مواد غذایی حاوی سیانور چیست
سیانور چیست | چه مواد غذایی حاوی سیانور هستند ؟Reviewed by 02177641136 on Oct 2Rating: 5.0

سیانور چیست ؟ چه مواد خوراکی و خوراکی حاوی سیانور (به انگلیسی Cyanide) هستند ؟ سیانور (سیانید) یک اصطلاح عمومی برای گروهی از مواد شیمیایی حاوی کربن و نیتروژن است که با پیوند سه گانه به یکدیگر متصل شدند.

سیانید دارای بیش از 2000 منبع طبیعی است که عبارتند از : گیاهان ، حشرات ، باکتری ها ، جلبک ها ، قارچ ها و غیره.
سیانور های ساخته شده توسط انسان هیدروژن سیانور ، سیانور سدیم و سیانور پتاسیم میباشد.

به علت ویژگی های منحصر به فرد آن، سیانور در تولید قطعات فلزی و بسیاری از محصولات آلی رایج مانند پلاستیک، پارچه های مصنوعی، کود، علف کش ها، رنگ ها و داروها، تمیز کننده های فلزات ، استخراج سنگ معدن در معادن ، آبکاری فلزات ، ساخت فیبرهای مصنوعی ، آبکاری الکتریکی ، کارخانه های طلا و همچنین برای دفع جوندگان و حشرات در منازل و کشتی ها  استفاده میشود.


تنها نگرانی که در خصوص استفاده از سیانور در مراکز صنعتی وجود دارد بخاطر سمی بودن سیانور میباشد که حتی در صورت مصرف یا استنشاق آن موجب مرگ و میر افراد میشود. در آمریکا تقریبا 5تا 10 هزار نفر بر اثر استنشاق سیانور فوت کرده اند.
از سال 1887 ، از محلول سیانور در درجه اول برای استخراج طلا، نقره و سنگ های معدنی استفاده میشود.
علاوه بر این، سیانور در غلظت های پایین به عنوان یک عامل رقیق کننده برای کمک به بازیابی فلزات پایه مانند سرب، مس و روی استفاده می شود.

سیانور چیست ؟ منابع طبیعی سیانور  کدامند ؟

سیانور چیست

کربن و نیتروژن دو عنصر تشکیل دهنده سیانید هستند که در اطراف ما وجود دارند.
80% هوای اطراف ما ازین دو عنصر تشکیل شده است منابع طبیعی هیدروژن سیانید (HCN  ) مانند شکر به آن آمیگدالین(Amygdalin) مینامند، که در بسیاری از میوه ها ، سبزیجات ، دانه ها مانند: زردآلو، دانه های لوبیا، بادام زمینی، گیلاس، شاه بلوط، ذرت، لوبیا، عدس، هلو، بادام زمینی، پسته، سیب زمینی، سویا و گردو… .
مقدار هیدروژن سیانید موجود در هسته بادام 1میلی گرم است.


ترکیبات سیانید در هزاران گونه گیاهی و در سایر اشکال زندگی تولید می شوند.در بعضی از گیاهان، سیانید در غلظت هایی رخ می دهد که “خطرناک” می باشند گیاهانی مانند یونجه، سورگوم و منابع مرجانی منبع ،منابع مسمومیت سیانید برای دام و انسان است.

علاوه بر این اشکال طبیعی سیانور، ترکیبات سیانید نیز وجود دارد که از فعالیت های صنعتی و انسانی شکل میگیرد مانند گاز خارج شده از اگزوز خودرو ، سیگار کشیدن … .

محققین ETH Zurich روش جدید پوشش دهی ابداع کرده اند تا دانه های غلات را از حمله حشرات گرسنه نجات دهند. این محققین در روش ابداعی خود از هسته های میوه های هسته داران الگو گرفته اند.

هسته های میوه های هسته دار همچون هلو، زردآلو و بادام تلخ حاوی ترکیب آمیگدالین هستند. این ترکیب پس از تجزیه در دستگاه گوارش حشرات به سیانید هیدروژن کشنده تبدیل می شود.

این گیاهان از این روش دفاعی برای محافظت از بذر خود در برابر حشرات استفاده می کنند.

سیانور چیست

 

اثرات سیانور بر بدن انسان

ریشه استفاده از این ماده برای خودکشی به جنگ جهانی دوم برمیگردد. محققان نازی دز آن زمان قرص هایی حاوی سیانور پتاسیم تولید کرده بودند که اعضای این حزب در موارد بحرانی برای خودکشی انتحاری از آن استفاده می کردند.

امروزه نیز از این ماده در برخی موارد برای از بین بردن حیوانات مزاحم مانند موش از این ماده استفاده می کنند. البته متاسفانه برخی افراد نیز برای خودکشی از این ترکیب شیمیایی استفاده می کنند.

 

استنشاق، خوردن و یا تماس طولانی مدت با این ماده می تواند موجب پدید آمدن خسارات شدید و مرگ شود. سیانید به اعضای بدن که به اکسیژن حساس هستند حمله میکند و آن ها را دچار کمبود اکسیژن میکند. سیستم عصبی، قلب و ریه اولین اجزای بدن هستند که تحت تاثیر این سم قرار می گیرند.

 

استخراج طلا

استخراج طلا یکی از مهمترین کارهایی است که در صنعت توسط سیانور و ترکیبات آن انجام می شود. برای این کار ابتدا سنگ معدن را خرد می کنند، سپس به آن محلول سیانید سدیم اضافه می کنند. 

طلا با سیانید واکنش داده و از سنگ جدا میشود. در گام بعدی این مخلوط را با آب شستشو می دهند و محلول به طور کامل از سنگ جدا می شود. حال به محلول حاوی طلا سیانید و آب روی اضافه می شود، فلز روی جای طلا را در واکنش با سیانید می گیرد و طلای خالص جدا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *