارات خورنده یا سمی تولید کند
 •  رفتار این ماده در برابر هوا و رطوبت همانند گازهای اسید ی خورنده است.

برای اطلاع از قیمت خرید سدیم متا بی سولفیت با ما در تماس باشید

منابع

[1]     C.A.S. No, Product Safety Summary …, (2012) 1–6.

[2]      . (n.d.). Retrieved December 13, 2018, from https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound…#section=Solubility

[3]      Home. (n.d.). Retrieved December 13, 2018, from https://www.futuremarketinsights.com/reports…-market

متا بی سولفیت سدیم مبتکران شیمی

 

4.5/5 (2 Reviews)

6 نظر برای «خرید سدیم متا بی سولفیت با بهترین قیمت»

 • محمود معراجی می‌گوید:

  با سلام
  از رشت تماس می گیرم و نیاز به متابی سولفید با حجم کم(100 گرم)دارم .آیا امکان تهیه آن وجود دارد؟
  متشکرم

  • مبتکران می‌گوید:

   سلام و وقت بخیر ، فروش ما در حال حاضر به صورت عمده است .

  • مبتکران می‌گوید:

   سلام برای اطلاع از قیمت با شماره های موجود در سایت با واحد فروش ما در ارتباط باشید.02174926

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *