مونو اتانول آمین

 مونو اتانول آمین ترکیبی مهم در ساخت بسیاری از مواد است در ادامه با خواص MEA شازند ، قیمت ، نحوه خرید و فروش ، روش تولید و سایر موارد مربوط به این محصول شرح داده شده است . جهت ثبت سفارش و اطلاع از قیمت ها با مشاوران ما در موسسه ی مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

خرید مونو اتانول آمین شازند با بهترین قیمت :

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش در ارتباط باشید. محصول خریداری شده کاملا منطبق بر آنالیز ارائه شده بوده و در سریعترین زمان به سراسر ایران ارسال می شود. 

تماس با تلفن تلفن تماس :

021-74926

021-77657131

021-77641136

کشور تولید کننده: ایران – شازند

بسته بندی: بشکه 230 کیلویی

درصد خلوص : 99%

قیمت مونو اتانول آمین :

 برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید:
تماس با واتساپ  09198991007

برگه آنالیز نمونه محصول و مشخصات محصول

.

آنالیز مونو اتانول آمین

.

مونو اتانول آمین چیست ؟

در جدول زیر مشخصات MEA نشان داده شده است:

فرمول شیمیاییC2H7NO
جرم مولکولی61/08
حلالیت در آبکامل
دانسیته (@ 20C)1.016 gr/cm3
نقطه جوش (C)170°C
نقطه انجماد (C)10/5°C
کشش  سطحی (d)48/3
حلالیتحلالیت این ماده بسیار بالاست به گونه ای که در آب به راحتی حل می شود.

ساختار شیمیایی این ماده را در شکل زیر می توانید ببینید:

ساختار مولکولی مونو اتانول آمین

تولید

مونو اتانول آمین را در مقیاس صنعتی از طریق واکنش اتیلن اکساید همراه با آمونیاک اضافی تولید می کنند. این اضافه بودن مقدار آمونیاک در برخی از موارد قابل توجه است.

C2H4O + NH3 → H2NCH2CH2OH

واکنش به نحوی است که در آن علاوه بر تولید مونو ، DEA و TEA نیز تولید می شوند (برای تولید دو ماده مذکور از همین واکنش استفاده می شود). در تولیدات جهانی معمولا میزان تولید MEA در حدود 50%، DEA 30- 35% و TEA 15-20% می باشد. در شکل زیر شمایی ساده از روند تولید این ماده نشان داده شده است. در ایران پتروشمی شازند تولید کننده این محصول مهم است. 

فرآیند تولید مونو اتانول آمین

کاربرد مونو اتانول آمین

 • سورفکتانت

از این ماده به صورت گسترده به عنوان ماده اولیه برای تولید سورفکتانت ها استفاده می شود که در تولید مواد شوینده، مواد شیمیایی چرم و نساجی و امولسیفایرها کاربرد دارد. کاربردهای این ماده، در ساخت سورفکتانت، از تولید روغن های حفاری تا تولید صابون های دارویی و مواد بهداشتی با کیفیت، گسترده است.

دی و مونو جز مواد اصلی سازنده ی Cocamide MEA می باشند. این ماده جزو مواد اصلی فرمولاسیون سازنده ی صابون های مایع ، شامپو ها و فوم ها می باشد.

 • تصفیه گاز

MEA شیمیایی در واکنش با اسیدها تولید نمک میکند، و همچنین گروه کربوکسیلی موجود می تواند باعث تشکیل استر شود. هنگامی که این ترکیب با اسیدهای ارگانیک واکنش می دهد، همواره تشکیل نمک بر تشکیل استر ارجحیت دارد. در واکنش با اسید های ضعیف همانند CO2 و H2S، نمک های غیر پایدار در محلول های آبی تشکیل می شوند. این نحوه عملکرد اساس استفاده از این ماده برای حذف گاز های CO2 و H2S و از گاز طبیعی، گاز پالایش و گاز سنتز است.

 • فرآیند حذف کربن دی اکسید

شستشو با آمین از روش های مفید در فرآیند حذف کربن دی اکسید است. محلول آبی مونو اتانول آمین حلالی قابل قبول برای این فرآیند است و خواص زیر را دارد:

 • سرعت واکنش قابل قبول با کربن دی اکسید
 • گرمای جذب بالا
 • هزینه کم
 • خواص فیزیکی و شیمیایی مناسب و مشخص
 • سیمان

این ترکیب را به سیمان جهت افزایش استحکام، کاهش زمان خشک شدن و محافظت در برابر آثار انجماد، اضافه می کنند.

 • سیالات فلزکاری

سیالات فلز کاری به سیالاتی اطلاق می شود که در خنک کردن، روان کردن و جلوگیری از خوردگی فلزات مورد استفاده در ماشین ها و تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرند. از این ماده برای خنثی کردن اجزای اسیدی در روان کننده ها، جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی و همچنین در مهارکننده های اختصاصی خوردگی، استفاده می شود.

 • MEA در محصولات آرایشی – بهداشتی

به طور کلی این مواد در بسیاری از محصولات مصرفی مانند لوازم آرایشی ، محصولات مراقبت شخصی و محصولات تمیز کننده خانگی وجود دارند.

این مواد می توانند به عنوان امولسیفایر موجب کاهش کشش سطحی و مخلوط نمودن مواد محلول در آب و مواد محلول در روغن با یکدیگر شوند. تنظیم pH نیز با این مواد امکان پذیر خواهد بود. قابلیت تنظیم کنندگی pH آمین ها به دلیل دهندگی الکترون در محیط قلیایی ، و خاصیت گیرندگی الکترون در محیط اسیدی می باشد.

با اینکه این ماده در مواد آرایشی و بهداشتی اغلب یه عنوان سورفکتانت مورد استفاده قرار می گیرد. اما بعضی از مشتقات آن مانند مونو اتانول آمین بنزوات و سالیسیلات به عنوان مواد نگهدارنده عمل می نمایند و نقشی به عنوان سورفکتانت ندارند.

MEA سالیسیلات در اغلب ضد آفتاب ها موجود می باشد و طبق بررسی های انجام گرفته توسط CIR ، سلامت استفاده از آن در این قبیل محصولات مورد تایید قرار گرفته است و استفاده از آن ها به طور روزانه برای محافظت از آفتاب بلامانع گزارش شده است.

کاربرد مونو اتانول آمین در شوینده ها

 • صنعت داروسازی 

به عنوان ماده خام در تولید برخی از داروها مورد استفاده قرار می گیرد.

 • ساخت شوینده ها

این ماده در تهیه ی شوینده هایی با قدرت تمیز کنندگی بالا مورد استفاده قرار می گیرد. اتانول آمین ها می توانند شرایط قلیایی که برای تمیز سازی آلاینده ها بسیار ضروری می باشد را فراهم نمایند. ترکیبات فوق موجب خنثی سازی اسید های چرب موجود در آلاینده ها و روغن ها می گردند و سبب جلوگیری از تشکیل مجدد این الاینده ها بر روی سطح در حین فرایند شست و شو می شوند. این اثر برای محصولات شوینده ای بر پایه ی سورفکتانت های آنیونی، غیر یونی ، آنیونی/غیر یونی برای سطوح پنبه ای، پارچه های پلی استری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 • پرداخت چوب

این ماده در فرمولاسیون نگهدارنده های چوب به وفور استفاده می شود و موجب افزایش طول عمر آن ها می گردد.

MEA در هر دو فرمولاسیون مس قلیایی چهارتایی (ACQ) و مس آزول که در پرداخت کردن چوب به منظور افزایش مقاومت چوب در برابر آفت و فرسایش به کار گرفته می شوند ، استفاده می شود . هر دو این ترکیبات جایگزین های عاری از آرسنیک برای فرمولاسیون فسخ شده CCA هستند .

 • جوهر پرینت

برای کنترل pH در تهیه جوهر و صنایع رنگرزی و نساجی کاربرد دارد. 

 • فرآیندهای تکمیلی نساجی

فرآیند های تکمیلی نساجی عموما به دسته فرآیندهایی گفته می شود که پس از رنگرزی بر روی الیاف انجام می گیرند . در ادامه با کاربردهای MEA در این حوزه آشنا خواهیم شد :

 • به عنوان ماده واسطه در فرآیند آماده سازی الیاف و نرم کننده ها
 • هنگامی که در ساختار صابون استفاده شود ، به دلیل قلیایت پایینی که دارد برای تمیز کردن پشم و ابریشم بسیار مناسب است
 • به دلیل دارا بودن خاصیت جذب آب در تولید خمیرهای چاپ به کار گرفته می شود
 • روان کننده های نساجی اغلب از ترکیب نمک های اتانول آمین ها تشکیل شده اند تا از خواص ضد خوردگی و ضد استاتیکی آن ها استفاده شود. نمک های این ترکیب به صورت مونو یا دی فسفات ها ، سولفونات ها و سولفات ها اجزای معمول تشکیل دهنده ی این روان کننده ها هستند

msds مونو اتانول آمین

تماس با پوست و چشم

با توجه به این نکته که این ماده در دسته مواد خورنده برای پوست قرار دارد، در تماس بلند مدت با پوست و جذب مقادیر زیاد آن از طریق پوست می تواند باعث آسیب شود. تماس طولانی با این ماده می تواند بر روی کلیه و کبد اثرات نامطلوبی داشته باشد.

بر طبق تحقیقات انجام شده نشانه هایی از ایجاد حساسیت بر روی حیوانات و انسان مشاهده نشده است.

استنشاق

استنشاق بخارات این ترکیب شیمیایی می تواند موجب تحریک سیستم تنفسی شود.

بلع 

خوردن ترکیب فوق می تواند باعث تحریک دستگاه گوارشی و سوختن شیمیایی دهان، گلو، مری و معده شود.

MSDS مونو اتانول آمین

مخاطرات زیست محیطی

اگر ماده بر روی زمین ریخته شود، بایستی آن را در مسیر فاضلاب یا در یک فضای محصور قرار داد. به منظور دفن این ماده با استفاده از ماسه، خاک یا دیگر مواد اقدام کنید. همچنین مایع ریخته شده را می توان جمع­ آوری نمود و در ظروف مناسب ریخت و بر روی آن برچسب مخصوص زد.

این ماده زیست تخریب پذیر است؛ چرا که به راحتی در آب حل می شود و نیز قابلیت واکنش پذیری بالایی دارد. همچنین، سمیت این ماده برای موجودات آبزی بسیار ناچیز است.

شرایط حمل و نقل و نگهداری

مسلم است که بایستی ظرف محتوی ماده مورد نظر را قبل از حمل و نقل به منظور وجود نشتی مورد بررسی قرار داد. بهتر است ظرفی که برای حمل و نقل این ماده استفاده می شود، کوچک باشد و وسایل نقلیه محصول مقاومت بالایی در برابر خوردگی داشته باشد.

بازار جهانی خرید و فروش MEA

بازار جهانی این ماده شدیدا تحت تاثیر از کشور آمریکاست به گونه ای که این کشور به تنهایی نصفی از بازار این ماده را به خود اختصاص می دهد. پس از آمریکا کشورهای اروپای غربی و آسیا پاسفیک بیشترین سهم بازار را به خود اختصاص می دهند. در حال حاضر بیش از یک چهارم مونواتانول آمین جهان صرف تولید محصولات صنعت متالوژی می شود.

فروش مونو اتانول آمین با بهترین کیفیت و قیمت :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید مواد شیمیایی می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

5/5 (2 Reviews)

2 نظر برای «مونو اتانول آمین | خرید مونو اتانول آمین»

 • savehchem می‌گوید:

  سلام ممنون از اطلاعات خوبتون، فقط کاش قیمت رو هم بنویسین توی سایت

  • مبتکران می‌گوید:

   سلام ممنون از لطفتون، قیمت های به روز رو می تونین از واحد فروش بپرسین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *