اسید بوریک
اسید بوریک | قیمت خرید فروش اسید بوریکReviewed by 02177641136 on Oct 2Rating: 5.0

فروش اسید بوریک و یا خرید اسید بوریک . جهت ثبت سفارش با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

فروش اسید بوریک:

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

خرید اسید بوریک:

از کجا اسید بوریک بخریم و تهیه کنیم ؟ جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

 تلفن تماس:

021-77657131

021-77641136

021-77649244

021-77641217

.

کشور تولید کننده: ترکیه

خرید مواد شیمیایی بسته بندی: کیسه 25 کیلویی

خرید مواد شیمیایی درصد خلوص : 99.9%

قیمت اسید بوریک:

 برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید:
     
09198991006

           09198991007
           09198991008

ارتباط با مسئول فنی: با تلگرام mbkchem@ درارتباط باشید. 

این ماده یک جامد بی‌بو و سفیدرنگ بامزه‌ای تلخ است که یک اسید ضعیف به حساب می‌ آید این ماده و نمک‌های سدیم آن هر یک از ترکیبات بور را با عناصر دیگر ترکیب می‌کنند. به‌طورکلی، سمی بودن هرکدام از این ترکیبات به مقدار بور موجود در آن‌ها بستگی دارد. فرمول شیمیایی بوریک اسید به‌صورت H3BO3 است. جرم مولکولی این ماده 61.831 g/mol و همچنین در آب سرد به‌صورت جزئی و در آب گرم کاملاً انحلال‌پذیر است.

تاریخچه پیدایش 

ویلیام همبرگ (Wilhelm Homberg) اولین دانشمندی بود که برای اولین بار این ماده شیمیایی را به‌صورت مصنوعی تولید کرد. در سال 1702 او در آزمایشگاه کریستال های Boric acid را با مخلوط کردن اسیدهای معدنی، آب و بوراکس به دست آورد. برای به دست آوردن این کریستال ها او آب را تبخیر کرد. این ماده همچنین به نام نمک Homberg شناخته‌شده است. با تحقیقات بیشتر در اروپا، این ترکیبات مزایای پزشکی فراوان را نشان داد

روش تهیه اسید بوریک

این ماده به‌صورت صنعتی از مواد معدنی و نمک بورات تولید می‌شود. بورات های قلیایی و قلیایی-خاکی مانند بوراکس (borax)، کرنیت (kernite)، کلمنیت (colemanite)، آسچریت (ascharite)، الکسیت (ulexite) یا هیدروبوراسیت (hydroboracite)، با بوریک اسید و اسیدهای معدنی قوی مانند سولفوریک اسید و هیدروکلریک اسید واکنش نشان می‌دهند و محلول دوغابی شکلی تشکیل می‌شود که در ادامه به‌صورت کریستال درآمده و بسته‌بندی می‌شود.

سئولی که شاید برای شما پیش بیاید این است:

اسید بوریک چند ظرفیتی است؟

بر اساس معادله انحلال و ضرایب استوکیومتری Boric acid، به ازای حل شدن یک از این ماده در آب یک مول هیدروژن اسیدی (+H) آزاد می‌کند درنتیجه این ماده تک‌ظرفیتی است.

معادله واکنش آن به صورت زیر می باشد:

 

B(OH)3 + H2O ⇌ B(OH)4− + (H3O+) H

 

کاربردهای اسید بوریک

 

کاربردهای بوریک اسید

صنایع چوب:

برای سال‌های طولانی است که این محصول به‌عنوان یک عامل ضد حشره، قارچ و نگه‌دارنده در چوب‌ها خام استفاده می‌گردد.

کشاورزی:

این محصول با استحکام دادن به دیواره سلولی گیاهان، باعث بهبود فرایند جذب و فتوسنتز می‌شود و همچنین با کاهش تبخیر در برگ‌های گیاهان توسط متعادل کردن مواد مغذی باعث رشد و نمو هر چه بیشتر محصولات کشاورزی می‌شود.

روان کننده‌ها:

بوریک اسید در تولید کردن روان کننده‌های خنک‌کننده‌ای که در آب محلول هستند به‌منظور رسیدن به پایداری بیولوژیک بالا (خواص ضدعفونی بوریک اسید) و پایداری pH استفاده می‌شود.

صنعت شیشه‌سازی:

در تولید محصولات شیشه‌ای مختلفی از این ماده بکار برده می‌شود. در فرآیند تولید شیشه ماده بوروسیلیکات (borosilicate) به‌عنوان یکی از مهم‌ترین کاربردهای این محصول دارای خواص بسیار مناسبی مانند تولید شیشه‌های آزمایشگاهی عایق در برابر شوک‌های حرارتی بالا، تولید شیشه‌های عایق شیشه‌ای (IFG) و صفحات شیشه‌ای مستحکم (RFG)، است.

سرامیک‌سازی:

در این صنعت بورات ها باعث کاهش انبساط حرارتی مواد می‌شوند و همچنین براقی و جلای بیشتری به سرامیک، کاشی و ظروف لعاب‌دار می‌دهند.

مواد ضد آتش:

به دلیل اینکه ذرات نمک‌های بور در هنگام گرفتن انرژی یا حرارت (به‌عنوان‌مثال در صورت آتش‌سوزی)، آب را ترشح می‌کنند باعث کاهش اشتعال می‌شوند.

Boric acid به‌عنوان یک قارچ‌کش نسبتاً ضعیف محسوب می‌شود و در تولید حشره‌کش‌ها کاربرد دارد.

بازار جهانی اسید بوریک

چین و ایالات‌متحده آمریکا به‌عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان این محصول در جهان مطرح هستند.

بزرگ‌ترین معادن سنگ‌آهن این محصول در کشور ترکیه و آمریکا وجود دارد. به همین دلیل از کارخانه‌های بزرگ در این دو کشور می‌توان به تولیدکنندگان مشهور این محصول در سرتاسر جهان می‌شود نام برد.

در کشورهای آسیای شرقی مانند چین به دلیل رشد در صنایع نساجی، بردهای الکترونیکی چاپی، کشتی‌سازی، تولید شیشه برای دستگاه‌هایی با صفحه‌نمایش تخت مانند LCD و به دلیل اینکه مصرف‌کنندگان ترجیح می‌دهند از نمایشگرهایی با صفحه‌نمایش مسطح استفاده کنند استفاده از این محصول به‌طور روزافزونی افزایش پیداکرده است.

ایمنی:

نوع جامد این ماده می‌تواند باعث تحریک چشم‌ها و پوست ‌شود. همچنین بر روی باروری افراد و تولد نوزادان ناقص و سقط‌جنین در افراد مختلف تأثیرگذار است. لطفاً پیش از کار با این محصول msds بوریک اسید را با دقت مطالعه بفرمایید.

 

منابع :

 

Boric acid. (n.d.). Retrieved January 7, 2019, from https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/boric_acid#section=Solubil

Grunow, U. (n.d.). BORIC ACID (H3BO3). Retrieved January 7, 2019, from

https://www.boric-acid.de/Boron Minerals and Chemicals. (n.d.). Retrieved January 7, 2019, from

https://ihsmarkit.com/products/boron-minerals-chemical-economics-handbook.htm

5 نظر برای «اسید بوریک | قیمت خرید فروش اسید بوریک»

  • بازخورد: فروش کود شیمیایی | قیمت کود شیمیایی - موسسه مبتکران شیمی

  • بازخورد: قیمت کود شیمیایی | فروش کود شیمیایی - موسسه مبتکران شیمی

  • بازخورد: کودشیمیایی در کشاورزی - موسسه مبتکران شیمی

  • بازخورد: خرید فروش کود شیمیایی - موسسه مبتکران شیمی

  • بازخورد: کود شیمیایی | خرید فروش کود شیمیایی - موسسه مبتکران شیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *