سوربیتول
سوربیتول یا همان شیرین کننده ی مصنوعیReviewed by مبتکران شیمی on Nov 10Rating: 5.0

سوربیتول چیست ؟ حتما تاکنون بر روی محصولاتی که خریداری نموده اید با برچسب بدون قند مواجه گشته اید. این محصولات معمولا دارای شیرین کننده هایی مانند سوربیتول می باشند که به عنوان جایگزین شکر در این محصولات مورد استفاده قرار می گیرند. این ماده یک شیرین کننده ی شیمیایی با میزان کالری پایین است که از گلوکز استخراج می شود و از آن به عنوان جایگزین شکر در یک رنج وسیعی از مواد غذایی, شامل غذاهای با کالری پایین و همچنین ترکیبات عاری از شکر و هم چنین ترکیبات دارویی و بهداشت دهان و دندان مورد استفاده قرار می گیرد. لازم است بدانید که درج برچسب بدون قند بر روی محصولات لزوما به معنی بدون کربوهیدراته بودن آن محصول نمی باشد. در واقع استفاده از این شیرین کننده ها به جای شکر به دلیل آزاد سازی کالری پایین آن ها می باشد.

  • این ماده نوعی کربوهیدرات با نام الکل قند Sugar alcohol و یا پلی ال می باشد
  • مقدار کالری این ماده حدود یک سوم شکر است اما چیزی حدود 60 درصد خاصیت شیرین سازی ای بیشتر از شکر دارد
  • در محصولاتی نظیر سیب و توت ها نیز می توان این ترکیب را به صورت طبیعی یافت
  • در صورت مصرف بیش از حد از این ماده شاهد ناراحتی های گوارشی خواهیم بود

کمیته علمی در سال 1985 گزارش کرده است که مصرف 50 گرم از این ماده در روز می تواند موجب ایجاد اسهال در بدن انسان بشود. از این جهت آنها قانونی وضع کردند که مواد غذایی حاوی بیش از 10% سوربیتول, باید حتما دارای برچسبی بر روی محصول باشند که نسبت به مصرف بیش از حد این ترکیب و مشکلاتی که می تواند ایجاد کند هشدار دهد.

خواص Sorbitol

این ماده میزان قند خون را نسبت به شکر, کمتر تحت تاثیر قرار می دهد. از این جهت برای افرادی که مبتلا به دیابت هستند, این ترکیب می تواند بسیار مفید باشد. این ترکیب دارای ظاهر و طعمی مشابه با شکر اما با میزان شیرینی حدود 60% شکر و میزان کالری 30% کمتر از شکر است. (kcal/g 2.6 در مقایسه با kcal/g 4  برای شکر.) این ترکیب برای اولین بار در سال 1872 در نوعی گیاه کوهی یافت شد. فرم خالص آن به شکل پودری است.

سوربیتول

مواد غذایی حاوی سوربیتول, هنگام خورده شدن موجب خنک شدن دهان می شود. هم چنین این ترکیب کمک می کند تا رطوبت مواد غذایی حفظ شود و در نتیجه ماده غذایی ما طراوت و تازگی خود را در مدت زمان بلند تری حفظ کند. این ویژگی باعث شده است تا از آن به طور گسترده در تولید انواع شیرینی و شکلات استفاده شود.

ترمیب فوق یک پلی ال است که این ترکیب نیز در واقع یک نوعی از کربوهیدرات ها است که معمولا هم از شکر تولید می شوند. استفاده از پلی یول ها در انواع نوشیدنی ها در اتحادیه اروپا به دلیل تاثیرات سوئی که می تواند بر روی عملکرد سیستم گوارشی بدن انسان بگذارد ممنوع شده است.

سوربیتول

این ماده به طور طبیعی در بسیاری از میوه ها مانند سیب, گلابی, هلو , زردآلو, آلو و هم چنین انگور وجود دارد.

هنگام مصرف یک چنین خوراکی هایی, ماده ی فوق به آرامی و تنها تا حدی محدود در روده ی انسان جذب می شود و در کبد انسان به فراکتوز تبدیل می شود. مصرف بیش از حد این ماده می تواند منجر به مشکلات گوارشی در بدن انسان بشود.

تولید:

این ماده را می توان از واکنش کاهش گلوکز تولید کرد. که در طی آن, گروه آلدهید به گروه هیدروکسیل تبدیل می شود. این واکنش نیاز به NADH به عنوان کاتالیزگر دارد.

بررسی اثرات سلامتی Sorbitol

این ماده حدود 60 درصد شیرین تر از شکر می باشد و حدود 35 درصد کالری ای کمتر نسبت به شکر در هر گرم دارد.

اما مزیت های استفاده از این ماده به کالری اندک آن محدود نمی گردد.

 در سال 1920 مطالعات عمده ای بر روی افراد دیابتیک و تاثیر این ماده بر روی قند خون این افراد مورد مطالعه قرار گرفت.  مطالعات انجام گرفته در دو قسمت و بر روی سلامت دهان و قند خون مورد مطالعه قرار گرفت

سلامت دهان:

مطالعات نشان می دهد این ماده سبب پوسیدگی دندان نمی گردد. وجود این ماده در محصولاتی مانند آدامس و جویدن آن موجب افزایش ترشح بزاق و جلوگیری از رشد باکتری ها در دهان می شود. همین امر موجب گردیده تا از الکل قند به جای شکر در این محصولات استفاده شود. از جمله الکل قند های پر مصرف در تهیه و ساخت آدامس ها می توان به زایلیتول و سوربیتول اشاره نمود.

 

سوربیتول

 

الکل قند هایی مانند زایلیتول و اریترول مانع از رشد باکتری های دهان که سبب پوسیدگی دندان ها می گردند می شود. با این که میزان مقاومت Sorbitol در برابر رشد باکتری ها به اندازه ی سایر الکل قند ها نمی باشد اما میزان پوسیدگی دندان در اثر مصرف این ماده نسبت به شکر بسیار اندک است. بنابراین طبق یافته های بالا سازمان غذا و داروی آمریکا FDA این محصول و سایر الکل قند ها را جز مواد مفید برای سلامتی دهان و دندان طبقه بندی می نماید.

 

سازمان ایمنی مواد غذاییی اروپا (EFSA) درباره ی سلامتی مواد پلی ال در گزارش سال 2011 خود به این نکته اشاره کرد که مصرف آنها با کمک خنثی کردن میزان اسیدیته پلاک دندان ها و هم چنین تعمیر مینای دندان می توانند به سلامت دندان ها کمک کنند. EFSA هم چنین صحت این موضوع را تایید کرد که پلی یول ها در مقایسه با شکر تاثیر کمتری بر روی میزان قند خون دارند.

قند خون:

همانند سایر الکل قند ها (به جز اریترول) محصول فوق نیز حاوی کالری به فرم کربوهیدرات می باشد.این ماده به آرامی و به صورت ناقص توسط روده ی کوچک جذب می شود. سپس باقی مانده ی این محصول به روده ی بزرگ می رود. در آنجا بازده متابولیسمی محصول پایین تر و مقدار کالری آزاد شده کمتر می باشد. به همبن دلیل مصرف این محصول در مقایسه با مصرف همین مقدار از شکر، ترشح انسولین را کاهش می دهد و در نتیجه باعث کاهش سطح گلوکز خون می شود

کاربری های پزشکی:

در کاربری های پزشکی از این ماده به صورت مایع در تولید داروهای ضد یبوست استفاده می کنند. این ترکیب با رساندن آب به روده ی بزرگ و تحریک آن به عنوان یک عامل ضدیبوست عمل می کند و به خصوص برای افراد سالمند قابل استفاده است. هر چند مصرف آن بدون تجویز پزشک توصیه نمی شود. این ماده در بسیاری از میوه های خشک مانند آلو و کشمش وجود دارد و از این جهت استفاده از مواد خشکبار به هنگام پیدا کردن یک چنین مشکلات گوارشی توصیه می شود. از ترکیب فوق هم چنین در محیط کشت باکتری مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر کاربردهای دارویی این ترکیب می توان به تولید کپسول های ژله ای دارو برای ذخیره دوزهای مجاز دارو مایع استفاده کرد.

خرید  و فروش سوربیتول:

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعت بیشتر و اطلاع از قیمت این محصول می توانید با همکاران ما از طریق راه های ارتباطی زیر در ارتباط باشید.

02177641136

02177649244                                  

02177641217

موسسه ی مبتکران شیمی

منابع:

 

. (n.d.). Retrieved November 10, 2018, from https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/D-Sorbitol#section=Top

(n.d.). Retrieved November 10, 2018, from https://www.nhs.uk/live-well/eat-well/sorbitol-diabetics/ 

[1] The EU’s Scientific Committee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *