منیزیم سولفات 7 آبه

منیزیم سولفات 7 آبه چیست؟ این ماده یک نمک منیزیم و مولکول هیدرات است. این ترکیب معمولا به صورت کریستالی بی رنگ یا سفید رنگ، بی بو و کمی تلخ مزه است. در آب به راحتی حل می شود اما در اتانول و گلیسیرین حلالیت کمی دارد. به طور عمده جهت تولید کود، برنزه کردن، صنعت رنگ و پلاستیک، ساخت کبریت و مواد منفجره و غیره کاربرد دارد. برای خرید فروش این محصول با ما در ازتباط باشید.

اطلاعات محصول

کشور تولید کننده: ایران / چین

بسته بندی: کیسه 25 کیلویی

درصد خلوص: 99%

cas no: 10034-99-8

آنالیز محصول برگه آنالیز نمونه منیزیم سولفات 7 آبه

 

 قیمت سولفات منیزیم 7 آبه: برای آگاهی از قیمت با کارشناسان  فروش ما در ارتباط باشید.

 

خواص فیزیکی و شیمیایی 

1- نام آیوپاک آن Magnesium sulfate heptahydrate است.

2- وزن مولکولی این ترکیب شیمیایی 246.466 گرم بر مول و چگالی آن 1.68 است.

3- در دمای 67.5 درجه سانتی گراد در آب کریستال خودش انحلال پذیر است.

4- انتظار می رود که تجزیه حرارتی این ماده با از دست دادن 4 مولکول کریستالی خودش در دمای 70.8 درجه سانتی گراد اتفاق بیفتد.

5- این محصول شامل هیچ ناخالصی سمی نیست.

6- فرمول شیمیایی آن نیز MgSO4.7H2O می باشد.

7- نقطه ذوب آن 250 درجه سانتی گراد است.

روش تولید

کمی آب جهت خنثی سازی راکتور به آن اضافه می کنند و سپس مخلوطی از اسید سولفوریک و پودری شامل بیش از 85 درصد منیزیم اکسید را به آن اضافه می کنند. این محلول باید دارای PH برابر با 5 و دمای عملیاتی راکتور باید حدود 39 الی 40 درجه سانتی باشد. واکنش تولید سولفات منیزیم 7 آبه به صورت زیر است:

منیزیم سولفات 7 آبه

کاربرد ها

همانطور که در بالا ذکر شد این ماده مصارف مختلفی مانند برنزه کردن، صعنت رنگ و مواد پوششی،کاتالیست ها، رنگدانه ها، مواد پلاستیکی، تولید کبریت و مواد منفجره مورد استفاده قرار می گیرد. اما مهمترین کاربرد آن در تولید و تهیه کود شیمیایی است.

Mg عنصر اصلی کلروفیل است که در کاهش زمان اقامت بیماری گیاه نقشی مهم ایفا می کند. پس برای فرآیند فتوسنتز عنصری مهم است. سولفات منیزیم کود مهمی است زیرا می تواند محصولی با تغذیه غنی و مناسب تولید نماید. Mg می تواند به رشد و بازدهی گیاه کمک کند. سولفور نیز یک عنصر مهم پروتئین و آنزیم در گیاهان است که می تواند موجب یهبود رشد و افزایش متابولیسم در گیاهان شود.

MgSO4 کود خوبی است به این دلیل که نه تنها می تواند عناصر Mg و گوگرد را فراهم کند، بلکه می تواند موجب غنی شدن خاک می شود. این محصول شیمیایی معمولا در حجم های مختلفی چون خلوص بسیار بالا، خلوط بالا، شکل های زیر میکرون و نانو پودر وجود دارند.

قیمت منیزیم سولفات 7 آبه:

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت این محصول و هم چنین سایر محصولات شیمیایی با مشاوران ما در موسسه ی مبتکران شیمی فعال در زمینه ی تامین مواد شیمیایی در ارتباط باشید.

خرید منیزیم سولفات 7 آبه:

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

فروش منیزیم سولفات 7 آبه:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

منابع:

 (n.d.). Retrieved November 13, 2018, from https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/Magnesium_sulfate_heptahydrate#section=Computed-Properties

 

0/5 (0 Reviews)

یک نظر برای «منیزیم سولفات 7 آبه (Magnesium sulfate heptahydrate)»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *