سولفات آهن
سولفات آهن | قیمت خرید فروش سولفات آهنReviewed by 02177641136 on Oct 2Rating: 5.0

سولفات آهن در گرید های کشاورزی ، صنعتی ، خوراکی و غیره جهت استفاده در تولید سیمان ، چرم سازی ، کشاورزی (به عنوان کود و افت کش) ، تولید دارو ، رنگ کننده خوراکی ، محصولات مراقبت از گیاه و … تولید می شود . جهت خرید ، فروش ، ثبت سفارش و اطلاع از قیمت سولفات آهن با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

فروش سولفات آهن:

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور، طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

خرید سولفات آهن:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

 تلفن تماس:

021-77657131

021-77641136پالت سولفات آهنش

021-77649244

.

کشور تولید کننده: ایران

بسته بندی: کیسه 25 کیلویی

شکل ظاهری: در گریدهای پودری ، کریستالی ، خشک و آبدار

 درصد خلوص: 17-19%

قیمت سولفات آهن :

 برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس آپ درارتباط باشید: 

  09198991006
             09198991007
             09198991008

 ارتباط با مسئول فنی:  با تلگرام   mbkchem@  درارتباط باشید. 

.

برگه آنالیز سولفات آهن

……

آنالیز سولفات آهن

.

سولفات آهن چیست ؟

 فروس سولفات شامل رنج وسیعی از نمک ها با فرمول FeSO4·xH2O می باشد که x  می تواند مقادیر مختلفی داشته باشد. نام های دیگر این ترکیب شامل موارد زیر می باشد.

 • FERROUS SULFATE
 • Iron(II) sulfateفرمول شیمیایی سولفات آهن
 • Iron sulfate
 • Iron(2+) sulfate
 • Ferrosulfate
 • Copperas
 • Iron sulphate
 • Ferrous sulfate anhydrous
 • Combiron

 

گونه ی هیدراته ( آبدار ) ، برای کاربردهای پزشکی و در درمان کم خونی و هم چنین در کاربردهای صنعتی استفاده می شود. بر اساس لیست دارو های ضروری  سازمان بهداشت جهانی یا WHO این  ماده یکی از ضروری ترین دارو ها برای سلامتی است.

کاربردهای صنعتی

در صنعت ، به عنوان پیشران برای سایر ترکیبات آهن دار استفاده می شود. از آنجایی که یک کاهنده بسیار قوی است،  برای کاهش کرومات در سیمان و کم کردن میزان درصد کروم (ترکیب سمی)  استفاده می شود. در صنایع نساجی برای تثبیت رنگ نیز به کار برده می شود. در گذشته از آن  در صنایع چرم سازی و به عنوان جایگزین برای جوهر نیز استفاده می شده است. . فروس سولفات به عنوان کود ، خوراک دام ، در کاتالیست ها ، مکمل های غذایی برای بدن ، محصولات مراقبت گیاهی ، پرکن ها ، خمیر مجسمه سازی ، چسب ها  و برای تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرد.

خواص فیزیکی و شیمیایی

فرمول شیمیاییFeSO4
وزن مولکولی908/151 گرم بر مول
نقطه ذوب70 درجه سانتی گراد
دانسیته84/2 گرم بر سانتی متر مکعب
شکل و رنگ ظاهریپودر خشک ، جامد کریستالی ، مایع (آبی)
انحلال پذیری در آبقابل حل

 

 

 

 

 

 

.

.

.

شکل ظاهری : 

 

پودر سولفات آهن

 

سولفات آهن 7 آبه

سولفات آهن 7 آبه (FeSO4.7H2O) یکی از شکل های محبوب این محصول است که کاربردهای آن را می توان به صورت زیر بیان کرد :

صنعت : ماده خام برای تولید فریت ، اکسید آهن مغناطیسی ، اکسید آهن 3 ، کاتالیست آهن و پلی آهن سولفات و معرف کروماتوگرافیک

کشاورزی : به عنوان آفت کش برای کنترل سیاه شدن گندم ، لکه سیب ، پوسیدگی میوه و به عنوان کود برای حذف قارچ وخزه از محل نگهداری مواد غذایی  استفاده می شود

پزشکی : منقبض کننده موضعی ، ضد کم خونی و مقوی کننده خون

صنایع غذایی : فروس سولفات هفت آبه گرید خوراکی به عنوان افزودنی و مکمل غذایی استفاده می شود

.

استفاده از سولفات آهن در کشاورزی (کاربری به عنوان کود)

کود سولفات آهن از جمله ترکیباتی است که به وسیله آن کمبود آهن خاک و گیاه جبران می شود و کاربرد زیادی در مراقبت گیاه دارد . این نوع از کود برای اسپری کردن روی برگ گیاهان مورد استفاده قرار می گیرد و از نظر اقتصادی به صرفه است . ترکیب دیگری که برای تامین آهن مورد نیاز استفاده می شود کی لیت آهن است که در ادامه معرفی شده اند . 

کی لیت های آهن

کی لیت ها ترکیباتی هستند که یون های فلزی مانند Fe را پایدار می کنند و از اکسید شدن و رسوب آنها جلوگیری می کنند. کی لیت های آهن شامل ترکیبات زیر هستند : 

1) یون های Fe3+

2) کمپلکس ها مانند EDTA ، DTPA ، EDDHA ، آمینو اسیدها ، اسیدهای هیومیک-فولویک ، سیترات

3) یون های سدیم یا امونیوم

 

چرا از ترکیبات آهن دار برای چمن استفاده می شود؟

فروس سولفات به دلیل فواید زیادی که دارد در مراقبت از گیاهان مختلف ( به عنوان مثال چمن ) به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد . مهمترین فواید این افزودنی به شرح زیر هستند : 

 • کمک به سر سبزی چمن بدون آنکه رشد چمن را بیش از اندازه زیاد کند
 • کمک می کند بدون اینکه نیاز به استفاده از کود های نیتروژنی باشد چمن ظاهر زیبایی  داشته باشد
 • کاهش ph  خاک هایی که بسیار قلیایی هستند 
 • کنترل ازدیاد علف های خودرو  
 • بهبود سلامت چمن

سولفات آهن

 

تست خاک

قبل از اضافه کردن هر گونه مواد شیمیایی به خاک باید تست صورت گیرد. این آزمایش پیش از استفاده از این مواد شیمیایی برای تمام محدوده خاک برای تعیین دقیق ph  و تعیین محتوای مواد آلی صورت می گیرد. زیرا استفاده از دوز غیر بهینه از ترکیبات اهن دار باعث زرد شدن برگ گیاهان یا کلروز می شود و رشد چمن را  با مشکل مواجه می کند. در خاک های قلیایی با ph  بالاتر از 7 آهن به ذرات خاک متصل شده و برای جذب در ریشه گیاه غیر قابل دسترس می شود. کاهش ph خاک تا شرایط اسیدی به آزاد سازی آن کمک می کند و رشد چمن را بهبود می بخشد.

اسیدی کرن خاک

سولفات آهن در حدود 19 % آهن و سولفور اکسید شده می باشد . هنگامی که به عنوان تیماری برای خاک استفاده می شود باعث شکست مواد معدنی   توسط میکروب های درون خاک می شود. این کار باعث آزاد سازی سولفور و آهن می شود که برای رشد و فتو سنتز گیاه ، تولید کلروفیل و ساخت آنزیم های ضروری و پروتیین ها  ضروری است. در طول فرآیند تبدیل ، مقادیر کمی از سولفور به عنوان سولفوریک اسید به خاک تزریق می شود . این کار برای خاک های قلیایی بسیار مفید است زیرا که در طی این پروسه ph  خاک کاهش می یابد.

کود های مناسب برای چمن

بسیاری از کود های مناسب برای رشد چمن حاوی نیتروژن هستند که عوارضی را برای خاک در پی دارند. استفاده بیش از حد بهینه از کود های نیتروژن دار باعث ایجاد بیماری برای گیاهان و به وجود آمدن افت می شود. هم چنین نیتروژن به راحتی با آب باران یا آبیاری از خاک خارج می شود و وارد سیستم آبی و آب های زیر زمینی می شود. افزایش میزان نیتروژن در آب و خاک باعث بر هم خوردن تعادل طبیعی محیط های گیاهی و جانوری می شود. استفاده از سولفات آهن از لحاظ محیط زیستی سالم تر و کم خطر تر است.

کنترل رشد خزه

اگر خزه ها بخشی از چمن را در بر گیرند استفاده از این محصول باعث کنترل رشد ان ها می شود. این ماده نسبت به به افت کش و علف کش های سنتزی اسیب کمتری به محیط زیست می زند . تاثیر استفاده از کود های حاوی این ماده شاید تا 1 فصل باقی بماند و برای فصل بعد نیاز است که مجددا تمهیداتی اندیشیده شود. این تمهیدات شامل حذف دستی خزه ها، کاشت بهترین بذر چمن که با شرایط آب و هوایی منطقه سازگار باشد و جمن زنی مداوم می شود.

کاربرد دارویی

چین تا 80 درصد از نیاز بازار در گرید دارویی سولفات آهن را تامین می کند. این دارو کمک کننده افزایش آهن در خون به خصوص در هنگام بارداری و در درمان کم خونی های شدید می باشد. آهن یک ماده معدنی مهم برای بدن در جهت تولید سلول های خونی است و سلامت بدن را از این جهت تضمین می کند. قرص های آهن هنگامی که با معده خالی مصرف شود (به خصوص 1 الی 2 ساعت قبل از غذا) به شدت جذب بالایی برای بدن دارد. برای افرادی که از ناراحتی های معده رنج می برند استفاده به همراه غذا توصیه می شود.

فروس سولفات در دو فرم تولید می شود : مونو هیدرات و هپتاهیدرات . تفاوت این دو فرم در درجه خشک کردن آن هاست و همانگونه که می توان حدس زد فرم مونوهیدرات بیشتر خشک می شود .

فروس سولفات 7 آبه به عنوان عامل خنثی کننده محلول سیانید ، به عنوان عنصر ردیاب در کود و همچنین برای تولید رنگدانه های قرمز استفاده می شود.

 

 

منابع:

 • https://www.futuremarketinsights.com/reports/ferrous-sulfate-market
 • https://www.gardenhealth.com/westland-sulphate-iron-plant-food
 • https://echa.europa.eu/substance-information/-/substanceinfo/100.028.867
 • https://en.wikipedia.org/wiki/Iron(II)_sulfate
 • https://homeguides.sfgate.com/use-ferrous-sulfate-lawns-83484.html
 • https://www.webmd.com/drugs/2/drug-4127/ferrous-sulfate-oral/details
 • موسسه ی مبتکران شیمی

یک نظر برای «سولفات آهن | قیمت خرید فروش سولفات آهن»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *