سولفات منیزیم (Magnesium sulfate)Reviewed by Roka on Oct 2Rating:

  کشور تولید کننده: ایران / چین

  بسته بندی: کیسه 25 کیلویی

  درصد خلوص: 99% 

$ قیمت سولفات منیزیم : برای آگاهی از قیمت با کارشناسان  فروش ما  در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ درارتباط باشید:
      
09198991006
             09198991007
             09198991008

 ارتباط با مسئول فنی:  با تلگرام   mbkchem@  درارتباط باشید. 

سولفات منیزیم:

سولفات منیزیم یک ترکیب معدنی است که ترکیب شیمیایی آن شامل منیزیم ، سولفور و اکسیژن است . فرمول شیمیایی آن MgSO4 است . سولفات منیزیم در آب به راحتی حل می شود . شکل ظاهری ان به صورت کریستال بی رنگ و بی بو است . منیزیم سولفات بدون آب به عنوان عامل خشک کن  به کار می رود. شکل بدون آب خاصیت نم گیری دارد به طوریکه به راحتی رطوبت هوا را جذب میکند. وبنابراین اندازه گیری وزن دقیق آن مشکل است منیزیم سولفات عمدتا به شکل های 7 آبه و یک آبه  یافت  می شود که شکل 7 آبه آن معمولا به نام نمک Epsom(اپسوم) گفته می شود. شکل آب تبلوردار منیزیم سولفات برای تهیه محلول آن  ترجیح داده می شود . (برای مثال برای تهیه محلول منیزیم سولفات برای کاربد دارویی ازسولفات منیزیم آبدار استفاده میکنیم )

روش تولید: 

سولفات منیزیم دارای 7 مولکول آب تبلور را میتوان با واکنش سولفوریک اسید  با منیزیم کربنات یا منیزیم اکسید  که از نوع واکنش خنثی شدن می باشد تهیه کرد. اما معمولا به صورت مستقیم از منابع طبیعی به دست می آید.سولفات منیزیم بدون آب تبلور فقط با  دهیدراته کردن(بی آب کردن) سولفات منیزیم آبدار به دست می آید.

کاربرد های سولفات منیزیم

دارویی: 

عنصر منیزیم یکی از عناصر مهم برای سلامتی بدن انسان است .از منیزیم سولفات  برای تامین منیزیم بدن استفاده می شود .از جمله برای  درمان کمبود منیزیم خون ، تشنج و بیهوشی در زنان  بادرار و…. استفاده می شود.

کشاورزی:

از سولفات منیزیم برای افزایش و جبران کمبود  منیزیم و سولفورخاک استفاده می شود. منیزیم یکی از عناصر ضروری در مولکول های کلروفیل موجود در بخش های سبز گیاه که انرژی نورانی خورشید را به انرژی شیمیایی طی فرآیند فتوسنتز تبدیل می کند و عنصر سولفور یکی دیگر از عناصر مهم برای تغذیه گیاه محسوب می شود. این ماده اغلب در گیاهان گلدانی یا محصولات زراعی که به منیزم زیادی احتیاج دارند مثل : سیب زمینی ، گل رز، گوجه فرنگی، درخت  لیمو ، هویج و فلفل به عنوان کود استفاده می شود . مزیت سولفات منیزیم  نسبت به نمک های دیگر منیزیم مانند دولومیت حلالیت بالای ان است که به کشاورز اجازه میدهد کود را مستقیم روی برگ ها بپاشد وگیاه ان را از طریق برگ ها جذب کند.

سایر

سولفات منیزیم به عنوان یک ماده خشک کننده در سنتز آلی مورد استفاده قرار میگیرد.

در حمام های نمک استفاده از این ماده موجب تسکین درد پا میگردد. در آکواریوم های دریایی برای فرآیند کلسیفیکاسیون مورد استفاده قرار می گیرد.

منیزیم سولفات به منظور تولید کوپرسولفات نیز طی واکنش زیر کاربرد دارد.

Cu + MgSO4 + 2H2O → H2 + CuSO4 + Mg(OH)2

 

فروش سولفات منیزیم:

شرکت مبتکران شیمی فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی سولفات منیزیم را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به مشتریان ارائه می کند برای خرید سولفات منیزیم  با شماره های زیر تماس بگیرید:
77657131 021                      021-77641136
 021-77649244                021-77641217
                   

مطالب مرتبط:
جدول بیشترین طعم دهنده هایی که در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرند

تشدید کننده های طعم چه کاری می کنند؟

یک نظر برای «سولفات منیزیم (Magnesium sulfate)»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *