بنزوتیازول

بنزوتیازول چیست؟ بنزوتیازول (Benzothiazole) با نام تجاری MBT ترکیبی آروماتیک و چند حلقه ای است. با فرمول شیمیایی C7H5NS به شکل بیرنگ، کمی چسبناک با بوی نامطبوع و مزه تلخ است. کاربرد اصلی بنزوتیازول در تولید لاستیک به عنوان شتاب دهنده در دمای بالا است. همچنین به عنوان عامل مهار کننده خوردگی کاربرد دارد.

خرید:

شما می توانید برای اطلاع از قیمت ها و فروش و خرید بنزوتیازول با ما در مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

اطلاعات محصول

  کشور تولید کننده: چین

  بسته بندی: کیسه 25 کیلویی

  درصد خلوص: 99% 

CAS NO: 95-16-9

آنالیز محصول انالیز محصول HEDP

قیمت خرید بنزوتیازول: برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

ویژگی های فیزیکی شیمیایی

بنزوتیازول در واقع تیازولی است که فاقد حلقه بنزن باشد. این مرکاپتوبنزوتیازول Benzothiazolyl mercaptan در اثر حرارت دهی به آنیلین، سولفور و کربن دی سولفید نیز حاصل می ­شود.

فرمول شیمیایی C7H5NS2 
نام تجاری MBT 
 وزن مولکولی  167/25g/mol 
ویژگی های ظاهری زرد کم رنگ و با بوی نامطبوع و طعم تلخ

.ساختار و تولید

وقتی 2 آمینو بنزو تیازول با اسید کلرید ترکیب می­ شود بنزوتیازول طبق واکنش زیر حاصل می­ شود:

C6H4(NH2)SH + RC(O)Cl → C6H4(NH)SCR + HCl + H2O

. کاربرد

بنزوتیازول در تولید لاستیک کاربرد دارد (به عنوان سر شیشه و سر پستانک نوزادان، دستکش و …). استفاده این ماده علاوه بر صنعت در مصارف خانگی همچون تولید شلنگ، دستکش، بالش و تشک، ظروف آشپزخانه و… نیز  اهمیت دارد. استفاده اولیه این ماده در تولید لاستیک به عنوان شتاب دهنده تولید لاستیک در دمای بالا و غیر فرار است، در طی این فرآیند که ولکانیزاسیون (Vulcanisation) نام دارد از لاستیک طبیعی برای تولید سایر مصنوعات لاستیکی استفاده می­شود.هم چنین این ماده واسطه تولید سایر شتاب دهنده ها نیز هست. از دیگر موارد استفاده این ماده در تولید قارچکش هاست. این ماده به عنوان عامل مهار خوردگی نیز کاربرد دارد.

البته باید این نکته را در نظر داشت که لاستیک هایی که در تولید پوشش نوشیدنی ها و خوراکی ها مورد استفاده قرار می­گیرند نباید حاوی این ماده باشند چون طعم تلخی دارد.

. ایمنی

بنزوتیازول برای انسان ایجاد حساسیت پوستی می­ کند.

خرید بنزوتیازول:

موسسه مبتکران شیمی فعال در تامین مواد شیمیایی و ارائه کننده با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت مرکاپتو بنزو  تیازول به مشتریان خود عرضه میکند.

5/5 (1 Review)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *