polyvinyl alcohol
پلی وینیل الکل (Polyvinyl alcohol)Reviewed by پلی وینیل الکل با کیفیت on Nov 21Rating: 5.0

 کشور تولید کننده: چین

  بسته بندی: کیسه 20 کیلویی

  $ قیمت پلی وینیل الکل : برای آگاهی از قیمت با کارشناسان  فروش ما  در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ درارتباط باشید:
      09198991006
             09198991007
             09198991008

  ارتباط با مسئول فنی:  با تلگرام   mbkchem@  درارتباط باشید. 

 معرفی محصول

پلی وینیل الکل که بعضا با نام های PVA،PVOH یا PVAL نیز شناخته می شود، پلیمری سنتزی است که در آب حل می شود. دارای وزن مولکولی 44.053 گرم بر مول است. پودری سفید رنگ است که از پلیمریزاسیون مونومر های وینیل استات تولید می شود. این ماده نقش های مختلفی در صنایع تجاری و صنعتی مانند صنعت کاغذ سازی، نساجی و پرینت ایفا می کند. همچنین این ماده تشکیل دهنده موثر فیلم، امولسیفایر و دارای خواص چسبندگی نیز می باشد. در برابر گریس، روغن ها و حلال ها مقاوم است. یک نوع محافظ و پوشش داخلی لوله هاست که در برابر اکسیژن مقاومت بالایی دارد و مانند سدی از لوله در برابر خوردگی حفاظت می کند. پلی وینیل الکل در حلال های نفتی نیز نامحلول است.

خواص فیزیکی، شیمیایی و مشخصات ظاهری

1- پودری است بی بو، غیر سمی با رنگ سفید یا کرم رنگ که در آب انحلال پذیر می باشد.

2- فرمول شیمیایی آن C2H4O می باشد بر خلاف انحلال پذیری اش در آب، در حلال های آلی انحلال ناپذیر است. در اتانول نیز انحلال پذیری کمی دارد.

3- ماده ای بی مزه که دارای نقطه جوش 644 درجه فارنهایت در فشار 760 میلی متر جیوه است.

4- نقطه جوش آن 442 و نقطه فلشش 175 درجه فارنهایت است.

5- چگالی این ترکیب شیمیایی 1.329 و فشار بخار آن نیز ناچیز گزارش شده است.

6- هنگامی که به آن گرما داده می شود تا تجزیه حرارتی گردد، این ماده بخارات سوزاننده از خود متصاعد می کند.

7- ویسکوزیته PVA بین 4.8 تا 5.8 میلی پاسکال ثانیه (محلول 4درصد در دمای 20 درجه سانتی گراد) است [1].

روش تولید و تهیه پلی وینیل الکل

ماده اولیه و کلیدی در تولید PVA مونومز وینیل استات(PVAc) است. PVA به وسیله پلیمریزاسیون مونومر PAVc و سپس با هیدرولیز جزئی به دست می آید. در این هیدرولیز، گروه استر در PVAc در با گروه هیدروکسیلی جایگزین می شود. در ادامه فرایند با حضور سدیم هیدروکسید به عنوان کاتالیست، فرایند کامل می شود. با اضافه کردن تدریجی عامل محلول صابونی شدن، PVA رسوب میکند و سپس آن را شستشو داده و خشک می کنند [3].

کاربرد های PVA

این ماده به طور گسترده در حفظ تار و پود منسوجات مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در ورزش هایی مانند ماهیگیری نیز کاربرد دارد. PVA در بسته کوچکی قرار داده می شود و همراه قلاب به همراه طعمه به ته آب فرو می رود. این ماده چون در آب انحلال پذیر است در آب متلاشی شود.  این ماده ماهی ها را به قلاب جذب می کند. PVA همچنین موجب انحلال پلاستیک در آب می گردد.

پلی وینیل الکل همچنین ممکن است در مواد پوششی جهت بسته بندی مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد و هیچ خطری برای سلامتی ایجاد نمی کند. یکی از مصارف عمده این ماده در بسته بندی مواد غذایی است که حدود 31.4 درصد از سهم فروش جهانی این محصول در سال 2016 را در اختیار داشت. مکانیزم آن به این صورت است که فیلم نازکی از PVA جهت ممانعت از تشکیل رطوبت ناشی از مواد غذایی بر لبه داخلی بسته بندی مواد غذایی افزوده می شود [2].

شاید جالب باشد که در اینجا ذکر شود یکی دیگر از کاربرد های در حال پیشرفت این ماده در بازار دارویی می باشد. پلی وینیل الکل در پزشکی جهت لایه پوششی قرص های دارویی بسیار مهم است.

بازار جهانی:

در حال حاضر آسیا پاسیفیک، آمریکای شمالی، و اروپا گردانندگان اصلی این ماده در بازار جهانی آن بوده اند. به طور منطقه ای باید ذکر کرد آسیا پاسیفیک، حدود 580.3 کیلوتن از این ماده در سال 2016 را گزارش کردند. انتظار می رود که از سال 2017 تا 2025 با نرخ رشد سالانه حدود 5.5 درصد در این بازار را شاهد باشیم [2].

 

قیمت پلی وینیل الکل:

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت این محصول و هم چنین سایر محصولات شیمیایی با مشاوران ما در موسسه ی مبتکران شیمی فعال در زمینه ی تامین مواد شیمیایی در ارتباط باشید.

خرید پلی وینیل الکل:

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

فروش پلی وینیل الکل:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

شماره تماس:

02177657131

منابع:

[1]        Polyvinyl alcohol. (n.d.). Retrieved November 20, 2018, from https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/Ethenol#section=Top

[2]        Polyvinyl Alcohol: Properties, Uses, and Application. (2018, June 13). Retrieved November 20, 2018, from https://www.toppr.com/bytes/polyvinyl-alcohol/

[3]        http://www.fao.org/fileadmin/templates/agns/pdf/jecfa/cta/61/PVA.pdf

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *