مونو اتانول آمین(Monoethanolamine)Reviewed by Roka on Oct 2Rating:

  کشور تولید کننده: ایران- پتروشیمی شازند

  بسته بندی: بشکه 230 کیلویی

  درصد خلوص: 99%

$ قیمت مونواتانول آمین : برای آگاهی از قیمت با کارشناسان  فروش ما  در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ درارتباط باشید:
      
09198991006
             09198991007
             09198991008

 ارتباط با مسئول فنی:  با تلگرام   mbkchem@  درارتباط باشید. 

   آنالیز مونواتانول آمین

چگونه اتانول آمین ها را از یکدیگر تشخیص بدهیم؟

 کامل ترین کاربرد های مونو اتانول آمین

 معرفی

خانواده اتانول آمین ها شامل مونواتانول آمین، دی اتانول آمین و تری اتانول آمین است که طیف وسیعی کاربرد دارند. این مواد شیمیایی ویژگی های الکل ها و آمین ها را با هم دارند به همین دلیل ظرفیت انجام واکنش شیمیایی با هر دو گروه را دارند

به عنوان یک آمین آلکیل های واسطه هستند و برای تشکیل نمک ها و صابون ها با اسید ها وارد واکنش می­شوند و به عنوان یک الکل ،آبدوست هستند و میتوانند استریزه شوند.

به طور کلی اتانول آمین ها در فرآیند شیرین کردن گاز، به عنوان روان کننده و شوینده، همچنین در صنایع دارویی و کشاورزی مورد استفاده قرار می­گیرد.

تولید

ترکیب  اتیلن اکساید و آمونیاک طبق  واکنش زیرمنجر به تولید مونو اتانول آمین می­گردد:

C2H4O + NH3 → H2NCH2CH2OH

سالانه 300 میلیون کیلوگرم اتانول آمین طی این واکنش ها تولید می­شود.

جدول زیر برخی مشخصات شیمیایی این سه ترکیب را نشان می­دهد.

نام

فرمول شیمیایی

وزن مولکولی

حلالیت در آب

نقطه جوش(سلسیوس)

نقطه انجماد(سلسیوس)

کشش  سطحی (d)

مونواتانول آمین

H2NCH2CH2OH

61/08

کامل

170/4

10/5

48/3

دی اتانول آمین

HN(CH2CH2OH)2

105/14

کامل

268

28

48/5

تری اتانول آمین

N(CH2CH2OH)2

149/14

کامل

335

21/6

48/9

کاربردها

1 ) شیرین کردن گاز(GAS SWEETENING)

مونو اتانول آمین و دی اتانول آمین با کربن دی اکسید دردمای  محیط ترکیب می­شوند و وقتی در معرض دمای بالا قرار می­گیرند تولید گاز اسید و آمین (به منظور استفاده مجدد در این واکنش) تولید می­کنند. متانول آمین در جریان سنتز گاز به منظور تصفیه گاز مورد استفاده قرار می­گیرد و آمونیاک، هیدروژن و کربن مونواکسید تشکیل می­شود. کربن دی اکسید اولین آلاینده ای است که طی این فرایند حذف می­شود. طی واکنش های بعدی، توسط دی متانول آمین در تصفیه طبیعی گاز در پالایشگاه کربن دی اکسید و هیدروژن سولفید آلاینده هایی هستند که حذف می­شوند.

2) نساجی

اتانول آمین ها درفرآیند نساجی به عنوان واکنش حد واسط برای آماده سازی روکش های نخی بادوام و نرم کننده ها کاربرد دارد. صابون های آمینی به دلیل مقدار کم آلکالین  به عنوان ماده پاک کننده ابریشم و پشم مورد استفاده قرار می­گیرند. دی اتانول آمین و تری اتانول آمین در ساخت رنگ مصنوع ابریشمی نیز به کار می­روند.

3) خشک شویی

اتانول آمین ها به علت خاصیت آبدوستی در خشک شویی کاربرد عمده ای دارند. نمک های اتانول آمین به علت خواص ضد الکتریسیته و ضد زنگ در زمینه نرم کنندگی منسوجات نیز کاربرد دارند.

4) فلز کاری

محصولات تجزیه / اضافه کردن اسید عوامل اصلی خوردگی سطح فلزات به خصوص در حضور رطوبت هستند. اتانول آمین ها اغلب به عنوان خنثی کننده اجزای اسیدی در اسپری های روان کننده به منظور جلوگیری از خوردگی به کار می­رود.

5) مواد آرایشی و بهداشتی

اسیدهای چرب با اتانول آمین خنثی می­شوند. به خصوص تری اتانول آمین برای اوملسیون های روغن در آب امولسی فایرهای بسیار مناسبی هستند. دی اتانول آمین جز مواد معمول تشکیل دهنده شامپو و لوازم آرایشی هستند که موجب ساختارکرمی و کف کردن این مواد می­شوند. کوکو آمید دی اتانول آمین یا روغن نارگیل مورد استفاده در شوینده ها یکی از مشتقات دی اتانول آمین است. دی اتانول آمین ماده اولیه در تولید مورفولین نیز می­باشد.

جدول زیر به اختصار نقش هر یک از سه ماده(مونو،دی و تری اتانول آمین) را در صنایع مختلف نشان می­دهد.

صنایع

MEA

DEA

TEA تجاری

TEA %99

تولید چسب

  

       √  

 

کشاورزی

 

 

پتروشیمی

جوشکاری

 

لاستیک

  

 

عکاسی

 

 

بتن

   

سیمان

  

تری اتانول آمین تجاری شامل 15 درصد دی اتانول آمین است

  ایمنی

دی اتانول آمین ها تحریک کننده پوستی است. البته تحقیقات نشان داده استنشاق این ماده در موش ها موجب اختلالات کبد و کلیه می­شوند. ممکن است دی اتانول آمین به نیتروزآمین تبدیل شود که ماده ای بسیار سرطان زا است.

 

قیمت مونو اتانول آمین :

موسسه مبتکران شیمی فعال در تامین مواد شیمیایی و ارائه کننده با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت مونو اتانول آمین به مشتریان خود عرضه میکند.

خرید مونو اتانول آمین:

موسسه مبتکران شیمی مفتخر است که توانسته سهم کوچکی در چرخه تامین کالای مورد نیاز تولیدکنندگان عزیز داشته باشد و شما را در زمینه خرید مونو اتانول آمین مورد نظرتان یاری نماید

فروش مونو اتانول آمین:

موسسه مبتکران شیمی فعال در زمینه فروش مونو اتانول آمین  را با بهترین کیفیت و بهترین قیمت به مشتریان ارائه می کند برای آگاهی از آخرین قیمت مونو اتانول آمین با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید:

021-77641136

021-77649244                               

021-77641217

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *