ساخارین

خرید و فروش ساخارین . جهت اطلاع از قیمت ها و ثبت سفارش با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

خرید ساخارین :

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

اطلاعات محصول

کشور تولید کننده: چین/ اتریش 

بسته بندی: کیسه 25 کیلویی 

شکل ظاهری : بلور های سفید رنگ

cas no: 81-07-2

آنالیز محصول

فروش ساخارین :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

قیمت ساخارین :

 برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

 . ساخارین چیست ؟

فرمول شیمیایی :  C7H5NO3S

جرم مولکولی : 183.18g/mol 

نام های دیگر : بنزوئیک سولفینید

نام تجاری : E954

ساختار ساخارین : 

.

خواص ساخارین 

یکی دیگر از مواد غذایی که در طول روز از آن بارها استفاده می کنیم، شیرین کننده ها هستند در این گروه از مواد غذایی نام قند و شکر بیشتر از دیگراعضاء آن آشنا است . این ترکیب یکی دیگر از شیرین کننده هایی است که یک قند مصنوعی محسوب می شود و برای شیرین کردن و طعم دادن به مواد غذایی از آن استفاده می شود و به صورت قرص یا پودر عرضه می شود.

ساخارین یک شیرین کننده مصنوعی است که  در مقایسه با قند های طبیعی ارزش غذایی یا انرژی غذایی (کالری) ندارد و باعث افزایش قند خون نمی شود. حدودا 300 الی 400 برابر ساکارزقدرت شیرین کنندگی دارد اما دارای طعم تلخ یا فلزی است به خصوص در غلظت های بالا .

تاریخچه :

این ترکیب هنگام  کار با مواد نگهدارنده  توسط شیمیدانی به نام فالبرگ به طور تصادفی کشف شد و در جنگ جهانی دوم استفاده از آن افزایش پیداکرد اما تحقیقات حاکی از سرطان زا بودن این ماده در موش ها بود .ساخارین موجب ایجاد سرطان در موش ها می شود. ولی نتایج تحقیقات بعدی ایجاد سرطان در انسان را به اثبات نمی رساند.

مهم ترین عوارض ساخارین سرطان زا بودن آن در موش ها اعلام شده است اما مهمترین دلیل محدودیت استفاده از آن به خاطر وجود طعم تلخ  آن بود که امروزه این ماده را با سایر شیرین کننده ها مخلوط می کنند تا مزه تلخ آن از بین برود.

. کاربرد ساخارین


1- این ماده برای اشخاص مبتلا به مرض قند یا دیابت که میبایستی مقدار محدودی قند مصرف نمایند، به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد و در تقلیل کالری رژیم غذایی آنها مؤثر می باشد.
2- از ساخارین برای شیرین کردن کرم ها و خامه جهت بیماران دیابتی استفاده می گردد.
3-
ساخارین در مواد غذایی کم کالری و بدون قند از قبیل مربا ، آشامیدنی ها و دسرها مصرف میشود.

عوارض ساخارین 

شایان ذکر است مشکلی که هنگام استفاده از شیرین کننده های غیرمغذی با قدرت شیرین کنندگی زیاد ( مانند ساخارین و آسپارتام ) به جای شکر در فراورده های بدون قند پیش می آید آن است که شکر علاوه بر خاصیت شیرین کنندگی در بافت و پیکره محصول نیز نقش دارد و وقتی به جای آن از یک شیرین کننده غیرمغذی قوی استفاده می شود برای جبران ویژگیهای از دست رفته نیاز به ترکیباتی است که پروفیل بافت مشابه شکر داشته باشند.
برای این منظور ازمواد حجم دهنده (bulk ingagent) استفاده میگردد.
این مواد شامل ترکیبات قابل هضم نظیر قندهای الکلی و مالتودکسترین و ترکیبات با قابلیت هضم نسبی مانند پلی دکستروز، ترکیبات غیرقابل هضم نظیر سلولز و مشتقات آن و فیبرهای نامحلول می باشند.

.مقاله های مرتبط:

11 ماده افزودنی که در مواد غذایی استفاده می شود

0/5 (0 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *