سدیم سیترات
سیترات سدیم چیست ؟ (Trisodium citrate)Reviewed by مبتکران شیمی on Oct 2Rating: 5.0

سیترات سدیم  چیست ؟ آیا این ماده به صورت خوراکی نیز موجود است؟ این ماده به صورت پودر چه کاربرد هایی دارد؟ عوارض، خطرات و msds آن کدام است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به طور کامل به پاسخ سوال های فوق پردازیم. همچنین می توانید برای خرید فروش سیترات سدیم و همچنین جهت کسب اطلاع از قیمت ها و همین طور چگونگی ثبت سفارش این محصول با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید. 

خرید سیترات سدیم :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

فروش سیترات سدیم:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

 تلفن تماس:

021-77657131

021-77641136

021-77649244

021-77641217

.

کشور تولید کننده: چین

خرید مواد شیمیایی بسته بندی: کیسه 25 کیلویی

خرید مواد شیمیایی درصد خلوص : 99%

قیمت سیترات سدیم:

برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید:
     09198991006
               09198991007
               09198991008

ارتباط با مسئول فنی: با تلگرام mbkchem@ درارتباط باشید. 

تری سدیم سیترات چیست؟

در واقع سدیم سیترات به نمک های سه سدیمی سیتریک اسید اطلاق می­شود. این ماده به عنوان نمک طعم و مزه ترش دارد،. باز ضعیفی است و برای ایجاد یک بافر بیولوژیکی پایدار لازم است با اسید سیتریک مورد استفاده قرار گیرد. این ماده درآب و هوای مرطوب قابل حل است اما در اتانول غیر قابل حل می­باشد .این ماده غیرسمی بوده  خنثی  است و  واکنش پذیری کمی دارد.ترکیب فوق در دمای محیط از نظر شیمیایی پایدار است. این ترکیب بسیار زیست تخریب ­پذیر است و می­تواند به طور منظم با پسماندها دفع شود. این ماده به طور طبیعی در انواع توت و مرکبات وجود دارد.

 تولید 

خنثی شدن اسید سیتریک در اثر واکنش با کربنات یا هیدروکسید سدیم (بادرجه خلوص بالا) و سپس تبلور آن منجر به تولید تری سدیم سیترات می­گردد.

 کاربرد

غذا 

این ماده به عنوان طعم دهنده غذا برای بهبود عطر و طعم و افزایش مدت نگهداری به نوشابه ها و نوشیدنی های انرژی زا افزوده می­شود. بستنی، مربا، شیرینی، پودر شیر، پنیر فرآوری شده، نوشابه های گازدار و …از دسته موادی هستند که سدیم سیترات به آن­ها افزوده ­می­شود.

بافر

این ماده به عنوان باز مزدوج اسید ضعیف و همچنین عامل بافرکننده برای تنظیم اسیدیته و مقاومت در برابر تغییرات pH به محلول ها افزوده می­شو. سدیم سیترات به منظور کنترل اسیدیته در دسرهای ژلاتینی نیز به کار می­رود.

پزشکی

از سال 1914 از این ترکیب به عنوان ماده ضد ­انعقاد خون در زمان انتقال خون استفاده شد چون از لخته شدن خون جلوگیری می­کند. در عفونت های دستگاه ادراری مثل التهاب مثانه  برای تسکین درد از سدیم سیترات استفاده می­شود. همین طور به عنوان ملین به صورت خوراکی مصرف می­شود.

رسوب زدایی از دیگ های بخار

این ماده عامل موثر برای حذف رسوب کربنات از دیگ های بخار و پاک کردن رادیاتور خودروها موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *