مونو اتانول آمین
مونو اتانول آمین | قیمت خرید فروش مونو اتانول آمینReviewed by 02177641136 on Oct 2Rating: 5.0

فروش مونو اتانول آمین شازند و یا خرید مونو اتانول آمین شازند . جهت ثبت سفارش با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

فروش مونو اتانول آمین:

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

خرید مونو اتانول آمین:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

 تلفن تماس:

021-77657131

021-77641136

021-77649244

021-77641217

.

کشور تولید کننده: ایران – مونو اتانول آمین شازند

خرید مواد شیمیایی بسته بندی: بشکه 230 کیلویی

خرید مواد شیمیایی درصد خلوص : 99%

قیمت مونو اتانول آمین:

 برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید:
     
09198991006

           09198991007
           09198991008

ارتباط با مسئول فنی: با تلگرام mbkchem@ درارتباط باشید. 

 

برگه آنالیز 

مونواتانول آمین چیست؟

مونواتانول آمین (Monoethanolamine) مایعی ویسکوز، آبدوست، بی رنگ و دارای بویی آمونیاک مانند است. فرمول شیمیایی این ترکیب که به آن MEA نیز گفته می شود به صورت H2NCH2CH2OH  است. این ماده به صورت گسترده در بافت های طبیعی زنده یافت می شود و همچنین یکی از اجزای لسیتین است. از این ترکیب شیمیایی برای ساخت سورفکتانت، شناساگر فلوئومتریک و برای حذف CO2 و H2O از گاز طبیعی و گازهای دیگر، استفاده می شود.

MEA در آب، بنزن، اتر و کربن تتراکلرید قابل حل است (ازاین مواد می توان به عنوان حلال Monoethanolamine استفاده کرد). همچنین MEA با متانول، استون و گلیسیرین قابل امتزاج است.

این ماده به عنوان خوراک اولیه برای ساخت مواد شوینده، امولسیفایرها، واکس، دارو، مواد ضد خوردگی و ترکیبات شیمیایی کاربرد دارد.

در جدول زیر مشخصات Monoethanolamine نشان داده شده است:

 

فرمول شیمیایی

وزن مولکولی

حلالیت در آب

نقطه جوش (C)

نقطه انجماد (C)

کشش  سطحی (d)

H2NCH2CH2OH

61/08

کامل

170/4

10/5

48/3

تولید 

MEA را در مقیاس صنعتی از طریق واکنش اتیلن اکساید همراه با آمونیاک اضافی تولید می کنند. این اضافه بودن مقدار آمونیاک در برخی از موارد قابل توجه است.

C2H4O + NH3 → H2NCH2CH2OH

واکنش اتیلن اکساید با آمونیاک به کندی انجام می شود، برای تسریع واکنش به آن آب اضافه می کنند. در فرآیندهای بدون حضور آب از یک راکتور کاتالسیتی بستر ثابت با حضور رزین های تبادلگر یونی یا زئولیت و خاک رس، استفاده می شود.

تمام این فرآیند در فاز مایع انجام می شود و فشار در راکتور به اندازه کافی بالاست تا از بخار شدن اکسید اتیلن و آمونیاک در دمای واکنش، جلوگیری کند.

واکنش به نحوی است که در آن علاوه بر تولید مونو ، دی اتانول آمین و تری اتانول آمین نیز تولید می شوند (برای تولید دو ماده مذکور از همین واکنش استفاده می شود). در تولیدات جهانی معمولا میزان تولید MEA در حدود 50%، دی اتانول آمین 30- 35% و تری اتانول آمین 15-20% می باشد. در شکل زیر شمایی ساده از روند تولید این ماده نشان داده شده است. 

 

مونو اتانول آمین

  کاربردها

 

سورفکتانت

 از این ماده به صورت گسترده به عنوان ماده اولیه برای تولید سورفکتانت ها استفاده می شود که در تولید مواد شوینده، مواد شیمیایی چرم و نساجی و امولسیفایرها کاربرد دارد. کاربردهای MEA در ساخت سورفکتانت، از تولید روغن های حفاری تا تولید صابون های دارویی و مواد بهداشتی با کیفیت، گسترده است.

 

تصفیه گاز

این ترکیب شیمیایی در واکنش با اسیدها تولید نمک میکند، و همچنین گروه کربوکسیلی موجود می تواند باعث تشکیل استر شود. هنگامی که این ترکیب با اسیدهای ارگانیک واکنش می دهد، همواره تشکیل نمک بر تشکیل استر ارجحیت دارد. در واکنش با اسیدهای ضعیف همانند CO2 و H2S، نمک های غیر پایدار در محلول های آبی تشکیل می شوند. این نحوه عملکرد اساس استفاده از این ماده برای حذف گازهای CO2 و H2S و از گاز طبیعی، گاز پالایش و گاز سنتز است.

 

سیمان

این ترکیب را به سیمان جهت افزایش استحکام، کاهش زمان خشک شدن و محافظت در برابر آثار انجماد، اضافه می کنند.

 

سیالات فلزکاری

سیالات فلز کاری به سیالاتی اطلاق می شود که در خنک کردن، روان کردن و جلوگیری از خوردگی فلزات مورد استفاده در ماشین ها و تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرند. از مونو اتانول آمین برای خنثی کردن اجزای اسیدی در روان کننده ها، جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی و همچنین در مهارکننده های اختصاصی خوردگی، استفاده می شود.

 

محصولات آرایشی – بهداشتی

برای تولید صابون های پایه –اتانول آمینی که در تهیه  لوسیون های دست استفاده می شوند. در کرم های زیبایی، کرم های پاک کننده، کرم های اصلاح، شامپو و غیره از این ماده استفاده فراوان می شود.

 

صنعت داروسازی 

به عنوان ماده خام در تولید برخی از داروها مورد استفاده قرار می گیرد.

 

جوهر پرینت

برای کنترل pH در تهیه جوهر و صنایع رنگرزی و نساجی کاربرد دارد. 

  msds 

تماس با پوست و چشم

با توجه به این نکته که این ماده در دسته مواد خورنده برای پوست قرار دارد، در تماس بلند مدت با پوست و جذب مقادیر زیاد آن از طریق پوست می تواند باعث آسیب شود. تماس طولانی با این ماده می تواند بر روی کلیه و کبد اثرات نامطلوبی داشته باشد.

بر طبق تحقیقات انجام شده نشانه هایی از ایجاد حساسیت این ماده بر روی حیوانات و انسان مشاهده نشده است.

 

استنشاق

استنشاق بخارات این ترکیب شیمیایی می تواند موجب تحریک سیستم تنفسی شود.

 

بلع 

خوردن این ماده می تواند باعث تحریک دستگاه گوارشی و سوختن شیمیایی دهان، گلو، مری و معده شود.

 

تولید نیتروزآمین ها

بدلیل اینکه MEA یک آمین ابتدایی است، با عامل های تشکیل نیتروز (مانند نیتریت) واکنش نمیدهد و نیتروزی تولید نمی شود. نیتروزها جزو مواد عامل سرطان محسوب می شوند.

 

منابع

Frauenkron, M., Melder, J. P., Ruider, G., Rossbacher, R., & Höke, H. (2000). Ethanolamines and propanolamines. Ullmann’s Encyclopedia of Industrial Chemistry.

DOW., Product Safety Assesment., DOW Monoethanolamine (2015).

Monoethanolamine. (n.d.). Retrieved January 5, 2019, from https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/Ethanolamine

 

 کامل ترین کاربرد های MEA

چگونه اتانول آمین ها را از یکدیگر تشخیص بدهیم؟

2 نظر برای «مونو اتانول آمین | قیمت خرید فروش مونو اتانول آمین»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *