اولئیک اسید
اسید اولئیک | خرید فروش اسید اولئیکReviewed by 02177641136 on Jan 6Rating: 5.0

فروش اسید اولئیک و یا خرید اسید اولئیکجهت ثبت سفارش با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

فروش اسید اولئیک:

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور، طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

خرید اسید اولئیک:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

 

    تلفن تماس:

021-77657131

021-77641136

021-77649244

021-77641217

.

کشور تولید کننده: 

 خرید مواد شیمیایی بسته بندی: –

خرید مواد شیمیایی درصد خلوص : 

قیمت اسید اولئیک:

برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید

 09198991006

 09198991007
 09198991008

ارتباط با مسئول فنیبا تلگرام mbkchem@ درارتباط باشید. 

 

اسید اولئیک چیست ؟

اسید اولئیک (Oleic Acid) یا امگا 9، یک مایع زرد کم رنگ با بویی همانند گوشت است، که فرمول شیمیایی آن به صورت C18H34O2 است. این اسید جزو اسیدهای چرب غیراشباع به شمار می­ آید. اسیدهای چرب عنصر اصلی چربی غذا، روغن ها و رسوبات چربی در بدن انسان و حیوانات هستند.

به طور متوسط این اسید در حدود 40-50% اسید چرب موجود در بدن حیوانات را تشکیل می­دهد. گلیسیرید موجود در این ماده یکی از اجزای اساسی روغن زیتون، روغن پالم و سایر روغن های گیاهی و جانوری است.

این ماده دارای رنگ روشن متمایل به زرد کمرنگ است، در آب غیر قابل انحلال است اما در بنزن و کلروفرم حل می­شود، همچنین با الکل و اتر قابل امتزاج است.

علاوه بر عملکردی که اسیدهای چرب در داخل بدن دارند، اسیدهای چرب مانند اولئیک اسید نسبت به سایر چربی ها استعداد کمتری برای فاسد شدن دارند، همین امر باعث می­شود غذاهایی که دارای این ماده هستند حتی در بیرون از یخچال مدت زمان زیادی را بدون فاسد شدن سپری کنند. Oleic Acid به صورت تجاری در تهیه لوسیون ها و حلال های دارویی کاربرد دارد.

 

مشخصات 

فرمول اولئیک اسید به صورت C18H34O2 است،

وزن مولکولی آن  gr/mol 282.461 ،در آب نامحلول است

و دارای نقطه ذوب °C 286  در  mm Hg100 است.

 

برگه آنالیز نمونه محصول

…………………………اسید اولئیک

 

منابع زیستی 

این ماده عموما به عنوان گلیسیرید جز اصلی تشکیل دهنده روغن های گیاهی، روغن زیتون ، روغن بادام، روغن کانولا، روغن آووکادو و بسیاری دیگر از روغنهاست است.

اولئیک اسید روغن زیتون 50 تا 80 درصد روغن زیتون را تشکیل می دهد.

در شکل زیر می­ توان میزان فراوانی این ماده در تعدادی از مواد را مشاهده کرد.

 

اسید اولئیک در مواد غذایی

 

تولید اولئیک اسید

  • استخراج مستقیم این محصول از روغن گیاه:
  • ابتدا عمل صابونی کردن (Saponification) برای استخراج انجام داده می ­شود، سپس با استفاده از بخار دما به 80 – 100 درجه سانتیگراد رسانده می­ شود. برای هیدرولیز چربی روغن، محلول قلیایی به آن اضافه می­ گردد. پس از عمل هیدرولیز مخلوطی از اسیدهای چرب قابل ملاحظه خواهد بود که برای جداسازی این اسیدهای چرب از یکدیگر باید از تقطیر و سرد کردن استفاده کرد. این روش به نیروی کار و انرژی قابل ملاحظه و همچنین مقدار زیاد قلیا نیاز دارد و به صورت عمومی مورد استفاده قرار نمی­گیرد.

 

  • استفاده از چربی گیاهی یا حیوانی به عنوان ماده خام
  • :استفاده از روش هیدرولیز کاتالیستی اتمسفریک. همچنین می­توان از آلکیل بنزن سولفونیک اسید به عنوان کاتالیست استفاده کرد. به عنوان جایگزین نیز می­توان از اکسید روی به عنوان کاتالیست در روشی بر مبنای کراکینک کاتالیزوری استفاده کرد.

با استفاده از روش ­های بالا می­توان مخلوط اسید های چرب را تهیه کرد،

پس از آن جداسازی و پالایش انجام می­شود. با پیشرفت صنایع پتروشیمی امروزه می­توان اسید. اولئیک صنعتی را با استفاده از اولفین نفت تولید کرد.

 

کاربردها

Oleic Acid می­تواند به عنوان عامل ضدعفونی کننده، عطر و روان کننده مورد استفاده قرار گیرد.

از این ترکیب شیمیایی می­ توان در ساخت صابون و روان کننده ها استفاده کرد همچنین این اسید یک حلال عالی برای اسید های چرب و مواد محلول در روغن است.

این ماده خام جهت تولید رزین پلی آمید مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین می­ تواند به عنوان امولسیفایر در حشره­ کش ­ها، صنایع رنگرزی و حلال های صنعتی مورد استفاده قرار گیرد.

این محصول به عنوان نمونه تطبیقی در کروماتوگرافی جهت تشخیص کلسیم، مس، منیزیم، گوگرد و سایر عناصر کاربرد دارد. در صنایع دارویی نیز از Oleic Acid به عنوان امولسیفایر استفاده می­ شود.

در صنایع بهداشتی از Oleic Acid به عنوان نرم کننده در مرطوب کننده ها مورد استفاده قرار می­گیرد.

در معاملات تجاری برای خرید و فروش Oleic Acid، آن را به دو دسته، بر پایه چربی حیوانی و گیاهی تقسیم و نامگذاری می­ کنند.

به عنوان مثال اسید اولئیک ایرانی با پایه چربی حیوانی و یا Oleic Acid هندی با پایه گیاهی.

 

اسید اولئیک اتوکسیله

با افزودن گاز اتیلن اکساید به این اسیدسورفکتانتی غیر یونی بدست می­ آید که آن را اسید اولئیک اتوکسیله مینامند. این ترکیب با نماد AOE نشان داده می­شود.

Oleic Acid اتوکسیله را به عنوان سورفکتانت های غیر یونی در صنایع صنعتی و آرایشی – بهداشتی مورد استفاده قرار می­دهند.

از جمله کاربردهای دیگر این ماده می­توان به استفاده در صنایع نساجی به عنوان عامل مرطوب کننده، پاک کننده و امولسیفایر اشاره کرد.

این ماده در صنایع دیگری همانند کشاورزی نیز کاربرد دارد.

 

 

منابع

 

 Oleic acid. (n.d.). Retrieved December 15, 2018, from https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/oleic_acid#section=Top

 Oleic acid. (n.d.). Retrieved December 15, 2018, from https://www.chemicalbook.com/ChemicalProductProperty_EN_CB7228241.htm

 Substance information. (n.d.). Retrieved December 15, 2018, from https://echa.europa.eu/substance-information/-/substanceinfo/100.105.525

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *