زانتان گام
زانتان گام | Xanthan gum | خرید و فروش زانتان گامReviewed by زانتان گام با کیفیت on Nov 24Rating: 5.0

زانتان گام چیست؟ این ماده یا صمغ زانتان یک پلی ساکارید با وزن مولکولی بالاست که توسط فرایند تخمیر تولید می شود. با توجه به خواص رئولوژیکی استثنایی این ماده، در پایداری بسیاری از سیستم های بر پایه آب بسیار موثر است. و گرید خوراکی آن در صنایع غذایی مورد استفاده ی فراوان قرار می گیرد. در ادامه ی متن با کاربرد های این محصول و روش تولید آن بیشتر آشنا خواهید شد. شما می توانید برای خرید و فروش زانتان گام از طریق راه های ارتباطی مذکور با ما در ارتباط باشید و از آخرین قیمت های این محصول اطلاع پیدا نمایید.

قیمت زانتان گام:

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت این محصول و همچنین سایر محصولات شیمیایی و خرید و فروش مواد شیمیایی دلخواهتان با مشاوران ما در موسسه ی مبتکران شیمی فعال در زمینه ی تامین مواد شیمیایی در ارتباط باشید.

خرید زانتان گام:

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

فروش زانتان گام:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

شماره تماس:

02177657131

کشور تولید کننده: 

  بسته بندی:

  $ قیمت زانتان گام : برای آگاهی از قیمت با کارشناسان  فروش ما  در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ درارتباط باشید:
      09198991006
             09198991007
             09198991008

  ارتباط با مسئول فنی:  با تلگرام   mbkchem@  درارتباط باشید. 

 معرفی محصول

این ماده در بسیاری از صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، از صنعت غذایی گرفته تا حفاری نفتی. کاربرد های غذایی متداول این ماده در تولید سس سالاد، اونواع سس ها، محصولات لبنی، دسر های غذا و تولید مواد غذایی کم کالری می باشد. محصول فوق همچنین در صنایع پاک کننده، مواد پوششی، پولیش ها در کشاورزی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه این ماده مهمترین پلی ساکارید میکروبیولوژیکی تجاری است.

خواص فیزیکی و شیمیای

1- به صورت پودری سفید مایل به شیری رنگ است که می تواند به صورت محلول نیز وجود داشته باشد.

2- محلول این ماده بسیار ویسکوز است، به طور مثال محلول 1 درصد آن، دارای ویسکوزیته ای حدود 100 برابر ژلاتین دارد.

3- محلول این ترکیب شیمیایی، سیالی غیر نیوتونی و از نوع سیال شبه پلاستیک است. یعنی با افزایش تنش برشی ویسکوزیته آن کاهش پیدا می کند.

4- ویسکوزیته یا لزجت سیالات نیوتونی مانند آب به دما و در برخی موارد به فشار هم بستگی دارد. در صورتیکه سیالات غیر نیوتونی رفتاری شبیه سیال از خود نشان می دهد و به زمان یا تنش برشی وابسته است.

5- می تواند به سرعت در آب حل شود و بنابراین در فرآیند های آب محور ترجیح دارد. همچنین در آب سرد نیز می تواند حل شود بنابراین می تواند به راحتی مورد استفاده قرار گیرد.

روش تهیه و تولید

به طور معمول باکتری های زانتان گامی در یک تخمیر کننده همزده جهت تولید صمغ زانتان مورد استفاده قرار می گیرند. محیط کشت شامل منابع کربوهیدرات مانند گلوکز و یک منبع مناسب نیتروژن و نمک های مغذی می باشد. هنگامی که فرآیند تبخیر به پایان رسید، ماده حاصل جهت از بین بردن باکتری ها گرما داده می شوند و صمغ زانتان همراه با ایزوپرپیل الکل ته نشین می گردد. سپس پلیمر خشک شده و بسته بندی می شود.

کاربرد ها

این ماده در مصارف پزشکی کاربرد دارد. در مطالعه ای که در سال 2016 انجام شد، مشخص شد که این ماده می تواند در پایین آوردن شاخص گلیسمیک برنج موثر باشد. بعد از آن افرادی که این برنج را مصرف کرد شاهد کاهش قند خون خود بودند.

یکی دیگر از کاربرد های مهم آن در صنعت غذایی (زانتان گام خوراکی) می باشد.، استفاده به عنوان پایدار کننده و حجم دهنده در سس سالاد و محصولات لبنی می باشد. همچنین در تولید خمیر دندان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده در تولید محصولاتی که شامل الکل می باشند نیز مفید و دارای کاربرد است. این صمغ برای تعلیق تکه های میوه در زمان طولانی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین به نوشیدنی طعم و مزه خوبی می دهد.

زانتان گام

منابع:

https://sci-hub.tw/10.1016/S0141-3910(97)00180-8

Villines, Z. (n.d.). Xanthan gum: Uses, health information, and substitutes. Retrieved November 24, 2018, from https://www.medicalnewstoday.com/articles/320272.php

Xanthan Gum: Uses, Side Effects, Interactions, Dosage, and Warning. (n.d.). Retrieved from https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-340/xanthan-gum

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *