خرید تترا پتاسیم پیرو فسفات

تترا پتاسیم پیرو فسفات (Tetra potassium pyrophosphate) چیست؟ تترا پتاسیم پیرو فسفات (K4O7P2) یک عامل جداسازی، بسیار محلول در محلول های آبی با خواص ضد انفجار و پراکندگی عالی است. یک ماده بسیار محلول و سازگار با محیط زیست است. به دلیل محتوای کم سدیم، که در آن LWD روش ترجیحی دفع است، به عنوان جایگزینی برای سدیم اسید پیرو فسفات (SAPP) استفاده می شود. در تصفیه آب، همچنین به عنوان بازدارنده و مهار کننده در خوردگی استفاده می شود. بنابراین می توان از آن در فعالیت هایی که نیاز به جلوگیری از تجمع مواد جامد دارد، مانند سیستم های آب، استفاده کرد.

خرید تترا پتاسیم پیرو فسفات

برای خرید این ترکیب با کیفیت بالا و قیمت مناسب با مشاوران ما در مبتکران شیمی از طریق شماره های زیر تماس بگیرید.

اطلاعات محصول CAS NO: 7722-88-5
آنالیز محصول آنالیز

فروش تترا پتاسیم پیرو فسفات

گروه مبتکران شیمی پیشرو در خرید و فروش مواد شیمیایی، اقدام به فروش TKPP با کیفیت بالا و قیمت مناسب کرده است. برای دریافت اطلاعات و کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

خواص تترا پتاسیم پیرو فسفات

این ماده به صورت کریستال های بدون رنگ و یا پودر سفید رنگ موجود، بدون بو موجود می باشد. حلالیت کمی در آب دارد و در حلال هایی مانند آمونیاک و الکل ها نامحلول است. بصورت خشک و ده آبه وجود دارد که ساختار کریستالی نوع ده آبه آن مونو کلینیک است. فرمول مولکولی آن Na4O7P2 بوده و جرم مولکولی آن 265.9 گرم بر مول می باشد. نقطه ذوب نوع خشک آن بسیار بالا و حدود 988 درجه سانتیگراد است اما نوع ده آبه آن نقطه ذوب پایین به اندازه 79.5 درجه سانتیگراد دارد.

روش تولید

از واکنش اسید فسفریک و کربنات پتاسیم در کوره، دی پتاسیم فسفات تشکیل می شود. این ماده پس از آن در دمای 450 درجه سانتیگراد حرارت داده می شود تا تترا پتاسیم پیرو فسفات تولید شود. معادله واکنش آن به صورت زیر است:

2 K2HPO4 K4P2O7 + H2O

کاربرد تترا پتاسیم پیرو فسفات

صنایع غذایی

از این ترکیب در صنایع غذایی، به عنوان افزودنی غذایی در فرآیند فرآوری گوشت، غذاهای دریایی و همچنین تولید خوراک دام استفاده می شود. مهم ترین نقش این ترکیب خاصیت بافر کنندگی و امولسیون کنندگی آن است.

بهداشت دهان و دندان

در ساخت خمیردندان به جهت کنترل مقدار تارتار موجود در آن استفاده می شود. همچنین این ماده می تواند کلسیم و منیزیم موجود در بزاق دهان را از بین ببرد. در نتیجه این عمل، رسوب و پلاک روی دندان تشکیل نمی شود و جرم نمی گیرد.

از طرفی در ساخت دهان شویه ها و محلول های شستشو دهنده دهان نیز از این ماده استفاده می شود. این امر به کاهش پلاک های دندان کمک می کند.

شوینده ها

از این ترکیب در شوینده ها نیز می توان استفاده کرد. این ترکیب می تواند از ایجاد رسوب ناشی از املاح موجود در آب و شوینده ها بر روی لباس ها جلوگیری کند. استفاده از این ماده به دلیل وجود گروه فسفات در آن معمول نیست. چرا که ترکیبات فسفاتته می تواند اثرات منفی بر محیط زیست بگذارند و رشد جلبک ها را افزایش دهند.

تصفیه آب

به عنوان آنتی فلوکولانت در پاکسازی آب آشامیدنی و حذف ذرات جامد استفاده می شود.

0/5 (0 Reviews)

4 نظر برای «تترا پتاسیم پیرو فسفات»

 • محمد شعاع می‌گوید:

  سلام .یکی از مواد لازم برای ساخت کاغذ گلاسه سنگی پلی اتیلن است ایا برای مؤسسه مبتکران امکان تهیه این ماده است

  • مبتکران می‌گوید:

   با سلام آقای نظری
   بله این ماده از سوی سازمان غذا و دارو تایید شده و هیچگونه عارضه ای برای این ماده گزارش نشده است. علاوه بر این از طریق این ترکیب فسفر مورد نیاز بدن نیز تامین می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *