منیزیم کلراید
کلرید منیزیم | قیمت خرید فروش کلرید منیزیمReviewed by 02177641136 on Oct 2Rating: 5.0

فروش خرید کلرید منیزیم.جهت ثبت سفارش با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

فروش کلرید منیزیم :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

.

خرید کلرید منیزیم :

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

 تلفن تماس:

021-77657131

021-77641136

021-77649244

021-77641217

  کشور تولید کننده: چین

  بسته بندی: کیسه 25 کیلویی

  درصد خلوص: 99% و محلول در آب

قیمت کلرید منیزیم: 

برای آگاهی از قیمت با کارشناسان  فروش ما  در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ درارتباط باشید:
      09198991006
             09198991007
             09198991008

 ارتباط با مسئول فنی:  با تلگرام   mbkchem@  درارتباط باشید. 

  برگه آنالیز نمونه محصول

……………….کلرید منیزیم………………………..

کلرید منیزیم (Magnesium Chloride) با با فرمول شیمیایی MgCl2  و رنگی سفید یا بی رنگ ، نداشتن بو و با مزه ای تلخ یکی نمک از منیزیم است که شامل دو اتم کلرید متصل به اتم های منیزیم است. این ماده با جرم مولکولی g/mol 95.205 و چگالی 2.3 g/cm³  در آب  و اتانول بسیار انحلال پذیر است.

تولید کلرید منیزیم

دو فرآیند مرسوم برای تولید صنعتی این محصول وجود دارد. اولین روش از آب زدایی از محلول غلیظ منیزیم کلراید و روش دوم کلردار کردن منیزیم اکسید است.در فرایند دوم که به نام ( IG Farben process ) مرسوم است سنگ معدنی دلومیت به آرامی سوزانده می شود با آب دریا در یک دستگاه ته نشین کننده با یکدیگر ترکیب می شوند. در ادامه منیزیم هیدروکسید ته نشین می شود و سپس فیلتر شده و به منیزیم اکسید خشک شده تبدیل می گردد.این ماده بوسیله عبور از کوره و واکنش با گاز کلر یا کلریدریک اسید به محلول مذاب شده این محصول تبدیل و در آخرین مرحله توسط تبخیر کننده و خشک کننده، خشک شده و به قسمت بستبه بندی ارسال می گردد.

فرایند تولید کلرید منیزیم

این ماده همچنین بعنوان یک محصول جانبی در فرآیند تولید تیتانیوم دی اکسید بدست می آید.

کلرید منیزیم خوراکی

از این ماده در صنایع غذایی بعنوان افزودنی برای حفظ کیفیت و همچنین تاثیرات ضد افسردگی و درمانی استفاده می گردد.

کاربردهای کلرید منیزیم

  • کنترل گرد و غبار در جاده های بدون پوشش

وقتی رطوبت بیش از 32 درصد باشد، این محصول رطوبت هوا را بدوندر نظر گرفتن دما جذب می کند در نتیجه بر روی جاده های بدون پوشش قرار می گیرد تا آنها را دوباره بهبود ببخشد و فشرده سازد و باعث کاهش خسارات ناشی از فرسایش باد شود.

  • یخ زدایی از جاده ها،پیاده روها،و توقف گاه ها

کاربردهای کلرید منیزیم

شکل مایع این محصول به طور گسترده ای به عنوان ضد انجماد برای جلوگیری از تشکیل یخ در جاده ها استفاده می شود. اگر قبل از بارش باران بر روی سطح پخش شود می تواند شکل گیری یخ را به تاخیر بیندازد و مانع از چسبیدن به سطح شود. بنابراین، در طول زمستان انباشت شدید یخ و برف در جاده ها کنترل می شود. این شرایط رانندگی را بهبود می بخشد و احتمال سقوط وسایل نقلیه را کاهش می دهد. در مقایسه با ساییدگی های ضد انجماد مانند سدیم کلرید بدلیل نداشتن طبیعت خوردگی بسیار پرکاربردتر است.

  • مصارف صنعت پزشکی

در طول جنگ جهانی اول زمانی که یک جراح فرانسوی به نام دکتر Pierre Delbet از آن به عنوان یک ضد عفونی کننده استفاده کرد این محصول بعنوان دارو تجویز و مورد استفاده قرار گرفت. می توان این ماده را در کپسول و قرص ها و به عنوان مکمل های تغذیه ای یافت کرد. با مصرف قرص یا کپسول بدن شما عنصر معدنی منیزیم را دریافت و کمبود آن تامین می شود که برای فرآیندهای بیولوژیکی زیادی حیاتی است. هنگامی که به طور منظم مصرف شود از لخته شدن خون جلوگیری می کند، فشار خون را در محدوده نرمال نگه می دارد، دندان ها و استخوان ها را تقویت می کند و خطر بیماری های شدید مانند پوکی استخوان، حمله قلبی و … را کاهش می دهد.

  • برای تولید محصولات مختلف

به غیر از استفاده از در بهداشت و درمان و امنیت عمومی، از این ماده در تولید سیمان؛ کاغذ و صنایع نساجی نیز از آن استفاده می کنند. بدلیل طبیعت غیر قابل احتراق، آن را برای ساخت تجهیزات آتش نشانی مناسب می سازد.

سایر کاربردهای صنعتی عبارتند از:

  • تولید کننده ضد عفونی کننده
  • صفحات چوبی ، تیرهای فولادی نسوز و دیگر مواد
  • به عنوان یک جزء درخاموش کننده های آتش
  • تولید پارچه های پشمی و پنبه ای
  • خنک نگه داشتن ابزار حفاری
  • فرایندهای انجام گرفته روی چغندر قند

بازار جهانی کلرید منیزیم

چین با حداکثر تولید و فروش کلرید منیزیم در صدر جدول تولید کنندگان و فروشندگان این محصول قرار دارد.

این محصول در همه برنامه های صنعتی  متعدد در چین، به خصوص در تولید فلز منیزیم و مشتقات آن، در کاربردهای دارویی و مراقبت شخصی و …با سرعت خیلی بالایی در حال رشد است.

انتظار میرود که بالا رفتن نیاز به حفظ استانداردهای کیفیت بالای آب به ویژه در مناطق توسعه یافته مانند اروپای غربی و آمریکای شمالی، منجر به افزایش سرمایه گذاری در فرایند تصفیه فاضلاب در صنایع شیمیایی، نیروگاهها و مراکز درمان زباله شهری  و در نتیجه افزایش نیاز روز افزون به این ماده در آینده خواهد شد.

در چند سال گذشته، شهرها و ایالت های نیمکره شمالی با شرایط آب و هوایی متغییر و بارش باران و برف فراوان در زمستان مواجه بوده است. به این ترتیب، نگهداری منظم جاده ها برای حل چالش های ناشی از این عوامل طبیعی ضروری است. استفاده از محصول مورد بحث به عنوان یک ماده ضد یخ به علت ویژگی های مختلف سودمند خود، در منطقه آمریکای شمالی و اروپا افزایش پیدا کرده است.

 ایمنی :

این ماده بعلت تاثیرات مخرب و ایجاد خورگی و تحریک روی پوست و همینطور چشم ها باید با احتیاط مصرف شود.لطفا پیش از تماس با این ماده MSDS آن را مطالعه بفرمایید.

منابع :

Rizley, J. H., & Høy-Petersen, N. (2018, April 05). Magnesium processing. Retrieved February 27, 2019, from https://www.britannica.com/technology/magnesium-processing#ref623483

Magnesium Chloride. (n.d.). Retrieved February 27, 2019, from https://www.ancient-minerals.com/magnesium-chloride/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *