بوراکس از کجا بخریم

بوراکس را از کجا بخریم و تهیه کنیم؟ مبتکران شیمی یکی از تامین کنندگان انواع مواد شیمیایی در صنایع گوناگون می باشد. برای تهیه ی این محصول تنها کافیست از طریق شماره های موجود با ما در ارتباط باشید. در ادامه ی متن با کاربرد این ماده در کشاورزی بیشتر آشنا خواهید شد.

کاربرد در صنایع کشاورزی

بوراکس ها و اسید بوریک در کشاروزی برای تامین بور مورد نیاز گیاهان استفاده می شوند. بور یک ماده مغذی برای رشد و رویش گیاهان می باشد. ترکیبات بور در غلظت های کم به عنوان یک ریزمغذی در کودها استفاده می شود .زمانی که در غلظت های زیاد استفاده می شود ،به عنوان علف کش و سایر آفت کش ها عمل می کند. عملکرد این عنصر در تولید بوته ضروری است.

 

بور در گیاهان | بوراکس را از کجا تهیه کنیم

عملکرد بور در گیاهان 

 • بور برای گرده افشانی و تولید دانه مهم است.
 • برای تقسیم سلولی طبیعی ،متابولیسم نیتروژن و تشکیل پروتئین لازم است. 
 • بور یک عنصر ضروری برای رشد و رویش گیاه ،تولید محصول و رویش دانه با کمک به انتقال آب و قندهای تولید شده  در گیاهان می باشد.
 •  برای حفظ تعادل بین قند و نشاسته و عملکرد انتقال قند و کربوهیدرات ها ضروری است.  گرچه نیازهای بور در گیاهان بسیار کم است، اما رشد و عملکرد محصول آنها به شدت تحت تأثیر کمبود این عنصر در خاک قرار می گیرد.

 

کودهای حاوی بور

بوراکس دکا هیدراته و بوراکس پنتا هیدراته ازمیان سایرترکیبات بور بیشتر به عنوان کود استفاده می شود. سدیم بورات ها را هم می توان مستقیم به خاک اضافه کرد یا  هم می توان به گیاه اسپری کرد زیرا حلالیت این ترکیبات بور(بوراکس دکا و بوراکس پنتا ) درآب خوب است. از بورات کلسیم در خاک های شنی به دلیل حلالیت کم آنها  استفاده می شود و در خاک بیش از بورات های سدیم باقی می ماند.

این ماده به صورت جامد را می توان مستقیم به خاک اضافه کرد. در شرایط مرطوب آب و هوایی بوراکس به راحتی حل می شود وسپس توسط ریشه گیاهان مورد استفاده قرار می گیرد. محصولاتی که برای این کاربرد استفاده می شود بوراکس پنتا هیدراته گرانول می باشد .این ماده را می توان به طور مستقیم استفاده کرد اما بیشتر به عنوان بخشی از ترکیب مواد مغذی شامل سایر اجزای کود استفاده می شوند. مقدار بور کود بر روی خاک اعمال می شود ،با توجه به نوع گیاه ،روش کار ،مقدار باران و آهک خاک و مواد آلی ،متفاوت است .

بوراکس از کجا بخریم و تهیه کنیم

تهیه ی این محصول را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به ما در مبتکران شیمی بسپارید

آیا این ماده محلول است؟

ترکیب فوق حلالیت بالایی دارد. ترکیبات حاوی بور را نیز می توان با اسپری کردن بر روی برگ های گیاهی استفاده کرد. این برای برخی از گیاهانی مفید است که جذب مواد از طریق برگ بهتر صورت می گیرد .دی سدیم اکتا بورات چهار آبه که به طور اختصاصی برای استفاده و کاربرد های کشاورزی ساخته شده است  نسبت به ترکیباتی مثل بوراکس دکا و بوراکس پنتا به علت حلالیت بیشتر و بهتر برای استفاده اسپری مناسب تر است. در تولید علف کش هایی که حاوی بور هستند از  اسید بوریک و بوراکس استفاده می شود. آنها معمولا با کلرید سدیم یا سایر مواد شیمیایی مخلوط می شوند. استفاده از اسید بوریک در کشاروزی به عنوان کود مقاومت گیاه را نسبت  به سرما و بیماریهای گیاهی افزایش می دهد.

 

بوراکس و اسید بوریک در کشاورزی

آفت کش ها

آفت کش های بور حاوی هفت ماده فعال هستند که عبارتند از: اسید بوریک، بوراکس دکا هیدرات، بوراکس پنتا هیدرات، بوراکس بدون آب، دی سدیم اکتا بورات، دی سدیم اکتا بورات تتراهیدرات و سدیم متا بورات. این مواد حاوی بوریک اسید و نمک های سدیم می باشند و از سال 1948 در کشورهای جهان به عنوان  حشره کش، قارچ کش و علف کش مورد استفاده قرار می گیرند. تنها استفاده این مواد در کشاورزی نیست و در صنایع دیگر نیز از این مواد استفاده می شود، به عنوان مثال در استخرهای آب برای جلوگیری از رشد جلبک ها از این ترکیب استفاده می شود.

بوراکس از کجا بخریم و تهیه کنیم؟

توجه نمایید که شما می توانید این ماده را با بهترین کیفیت و قیمت از ما در مبتکران شیمی تهیه نمایید. فر.ش این ماده حداقل به صورت یک کیسه می باشد.

با این حال اگر شما می خواهید مقادیر کمتری از این ماده را تهیه نمایید می توانید به عطاری ها، داروخانه ها و یا فروشگاه های فعال در زمینه ی فروش مواد تمیز کننده مراجعه نمایید.

2 نظر برای «بوراکس از کجا بخریم و تهیه کنیم؟»

  • مبتکران می‌گوید:

   با سلام، اگر در تناژ بالا احتیاج دارید با واحد فروش ما تماس حاصل فرمایید.02177641136
   بوراکس را می توانید از داروخانه ها و یا عطاری ها تهیه نمایید، اما ممکن است برای تهیه ی کربنات سدیم با مشکل مواجه شوید. در سوپر مارکت ها و عطاری ها، بی کربنات سدیم (جوش شیرین) به فروش می رسد، نه کربنات سدیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *