زانتان گام
زانتان گام (Xanthan Gum)Reviewed by زانتان گام با کیفیت on Nov 24Rating: 5.0

کشور تولید کننده: 

  بسته بندی:

  $ قیمت زانتان گام : برای آگاهی از قیمت با کارشناسان  فروش ما  در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ درارتباط باشید:
      09198991006
             09198991007
             09198991008

  ارتباط با مسئول فنی:  با تلگرام   mbkchem@  درارتباط باشید. 

 معرفی محصول

زانتان گام چیست؟ زانتان گام یا صمغ زانتان یک پلی ساکارید با وزن مولکولی بالاست که توسط فرایند تخمیر تولید می شود. با توجه به خواص رئولوژیکی استثنایی این ماده، در پایداری بسیاری از سیستم های در پایه آب بسیار موثر است. کاربردهای بسیارش بازه بسیار وسیعی را در بر گرفته است، از صنعت غذایی گرفته تا حفاری نفتی. کاربرد های غذایی متداول این ماده در تولید سس سالاد، اونواع سس ها، محصولات لبنی، دسر های غذا و تولید مواد غذایی کم کالری می باشد. صمغ زانتان همچنین در صنایع پاک کننده، مواد پوششی، پولیش ها در کشاورزی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه زانتان گام مهمترین پلی ساکارید میکروبیولوژیکی تجاری است.

خواص زانتان گام (فیزیکی و شیمیایی)

1- به صورت پودری سفید مایل به شیری رنگ است که می تواند به صورت محلول نیز وجود داشته باشد.

2- محلول این ماده بسیار ویسکوز است، به طور مثال محلول 1 درصد آن، دارای ویسکوزیته ای حدود 100 برابر ژلاتین دارد.

3- محلول این ترکیب شیمیایی، سیالی غیر نیوتونی و از نوع سیال شبه پلاستیک است. یعنی با افزایش تنش برشی ویسکوزیته آن کاهش پیدا می کند.

4- ویسکوزیته یا لزجت سیالات نیوتونی مانند آب به دما و در برخی موارد به فشار هم بستگی دارد. در صورتیکه سیالات غیر نیوتونی رفتاری شبیه سیال از خود نشان می دهد و به زمان یا تنش برشی وابسته است.

5- می تواند به سرعت در آب حل شود و بنابراین در فرآیند های آب محور ترجیح دارد. همچنین در آب سرد نیز می تواند حل شود بنابراین می تواند به راحتی مورد استفاده قرار گیرد.

روش تهیه و تولید زانتان گام

به طور معمول باکتری های زانتان گامی در یک تخمیر کننده همزده جهت تولید صمغ زانتان مورد استفاده قرار می گیرند. محیط کشت شامل منابع کربوهیدرات مانند گلوکز و یک منبع مناسب نیتروژن و نمک های مغذی می باشد. هنگامی که فرآیند تبخیر به پایان رسید، ماده حاصل جهت از بین بردن باکتری ها گرما داده می شوند و صمغ زانتان همراه با ایزوپرپیل الکل ته نشین می گردد. سپس پلیمر خشک شده و بسته بندی می شود.

کاربرد ها

این ماده در مصارف پزشکی کاربرد دارد. در مطالعه ای که در سال 2016 انجام شد، مشخص شد که این ماده می تواند در پایین آوردن شاخص گلیسمیک برنج موثر باشد. بعد از آن افرادی که این برنج را مصرف کرد شاهد کاهش قند خون خود بودند.

یکی دیگر از کاربرد های مهم آن در صنعت غذایی (زانتان گام خوراکی) می باشد.، استفاده به عنوان پایدار کننده و حجم دهنده در سس سالاد و محصولات لبنی می باشد. همچنین در تولید خمیر دندان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده در تولید محصولاتی که شامل الکل می باشند نیز مفید و دارای کاربرد است. این صمغ برای تعلیق تکه های میوه در زمان طولانی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین به نوشیدنی طعم و مزه خوبی می دهد.

شرکت مبتکران شیمی از فروشندگان زانتان گام در ایران می باشد.

زانتان گام

قیمت زانتان گام:

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت این محصول و هم چنین سایر محصولات شیمیایی با مشاوران ما در موسسه ی مبتکران شیمی فعال در زمینه ی تامین مواد شیمیایی در ارتباط باشید.

خرید زانتان گام:

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

فروش زانتان گام:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

شماره تماس:

02177657131

منابع:

https://sci-hub.tw/10.1016/S0141-3910(97)00180-8

Villines, Z. (n.d.). Xanthan gum: Uses, health information, and substitutes. Retrieved November 24, 2018, from https://www.medicalnewstoday.com/articles/320272.php

Xanthan Gum: Uses, Side Effects, Interactions, Dosage, and Warning. (n.d.). Retrieved from https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-340/xanthan-gum

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *