اسید سولفامیک
قیمت اسید سولفامیک | Sulfamic acid | خرید فروش اسید سولفامیکReviewed by 02177641217 on Oct 2Rating: 4.5

 اسید سولفامیک ماده ی شیمیایی مهمی به شمار می رود که در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. برای فروش خرید اسید سولفامیک و همچنین جهت اطلاع از قیمت ها و ثبت سفارش با مشاوران ما در دفاتر فروش موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید. خصوصیات شیمیایی این ماده و ویژگی های بسته بندی و خلوص آن را در ادامه می توانید مشاهده نمایید.

فروش اسید سولفامیک :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

خرید اسید سولفامیک :

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

 تلفن تماس:

021-77657131

021-77641136

021-77649244

021-77641217

.

کشور تولید کننده: ایران/چین

بسته بندی: کیسه های 25 کیلوگرمی

درصد خلوص : 99.8%

 

قیمت اسید سولفامیک : 

برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید:

           09198991006
           09198991007
           09198991008

 

برگه آنالیز نمونه این محصول

اسید سولفامیک

 

فرمول شیمیایی : H3NSO3

جرم مولی:91.7gr/mol

این ماده در شرایط محیطی (دما اتاق و فشار اتمسفر) به صورت کریستال های جامد سفید رنگ پایدار است. فرمول شیمیایی آن به صورت ( H3NO3S ) می باشد و دارای نقطه ذوب 205 درجه سانتیگراد است. همچنین این ترکیب دارای بوی خاصی نمی باشد.

این محصول قابل احتراق و تا حدودی خورنده است، قدرت اسیدی و خورنده بودن آن در مقایسه با اسید سولفوریک در محیط های مختلف، 1.5 تا 6 برابر کمتر است. این ماده را در دسته مواد آلوده کننده مواد غذایی و مضر برای سلامت انسان قرار می دهند. این ماده از طریق کاغذ و مواد بسته بندی غذاها را می توانند آلوده کنند و می تواند به عنوان یک ترکیب واسطه ​​بین اسید سولفوریک و سولفامید در نظر گرفته شود.

تولید اسید سولفامیک

فرایند تولید این محصول واکنشی بسیار گرمازا طبق معادله واکنش زیر و از ترکیب اوره (NH2CONH2) با تری اکسید گوگرد (SO3) و سولفوریک اسید (H2SO4) این اسید  به همراه محصول جانبی کربن دی اکسید تولید می شود.

 

NH2CONH2+SO3+H2SO4→2NH2SO3H+CO2

 

محصول تولیدی در این مرحله دارای خلوص کاملی نیست و برای به رساندن آن به 99 % می توان از فرایند جداسازی استفاده کرد.

  کاربرد اسید سولفامیک

این محصول جزو موادی است که کاربردهای موثر و قابل توجهی در صنایع مختلف دارد.

یکی از کاربردی ترین مصارف این ماده، استفاده از آن به عنوان جرم زدا در تجهیزات صنعتی همانند گرمکن ها و ریبویلرهاست. این ترکیب شیمیایی به دلیل خورندگی کم، قابلیت بالا در حل کردن آلودگی ها، عمر طولانی، عدم نیاز به شستشوی ثانویه و قابلیت اضافه شدن مستقیم به سیستم، از پاک کننده های محبوب در صنعت به شمار می رود.

صنایع کاغذ و صنایع پالپ :

همانگونه که در ابتدای متن اشاره شد، در ساخت کاغذ و بسته بندی مواد غذایی مورد استفاده می گیرد، در این صنعت از این محصول برای جلوگیری کردن از تجزیه خمیر کاغذ در دمای بالا استفاده می شود.

 

کاربردهای اسید سولفامیک

صنایع رنگرزی و چرم  :

نیتریدهای اضافه موجود در تولید رنگ و یا پساب های صنعتی را با این محصول حذف می کنند. 

کلرزنی :

کلر فعال که نقش مهمی ضدعفونی آب دارد، در واکنش با آب به صورت اسید هیپوکلریوس در می آید. این واکنش باعث می شود کلر فعال مصرف شده و از تاثیر گذاری آن کم شود.برای تثبیت کلر در استخرهای شنا و برج های خنک کننده استفاده می شود و جلوگیری از این اتفاق از این ماده استفاده می کنند.

همچنین از این ترکیب شیمیایی در صنایع آبکاری، تولید پلاستیک، سولفاته کردن و همچنین به عنوان کاتالیست نیز در برخی موارد استفاده می شود.

برای تهیه مواد تشکیل دهنده خاموش کننده آتش نشانی کاربرد دارد.

این ماده بعنوان یک تمیزکننده اسیدی برای سرامیک ها و جایگزین هیدروکلریک اسید برای حذف زنگ آهن و مقادیر کم آهک مورد استفاده است. 

ایمنی :

این ترکیب شیمیایی می توند بر روی پوست، چشم و دستگاه تنفسی اثر بگذارد و باعث تحریک آن ها شود، همچنین در معرض قرار گرفتن طولانی مدت این ماده باعث آسیب رساندن به ارگان های مختلف بدن می شود. در صورت تماس این ماده با چشم و پوست شستن محل تماس با آب فراوان توصیه شده است.

لطفا پیش از تماس با این ماده MSDS مربوط به آن را مطالعه فرمایید.

 

منابع :

 

Klöpffer, W. (2002). The areas of protection debate .The International Journal of Life Cycle Assessment, 7(2), 94-94. doi:10.1007/bf02978852

Sulfamic acid. (n.d.). Retrieved December 23, 2018, from https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/sulfamic_acid#section=Pharmacology-and-Biochemistr

Ma, X. (n.d.). Retrieved December 23, 2018. doi:10.15255/cabeq.2013.1904

2 نظر برای «قیمت اسید سولفامیک | Sulfamic acid | خرید فروش اسید سولفامیک»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *