اسیدآسکوربیک(ویتامین C)Reviewed by Roka on Oct 2Rating:

  کشور تولید کننده: چین

  بسته بندی: کیسه 25 کیلویی

  درصد خلوص: 99.6% و محلول درآب

$ قیمت اسید آسکوربیک : برای آگاهی از قیمت با کارشناسان  فروش ما  در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ درارتباط باشید:
      
09198991006
             09198991007
             09198991008

 ارتباط با مسئول فنی:  با تلگرام   mbkchem@  درارتباط باشید. 

 

 خواص اسید آسکوربیک

اسید اسکوربیک یا ویتامین C یک ترکیب آلی با فرمول شیمیایی C6H8O6 می باشد .جرم مولی آن 176.12g/mol  می باشد. شکل ظاهری آن پودر سفید یا زرد روشن است. در آب محلول است .به اسکوربک اسید ویتامین ث یا ویتامین C  نیز می گویند. همان طور که در ساختار لوئیس آن می بینید  این ماده دارای عامل هیدروکسیل و استر حلقوی می باشد. 

اسید آسکوربیک ویتامین C چیست ؟

اسید آسکوربیک یا همان ویتامین C از ریز مغذی های حیاتی برای  انسان و سایر موجودات می باشد. این ماده جز ویتامین های محلول در آب می باشد. ویتامین C  جامدی غیر سمی و محلول در آب می باشد.  ویتامین ث یک آنتی اکسیدان محسوب می شود. یعنی در جریان خون قرار گرفته و اثر شیمایی موادی که به بافت‌های بدن آسیب می‌رسانند را خنثی می‌کند وچون در آب محلول است اگر بیش از مقدار نیاز مصرف شود مقدار اضافی از بدن دفع می شود.ویتامین C بسیار حساس است ودر برابر حرارت و اکسیژن ناپایدار است .  همچنین در عصاره ها  ، آب میوه ها و غذاهایی با سطح بریده نیز از بین می رود. این ویتامین (آسکوربیک اسید) قدرت ایمنی بدن را افزایش می دهد و باعث استحکام لثه و دندان ها کمک می کند.

 کاربرد اسید آسکوربیک:

اسید آسکوربیک در صنایع غذایی استفاده می شود. برای مثال در روغن ها و چربی ها،سوسیس کالباس ،و گوشتهای فرآوری شده و نیزدر نان نیز استفاده می شود.  از جمله کاربرد های آن در صنایع غذایی می توان به 

1- استفاده از آن در نوشیدنی ها به عنوان یک مکمل غذایی
2- به عنوان یک آنتی اکسیدان برای افزایش ماندگاری غذاهای کنسروی و منجمد شده 
3- جلوگیری از تغییر رنگ مواد غذایی در برخی فرآیند ها یا نگهداری آن 
4- اسید آسکوربیک در نان به عنوان بهبود دهنده در آرد عمل می کند.

اسید اسکوربیک یک عامل احیا کننده است و به سرعت توسط هوا اکسید می شود. همچنین این ماده باایجاد باند های دی سولفیدی باعث افزایش قدرت گلوتن می شود. این ماده باعث حجیم شدن نان در فرآیند پخت می شود.مقدار استفاده از اسید آسکوربیک (ویتامین ث)بین 100 تا 200 (ppm) می باشد.

اسید آسکوربیک (ویتامین ث) در گوشت های فرآوری شده از تشکیل ماده ی سرطان زای نیتروزآمین جلوگیری می کند . همچنین در این گوشتهای فرآوری شده که نیترات و نیتریت دارند باعث تثبیت رنگ می شود.

 

 فروش اسید آسکوربیک (ویتامین C):

شرکت مبتکران شیمی فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی اسید آسکوربیک (ویتامین C) را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به مشتریان ارائه می کند برای خرید اسید آسکوربیک (ویتامین Cبا شماره های زیر تماس بگیرید:
77657131 021                      021-77641136
 021-77649244                021-77641217
                   

 

 مقاله های مرتبط:

11 ماده افزودنی که در مواد غذایی استفاده می شود

کامل ترین جدول آنتی اکسیدان ها و چه موادی حاوی آنتی اکسیدان ها هستند؟

آنتی اکسیدان ها مانع سرطان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *