کشور تولید کننده: چین

  بسته بندی: کیسه 25 کیلویی

   درصد خلوص: در دو گرید 5 آبه و خشک

$ قیمت : برای آگاهی از قیمت با کارشناسان  فروش ما  در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ درارتباط باشید:
      
09198991006

             09198991007
             09198991008

 ارتباط با مسئول فنی:  با تلگرام   mbkchem@  درارتباط باشید.

.

 

برگه آنالیز محصول از طریق لینک های زیر قابل دسترس می باشد.

 آنالیز متا سیلیکات سدیم 5 آبه ی

 آنالیز متا سیلیکات سدیم خشک

.

.

 متا سیلیکات سدیم چیست؟

این ماده به نام آب شیشه نیز خوانده می شود.به صورت پودری و گرانولی (بدون آب و5 آبه )در دسترس می باشد.  فرمول شیمیایی  آن  Na2SiO3  و جرم مولی  آن در  122.07g/ mol می باشد. نوعی سیلیکات  قلیایی حل شدنی است که اولین بار توسط ون هلمونت کشف شد. متا سیلیکات سدیم در آب محلول است.اسامی دیگر آن سدیم متا سیلیکات،شیشه مایع E550. این ماده در آب محلول است و pH آن قلیایی و حدودا 12-13  است.

 روش تهیه متا سیلیکات سدیم :

این ماده ، پایدارترین سدیم سیلیکات موجود است که از اختلاط کربنات سدیم با دی اکسید سیلیکون یا شن سیلیکا در دمای 1400 درجه سانتی گراد تولید می شود و به دو شکل جامد (پودر یا گرانول) و محلول عرضه می شود. این ماده محلول در آب است و حتی در آب سرد به سادگی حل می شود.

 کاربرد متا سیلیکات سدیم :

این محصول در صابون‌سازی، پاک‌ کننده‌های صنعتی، چسب، سیمان‌سازی، رنگ، قالب ریخته‌گری، پایدارسازی پراکسید و کنترل خوردگی در لوله‌های آب و پیش‌ماده سیلیس مخلوط زئولیت کاربرد دارد.

متاسیلیکات سدیم  مهمترین ماده چربی گیر و پاک کننده است و سهم قابل توجهی از کاربرد این ماده به صنایع شوینده اختصاص دارد.

به دلیل داشتن ترکیب کاملا معدنی، این ماده  برای استفاده در کاربردهای مقاوم به آتش مناسب است. محصول در کاربردهایی استفاده می شود که اجزایش باید در دماهای بالا محافظت شوند. به ویژه، این ماده هیدراته یک اثر خنک کنندگی فوق العاده دارد. در تولید مواد نسوز و آجرهای از نظر شیمیایی مقاوم نیز استفاده می شود. سدیم متاسیلیکات به ماتریس افزوده می شود تا خصلت بازی را افزایش دهد که همین امر، حل شدن سریع سایر پودرهای سیلیکاتی را موجب می شود.

این ماده می تواند به مخلوط سیمان خشک اضافه شود تا شکل گیری آن را تسریع ببخشد. سدیم متاسیلیکات به ویژه در سیمان چاه نفت استفاده می شود تا از جدایی اجزای جامد از ماتریس سیمان حاوی آب زیاد جلوگیری کند.

در صنعت سرامیک، بخشی از آب در دوغاب های خاک رس می تواند با این ماده جایگزین شود تا مشخصه های مایع را بهبود ببخشد که منجر به ذخیره انرژی در مرحله خشک کردن می شود. این ماده به عنوان ضد تجمع (ضد فلوکولانت- deflocculant) عمل می کند، بر سطح خاک رس جذب می شود و موجب می شود تا ذرات از یکدیگر دفع شوند. گریدهای مطلوب، سدیم متاسیلیکات 5 آبه و بدون آب می باشد.

 سیلیکات سدیم  یک نمک معدنی است که در صنایع آرایشی و بهداشتی به ویژه در سفید کردن مو به عنوان پایدارکننده سفیدی پراکسیدی استفاده می شود.

این ماده یک جز بسیار مهم در شوینده های مایع و پودری برای کاربردهای تخصصی و صنعتی می باشد و شامل مقدار بهینه ای از سیلیکا محلول و قلیا می باشد.

خاصیت بازی بسیار بالای این بالا منجر به پاک کنندگی بسیار موثر و در عین حال مقرون بصرفه آن می شود. محتوای سیلیکا محلول، سطوح سرامیک، شیشه و فلزی را از خوردگی محافظت می کند.

بنابراین، ظرفیت بافری بالای این ماده، اثر پایدارکننده آن بر فرایند سفید کردن، ویژگی های محافظتی آن در مقابل خوردگی، ظرفیت پیوندی سخت آن، توانایی اش برای حفظ کثیفی در سوسپانسیون، متا سیلیکات سدیم  را به ماده چندکاربردی و ضروری در فرمولاسیون شوینده ها مبدل ساخته است. این ماده  به ویژه برای پاک کردن سطوح سخت و شوینده های تخصصی و صنعتی مناسب است.

شناورسازی یک روش بسیار گسترده برای استخراج بسیاری از مواد معدنی از سنگ معدن آنها می باشد.  سیلیکات سدیم  به عنوان عامل دیسپرس استفاده می شود تا مواد نامطلوب را به صورت معلق نگهدارد، درحالی که مواد معدنی توسط حباب های هوا به سطح هدایت می شوند.

این ماده  در بازیافت کاغذ، نقشی مهم و چند کاربردی ایفا می کند. ویژگی های بافر قلیایی و صابون سازی آن به پراکنش ذرات جوهر و بهبود شناوری کمک می کند. بعلاوه، هیدروژن پراکسید استفاده شده برای سفید کردن خمیر کاغذ را پایدار می سازد.

 

قیمت متا سیلیکات سدیم  :

موسسه مبتکران شیمی فعال در تامین مواد شیمیایی و ارائه کننده با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت متاسیلیکات سدیم  به مشتریان خود عرضه میکند.

خرید متا سیلیکات سدیم :

موسسه مبتکران شیمی مفتخر است که توانسته سهم کوچکی در چرخه تامین کالای مورد نیاز تولیدکنندگان عزیز داشته باشد و شما را در زمینه خرید متا سیلیکات سدیم مورد نظرتان یاری نماید

فروش متا سیلیکات سدیم :

موسسه مبتکران شیمی فعال در زمینه فروش متا سیلیکات سدیم را با بهترین کیفیت و بهترین قیمت به مشتریان ارائه می کند برای آگاهی از آخرین قیمت متاسیلیکات سدیم با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید:

021-77641136

021-77649244                               

021-77641217

مراجع

Rolfsvåg, T.A.; Jakobsen, S.R.; Lund, T.A.T.; Strømsvik, G. Thin Gel Treatment of an Oil Producer at the Gulfaks Field. In Proceedings of the Society of Petroleum Engineering (SPE) European Production Operations Conference & Exhibition, Stavanger, Norway, April 1996.
Vinot, B.; Schechter, R.S.; Lake, L.W.J. Formation of water soluble silicate gels by the hydrolysis  of a diester. SPE Res. Eng. 1989.
Budavari S. The Merck Index. An Encyclopedia of Chemicals, Drugs and Biologicals, 2001.
Cognis Deutschland GmbH & Co. KG. Soluble Silicates: Evaluation of Photodegradation, 2004.
Cuthbert JA and Carr SMA. 12 alkaline silicates: a skin irritation investigation. Inveresk Research International, 1985.

یک نظر برای «متا سیلیکات سدیم Sodium metasilicate»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *