سولفات آهن
سولفات آهن | قیمت خرید فروش سولفات آهنReviewed by 02177641136 on Oct 2Rating: 5.0

سولفات آهنجهت ثبت سفارش و اطلاع از قیمت ها با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

فروش سولفات آهن:

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور، طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

خرید سولفات آهن:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

 تلفن تماس:

021-77657131

021-77641136

021-77649244

.

کشور تولید کننده: ایران

بسته بندی: کیسه 25 کیلویی

شکل ظاهری: در گریدهای پودری ، کریستالی ، خشک و آبدار

 درصد خلوص: 17-19%

قیمت سولفات آهن :

 برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس آپ درارتباط باشید: 

     

             09198991006
             09198991007
             09198991008

 ارتباط با مسئول فنی:  با تلگرام   mbkchem@  درارتباط باشید. 

برگه آنالیز نمونه محصول

……سولفات آهن

سولفات آهن

 فروس سولفات شامل رنج وسیعی از نمک ها با فرمول FeSO4·xH2O می باشد که x  می تواند مقادیر مختلفی داشته باشد. نام های دیگر این ماده شامل موارد زیر می باشد.

  • FERROUS SULFATE
  • Iron(II) sulfateفرمول شیمیایی سولفات آهن
  • Iron sulfate
  • Iron(2+) sulfate
  • Ferrosulfate
  • Copperas
  • Iron sulphate
  • Ferrous sulfate anhydrous
  • Combiron

 

گونه ای از این ماده که هیدراته است برای کاربردهای پزشکی و در درمان کم خونی و هم چنین در کاربردهای صنعتی استفاده می شود. بر اساس لیست دارو های ضروری  سازمان بهداشت جهانی یا WHO این  ماده یکی از ضروری ترین دارو ها برای سلامتی است.

کاربردهای صنعتی

در صنعت ، این ماده به عنوان پیشران برای سایر ترکیبات آهن دار استفاده می شود. از انجایی که این ماده کاهنده بسیار قوی است،  برای کاهش کرومات در سیمان و کم کردن میزان درصد کروم (ترکیب سمی)  استفاده می شود. این ماده در صنایع نساجی برای تثبیت رنگ نیز به کار برده می شود. در گذشته از این ماده در صنایع چرم سازی و به عنوان جایگزین برای جوهر نیز استفاده می شده است. . این ماده به عنوان کود ، خوراک دام ، در کاتالیست ها ، مکمل های غذایی برای بدن ، محصولات مراقبت گیاهی ، پرکن ها ، خمیر مجسمه سازی ، چسب ها  و برای تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرد.

خواص فیزیکی و شیمیایی

فرمول شیمیاییFeSO4
وزن مولکولی908/151 گرم بر مول
نقطه ذوب70 درجه سانتی گراد
دانسیته84/2 گرم بر سانتی متر مکعب
شکل و رنگ ظاهریپودر خشک ، جامد کریستالی ، مایع (آبی)
انحلال پذیری در آبقابل حل

پودر سولفات آهنپالت سولفات آهنش

 

شکل ظاهری سولفات آهن و بسته بندی صنعتی محصول:

صنعت سولفات آهن

یک جایگزین برای این ماده ترکیبی از کلرید آهن و آلوم در حالت مایع می باشد که یک خطر بزرگ برای صنعت این ماده محسوب می شود. استفاده از این جایگزین برای این ماده می تواند حدود 150000 تن از سولفات آهن را کاهش دهد و صادرات و واردات این ماده را با مشکل مواجه کند. بازار این ماده می تواند با توجه به کاربردهای آن متغیر باشد .

استفاده از سولفات آهن در خاک (کاربری به عنوان کود)

آهن به عنوان کود برای گیاهان می تواند در فرم سولفات آهن یا کی لیت های آهن دار وارد خاک شود: سولفات آهنی که حاوی 20 % آهن  است. این نوع از کود برای اسپری کردن روی برگ گیاهان مورد استفاده قرار می گیرد و از نظر اقتصادی به صرفه است.

کی لیت های آهن

کی لیت ها ترکیباتی هستند که یون های فلزی مانند اهن را پایدار می کنند و از اکسید شدن و رسوب انها جلوگیری می کنند.

کی لیت های اهن شامل 3 ترکیب است:

1) یون های Fe3+

2) کمپلکس ها مانند EDTA ، DTPA ، EDDHA ، آمینو اسیدها ، اسیدهای هیومیک-فولویک ، سیترات

3) یون های سدیم یا امونیوم

 

چرا از ترکیبات آهن دار برای چمن استفاده می شود؟

فروس سولفات یا آهن سولفات یکی از فرم های آهن است که در کاربردهای گیاهی استفاده می شود. محصولات آهنی به سبز بودن چمن بدون آنکه رشد ان را بیش از حد زیاد کند  کمک می کند. این ماده هم چنین کمک می کند بدون اینکه نیاز به استفاده از کود های نیتروژنی باشد چمن ظاهر زیبایی نیز  داشته باشد .  هم چنین از این ماده برای کاهش ph  خاک هایی که بسیار قلیایی هستند برای کنترل ازدیاد علف های خودرو  و سلامت چمن استفاده می شود.

 

سولفات آهن

 

تست خاک

قبل از اضافه کردن هر گونه مواد شیمیایی به خاک باید تست صورت گیرد. این آزمایش پیش از استفاده از این مواد شیمیایی برای تمام محدوده خاک برای تعیین دقیق ph  و تعیین محتوای مواد آلی صورت می گیرد. زیرا استفاده از دوز غیر بهینه از ترکیبات اهن دار باعث زرد شدن برگ گیاهان یا کلروز می شود و رشد چمن را  با مشکل مواجه می کند. در خاک های قلیایی با ph  بالاتر از 7 آهن به ذرات خاک متصل شده و برای جذب در ریشه گیاه غیر قابل دسترس می شود. کاهش ph خاک تا شرایط اسیدی به آزاد سازی آن کمک می کند و رشد چمن را بهبود می بخشد.

اسیدی کرن خاک

سولفات آهن در حدود 19 % آهن وسولفور اکسید شده می باشد . هنگامی که به عنوان تیماری برای خاک استفاده می شود باعث شکست مواد معدنی   توسط میکروب های درون خاک می شود. این کار باعث آزاد سازی سولفور و آهن می شود که برای رشد و فوتو سنتز گیاه ، تولید کلروفیل و ساخت آنزیم های ضروری و پروتیین ها  ضروری است. در طول فرآیند تبدیل مقادیر کمی از سولفور به عنوان سولفوریک اسید به خاک تزریق می شود . این کار برای خاک های قلیایی بسیار مفید است زیرا که در طی این پروسه ph  خاک کاهش می یابد.

کود های مناسب برای چمن

بسیاری از کود های مناسب برای رشد چمن حاوی نیتروژن هستند که عوارضی را برای خاک در پی دارند. استفاده بیش از حد بهینه از کود های نیتروژن دار باعث ایجاد بیماری برای گیاهیان و به وجود آمدن افت می شود. هم چنین نیتروژن به راحتی با آب باران یا آبیاری از خاک خارج می شود و وارد سیستم آبی و آب های زیر زمینی می شود. افزایش میزان نیتروژن در آب و خاک باعث بر هم خوردن تعادل طبیعی محیط های گیاهی و جانوری می شود. استفاده از سولفات آهن از لحاظ محیط زیستی سالم تر و کم خطر تر است.

کنترل رشد خزه

اگر خزه ها بخشی از چمن را در بر گیرند استفاده از سولفات آهن باعث کنترل رشد ان ها می شود. این ماده نسبته به افت کش و علف کش های سنتزی اسیب کمتری به محیط زیست می زند . تاثیر استفاده از کود های حاوی این ماده شاید تا 1 فصل باقی بماند و برای فصل بعد نیاز است که مجددا تمهیداتی اندیشیده شود. این تمهیدات شامل حذف دستی خزه ها، کاشت بهترین بذر چمن که با شرایط آب و هوایی منطقه سازگار باشد و جمن زنی مداوم می شود.

کاربرد دارویی

چین تا 80 درصد از نیاز بازار در گرید دارویی این ماده را تامین می کند. این دارو کمک کننده افزایش آهن در خون به خصوص در هنگام بارداری و در درمان کم خونی های شدید می باشد. آهن یک ماده معدنی مهم برای بدن در جهت تولید سلول های خونی است و سلامت بدن را از این جهت تضمین می کند. قرص های آهن هنگامی که با معده خالی مصرف شود (به خصوص 1 الی 2 ساعت قبل از غذا) به شدت جذب بالایی برای بدن دارد. برای افرادی که از ناراحتی های معده رنج می برند استفاده به همراه غذا توصیه می شود.

مشخصات فیزیکی و شیمیایی

سولفات آهن یا فریک سولفات ترکیبی شیمیایی با فرمول  Fe2(SO4)3  ووزن مولکولی 399/87 گرم بر مول ؛ به شکل نمک های بلوری زرد رنگ که در دمای اتاق در آب محلول است. نام متداول این ماده زاج زرد یا زاج شتردندان می­باشد.

تولید

میکاسایات (Mikasaite) نام فرم معدنی (کانی شناسی) این ترکیب است که مخلوطی از سولفات آلومینیوم – آهن با فرمول شیمیایی [3(2-Fe3+, Al3+)2(SO4)] می باشد.

این ماده در مقیاس وسیع در اثر واکنش سولفوریک اسید؛ محلول گرم اسید سولفوریک و درحضور ماده اکسید کننده مثل اسید نیتریک یا هیدروژن پروکساید  طی واکنش زیر تولید می­شود.

2FeSO4 + H2SO4 + H2O2 → Fe2(SO4)3 + 2H2O

منابع:

 

یک نظر برای «سولفات آهن | قیمت خرید فروش سولفات آهن»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *